İstanbul-Bodrum Uçak Bileti

En Ucuz İstanbul- Bodrum Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Hava Durumu

İstanbul
TR .
21 °c
açık
2024-06-24 12:00:00

28 °c
28 °c
2024-06-25 12:00:00

28 °c
28 °c
2024-06-26 12:00:00

27 °c
27 °c
2024-06-27 12:00:00

27 °c
27 °c
2024-06-28 12:00:00

27 °c
27 °c

Bodrum Hava Durumu

Bodrum
TR .
20 °c
açık
2024-06-24 12:00:00

27 °c
27 °c
2024-06-25 12:00:00

28 °c
28 °c
2024-06-26 12:00:00

29 °c
29 °c
2024-06-27 12:00:00

29 °c
29 °c
2024-06-28 12:00:00

30 °c
30 °c

İstanbul Hakkında

Genel Bilgiler

Tarih boyunca şarkılara, şiirlere, romanlara konu olmuş kültür zenginliği ve jeopolitik konumu ile her daim dikkatleri üzerine çeken İstanbul şehri, dünya üzerinde eşi benzeri bulunmayan bir güzelliğe ve çekiciliğe sahiptir. Marmara Bölgesinde yer alan şehir, Türkiye toprakları içindeki en gelişmiş kent ve metropol olma ünvanına sahip tek şehirdir.

Aynı zamanda Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği noktada yer alması nedeniyle görkemli medeniyetlerin her daim gözdesi olmuştur. Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü görevi gören İstanbul, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca içinde Haliç'inde bulunduğu bölgeyi çevreleyecek şekilde kurulmuştur. Şehrin Avrupa kıtasında kalan bölümüne Avrupa Yakası nam-ı diğer Rumeli Yakası, Asya kıtasında kalan bölümü ise Anadolu Yakası olarak adlandırılmaktadır. 

İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu Padişahı Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethedilmeden önce, Bizans (Doğu Roma) İmparatorluğunun başkent velayetiydi. Bundan önceki süreçte ise Yunanistan’dan gelen Megaralılar kentte hüküm sürmekteydiler.

Her ne kadar Bizans döneminde şehrin adı “Konstantin'in Şehri” anlamına gelen “Konstantinopolis “ olarak bilinse de Konstantin Roma’nın başkentini buraya taşıdığında şehre ‘‘Nova Roma’’ (Yeni Roma) adını vermiş fakat ölümünden sora şehir Konstantinopolis adı ile anılmıştır. Bizans İmparatorluğu her ne kadar güçlü bir medeniyet olsa da iç çatışmalar, Arap akınları ve bilumum savaşlar Doğu Roma’ya büyük oranda zarar vermiştir.

Özellikle Haçlı orduları Boğaz’a yelkenlileri ile gelip Kostantinopolis’i gördüklerinde kenti elde etme arzusuna kapılmış ve kenti yağmalayarak ateşe vermişlerdir. 

Yağmanın ardından kente bir Latin İmparatorluğu kurulmuş ve 57 yıl kente hükmetmiştir. Latinler şehri terk ettiklerinde ise imparatorluğun topraklarının büyük bir çoğunluğu kaybedilmiş, otorite zayıflamış ve halk yoksulluk içinde kalmıştır.  Bu esnada Anadolu’da Türkler, Akdeniz ve Ege kıyılarına kadar gelmiştir.

Ardından Trakya’yı ele geçiren Türkler, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet Han öncülüğünde Bizans İmparatorluğu’nu devirerek kentin hâkimiyetini ele geçirmiştir. Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilen şehir yağmalanıp yıkılmak yerine Padişahlar tarafından tüm halk ve önemli mimari yapılar hoşgörü ile karşılanmış olup, İstanbul’un bugün ki kozmopolit yapısının temelleri atılmıştır. 

İstanbul muhteşem doğal güzellikleri, gökyüzüne kadar uzanan minareleri, altın yaldızlı kubbeleri, sarayları, köşkleri, müzeleri, parkları, anıtları, her bir yanı farklılık ve bütünlük barındıran kültürü ile değerli ziyaretçilerini büyüsüne kaptırmaktadır. Tarih boyunca ev sahipliğini yaptığı Roma, Bizans, Osmanlı İmparatorluklarının tarihi eserlerine İstanbul'un eşsiz güzelliği de eklenince ortaya muhteşem bir tablo çıkmaktadır.

18 milyonluk nüfusu ile dünyanın en büyük kentlerinden biri olan İstanbul’un baş döndürücü ve göz kamaştırıcı güzelliğine hayran kalacaksınız. İstanbul seyahatinize çıkmadan önce otellerde uygun fiyatlı konaklama amacıyla erken rezervasyon yaparken, hemen bugün en ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’a girebilir ve her yıl binlerce kişinin akın akın ziyaret ettiği İstanbul’a en ucuz ve indirimli uçak bileti fiyatlarına erişerek, güvenli ve konforlu seyahat edebilirsiniz.

İstanbul, tıpkı farklı kültürleri içinde barındırması gibi iklim açısından da farklı iklimleri içinde barındırıyor. Yaz aylarında Akdeniz, Kış aylarında Karadeniz ve Anadolu, Yaz aylarında ise Balkan iklimlerini yaşamanız mümkün. Yıllık ortalama sıcaklığın 13,5 derece olduğu İstanbul da genel olarak yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlıdır.

İlkbahar döneminde İstanbul’u ziyaret etmek isteyenleri Boğaziçi'nin masmavi denizi, parlak bir gökyüzü, dört taraf Erguvan korularının pembesine bürünüp sizi kucaklayan bir boğaz, diğer tarafınızda lale ve çiçeklerle bezenmiş parklar sizi bekliyor. Eğer kültür ve tarih turu yapmayı düşünüyorsanız Nisan ve Mayıs ayları sizin için idealdir.

İlkbahar’ın etkisiyle İstanbul’u etkisi altına alan ılık rüzgârlar ve güneş ile birlikte şehri keşfetmenin tadına varabilirsiniz. İstanbul’u gezmek için ideal dönemlerden birisi İlkbahar dönemidir.

Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklıklar beklenenden biraz daha fazla oluyor diyebiliriz. İstanbul’un farklı noktalarına deniz ve güneş tatili için gelmeyi planlıyorsanız,  güneş kremlerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Yazın şehir turu yapmak isteyenler ise mutlaka yanlarında ince kıyafetler, şapka ve terlik getirmelidirler. İstanbul yaz aylarında diğer dönemlere göre daha boştur çünkü şehrin büyük bir yoğunluğu sıcaklardan bunalarak Ege ve Akdeniz bölgelerine tatile gitmektedir.

İstanbul’u gezmek için ideal dönemlerden bir diğeri ise Sonbahar dönemidir. Sonbahar ile birlikte şehrin renkleri değişerek farklı bir havaya bürünmektedir. Eğer çok soğuğu sevmiyor ama hem de çok sıcak havalara tahammül edemiyorsanız. Ekim ve Kasım ayları arasında İstanbul’u ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda şehirde Serin, Kuzey nam-ı diğer “Poyraz” rüzgarları ve yağışlı, ılık güney “Lodos” rüzgarları yıl boyu hakim rüzgarlardır.

 1. İstanbul'a farklı şehirlerden ulaşım seçenekleri:

  Uçakla: Türkiye'nin diğer şehirlerinden İstanbul'a uçakla gitmek en hızlı ve yaygın seçenektir. Ülkenin birçok büyük şehri, İstanbul'a direkt uçuşlarla bağlanmaktadır.

 2. Trenle: Bazı şehirlerden İstanbul'a trenle seyahat etmek mümkündür. Ancak Türkiye'nin tren ağı gelişmemiş olduğu için bu seçenek sınırlı olabilir.

