Vize İşlemleri Hakkında

Seyahat edeceğiniz ülkelerin vize uygulamalarını buradan kolayca inceleyebilirsiniz.

Yurt dışı seyahatleri planlarken atacağımız adımlardan ilki, vize almaktır. Vize alacak herkes için elbette çok fazla ayrıntı var ve bazen bu ayrıntılar tek başına bu işi çözmeye çalışanlar için zorlayıcı olabiliyor. Siz de vizenizi alacaksanız aklınızda şu sorular olabilir mi?

Vize için hangi ülke, hangi tip evraklar istiyor?

Vize başvurusu nasıl yapabilirim?

Vize başvurumu nereden yapabilirim?

Vize ücreti ne kadar?

Bu soruların tamamı ve daha fazlası sizi de yoruyor olabilir. Tam da bu noktada sizler için bu sayfayı hazırladık. Belirlediğimiz sıkça ziyaret edilen ülkelerin vize gereklilikleri bilgilerini burada topladık. Böylece hangi ülke nasıl bir vize istiyor, belgeleri neler, başvuru şartları ve fiyatlar neler her bir detayı burada görebileceksiniz. Bu sayede artık vize almak, evrakları tamamlamak ve başvuru yapmak çok kolay olacak! Biliyorsunuz ki her ülke kendine göre bir vize alma süreci yönetiyor. Sizlerin de seyahat amacına, seyahatinizi planladığınız süreye göre bu vize türü değişiklik gösterebiliyor. Özetle tüm bu süreç oldukça yorucu olabiliyor ve her bir detayı farklı kaynaktan edinmek de durumu karmaşıklaştırabiliyor. Biz sizler için tüm bilgileri edinebileceğiniz bu sayfayı hazırladık ve farklı kaynaklara bakmadan artık kolayca vize başvuru sürecinizi yönetebilirsiniz!

Ülkelere Göre Vize Uygulamaları

Vize İşlemleri Sıkça Sorulan Sorular

Vize Fiyatları Ne Kadar?

Schengen vize ücreti 12 yaş üstü 1362 TL, Türk olmayan kişiler için Schengen vize ücreti 6-12 yaş 681 TL, 12 yaş üstü 1362 TL'dir. Diğer ek hizmet bedelleri için İdata sayfasını incelemenizi öneririz.