Belgrad Uçak Bileti

En ucuz Belgrad uçak bileti fiyatı

Nereden Istanbul Sabiha Gökçen
Nereye Belgrade - Nikola Tesla International Airport
Havayolu Şirketi Pegasus Airlines
Uçuş Süresi 01:45
TRY 3401.00

Uygun Belgrad Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
09.01.2024
Air Serbia
3128.59 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
16.01.2024
Türk Hava Yolları
4427.73 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
16.01.2024
Air Serbia
2735.02 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
12.01.2024
Türk Hava Yolları
4701.13 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
17.01.2024
Pegasus Airlines
4460.82 TRY

Belgrad uçak bileti ile ilgili sorular

Belgrad Hakkında

Genel Bilgiler

Balkanlarda yemyeşil nehir kıyıları olan, sokakları tarih, sanat ve kültür kokan, güzelliğiyle bir görenleri kendine hayran bırakan ve bir gelenin bir daha gelmek istediği Belgrad…

Sava ve Tuna nehirlerinin birleşim noktasında yer alan kent, misafirperver halkı, lezzetli yemekleri ve yaşam kalitesinin yüksek olması sebebiyle popüler bir destinasyon haline gelmiştir. İstanbul ve Atina’dan sonra en eski Avrupa yerleşimi burada kurulmuş olup tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği etmiştir. Birçok savaş ve yıkım gören şehir tekrar tekrar kurulmuştur. Vinca kültürünün doğduğu yer olan bu kentte Bizans, Franklar, Macaristan, Osmanlı, Bulgar ve Sırp İmparatorluklarının himayesi altında girmiştir.

Sırpça anlamı Beyaz Şehir olan Belgrad, eşsiz tarihinin yanında görenleri hayran bırakan bakir bir doğaya da sahiptir. Sırbistan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olma özelliğine sahip kent, özellikle T.C vatandaşları için tam bir bütçe dostudur. Ülkenin para birimi Sırp Dinarı’dır. (RSD) (1 Sırp Dinarı = 0.051 Türk Lirası) Resmi dili Sırpça olan kentin aynı zamanda Macarca, Makedonca, Boşnakça, Hırvatça ve Karadağca konuşulmaktadır. Fakat bu dillerin konuşulması Sırp hükümeti tarafından yasaklanmıştır.

Türkiye saati ise Sırbistan saatine göre 1 saat ileridedir. Balkanların cazibe merkezi olan bu kent eğlencenin yanında kültür ve sanat arayanların seyahat etmek isteyeceği türden bir kenttir.

Belgrad hem kış, hem de yaz aylarında popülerliğini kaybetmediği için kalacağınız otellerde uygun fiyatlı konaklama amacıyla erken rezervasyon yapmanızda fayda vardır. Elbette ki aynı durum uygun fiyatlı uçak bileti almak için de geçerlidir. Bu sebeple en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’a girebilir ve Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Belgrad’a en ucuz ve indirimli fiyatlarla güvenli ve konforlu şekilde uçabilirsiniz.

Temel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların Sırbistan vizesi gereklilikleri yoktur.


Özel Bilgiler

Türk Vatandaşlarının Sırbistan'da toplam konaklama süresi, ülkeye girişten itibaren 90 günü geçmemek kaydıyla 6 aydır.


Turist Vizesi


Ticari Vize


Öğrenci Vizesi


Konsolosluk

Adres: Remzi Oğuz Mahallesi, yazanlar sokak No 1 PK 28 Çankaya, Ankara

Tel: +90 312 4260236

Faks: +90 312 4278345

E-posta: embserank@gmail.com

Website: http://www.ankara.mfa.gov.rs


Fahri Konsolosluk

Dört mevsimin bir arada olduğu bir kent olan Belgrad’da sıcaklık ortalaması kış aylarında 4 derece iken yaz aylarında 21 derecedir. Bölgede karasal iklim hâkim olduğundan kış ayları kar yağışlı ve soğuk yaz ayları ise nemli ve sıcak geçmektedir. Eğer Belgrad’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız, kış aylarından Şubat ayını yaz aylarından ise Haziran ayını tavsiye ederiz. Zira kışın en soğuk ay Ocak, yazın ise en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır ama bu aylar Belgrad’ın en canlı olduğu zamanlardır.