 3. Otobüsle: Türkiye'nin dört bir yanından İstanbul'a otobüsle seyahat etmek mümkündür. Birçok şehirde bulunan otobüs terminallerinden İstanbul'a seferler düzenlenmektedir. Otobüsler genellikle konforlu ve uygun fiyatlı bir seçenektir.

 4. Arabayla: Kendi aracınız varsa veya araç kiralayarak seyahat etmek istiyorsanız, Türkiye'nin çoğu şehrinden İstanbul'a arabayla seyahat etmek mümkündür. Ana yollar genellikle iyi durumdadır ve seyahat etmek kolaydır. Ancak trafik, özellikle büyük şehirlere yaklaştıkça yoğun olabilir, bu yüzden seyahat planınızı buna göre ayarlamanız önemlidir.

  Deniz Yoluyla: Bazı şehirler, özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde bulunan limanlardan İstanbul'a deniz yoluyla feribot veya deniz otobüsü ile seyahat edilebilir. Özellikle yaz aylarında, sahil şehirlerinden İstanbul'a deniz yoluyla seyahat etmek popüler bir seçenektir. Bu seçenek genellikle yaz aylarında daha yaygın olup, farklı limanlardan İstanbul'a düzenlenen feribot seferleri bulunmaktadır. Deniz yoluyla seyahat etmek, özellikle manzara keyfi ve farklı bir deneyim arayanlar için tercih edilebilir bir seçenektir.

İstanbul'a ulaşım seçenekleri ve detayları, seyahat edilen şehre ve kişisel tercihlere bağlı olarak değişebilir.

İstanbul’a ucuz uçak biletleri için sonfiyat.com sitesine girerek hem ucuz uçak bileti bulabilir hem de kampanyalı ya da indirimli en uygun uçuşları takip ederek kolayca satın alabilirsiniz.

İstanbul’da bir yerden bir yere ulaşmak için onlarca seçeneğe sahip olduğunuz söylenebilir. Şehir içi ulaşım konusunda oldukça gelişmiş bir kent olan İstanbul’un karayolu ve denizyolu ulaşımı İETT tarafından yürütülmektedir.

Bunun yanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Otobüs A Ş. firması ve minibüsler şehir içi ulaşımda önemli bir yere sahiptir. İstanbul geziniz sırasında raylı sistem ile de şehir merkezine erişmek mümkün. Aynı zamanda Avrupa ve Asya yakasında ki bazı bölgeler ve adalar arası ulaşımı sağlamak için vapur seferleri bulunmaktadır.

İsteğinize bağlı olarak belediye otobüsleri, metrobüs, dolmuşlar, tramvay ve Marmaray hizmetinizdedir. Bu vasıtalardan bir veya bir kaçını kullanarak İstanbul’da dilediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

Havalimanından şehir merkezine erişmek istiyorsanız Havabus ve Metro hizmetleri ile bu talebinizi gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Atatürk havalimanı için Yenikapı-Havalimanı metro hattını kullanabileceğiniz gibi taksi, özel araç ve transfer ile de İstanbul’un istediğiniz bir noktasına kolayca ulaşabilirsiniz.

Havabuslar kişi başı 17 TL olmakla birlikte sizi Avrupa veya Anadolu yakasındaki merkezi noktalara kadar götürebilmektedir. Eğer Atatürk Havalimanından yani Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçecekseniz gideceğiniz yere ve trafiğe bağlı olarak yolculuk ortalama 1 saat kadar sürebilmektedir.

Atatürk Havalimanı’na kıyasla Sabiha Gökçen’de ulaşım konusu biraz daha sınırlıdır. Eğer buradan şehir merkezine geçmeyi planlıyorsanız ilk olarak Havabusları değerlendirebilirsiniz. Daha ekonomik bir tercih ulaşım şekli isterseniz toplu taşımaları tercih edebilirsiniz. Veya havalimanı çıkışından özel araç kiralama, transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı’na maalesef direkt metro ile ulaşabilmeniz mümkün değil.

Unutmadan, şehir içi toplu taşımada İstanbul kartınız ve elektronik biletler geçerli kılınmaktadır. Bu sebepler toplu taşıma kullanmadan önce mutlaka İstanbul kartınızı edinmeyi unutmayın. İstanbul kartınızı metroların içindeki veznelerden, büfelerden ve şehir içindeki çeşitli noktalardan bulabilmeniz mümkün.

Yeni İstanbul Havalimanı’na toplu taşıma hizmetleri İETT ve İstanbul Otobüs A.Ş tarafından sunuluyor.

İETT seferleri Halkalı, Mecidiyeköy ve Atatürk Havalimanı’dan (https://www.iett.istanbul/tr/main/announcement/yeni-havalimani-otobus-ulasim-hatlari/1603) İstanbul Otobüs A.Ş ise Taksim, Kozyatağı, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı, Yenikapı ve Tüyap’tan yapılıyor. (http://www.hava.ist/)

Özel araçları ile İstanbul Havalimanı’na gidecekseniz otopark 7 Nisan 2019’a kadar ücretsiz hizmet veriyor. Dünyanın sayılı büyük otoparklarında biri olan bu otoparkta birçok hizmeti aynı anda alabilirsiniz. (https://www.istanbulhavalimani.com/tr/yolcu/ulasim/havalimani-otopark)

Taksi kullanarak ulaşımı düşünürseniz İstanbul Havaliman’nda 3 farklı segmentte Siyah, Mavi ve Turuncu renkli araçlardan gelişinizde yararlanabilirsiniz.

İki kıtayı birleştiren muhteşem şehir İstanbul’un tadına varmak için yaklaşık 3-4 gününüzü buraya ayırmanızı tavsiye ederiz. İçerisinde birçok farklı tadı, kültürü ve mimariyi barındıran bu eşsiz şehir de gezilecek yer, yapılacak aktivite bolluğu çok fazla olduğundan akıllara ilk gelen soru “nerede kalınır?’’ oluyor.

Konaklama için tercih edebileceğiniz ilk nokta Taksim bölgesidir. Bu bölge lüks zincir otellerden, mütevazı kent otellerine kadar pek çok seçeneği içerisinde barındırmaktadır. Otellerin çoğunun meydan bölgesinde toplandığı Taksim’de konaklayarak hem eğlence mekânlarına hem de gezilecek tarihi yerlere eşit uzaklıkta bulunmak gibi bir avantaja sahip olursunuz.

Taksim’i özel kılan bir diğer özelliği toplu ulaşım ağının merkezinde yer alması. Bu sayede şehrin istediğiniz noktasına kısa süreler içerisinde ulaşabilirsiniz.

Konaklamak için tercih edebileceğiniz bir diğer nokta ise Galata, Taksim gibi Beyoğlu ilçe sınırları içerisinde yer alan bu yer İstanbul’un tarihi açıdan en zengin bölgelerinden birisi.

Burada konaklayabileceğiniz oteller Taksim’de ki üst düzey oteller kadar büyük tesisler değil. Ancak hizmet kalitesi bakımında onlardan aşağı kalır yanı yok. Galata’da ki butik otel, apart ve residence tipi tesisler kentsel dönüşüm ile yenilenmiş binalarda veya tarihi yapılarda hizmet vermektedir.

Kültür ve tarih turu için gelenlere önerebileceğimiz Sultanahmet, İmparatorluklara başkentlik yapmış İstanbul’un tarihi yarımadasının merkezinde bulunmaktadır. Tarihle iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için kusursuz bir konaklama bölgesi diyebiliriz. Bölgede 800’ün üzerinde tesis hizmet vermektedir. Gecelik konaklama fiyatlarının otellerin meydana olan konumlarına göre değişiklik gösterdiği Sultanahmet’te, sokak aralarında ki tesislerin fiyatları ortalama bir tatil bütçesini zorlamayacak seviyede tutuluyor, bu da elbette size konaklama bütçeniz konusunda avantajlar sağlıyor.

