Vize Başvuru Formu

Bu bilgilerin doğruluğuna istinaden talebiniz değerlendirilip, sizinle iletişime geçilecektir

Vize Başvuru Formu

SONFİYAT MERKEZ OFİS

ÇAĞRI MERKEZI: 0212 334 28 28
E-POSTA: yardim@sonfiyat.com
FAKS: 0212 334 28 34

ADRES: Huzur Mahallesi, Fazıl Kaftanoğlu Cad. No:9, Kat:3, Maslak, Sarıyer, İstanbul

Vize Başvuru Bilgileri

Ülkelerin detaylı vize bilgilerini https://www.vikingturizm.com.tr/vize-bilgileri sayfalarında ulaşabilirsiniz.

Ayrıca içerik sağladığımız belli başlı destinasyon bilgilerinde vize bilgilerine erişebilirsiniz.

Pandemi sürecinde dünyada ve ülkemizde ülke giriş şartlarının ve vize uygulamalarının ani ve sürekli olarak değişebilmektedir. Seyahatiniz öncesi sizin adınıza son durum için ilgili ülkenin konsolosluğu ve/veya büyükelçiliği ile irtibata geçilmesi gerekebilir.

Bu nedenlerden dolayı başvurularınızı mümkün olduğu kadar önce yapılmasını tavsiye ederiz.

“Sonfiyat.com” Sondakika ve Sonfiyat Elektronik Ticaret Bilgilendirme Turizm ve Haberleşme Hizmetleri Ltd. Şti büyükelçilik, konsolosluklar ve aracı kurumlara yapılacak başvurularda istene tüm evrakların hazırlanmasını takiben evrakların iletilmesi, randevu alınması, randevulara gidilmesi, evrakların teslim edilmesi ve ücretlerinin ödenmesine ve vize alınmasına aracılık eder.

“Sonfiyat.com” Sondakika ve Sonfiyat Elektronik Ticaret Bilgilendirme Turizm ve Haberleşme Hizmetleri Ltd. Şti vize aracılık hizmeti hiçbir zaman başvuru yapan kişiye vize alımını garanti etmez. Nihai karar mercileri her zaman Büyükelçilik ve konsolosluklardır ile ülke sınır polisidir.

Hazırlanan başvuru evraklarına ilave olarak her zaman ayrıntılı inceleme için değişik evraklar istenebilir.

Yapılan tüm harcama kalemleri, vize harçları, aracı kurum bedelleri, kurye ücretleri, sigorta ücretleri gibi başvuru peşin alınır ve başvuru neticesi ne olursa olsun iade edilmez.

Ön değerlendirme ile hizmet verilmekte olup, yeni pasaport sahipleri ile ilk defa vize başvurusu yapanlara hizmet verilmemektedir.

Vize Başvurularında Dikkat Edilecek Hususlar

  • Tüm ülkeler kendi vize başvuru uygulamaları için değişik prosedürler uygulamaktadır.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli süresi ve boş sayfası olmalıdır.
  • Gidilecek ülkenin "Vize Formu" normal veya elektronik ortamda doldurulmuş olmalıdır.
  • Formlar başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.
  • Son ve güncel durumunuzu gösteren yeni bir fotoğraf ile başvuru yapılmalıdır.
  • Gerekli evraklar ile başvuru yapıldıktan sonra işlem süreleri, kişinin başvurusuna, vize türüne ve başvuru yapılan ülkeye ve yoğunluğuna göre değişebilmektedir.
  • Vize başvuruları, seyahatlerinizden mümkün olduğu kadar önce yapılmalıdır. Vize almadan uçak bileti alınmaması gereklidir. Özellikle bayram, sömestr, paskalya, fuar ve yılbaşı gibi yoğun dönemlerde başvuru süreleri uzamaktadır.
  • Vize bilgileri ve başvuru süreçleri hakkında www.sonfiyat.com ve Viking Turizm ve Ticaret A.Ş. https://www.vikingturizm.com.tr/vize-bilgileri sayfaları ile ilgili ülkenin Türkiye’deki diplomatik temsilcilikleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.