Daha yumuşak havaları tercih edecek olursanız İlkbahar ve Sonbahar gibi ara mevsimleri düşünebilirsiniz, fakat yağmur yağışı yoğun olan bir kent olduğunu belirtmemizde fayda var. Bu sebeple yanınızda mutlaka yağmurluk ve ceketlerinizi almanız gerekebilir. Belgrad için en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com  üzerinden işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, istediğiniz dönem için önceden alacağınız uygun fiyatlı uçak bileti satın alarak Belgrad’a en uygun şekilde ulaşabilirsiniz.Dört mevsimin bir arada olduğu bir kent olan Belgrad’da sıcaklık ortalaması kış aylarında 4 derece iken yaz aylarında 21 derecedir.

Bölgede karasal iklim hâkim olduğundan kış ayları kar yağışlı ve soğuk yaz ayları ise nemli ve sıcak geçmektedir. Eğer Belgrad’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız, kış aylarından Şubat ayını yaz aylarından ise Haziran ayını tavsiye ederiz. Zira kışın en soğuk ay Ocak, yazın ise en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır ama bu aylar Belgrad’ın en canlı olduğu zamanlardır.

Daha yumuşak havaları tercih edecek olursanız İlkbahar ve Sonbahar gibi ara mevsimleri düşünebilirsiniz, fakat yağmur yağışı yoğun olan bir kent olduğunu belirtmemizde fayda var. Bu sebeple yanınızda mutlaka yağmurluk ve ceketlerinizi almanız gerekebilir. Belgrad için en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com  üzerinden işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, istediğiniz dönem için önceden alacağınız uygun fiyatlı uçak bileti satın alarak Belgrad’a en uygun şekilde ulaşabilirsiniz.

İstanbul’dan Belgrad’a her gün karşılıklı uçuş bulabilmek mümkün. İstanbul çıkışlı uçuşlar ile yaklaşık 1 saat 40 dakika gibi bir sürede Belgrad’a ulaşacaksınız. Türk Hava Yolları haricinde Pegasus, Atlas Global vb… bir çok havayolu firması uçuş yapmaktadır. Uçuşunuz için Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına herhangi bir vize şartı koymayan Sırbistan’da Belgrad’ı gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz. Türklerin oldukça fazla ziyaret ettiği Belgrad’da Türklere özel kampanyalara rastlamanız mümkün.

Belgrad’a gitmek için değerlendirebileceğiniz bir diğer ulaşım şekli ise tren. Eğer trenle gitmeyi planlıyorsanız öncelikle Sofya’ya gitmelisiniz ve T.C Devlet Demiryolları’nın İstanbul-Sofya hattında çalışan trenine binmeniz gerekiyor. Fakat önceden belirtmek isteriz ki Bulgaristan’dan geçeceğiniz için ya yeşil pasaporta, veya Bulgar ya da Schengen vizesine sahip olmalısınız.

Karayolunu yani seyahat firmalarının otobüslerini kullanarak da Belgrad’a gidebilirsiniz. Her gün Esenler Otogarı’ndan Belgrad’a düzenli otobüs seferleri bulabilirsiniz. İstanbul - Belgrad arası 950 kilometredir ve yolculuk yaklaşık 10 Saat sürmektedir. Yine tren yolculuğunda olduğu gibi Bulgaristan üzerinden geçileceği için yeşil pasaporta ya da Bulgar veya Schengen vizesine ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca sınırlarda beklemeniz gerekiyor ve gümrük, vize kuyrukları sınırdan sınıra değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden bu tür sıra beklemelerine karşı kendinizi hazırlamanızda fayda var. 