Eşsiz manzaraları ile öne çıkan Sultanahmet otelleri, Bizans ve Osmanlı mimarilerinin en önemli örneklerinden sayılan Sultanahmet Camisi’ne, Ayasofya Müzesi’ne yürüme mesafesinde bulunuyor. 

Lüks konaklama tesislerini tercih edenler için ise tavsiye edebileceğimiz semtlerin başında ise Bebek, Etiler, Tarabya ve Levent geliyor. Bu bölgelerde dünyaca ünlü otellerde sınırsız hizmetlere sahip olarak konaklamanızı yapabilirsiniz.

İstanbul’da konaklamak için Best Western Empire Palace, Sirkeci Mansion, Doubletree by Hilton, Lalahan Hotel, Orient Express, Novotel, The Marmara Taksim, Innpera Hotel, InterContinental İstanbul, Gezi Hotel Bosphorus, Golden Park Hotel ve Divan Otel’i tercih edebilirsiniz. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde İstanbul’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir şehir olan İstanbul’da konaklama için daha çok Taksim, Galata ve Sultanahmet bölgeleri tercih edilmektedir. İstanbul’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip İstanbul’a sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Pek çok köklü kültüre ev sahipliği yapmış İstanbul’da, Türk ve Dünya mutfağından pek çok farklı lezzeti bulabilmeniz mümkün. Yerel lezzetlerin yanı sıra İstanbul’da Dünya mutfağı yakınlardaki Yunan, Bulgar mutfakları gibi farklı ülkelerden lezzetleri de tatma imkânınız var. Orijinal Osmanlı yemeklerini tadabileceğiniz İstanbul’da öyle ki Osmanlı saray yemeklerini yapan restoranlar dahi mevcut.   

Hemen her köşede fast-food restoranı, tost ve gözleme gibi aperatif ürünleri görebileceğiniz gibi sokak lezzetlerine de gezinizde yer verebilirsiniz. Izgara et ve tavuk çeşitlerini, kebap, pide, lahmacun gibi ürünleri yapan restoranları, döner, kumpir ve daha pek çok lezzeti tadabileceğiniz yerleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda Japon mutfağından Çin mutfağına kadar farklı restoranları bulabilirsiniz.

İstanbul’da hemen her mevsim Boğaz’da balığın keyfi bir başkadır Bu sebeple İstanbul’a ziyaretiniz sırasında mutlaka gün batımında, muhteşem denize ve Boğaz’a karşı güzel bir balık keyfi yapmanızı tavsiye ederiz. Kıyı kenarındaki restoranlarda taze mevsim balıkları, deniz ürünleri ve çeşit çeşit zeytinyağlı mezeler de size eşlik edecektir.

Siz de bu eşsiz lezzetleri tatmak için İstanbul uçak bilet fiyatlarına sonfiyat.com web sitesinden göz atarken, İstanbul’a uçak bileti fiyatlarına bakabilir, gün içerisinde yakaladığınız indirimli uçak bileti promosyonlarından faydalanıp İstanbul için en ucuz uçak biletini satın alarak bu zengin mutfağı tatmaya gidebilirsiniz. 

Sizin için derlediğimiz mekanların listesi şu şekildedir.

 • O Maestros
 • Neşemore
 • Giritli Restaurant
 • Cunda Balık
 • Kuleli Yakamoz Restaurant
 • Tuzla Balıkçısı
 • Zübeyir Ocakbaşı
 • Adana Ocakbaşı
 • Tahtasaray
 • Çınaraltı Mangalbaşı
 • P.F Chang’s
 • Far East
 • Great Dong Fang
 • The Crepe Escape
 • Mangerie
 • Kanaat Lokantası
 • Borsam Taşfırın
 • Hamdi Restaurant
 • Azur Yeniköy

İstanbul, tarihte iki büyük imparatorluğa, yüzlerce farklı kültüre ve de dine ev sahipliği yapmıştır. Geçmişin geride kalan izleri ise şehrin dört bir yanında görülebilmektedir. Tarih ve doğal zenginlik açısından Dünya'nın en önde gelen, Batı'nın ve Doğu'nun kesiştiği İstanbul’da hemen her noktada iyi ve kötüyü, güzel ve çirkini, eski ve yeniyi yan yana görebilirsiniz. Her noktasında ayrı bir tarih yatan İstanbul’un sizi bambaşka yolculuklara çıkaracağı kesin.

İki kıtayı birbirinden ayıran İstanbul Boğazı, en güzel kent manzaralarını gözler önüne sererken dokusuyla gezginleri kendisine hayran bırakıyor. Boğazı gezmenin en keyifli ve kolay yollarından bir tanesi ise şehrin çeşitli noktalarından düzenlenen Boğaz Turlarına katılmak... Ortaköy, Eminönü ya da Üsküdar gibi noktalardan kalkan turlar genellikle 1-2 saat sürüyor. Turda gezerken çevrenizde ki yapılar hakkında GPS bazlı otomatik bilgilendirmeler yapılıyor.

Sarayburnu’nda ki 700.000 metrekarelik alana 1460-1478 yılları arasında inşa edilen Topkapı Sarayı, 400 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetim merkezi olarak kullanılmıştır. İç içe geçmiş 4 avludan oluşan saray, 1924 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk müzesi haline getirilerek halka açılmıştır. 300.000 parçalık koleksiyona ev sahipliği yapan görkemli yapının en çok ilgi çeken bölümlerini ise Divan-ı Hümayun, Bağdat Köşkü, Harem ve Kutsal Emanetler oluşturuyor. 

Müslüman alemi kadar Hıristiyanlar açısından da büyük önem taşıyan Ayasofya Müzesi, mimari açıdan günümüzdeki şeklini 532-537 yılları arasında I. Jüstinyen tarafından 3.kez inşa ettirildiği zaman almış. Tamamlanmasının ardından 1.000 yıl boyunca dünyanın en büyük katedrali unvanını taşıyan dini yapı, İstanbul’un fethinin hemen ardından İslami unsurlar eklenerek camiye dönüştürülmüştür. Görkemli mimarisinin yanı sıra bahçesindeki padişah türbeleri ile ilgi odağı olan Ayasofya, Atatürk’ün isteği doğrultusunda 1930-1935 arasında yapılan çalışmalarla müze haline getirilmiştir.

İç kısmını süsleyen 22.000 çininin rengi nedeniyle “Mavi Cami” adıyla da anılan Sultanahmet Camii, 1609-1616 yılları arasında dindarlığı ile bilinen I. Ahmet tarafından Mimar Sedefkâr Mehmet Ağa’ya inşa ettirilmiş. Yapının en önemli özelliği, İstanbul’un tek 6 minareli camisi olması. Ayasofya’nın tam karşısında yükselen kudretli cami, medrese bölümü günümüzde başbakanlık arşivi olarak kullanılan ve mektep, çarşı, darüşşifa, imaret ve türbe gibi bölümleri de bulunan geniş bir külliye içerisinde yer almaktadır.

Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerine ışık tutan en önemli yapı konumundaki Dolmabahçe Sarayı, Sultan Abdülmecid’in emriyle dönemin gözde mimarı Garabet Balyan ve oğlu gözetiminde, 1856 yılında inşa edilmiştir.Tasarımında geleneksel “Türk Evi” mimarisine sadık kalınan tarihi yapı Rokoko, Barok ve Neo-Klasik anlayışlardan izler taşıyor. 1984’e kadar imparatorluğun yönetim merkezi olarak kullanılan saray, 1924’te müze haline getirilmiştir.Başta Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu oda olmak üzere Mabeyn, Harem ve Muâyede Salonu sarayın en çok ilgi çeken bölümleridir. 