Özel aracınızla Belgrad’a gitmek isterseniz, yukarıda bahsetmiş olduğumuz vize ve gümrük işlemlerinin geçerli olacağını tekrardan belirtir ve Belgrad’da şehir içinde aracınızı park ederken dikkat etmenizi öneririz. Çünkü şehirde alışık olmadığınız bir araç park politikasıyla karşılaşabilirsiniz. Park alanları şehir içinde çeşitli bölgelere ayrılmaktadır. Bu bölgelerden Zone I’e aracınızı 1 saat park edebilirsiniz. Bir saat bittikten sonra Zone I’e aracınızı tekrar park edemiyor ve aradan 3 saat geçmesini beklemeniz gerekiyor. Zone II bölgelerinde ise aracınızı iki saate kadar park edebilirsiniz. Park ücretleri ise bölgelere göre değişmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Belgrad’a vizesiz giriş yapabilir ve 90 gün boyunca ülkede kalabilir. Belgrad’a ucuz uçak biletleri için sonfiyat.com sitesine girerek hem ucuz uçak bileti bulabilir hem de kampanyalı ya da indirimli uçuşları takip ederek kolayca satın alabilirsiniz.

Belgrad’a hava yolu aracılığıyla geldiyseniz eğer Belgrad Nikola Tesla Havalimanı  (BEG) şehir merkezinden 18 kilometre uzaklıktadır. Buradan Belgrad şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçlarını tercih edebilir veya taksiye binebilirsiniz. Belirli hava yolu firmalarının müşterilerine sunduğu ücretsiz havalimanı servislerinden de faydalanabilmeniz mümkün.

Eğer paranızı Sırp Dinarı’na çevirmek isterseniz havalimanı'nın içinde bulunan döviz bürolarından ziyade şehirdeki döviz bürolarını tercih etmenizi salık veririz. Her ne kadar Belgrad’da ki havalimanı döviz büroları uygun bozsa da, şehirdekiler de daha iyi kur alabileceğinizi bilin lütfen. 

Şehir içi ulaşıma gelecek olursak, eğer kaldığınız süre boyunca pek fazla toplu taşıma aracına ihtiyaç duymayabilirsiniz. Çünkü şehrin gezilecek tüm yerlerine yürüyerek ulaşabilirsiniz. Fakat ilk etapta genel bir şehir turu yapmak isterseniz, toplu taşıma araçları veya taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi ücretlerinin Belgrad’da oldukça uygun olduğu aklınızda bulunsun.

Şehirde bulunan ulaşım alternatifleri tramvay, otobüs ve minibüs üzerinedir. Şehirdeki ulaşım araçlarını rahat bir şekilde kullanmak isterseniz BusPlus kartını edinmenizi tavsiye ederiz tıpkı Türkiye’de bulunan AKBİL bayileri gibi burada da birçok noktada kartı temin edebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Şehir bu kadar uygun fiyatlı alternatifler sunarken uçak bileti için de en uygun uçak bileti alabileceğiniz yegane adres de sonfiyat.com’dur. 

Orta Avrupa’nın göz bebeği olan Belgrad, tarih ve doğa gezginlerinin sıklıkla ziyaret ettiği bir şehirdir. Uygun fiyatlı, popüler ve merkezi bir nokta olması, şehri ziyaretçiler için vazgeçilmez bir hale getiriyor diyebiliriz. Yıl içinde binlerce ziyaretçiye kapılarını açan Belgrad’da 2000 üzerinde konaklama alternatifine sahipsiniz. Lüks oteller, butik oteller ve farklı türden özelliklere sahip birçok konaklama tesisine kadar… 

Fakat ziyaretçilerin en çok tercih ettiği konaklama tipi apartlardır. Apartlar, hem uygun fiyatlı hem de konforlu olması sebebiyle ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İki kısımdan oluşan (Novi Beograd ve Stari Grad) Belgrad’ta konaklama için Imperia Apartments, Balkan-inn Parlament Apartment, Apartment Belgrade Home Savamala, Central Zone II, 3 Rooms Apartments, Hotel Moskva, Belgrade City Hotel, Hyatt Regency Belgrade, Crowne Plaza Hotel, Holiday Inn tercih edebilirsiniz.

Belgrad seyahatinize çıkmadan 2-3 ay önce otel rezervasyonlarınızı tamamlamanızı tavsiye ederiz. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Belgrad’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Kültür, tarih ve sanatın kalbi, her seviyede bütçeye hitap eden bir şehir olan Belgrad’da konaklama için daha çok Stari Grad, Novi Beograd, Savski Venac, Vracarve Paluilula bölgeleri tercih edilmektedir. Bununla birlikte özellikle yüksek sezon harici seyahatlerinizde tekne otelleri tercih edebilirsiniz. Kıyıya bağlı duran tekne oteller hem uygun fiyatla alternatifler sunarken, hem de bir yanda nehir bir yanda park ile farklı bir deneyim yaşamanıza imkan verir. 

Belgrad’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Belgrad’a sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Yemek konusunda Türk mutfağına oldukça yakın olan Belgrad mutfağı, lezzet konusunda da damak çatlatan bir anlayışa sahip diyebiliriz. Türkçeden Sırpçaya geçmiş birçok sözcük bulunduğundan, restoranlarda sipariş verirken zorluk çekmiyorsunuz. 

Et ağırlıklı bir mutfağa sahip olan Belgrad, aynı zamanda hamur işlerinde de farklı lezzetlere sahiptir ki bu sayede Balkanlara özgü lezzetleri de tatmanız mümkün olacaktır. 

Belgrad, tarih boyunca farklı milletlerin egemenliği altına girmesinden dolayı farklı lezzetleri bünyesinde barındırmaktadır. Restoranların birçoğu Kez Mihailova, Strahinjica ve Skardarlija bölgesinde bulunmaktadır. Cevapi, Pljeskavica, Pecenje, Viyana Usülü Şnitzel, Karadordeva Snicla, Sarma, Balık Çorbası, Biber Dolması, İşkembe Çorbası, Gibanica, Burek, Proja, Sopska, Ajvar, Urneves, Kajmak, Baklava Krofne, Rahatluk ya da Ratluk yani Lokum Sırp mutfağının belirli lezzetlerindendir. 

Siz de yurt dışı ve Türkiye uçak bilet fiyatları için sonfiyat.com web sitesine göz atarken, Belgrad’a uçak bileti fiyatlarına bakabilir, gün içerisinde yakaladığınız indirimli uçak bileti avantajlarından faydalanıp Belgrad için en uygun uçak biletini satın alarak bu zengin mutfağı tatmaya gidebilirsiniz.

Belgrad’da yemek yenilebilecek bazı mekânları sizler için derledik;

 • Lorenzo and Kakalamba
 • Restoran Saran
 • Ambar
 • Restoran Lovac
 • Boutique
 • Frans Restoran
 • Restoran Iguana
 • Tri Sesira Restoran
 • Manufaktura Restoran
 • Pekara Toma
 • Fran’s Restoran
 • Toma
 • Trpkovic
 • Hieb&Kifle
 • Villa Maska
 • Stara Hercegovina
 • Srpska Kafana
 • Blaznavac

Keşfedilecek birçok farklı yere sahip olan Belgrad bütün şehirler gibi birçok sayısız hikâye'ye sahiptir. Farklı yüzyıllardan ve devletlerden kalma eserlerin bulunduğu şehirde gezebileceğiniz önemli yerleri sizler için derledik.

Belgrad’ın en önemli turistik yeri olan Kalemegdan Kalesi ve Parkı hem şehrin simgesi hem de şehrin en büyük parkı olma özelliğine sahiptir. 521 yılında Kanuni Sultan Süleyman nam-ı diğer Muhteşem Süleyman tarafından fethedilen Belgrad, bir Osmanlı sancağı olmuştur. Anlayacağınız üzere bir Osmanlı kalesi olan Kalemegdan Kalesi’ne (Belgrad Kalesi) çıkıp Belgrad manzarasını seyredebilirsiniz. Etrafında güzel park bulunan ve o park içerisinde ünlü isimlerin heykellerini görebilir, hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Ayrıca hayvanat bahçesi, çocuk parkı, spor alanı, şehir enstitüsü, sanat merkezi ve restoranları da yine park içerisinde ziyaret edebilirsiniz. 