Benzerleri arasında dünyanın en eskilerinden biri olan Galata Kulesi, ilk olarak 528 yılında Bizans İmparatoru Anastasius Oilosuz tarafından inşa ettirilmiştir. Geçirdiği felaketler sonrasında değişik dönemlerde köklü revizyon süreçleri geçiren kuleye günümüzdeki şekli II. Mahmut zamanında verilmiştir. Turizme kazandırıldığı 1967 yılından beri gezginlerin İstanbul gezilecek yerler listelerinin vazgeçilmezi konumundaki 70 metre yüksekliğe sahip yapıda kent manzarası izleyebileceğiniz seyir terası ve konuklarına lezzetli yemekler sunan bir restoran sizi bekliyor.

Tarihi kaynaklarda adından ilk kez M.Ö. 410 yılında bahsedilen Kız Kulesi, Atinalı Alkibiades tarafından yaptırılmıştır. Tamamlanmasının ardından yüzyıllar boyunca boğazdaki gemi trafiğini kontrol etmek amacıyla kullanılan kule, karaya yakın ancak şehirden izole olması nedeniyle zaman içerisinde pek çok efsaneye konu olmuştur.

1995-2000 arası gerçekleştirilen geniş çaplı yenileme çalışmaları sonrasında halka açılan yapı, günümüzde müze ve restoran olarak hizmet veriyor. Salacak‘tan kalkan ufak teknelere binerek kuleye ulaşabilirsiniz.

İstanbul’un ikonik caddelerinden birisi olan ve yüz binlerce insanın her gün yürüyerek geçtiği İstiklal Caddesi, İstanbul’un en büyük ve en önemli caddelerinden. İstanbul seyahatiniz sırasında mutlaka en az bir kez İstiklal caddesini gezmenizi tavsiye ederiz.

Ziyaretçilerine kültür ve sanat konusunda çok sayıda seçenek sunan Dünya’nın en büyük iki medeniyete ev sahipliği yapmış,içeriğinde farklılıkları barındıran İstanbul, kültür ve sanat alanında da oldukça fazla etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Tiyatro, Sinema, Müzik,Yarışmalar,Festivaller ile dolu bir bölge desek sizi asla yanıltmış olmayız. Yıl içerisinde sayısız etkinliğin gerçekleştiği İstanbul’da kültür ve sanata doyacaksınız.

 • İstanbul Uluslararası Kukla Festivali (Mayıs)
 • İstanbul Uluslararası Dans Festivali (Nisan)
 • İstanbul Film Festivali
 • İstanbul Sahaf Festivali (Eylül-Ekim)
 • İstanbul Shopping Fest (Haziran)
 • İstanbul Tasarım Bienali (Ekim)
 • İstanbul Caz Festivali 
 • İstanbul Uluslararası Opera Festivali (Haziran)
 • İstanbul Müzik Festivali (Mayıs)
 • İstanbul Uluslararası Doğaçlama Festivali (Mayıs)
 • İstanbul Tiyatro Festivali (Kasım)
 • İstanbul Lale Festivali (Nisan)

İstanbul, boğaza nazır lokantalarıyla olduğu kadar gece hayatı, akşamüstü durakları, konser sahneleriyle de bilinir. Gece hayatı konusunda oldukça geniş seçeneklere sahip olan İstanbul’da mekanlar daha çok Beyoğlu, Kadıköy, Beşiktaş ve Ortaköy’ü merkez almak üzere, şehrin dört bir yanına yayılmıştır. İstanbul gecelerinde her zevke göre bir eğlence bulunduğunu söyleyebiliriz.

Lüks  gece mekanlarından, punk ve rock gruplarının sahne aldığı alternatif yerlere, elektronik müziğin kalesi sayılan gece kulüplerinden, oryantal eğlenceler sunan egzotik barlardan türkü barlara kadar kendi zevkinize hitab eden yerler bulabilebilirsiniz. İstanbul’a gitmeden önce mutlaka konser ve gösterilerin tarihlerine bakmayı da unutmayın. Kısacası, İstanbul gece hayatında, her renge yer var.

 • Klein
 • Ruby
 • Sortie
 • Beer Point
 • Limoncello
 • 45’Lik
 • Jolly Joker
 • Urban Picnic
 • Le Fumoir
 • Zeplin
 • Dorock XL
 • Eskici
 • Ayı
 • Karga 
 • The Bite
 • Hard Rock
 • La Boucherie

İstanbul’da alışveriş, en ucuz fiyatlardan en lüks deneyimlere kadar içerisinde her şeyi barındıran bir dünya. İstanbul seyahatiniz sırasında yöresel ve dünya lezzetleri, hediyelik eşyalar, ipek kumaşlar, el yapımı eşyalar, deriler hatta Dünyaca ünlü markaların birebir replikalarına kadar bulabilmeniz mümkün.

İçerisinde her türden rengi ve her çizgiyi barındıran İstanbul’da aynı zamanda ucuz alışveriş yapmak için gidilebilecek bit pazarları, alışveriş sokakları ve ikinci el dükkânları var. Otantik ürünlerden egzotik baharatlara, el dokuması kilimlerden değerli mücevherlere kadar birçok şeyin bulunduğu İstanbul; gezmesi çok keyifli, alışverişi bol pazarlıklı bir yerdir. Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı ise en çok bilinenler arasında.

Alışveriş için tercih edebileceğiniz semtleri ve mekanları sizler için derledik:

 • Kapalı Çarşı
 • Mısır Çarşısı 
 • İstiklal Caddesi
 • Teşvikiye Caddesi
 • Bağdat Caddesi
 • Nişantaşı (Lüks Alışveriş)
 • Eminönü (Züccaciye, Tabak, Tencere, Ev Eşyaları)
 • Beşiktaş (Butikler, Hobi Merkezleri vs.)
 • Kadıköy (Tasarım Eşyalar, Vintage ürünler, Takı, Kitap, Dekorasyon vs.)
 • Kadıköy Salı Pazarı
 • Yeşilköy Çarşamba Pazarı
 • Fındıkzade Cuma Pazarı
 • Erenköy Perşembe Pazarı
 • Beşiktaş Cumartesi Pazarı
 • Beylikdüzü Pazar Pazarı

 • Vadi İstanbul
 • Forum İstanbul
 • Mall of İstanbul
 • Emaar Square
 • Marmara Forum
 • İstanbul Cevahir
 • Vialand
 • Marmara Park
 • Torium
 • Akasya Acıbadem
 • İstinye Park
 • Zorlu AVM
 • Kanyon

İstanbul’da yılın farklı zamanlarında çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Bu festival zamanlarını önceden takip ederek sonfiyat.com üzerinden ilgili ayın en ucuz uçak biletleri hangi havayolu şirketinde var diye bakabilir, örneğin THY ile ekonomik uçak bileti fiyatları ile İstanbul’a ucuza uçak bileti satın alarak uçabilirsiniz.

 • Ekşi Fest (Mayıs)
 • Chill Out Festival (Mayıs)
 • İstanbul Uluslararası Kukla Festivali (Mayıs)
 • İstanbul Uluslararası Dans Festivali (Nisan)
 • İstanbul Film Festivali
 • İstanbul Sahaf Festivali (Eylül-Ekim)
 • İstanbul Shopping Fest (Haziran)
 • İstanbul Tasarım Bienali (Ekim)
 • İstanbul Caz Festivali 
 • İstanbul Uluslararası Opera Festivali (Haziran)
 • İstanbul Müzik Festivali (Mayıs)
 • İstanbul Uluslararası Doğaçlama Festivali (Mayıs)
 • İstanbul Tiyatro Festivali (Kasım)
 • İstanbul Lale Festivali (Nisan)

 • İstanbul’un Fethi (29 Mayıs)
 • Atatürk'ün İstanbul'un fahri hem şehrisi oluşu (28 Şubat)

 • Florya House Hotel 
 • Swissotel The Bosphorus 
 • Hagia Sophia Hotel 
 • Sumengen Otel 
 • Yaşmak Sultan Otel 
 • Esans Otel 
 • The Marmara Taksim Otel 
 • Titanic Hotel Kartal 
 • Karaköy İstanbul Otel 
 • Richmond İstanbul 
 • Best Western Empire Palace
 • Sirkeci Mansion
 • Doubletree by Hilton
 • Lalahan Hotel
 • Orient Express
 • Novotel
 • The Marmara Taksim
 • Innpera Hotel
 • InterContinental İstanbul
 • Gezi Hotel Bosphorus
 • Golden Park Hotel 
 • Divan Otel
 • Manna Hotel

İki kıtayı birleştiren muhteşem şehir İstanbul’un tadına varmak için yaklaşık 3-4 gününüzü buraya ayırmanızı tavsiye ederiz. İçerisinde birçok farklı tadı, kültürü ve mimariyi barındıran bu eşsiz şehir de gezilecek yer, yapılacak aktivite bolluğu çok fazla olduğundan akıllara ilk gelen soru “nerede kalınır?’’ oluyor.

Konaklama için tercih edebileceğiniz ilk nokta Taksim bölgesidir. Bu bölge lüks zincir otellerden, mütevazı kent otellerine kadar pek çok seçeneği içerisinde barındırmaktadır. Otellerin çoğunun meydan bölgesinde toplandığı Taksim’de konaklayarak hem eğlence mekânlarına hem de gezilecek tarihi yerlere eşit uzaklıkta bulunmak gibi bir avantaja sahip olursunuz.

Taksim’i özel kılan bir diğer özelliği toplu ulaşım ağının merkezinde yer alması. Bu sayede şehrin istediğiniz noktasına kısa süreler içerisinde ulaşabilirsiniz.

Konaklamak için tercih edebileceğiniz bir diğer nokta ise Galata, Taksim gibi Beyoğlu ilçe sınırları içerisinde yer alan bu yer İstanbul’un tarihi açıdan en zengin bölgelerinden birisi.

Burada konaklayabileceğiniz oteller Taksim’de ki üst düzey oteller kadar büyük tesisler değil. Ancak hizmet kalitesi bakımında onlardan aşağı kalır yanı yok. Galata’da ki butik otel, apart ve residence tipi tesisler kentsel dönüşüm ile yenilenmiş binalarda veya tarihi yapılarda hizmet vermektedir.

Kültür ve tarih turu için gelenlere önerebileceğimiz Sultanahmet, İmparatorluklara başkentlik yapmış İstanbul’un tarihi yarımadasının merkezinde bulunmaktadır. Tarihle iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için kusursuz bir konaklama bölgesi diyebiliriz. Bölgede 800’ün üzerinde tesis hizmet vermektedir. Gecelik konaklama fiyatlarının otellerin meydana olan konumlarına göre değişiklik gösterdiği Sultanahmet’te, sokak aralarında ki tesislerin fiyatları ortalama bir tatil bütçesini zorlamayacak seviyede tutuluyor, bu da elbette size konaklama bütçeniz konusunda avantajlar sağlıyor.

Eşsiz manzaraları ile öne çıkan Sultanahmet otelleri, Bizans ve Osmanlı mimarilerinin en önemli örneklerinden sayılan Sultanahmet Camisi’ne, Ayasofya Müzesi’ne yürüme mesafesinde bulunuyor. 

Lüks konaklama tesislerini tercih edenler için ise tavsiye edebileceğimiz semtlerin başında ise Bebek, Etiler, Tarabya ve Levent geliyor. Bu bölgelerde dünyaca ünlü otellerde sınırsız hizmetlere sahip olarak konaklamanızı yapabilirsiniz.

İstanbul’da konaklamak için Best Western Empire Palace, Sirkeci Mansion, Doubletree by Hilton, Lalahan Hotel, Orient Express, Novotel, The Marmara Taksim, Innpera Hotel, InterContinental İstanbul, Gezi Hotel Bosphorus, Golden Park Hotel ve Divan Otel’i tercih edebilirsiniz. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde İstanbul’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir şehir olan İstanbul’da konaklama için daha çok Taksim, Galata ve Sultanahmet bölgeleri tercih edilmektedir. İstanbul’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip İstanbul’a sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bodrum Hakkında

Genel Bilgiler

Bodrum Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın da pek çok yerinden misafir ağırlayan Ege’nin en güzel turistik bölgelerinden biridir. Antik çağlardan bugüne ulaşan tarihi ve kültürel yapısıyla gezilip görülecek yerlerin başında gelir Bodrum. İklimi ve doğal güzellikleri nedeniyle Türkiye’nin en çok turist çeken tatil bölgelerinden biri olan Bodrum, aynı zamanda bir eğlence merkezidir.

160-170 bin arası yerleşik yaşayanı olan Bodrum’da yaz mevsimindeki nüfus, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerine yaklaşır ve zaman zaman 2 milyonu bulur. Bodrum, büyük bir bölümü Ege, küçük bir kısmı da Akdeniz’de olan Muğla iline bağlıdır. 

215 km kıyı uzunluğuna sahip Bodrum doğal ve güzel kumsalları bulunan birçok koyu da içinde barındırmaktadır. Tek bir bölgede denizin, güneşin, sahillerin, doğanın, tarihin, kültürün ve eğlencenin tadını çıkarmak için eşsiz bir tatil fırsatı sunar. Bu nedenle Bodrum’a tatil için gidecekseniz otellerde uygun fiyatlı konaklama amacıyla erken rezervasyon yaparken, hemen bugün en ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’a girebilir ve Ege’nin bu harika bölgesi olan Bodrum’a en ucuz ve indirimli fiyatlarla güvenli ve konforlu uçabilirsiniz.

Tatil bölgesi olmasının ötesinde Bodrum, aynı zamanda hem tekne turları hem de dalış yapılacak doğal alanları ile denizin gerçek anlamda tadını çıkarmanızı sağlayan dünyadaki ilginç bölgelerden biridir.

Ege’nin güney ucunda Akdeniz’in batısında yer alan Bodrum oldukça sıcak bir iklime sahiptir. Tatil için bir Bodrum seyahati düşünüyorsanız Mayıs ayından Ekim sonuna kadar hava sıcaklığının 25-35 derece arasında seyrettiğini bilmelisiniz. Sıcaklık zaman zaman 40 derecenin bile üzerine çıkabilmektedir.

Bodrum kışın en soğuk zamanında sıfırın altında dereceleri görse de kış aylarındaki sıcaklık ortalaması 3-5 derece civarındadır, ancak kışın bolca yağış aldığı unutulmamalıdır.

Bodrum sahip olduğu iklim nedeniyle bahar ve yaz aylarında tatil için gidilebileceği gibi aynı zamanda büyük bir eğlence merkezi olduğu için, mevsim fark etmeksizin neredeyse her resmi tatil döneminde yerli turistlerin akınına uğramaktadır. Bodrum içinen uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com üzerinden işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir,istediğiniz dönem için önceden alacağınız uygun fiyatlı uçak bileti satın alarak Bodrum’a kolayca ulaşabilirsiniz.

Bodrum’a ya da bağlı olduğu il Muğla’ya tren seferleri yapılmamaktadır, bu nedenle Bodrum’a gitmek için karayolu ve havayolu dışında başka seçeneğiniz yoktur.

Bodrum’a uçak dışında karayoluyla, yani seyahat şirketlerinin otobüsleriyle gidebilirsiniz (İstanbul-Bodrum arası 830 km’lik mesafe otobüsle yaklaşık 12 saat, İzmir-Bodrum arası 3-4 saat, Ankara-Bodrum 11-12 saat sürmektedir). Ancak örneğin İstanbul’dan uzun süreli kara yolu yolculuğu yerine havayolu şirketlerinin fırsatlarını takip edebilirsiniz. Bodrum ucuz uçak biletleri için sonfiyat.com sitesine girerek hem ucuz uçak bileti bulabilir hem de kampanyalı ya da indirimli uçuşları takip ederek kolayca satın alabilirsiniz.