Balkanların en büyük Ortodoks kilisesi olan Aziz Sava Katedrali (Hram Svetog Save) yirminci yüzyılda Aziz Sava adına kurulmuştur. Sadrazam Koca Sinan tarafından daha sonra ateşe verilen kilise tekrar kurulmaya çalışılmış fakat birçok isyan ve yıkımdan ötürü bir türlü tamamlanamamıştır. 1989 yılından beri restorasyon çalışmaları devam etmektedir. Ortodoks dünyasının en ünlü dini mabedi olan Aziz Sava Katedrali’nin 2019 yılında tamamlanması beklenmektedir. Bu görkemli yapıyı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Bilim meraklılarının çokça ilgisini çekecek elektriğin tanrısı Nikola Tesla Müzesi. Alternatif akımın mucidi olan Sırp asıllı bilim adamı Nikola Tesla anısına yapılan bu Müze’de Tesla’nın kişisel eşyalarını, belgelerini ve çeşitli icatlarını görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Sırp kahramanı olarak görülen Tesla’nın modern hayatımıza kattıkları arasında floresan lamba, neon ışıklar, hız ölçer, elektron mikroskobu, mikrodalga fırın gibi önemli eşyalar bulunmaktadır. Oldukça zorlu zamanlar geçirdiği bilinen ve icatlarını başkalarına kaptırdığı için çok fazla haksızlığa uğrayan bilim insanları arasındadır. Tesla’nın külleri de bu müzede bulunmaktadır. Belgrad’ın en merkezi yerlerinden biri olan Republic Square’e 15 dakikalık mesafede bulunan Müze’yi Belgrad seyahatinizde kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Avrupa ve Yugoslavya’da yetişmiş değerli ressamların eserlerinin sergilendiği Sırbistan Ulusal Müzesi’nde Picasso, Gustav, Klimt, Van Gogh, Rubens, Kandinsky ve daha birçok sanatçının önemli eserlerini görebilirsiniz. Sırbistan’ın en eski müzesi olan bu ulusal müze içinde 5600’den fazla resim, 8400’den fazla çizim ve toplamda 400.000’den fazla eser bulunmaktadır. 

Eski binalar yapılırken buradan çıkan taşlardan faydalanıldığı için adı Taş Meydan konulmuştur. Belgrad’da mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında yer alan bu meydan savaş zamanlarında askeri depo, sığınak ve tedavi merkezi olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise St. Mark Kilisesi’nin bulunduğu bu yerde aynı zamanda Rus Kilisesi, Merkez Postahanesi, Spor Merkezi, Sırbistan Radyo-TV binası, park, otel ve restoranlar bulunmaktadır. Türkçe isimlerle sıklıkla karşılaşmanız normal bir durumdur. Taş Meydan’dan Osmanlı zamanında silah üretimi için barut da çıkartılmaktaydı Osmanlı döneminde çalışmaya devam ettiğinden bu bölgeye Türkçe bir isim olan Taş Meydan adı verilmiştir.

Şehrin sanat ve kültür kokan caddelerinde dolanmak isterseniz eğer Skadarlija’yı ziyaret edebilirsiniz. Belgrad’da sanatçı ve entellektüellerin yaşadığı bu cadde restoranların, kafelerin, tavernaların ve sanat galerilerinin olduğu arnavut kaldırımlara sahip bir yer. Bu renk dolu cadde de müzik ve tiyatroların sokağa taşıdığını görecek, lezzet dolu lokantalarda Belgrad’a özgü tatları deneyebileceksiniz.  Belgrad’ın en ünlü caddelerinden birisi olan bu bu yer özellikle turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır.

Kültür sanat konusunda Sırbistan’ın önde gelen şehirlerinden olan Belgrad, yıl boyunca hem ulusal hem de uluslararası sanatçılara ve sanat eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Yıl içinde düzenlenen kültür sanat aktiviteleri ise hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Kültür ve sanat konusuna değinmişken Belgrad’da oldukça köklü bir kahve kültürü vardır. Aynı Türklerde olduğu gibi burada da kahve kültürü oldukça yaygın ve halk için eski bir alışkanlıktır. 