Bodrum’a uçakla gitmeyi tercih edenlerin kullanacakları havalimanı Milas – Bodrum Havalimanı’dır (BJV). Yaz kış birçok yerli ve yabacı turist ağırlayan Bodrum’daki ilk havalimanı 1980’lerin sonunda hizmete girmiştir. Daha sonra bölgedeki turizm yatırımlarına bağlı olarak yolcu ve sefer sayıları arttıkça havalimanı da yenilenmiş, geliştirilmiş ve bugün yıllık yaklaşık 5 milyon yolcu ağırlayan uluslararası bir havalimanına dönüşmüştür. 

Türkiye’den ve dünyadan birçok misafir ağırlayan bu küçük tatil merkezi olan Bodrum’a, dünyanın en büyük ve konforlu havayolu şirketlerinin dışında ekonomik ve uygun fiyatlı uçuşlar yapan havayolu şirketleri de uçuş düzenlemektedir.Türkiye’de havalimanı olan bazı büyük şehirlerden direkt Bodrum’a ya da Bodrum’dan Avrupa’nın bazı noktalarına direkt veya aktarmalı, ekonomik ve uygun fiyatlarla uçmak için, uçak bileti alternatiflerini sonfiyat.com’dan görüntüleyebilir; hızlı ve güvenli bir şekilde ucuz uçak biletinizi doğrudan satın alabilirsiniz. Böylece konforlu ve uygun fiyatlara uçak bileti bulup Bodrum’a uçakla kısa sürede, konforlu ve güvenle gidebilirsiniz.

Sivil havacılığa tarifeli ve tarifesiz seferlerde hizmet veren Milas - Bodrum Havalimanı (BJV), Milas’a 12 km, Bodrum’a 32 km, Muğla’ya 76 km ve Didim’e 82 km kadar uzaktadır Milas – Bodrum Havalimanı telefonu 0252 523 01 01’dir.

Bodrum sadece yaz tatili için gidilen bir bölge olmayıp kalabalık ve popüler tatil eğlence merkezlerinden biridir. Yaz tatili dışında bayram, yılbaşı, okul tatili, resmi tatillergibi dönemlerde de bilet fiyatları yükselmektedir. Eğer Bodrum’a bir son dakika uçuşu ile gitmeyecekseniz çok çok ucuz uçak bileti için birkaç ay öncesinden sonfiyat.com web sitesinden bilet almanız çok daha uygun olacaktır. Aynı web sitesinden Bodrum’a bugün için uçak bileti kaç TL diye bakabilirsiniz. En ucuz ve ekonomik uçak bileti ne kadar diye soracak olursanız örneğin Pegasusile tek gidiş ya da tek dönüş için 66 TL’den başlayan fiyatlarla İstanbul’dan Bodrum’a aktarmasız uçabilirsiniz. Ayrıca gidiş-dönüş uçak bileti alarak Antalya uçuşunuzu ekonomik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bodrum önemli bir turizm ve eğlence merkezi olduğu için her yıl milyonlarca insan Bodrum’a gitmektedir. Bu nedenle özellikle havayolu ile Bodrum’a gidenler için havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım da imkânları gelişmiştir. Bodrum’un merkezi küçük bölgedir ve yakınındaki beldelere kolayca ulaşım sağlanabilir.

Bodrum’da toplu taşıma için kullanılan belediye otobüsleri ve dolmuşlar sabahın ilk ışıklarından gece yarısına kadar hizmet veriyor. Taksiler de Bodrum’da sık kullanılan ulaşım araçlarından biridir.

Havalimanından Bodrum merkezine ve otogara belediye otobüsleriyle veya dilerseniz Havaş servislerini de kullanabilirsiniz. Bodrum Belediye otobüslerinin sefer saatlerine burayı tıklayıp ulaşabilirsiniz. Havaş servisleri, bölge merkezinden sabah 04.45’ten akşam 20.45’e kadar 1.5-2 saatlik aralarla, havalimanından şehir merkezine ise tüm tarifeli uçak seferlerine uygun saatlerde düzenlenir.

Milas - Bodrum Havalimanı bölge merkezi arası yolculuk süresi Havaş servisi ile yaklaşık 45 dakika sürmektedir.Havaş tarafından düzenlenen Didim – Havalimanı arasındaki seferler ise bir süre önce durdurulmuştur. Milas – Bodrum Havalimanı Havaş seferlerine ve ücret tarifelerine burayı tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Milas Bodrum Havalimanı ile Bodrum’a, Milas’a, Didim’e ulaşım için dilerseniz bir rent a car şirketinden araç kiralama yapabilir ya da havaalanı transferi yapan ve gideceğiniz bölgeye ekonomik transfer hizmeti veren özel araçlardan faydalanarak ucuz transfer yapabilirsiniz.

Diyelim ki tüm en ucuz uçak bileti tarihleri için,ucuz bilet alma siteleri içinde en iyilerinden biri olan sonfiyat.com’a girdiniz. Uçacağınız güne en uygun ve en ucuz uçak biletini Onur Air havayolu şirketinden buldunuz ve aldınız, ardından uçuş saatinize uygun araç kiralama ya da transfer hizmeti satın alarak Bodrum uçuşunuzu, uçuş öncesi ve uçuş sonrasını konforlu hale getirebilirsiniz. Ayrıca özellikle Atlasjet Bodrum İstanbul bilet fiyatların ıda kontrol etmenizde fayda var. Özellikle bu hatta www.sonfiyat.com adresinde uygun fiyatlı biletlere ulaşabilirsiniz.

Hem bir turizm hem de eğlence merkezi olması nedeniyle Türkiye’nin hatta dünyanın çok ziyaret edilen tatil bölgelerinden biri olan Bodrum’da nerede kalınır sorusunaçok fazla seçenek ile yanıt bulabilirsiniz. Bodrum’da hem lüks tatilmeraklılarını ağırlayacak prestijlibüyük otelleri, tatil köylerini, butik otelleri ve ünlü “Beach”lerihem de sırt çantalı özgür ruhları ağırlayacak küçük apart otelleri, hostelleri ve pansiyonları bulabilirsiniz.

Ege’nin tatil için en çok tercih edilen ili Muğla’ya bağlı Bodrum’da ayrıca kalacağınız bölgelere göre kamp tesisleri ve konaklamalı mavi tur tekneleri de konaklama alternatifleriniz arasında yer alabilir.

Bodrum gibi küçük ama rağbet gören bu güzel turizm bölgesinde, muhteşem plajlara, eğlence dolu “Beach”lere ve harika koylara yürüme mesafesinde olan ya da doğrudan kendi özel kumsalı olan tesislerde, ucuz ve uygun fiyatlara konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır.

Tatiliniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Bodrum’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir tatil bölgesi olarak Bodrum’da konaklama için daha çok merkez dışındaki bölgeler çok tercih edilmektedir, bu bölgelerin başında Bitez, Gümbet, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Göltürkbükü ve Yalıkavak gelir. Bodrum’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Bodrum’a tarifeli sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ege ve Akdeniz iklimini bir arada yaşayan ve yaşatan Bodrum, bu sayede birçok sebze, tahıl, zeytin ve deniz mahsulünü mutfağında barındırır. Bu nedenle diğer Ege kentleri gibi zeytinyağı ile zenginleştirilmiş sağlıklı bir mutfağı vardır. 

Yöreye has Çökerme Kebabı, Kabak Çiçeği Dolması, Keşkek, Acıot Kavurması, Deniz Börülcesi, Zeytinyağlı Bamya, Turp Otu Salatası, Kabak Çiçeği Kızartması, Taze Börülce Yemeği, Hardalotu Salatası, Kalamar, Ahtapot, Istakoz, Yengeç gibi Deniz Mahsulleri, Çupra, Balık Çorbası gibi birçok lezzete sahip Bodrum mutfağı sizi çağırıyor olabilir. 

Yukarıda sadece birkaçını sayabildiğimiz Bodrum mutfağına ait bu lezzetleri tatmak ve eğlenceli bir gece geçirmek için, Bodrum’a günübirlik giden birçok yerli turist de bulunuyor. Siz de yurt dışı ve Türkiye uçak bilet fiyatları için sonfiyat.com web sitesine göz atarken, Bodrum’a uçak bileti kaç TL diye bakabilir, gün içerisinde yakaladığınız indirimli uçak bileti promosyonlarından faydalanıp Bodrum içine ucuz uçak biletini satın alarak bu zengin mutfağı tatmaya gidebilirsiniz. Eğer tatil sezonu içinde gitmişseniz uygun bir plajda güneşin ve denizin tadını çıkarabilir, aynı günün sonunda gece uçuşuyla evinize geri dönebilirsiniz.

Bodrum’da yemek yenilebilecek bazı mekânları da sizinle paylaşmak isteriz.

 • Soğan Sarmısak – Restoran
 • Kısmet Lokantası
 • Sünger Pizza
 • Faik’in Gayvesi - Kahvehane
 • Havva Ana – Kahvaltı
 • Kardeşler Köftecisi
 • KocadonRestaurant
 • Limon – Kahvaltı – Restoran
 • Marmarina Saraylı – Türk Mutfağı
 • Savra – Restoran
 • Bitez Mantıcı
 • Mimoza – Balık
 • Gümüşlük Belediye Çay Bahçesi
 • Bitez Dondurma
 • Asmalı Çardak – Kahvaltı
 • Balkon Bitez– Restoran
 • Dükkan – Meyhane
 • Trata Meyhanesi
 • Mezemore
 • Memedof Balık Restaurant

Gündüz deniz ve kumsalın keyfini çıkardığınız Bodrum “Beach”lerinde yemek de yiyebilirsiniz, ancak dışarıdaki restoran ve kafelere göre fiyatların çok yüksek olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bodrum çok büyük bir alana sahip olmasa da gezilecek, görülecek birbirinden güzel doğal ve tarihi alanlara sahiptir, işte onların bazılarını sizin için kısaca sıraladık;

İki liman arasındaki kayalık alan üzerine kurulan ve Bodrum’un simgesi haline gelmiş Bodrum Kalesi, aynı zamanda Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak da kullanılmaktadır. Antik çağlarda bir ada olan bu alan daha sonrasında kent merkezine bağlanarak yarımada haline getirilmiştir. 1406-1523 yılları arasında yapılan ve St.Jean Şövalyeleri’nin kullandığı kalede Fransız, Alman, İtalyan, İngiliz ve Yılanlı Kule olmak üzere beş ayrı kulesi bulunmaktadır. 

33.5 dönüm genişliğinde bir arazi üzerinde kurulu olan müzede bugün Türk Hamamı, Apmhora Sergisi, Doğu Roma Gemisi, Cam Batığı, Cam Salonu, Karyalı Prenses Salonu, Mücevherat ve Sikke Salonu, İngiliz Kulesi, İşkence ve Katliam Odaları dışında açık alanda da eserler sergilenmektedir. 

Dünyanın Yedi Harikası arasında olan Halikarnas Mozolesi (Anıtmezar) günümüzde açık hava müzesi olarak düzenlenmiştir. Yunan ve Mısır mimarisini andıran devasa boyutlu mezar, Kral Mausolos adına karısı ve kızkardeşi olan Kraliçe Artemisia tarafından Halikarnassos’ta yaptırılmıştır. 1304 yılında gerçekleşen depremde büyük bir kısmı yıkılmış, daha sonrasında da bazı taşları Bodrum Kalesi’nin yapımında kullanılmıştır. 

Türkiye’nin “Sanat Güneşi” olarak anılan Zeki Müren’in yaşamının son yıllarını geçirdiği Bodrum’daki evi, ölümünden sonra sanatçının anısına Zeki Müren Sanat Müzesi olarak düzenlenmiş ve ziyarete açılmıştır. 

1960’larda restore edilerek günümüzde kullanılması sağlanan Göktepe eteklerindeki Antik Tiyatro, bugün 13.000 kişilik kapasitesiyle birçok yerel festivale, şenliğe ev sahipliği yapmaktadır.

 • Myndos Kapısı,
 • Pedasa Antik Kenti,
 • Gümüşlük’te bulunan ve sahilden diz boyu su altındaki kumlar üzerinde yürüyerek gidilen küçük adacık olan Tavşan Adası da Bodrum’un görülmeye değer güzelliklerden birisidir.
Bodrum, beyaz boyalı, mavi panjurlu, iki katlı evlerini saran begonvil çiçekleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla fotoğraflanmaya değer bir Ege sahil kasabası görüntüsü de sunmaktadır misafirlerine.

2010 yılında Bodrum Kalesi önünde kurulan çadır içinde sergilenen 18 adet Bodrum Tipi tekne modelinin sergilenmesiyle Bodrum Deniz Müzesi’nin temelleri atılmış ve Bodrum denizcilik tarihinde önemli yer tutan belgeler, eserler ve objelerin sergilenmesi, korunması, onarımı ve depolanması amacıyla eski bedesten binasının tahsisiyle günümüzdeki halini almıştır. 

Bodrum, eşsiz bir tatil cenneti oluşunu muhteşem koylarına borçludur. Bodrum’a gttiğinizde görülmesi gereken koyları; Karaada, Bardakçı, Akvaryum, Gümbet, Cennet (Göltürkbükü), Gümüşlük, Yalıkavak, Bitez, Karaincir, Bağlar, Meteor olarak sıralayabiliriz. Bu koylara karayolu ya da tekne turlarıyla ulaşabilirsiniz. Bodrum merkezden günübirlik düzenlenen tekne turları ile birçok koy, kumsal ve adayı gün içerisinde gezebilir, denizine girebilir, muhteşem manzaralarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Bodrum’un bu güzelliklerinden yararlanmak amacıyla hemen bugün sonfiyat.com web sitesinden Bodrum için en ucuz uçak biletini satın alabilir ve hem uçak konforuyla hem de en ekonomik fiyata uçarak Bodrum seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bodrum yerleşik bir kültür sanat köyüne ev sahipliği yapar. Yalıkavak yolu üzerindeki Yakaköy’de Dibeklihan içinde sergiler, konserler, düğünler, davetler ve benzeri etkinlikler düzenlenmektedir. Dibeklihan Kültür ve Sanat köyü geçmişten günümüze üretilen eserlerin sergilendiği bir alandır. 

Çok yoğun olmasa da özellikle yaz aylarında Bodrum’da kültür, sanat etkinlikleri, konserler ve yerel festivaller düzenlenmektedir. Siz de etkinlikleri yerinde izlemek amacıyla sonfiyat.com web sitesinden Bodrum için en ucuz uçak biletini satın alabilir ve hem uçak konforuyla hem de en ekonomik fiyata uçarak Bodrum seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bodrum kültür ve sanat dokusu içerisinde 

 • Sinemalar,
 • Tiyatrolar,
 • Müzeler,
 • Fuarlar,

Festival ve Şenliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Bodrum’un gece hayatı da en az gündüzleri gibi eğlenceli, renkli ve canlıdır. Gece geç saatlere kadar canlı müzik dinleyerek eğlenmek, bir şeyler içmek, dans etmek için çok fazla sayıda mekânlar bulunur. 

Hem turizm hem de eğlence merkezi olan Bodrum’da dünyanın her yerinden gelen turistlere yönelik eğlence mekânı olarak disco, pub, bar, meyhane, gece kulübü, rock bar sayılabilir. Sadece fikir vermesi açısından Bodrum gecelerinde eğlenebileceğiniz bazı yerleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. 