 • MOCAB (Belgrad Çağdaş Sanat Müzesi)
 • KKB (Belgrad Kültür Merkezi)
 • Sırbistan Ulusal Müzesi
 • Uluslararası Film Festivali
 • Beldocs (Belgesel Film Festivali)
 • Belgrad Dans Festivali
 • Bitef Uluslararası Tiyatro Festivali
 • October Salon (Çağdaş Sanat Festivali)
 • Belgrad Caz Festivali
 • Resonate (Sanat ve Teknoloji Festivali)
 • Belgrad Design Week 

Belgrad heyecan verici ve renkli gece hayatıyla ünlü şehirlerden bir tanesidir. Lüks ve pahalı gece mekânlarından yer altı kulüplerine, nehir kenarına inşa edilen nefes kesen manzaralı bar ve restoranlara kadar binlerce mekâna ev sahipliği yapmaktadır. Belgrad’da gece hayatı mevsime göre değişmektedir. Yaz aylarında daha çok nehir kenarındaki mekânlar tercih edilirken, kış aylarında şehir içinde bulunan kapalı mekânlara gidilmektedir. Diğer Avrupa ülkelerinin aksine eğlencenin sınırsız olduğu Belgrad’da partiler sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir. 

İşte o mekanlardan bazı seçkiler:

 • The Bank Club
 • Freestyler Winter Stage Belgrad
 • Hype
 • Mr. Stefan Braun
 • Brankow
 • Klub 20/44 Belgrade Night Club
 • Mikser Garden
 • Terassa
 • Tilt Club
 • Splav River
 • Lasta Splav
 • Brankow Club
 • Leto Belgrade
 • Hot Mess
 • Shake’n’Shake
 • Kasina Club
 • Money Club
 • Square Night Club
 • Rush Club
 • Drugstore
 • Port By Community
 • Ludost Bar
 • Gadost
 • KC Grad

Belgrad’da alışveriş için çok yüksek beklentileriniz olmasın zira Türkiye’den çok farklı alışveriş seçenekleri sizleri beklemiyor. Fakat sevdiklerinize sevimli hediyeler almak isterseniz, Aleksandra Bulvarı’nı tavsiye edebiliriz. Bunun yanında aynı Aleksandra Bulvarı’nda olduğu gibi yerel ürünleri bulabileceğiniz Terajize Bulvarına gidebilirsiniz. İstanbul’un İstiklal Caddesi gibi hem alışveriş yapıp hem de kahve ve restoranlarda oturabileceğiniz Knez Mihailova caddesini gezebilirsiniz.

 • Aleksandra Bulvarı
 • Terazije Caddesi
 • Knez Mihailova 
 • Slic
 • Jane Doe Vintage Shop
 • Galeri STAB
 • Zemunska Pijaca (Zemun Pazarı)
 • Gallery 1250

Belgrad’da bulabileceğiniz çeşitli türden alışveriş merkezlerini sizler için derledik: 

 • USCE Shopping Center
 • Sava Center
 • City Passage

Belgrad’da yılın farklı zamanlarında çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Bu festival zamanlarını önceden takip ederek sonfiyat.com üzerinden ilgili ayın en ucuz uçak biletleri hangi havayolu şirketinde var diye bakabilir, örneğin THY ve çeşitli firmalar ile ekonomik uçak bileti fiyatları ile İstanbul – Belgrad ucuza uçak bileti satın alarak uçabilirsiniz.