 • Kule Rock City,
 • Karpuz,
 • Mavi Bar,
 • Mandalin Sound,
 • GekkoCoctail&Whisky,
 • White House,
 • Leman Kültür,
 • Eskici Bar,
 • Club Catamaran,
 • Dada Salon,
 • Trafo,
 • Körfez Bar,
 • Sess,
 • Bilionaire,
 • Fenix,
 • Anjelique,
 • Moonlight Bar,
 • Peter Pan,
 • Churchill Bar,
 • Marina Yatch Club,
 • Ship Ahoy
 • Maça Kızı,
 • Miam Restaurant& Bar

Bodrum’da en iyi alışveriş mekânlarından biri olarak Bodrum Çarşısı sayılabilir. Özgün ve otantik ürünler, halılar, dokumalar, iğne oyaları, Bodrum Sandaletleri, Milas Kumaşları, çömlekler, takılar, antika ve el sanatları eşyaların ve su kabaklarının satıldığı dükkânlarda çokça vakit geçirebilirsiniz. Çarşı içindeki mağazalar, dükkânlar, restoranlar, barlar yazın gece geç saatlere kadar açıktır, çünkü birçok turist gündüz sıcağı yerine akşam saatlerinde alışverişe çıkmayı tercih etmektedir.

Bodrum’da mahallelerinde farklı günlerde Semt Pazarları kurulmaktadır. Bu pazarlarda el işi ürünler, yerel meyve sebzeler, otlar ve baharatlar, ev yapımı yiyecekler, yöresel kumaşlar bulunur. Ayrıca mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri de Salı günleri kurulan Bodrum Kumaş Pazarı’dır. Diğer günlerde de aşağıda listesini verdiğimiz semtlerde yerel pazarlar kurulmaktadır.

 • Türkbükü, Kumbahçe, Güvercinlik Pazarı – Pazartesi
 • Bodrum Merkez (Giyim), Yalıkavak (Sebze), Gölköy Pazarı – Salı
 • Gündoğan, Ortakent, Gümüşlük, AkçaalanPazarı – Çarşamba
 • Yalıkavak (Giyim), Akyarlar ve BitezPazarı – Perşembe
 • Bodrum Merkez (Sebze), Konacık ve Yalı Pazarı – Cuma
 • Turgutreis Pazarı – Cumartesi
 • Gümbet, Kızılağaç ve Mumcular Pazarı – Pazar

Bodrum’da ister hesaplı isterseniz lüks alışveriş yapabileceğiniz AVM’lerin bazılarını ve bulundukları bölgeleri sizler için sıraladık. Marinalar içerisinde bulunan çeşitli mağazalar da lüks alışveriş için seçenekler sunmaktadır.
 • D-Marin Turgutreis Marina
 • Konacık Avenue AVM
 • Palmarina Yalıkavak
 • Ortakent Midtown AVM
 • Oasis Alışveriş Merkezi

Bodrum’da yılın farklı dönemlerinde gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası bazı önemli festivallere aşağıda yer verdik. Bu festival zamanlarını önceden takip ederek sonfiyat.com üzerinden ilgili ayın en ucuz uçak biletleri hangi havayolu şirketinde var diye bakabilir, örneğin THY ile ekonomik uçak bileti fiyatları ile İstanbul Bodrum ucuza uçak bileti satın alarak uçabilirsiniz.

 • Mandalina Festivali (Ocak ayı)
 • Slow Cheese (İki senede bir Mart ayı)
 • Pedasa Festivali (Nisan-Mayıs ayları)
 • Uçurtma ile Farkındalık Festivali (Mayıs ayı)
 • Uluslararası Bodrum Dans Festivali (Mayıs ayı)
 • Summer Tango Fest Bodrum (Haziran-Temmuz ayları)
 • Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali (Şubat ayının son cumartesi)
 • The Bodrum Cup (Ekim ayı)
 • Chill-Out Festival (Temmuz ayı)
 • Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali (Temmuz ayı)
 • Uluslararası Bodrum Bale Festivali (Temmuz ayı)
 • Karaova Bağ Bozumu 
 • Bodrum Caz Festivali (Eylül ayı)
 • Bodrum Latin Dans Festivali (Eylül ayı sonu)

Bodrum için tarihi ve kültürel önemli günlerden bazıları şunlardır:

 • Bodrum Deve Güreşleri Festivali (Ocak ayı)
 • Bodrum Bitez Mandalina Şenliği (Ocak ayı)
 • BIOR Yelken Yarışları - Bodrum International Optimist Regatta (Mart – Nisan)
 • Bodrum Ot Festivali (Nisan ayı)
 • Uluslar arası Halk Dansları Festivali (Eylül ayı)
 • Uluslar arası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali (Temmuz ayı)
 • Bodrum Cup Yelken Yarışları (Ekim ayı) 

Turizm sezonu boyunca Bodrum’da yerli ve yabancı milyonlarca turiste konaklama hizmet veren oteller ve tatil köylerinde her şey dâhil tam pansiyon konaklama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Lüks tatil köyleri ve otellerin dışında Bodrum’da daha uygun fiyatlı ama konforlu ve güvenli oteller, pansiyonlar, hosteller de bulabilirsiniz.

 • Royal Arena Resort&Spa
 • Regnum Escana Hotel
 • Voyage
 • İl Riccio Beach House
 • 4 Reasons Hotel
 • Su Otel
 • Mandarin Resort Otel
 • Vera Miramar Resort
 • The Luvi Otel
 • Temenos Otel
 • Mivara Luxury Resort
 • Cape Bodrum Beach Luxury Resort
 • Swiss Otel Resort Bodrum Beach
 • Highlight Hotel
 • Ilgın Butik Otel
 • Ramada Resort Bodrum
 • El Vino Hotel &Suites
 • Kempinski Hotel Barbaros Bay
 • Bitez Manuela Hotel
 • Grand Yazıcı Boutique Hotel
 • Club Aquarium
 • Hotel Karia Princess
 • Asmin Otel
 • Kriss Otel
 • Arhalya Taş Konak
 • La Brezza Beach
 • Caresse, a Luxury Collection Resort&Spa
 • Sign by Ersan

Hem bir turizm hem de eğlence merkezi olması nedeniyle Türkiye’nin hatta dünyanın çok ziyaret edilen tatil bölgelerinden biri olan Bodrum’da nerede kalınır sorusunaçok fazla seçenek ile yanıt bulabilirsiniz. Bodrum’da hem lüks tatilmeraklılarını ağırlayacak prestijlibüyük otelleri, tatil köylerini, butik otelleri ve ünlü “Beach”lerihem de sırt çantalı özgür ruhları ağırlayacak küçük apart otelleri, hostelleri ve pansiyonları bulabilirsiniz.

Ege’nin tatil için en çok tercih edilen ili Muğla’ya bağlı Bodrum’da ayrıca kalacağınız bölgelere göre kamp tesisleri ve konaklamalı mavi tur tekneleri de konaklama alternatifleriniz arasında yer alabilir.

Bodrum gibi küçük ama rağbet gören bu güzel turizm bölgesinde, muhteşem plajlara, eğlence dolu “Beach”lere ve harika koylara yürüme mesafesinde olan ya da doğrudan kendi özel kumsalı olan tesislerde, ucuz ve uygun fiyatlara konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır.

Tatiliniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Bodrum’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir tatil bölgesi olarak Bodrum’da konaklama için daha çok merkez dışındaki bölgeler çok tercih edilmektedir, bu bölgelerin başında Bitez, Gümbet, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Göltürkbükü ve Yalıkavak gelir. Bodrum’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Bodrum’a tarifeli sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Diğer Türkiye Destinasyonları

Etkinlikler