 • Gitar Festivali
 • Uluslararası Film Festivali (Şubat)
 • Dans Festivali (Nisan)
 • Şarap Festivali (Mayıs)
 • Yaz Festivali (Temmuz)
 • Uluslararası Caz Festivali 
 • Bira Festivali (Ağustos)

 • Noel (7 Ocak)
 • Sırbistan Milli Günü (15-16 Şubat)
 • Ortadoks Good Friday (29 Nisan)
 • Ortadoks Paskalyası (1 Mayıs)
 • Avrupa Günü (9 Mayıs)
 • Ortadoks Paskalya Pazartesisi (2 Mayıs)
 • Aziz Vitus Günü (28 Haziran)
 • Anma Günü (21 Ekim)
 • Ateşkes Günü (11 Kasım)

 • Hyatt Regency Belgrade 
 • Square Nine Hotel Belgrade
 • Hotel Metropol Palace Luxury Collection Hotel
 • SuperCentral Apartment
 • Stay In Apartments
 • Apartment Lifestyle
 • Soul House Apartments
 • Hotel Garni Petrov
 • Tranquility Apartment
 • Hostel Goodnight Grooves
 • Dream Hostel
 • Cricket 2 Hostel

Orta Avrupa’nın göz bebeği olan Belgrad, tarih ve doğa gezginlerinin sıklıkla ziyaret ettiği bir şehirdir. Uygun fiyatlı, popüler ve merkezi bir nokta olması, şehri ziyaretçiler için vazgeçilmez bir hale getiriyor diyebiliriz. Yıl içinde binlerce ziyaretçiye kapılarını açan Belgrad’da 2000 üzerinde konaklama alternatifine sahipsiniz. Lüks oteller, butik oteller ve farklı türden özelliklere sahip birçok konaklama tesisine kadar… 

Fakat ziyaretçilerin en çok tercih ettiği konaklama tipi apartlardır. Apartlar, hem uygun fiyatlı hem de konforlu olması sebebiyle ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İki kısımdan oluşan (Novi Beograd ve Stari Grad) Belgrad’ta konaklama için Imperia Apartments, Balkan-inn Parlament Apartment, Apartment Belgrade Home Savamala, Central Zone II, 3 Rooms Apartments, Hotel Moskva, Belgrade City Hotel, Hyatt Regency Belgrade, Crowne Plaza Hotel, Holiday Inn tercih edebilirsiniz.

Belgrad seyahatinize çıkmadan 2-3 ay önce otel rezervasyonlarınızı tamamlamanızı tavsiye ederiz. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Belgrad’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Kültür, tarih ve sanatın kalbi, her seviyede bütçeye hitap eden bir şehir olan Belgrad’da konaklama için daha çok Stari Grad, Novi Beograd, Savski Venac, Vracarve Paluilula bölgeleri tercih edilmektedir. Bununla birlikte özellikle yüksek sezon harici seyahatlerinizde tekne otelleri tercih edebilirsiniz. Kıyıya bağlı duran tekne oteller hem uygun fiyatla alternatifler sunarken, hem de bir yanda nehir bir yanda park ile farklı bir deneyim yaşamanıza imkan verir. 

Belgrad’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Belgrad’a sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Belgrad Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
09.01.2024
Air Serbia
3128.59 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
16.01.2024
Türk Hava Yolları
4427.73 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
16.01.2024
Air Serbia
2735.02 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
12.01.2024
Türk Hava Yolları
4701.13 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
17.01.2024
Pegasus Airlines
4460.82 TRY
SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
BEG Belgrade, Yugoslavia (Serbia and Montenegro) - Belgrade - Nikola Tesla International Airport
17.01.2024
Pegasus Airlines
3401.94 TRY

Sırbistan Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Sırbistan Cumhuriyeti (RS)
Kıta: Güney Avrupa (Avrupa)
Başkenti: Belgrad
Telefon Kodu: +381
Para Birimi: RSD (Dinar)
Konuşulan Diller: Sırpça, Macarca, Boşnakça, Romance

Belgrad Hava Durumu

Belgrad
RS .
1 °c
açık
2023-12-05 12:00:00

6 °c
6 °c
2023-12-06 12:00:00

5 °c
5 °c
2023-12-07 12:00:00

1 °c
1 °c
2023-12-08 12:00:00

4 °c
4 °c
2023-12-09 12:00:00

4 °c
4 °c

Diğer Sırbistan Destinasyonları

Etkinlikler