İtalya Giriş Koşulları Güncellendi

20.04.2021,

Tüm İtalya noktalarına yapılacak olan seyahatlerle ilgili olarak güncel kısıtlamalar aşağıdaki gibidir. İtalya'ya giriş kısıtlamaları için ülkeler beş (5) kategoride değerlendirilmektedir. (Kategorilere ait ülkeler ile ilgili bilgiyi ekte yer alan dokümandan bulabilirsiniz.) Yolcuların seyahatlerine başladıkları nokta baz alınarak kurallar takip edilmelidir.

Kategori A:

* Hiçbir kısıtlama olmadan İtalya'ya giriş yapabilmektedir.

Kategori B:

* Hiçbir kısıtlama olmadan İtalya'ya giriş yapabilmektedir.

Kategori C:

* İtalya'ya giriş için özel bir sebep belirtme zorunluluğu bulunmamaktadır.

* Dijital PLF form doldurmaları zorunludur.

* Yolcuların EU Dijital Covid Certificate (Green Pass) sunmaları gerekmektedir. İlaveten son 48 saat içerisinde alınmış PCR veya Antijen testi sunan yolcular, ikinci doz aşı üzerinden 14 gün geçtiğini ispat edebilen yolcular ve Covid hastalığını atlatıp izolasyon sürecini tamamladığını ispat edebilen yolcularda uçuşlara kabul edilebileceklerdir.

 

Kategori D:

* İtalya'ya giriş için özel bir sebep belirtme zorunluluğu bulunmamaktadır.

* Dijital PLF form doldurmaları zorunludur.

* Son 72 saat içerisinde alınmış PCR veya Antijen testi sunmaları gerekmektedir.

* İtalya'ya varışları akabinde 10 gün self izolasyonda kalmaları gerekmektedir. 10 gün sonunda ikinci bir PCR veya Antijen testi yaptırmaları zorunludur.

 

Amerika, Japonya, Kanada'dan seyahat edecek yolcular;

 

* İtalya'ya giriş için özel bir sebep belirtme zorunluluğu bulunmamaktadır.

* Dijital PLF form doldurmaları zorunludur.

* Yolcuların bulundukları ülkedeki ilgili otoritelerden EU Dijital Covid Certificate (Green Pass) eşleniği bir doküman sunmaları gerekmektedir. Son 48 saat içerisinde alınmış PCR veya Antijen testi sunan yolcular, ikinci doz aşı üzerinden 14 gün geçtiğini ispat edebilen yolcular ve Covid hastalığını atlatıp izolasyon sürecini tamamladığını ispat edebilen yolcularda uçuşlara kabul edilebileceklerdir.

 

Kategori E: (Türkiye bu kategoride yer almaktadır)

 

* Bu kategoride yer alan ülkelerden İtalya'ya yapılacak seyahatlerde İtalyan vatandaşları, EU ülke vatandaşları ve bu ülkelere ait uzun dönem oturum kartı sahibi yolcular özel bir sebep belirtmeden İtalya'ya girebilmektedirler.

* Yukarıda belirtilen yolcular dışındaki tüm yolcular sadece iş, eğitim, sağlık ve zorunlu seyahatler için İtalya'ya gelebileceklerdir.

* Geliş sebebinden bağımsız E kategorisinde ki ülkelerden gelen yolcuların;

 

. Dijital PLF formu doldurmaları zorunludur.

. Son 72 saat içerinde alınmış PCR veya Antijen testi sunmaları gerekmektedir.

. İtalya'ya varışları akabinde 10 gün self izolasyonda kalmaları gerekmektedir. 10 gün sonunda ikinci bir PCR veya Antijen testi yaptırmaları zorunludur.

 

Hindistan, Bangladeş, Sri Lanka'dan seyahat edecek yolcular;

 

* İlgili istasyonlardan gelecek yolcular sadece iş, eğitim, sağlık ve zorunlu seyahatler için İtalya'ya gelebileceklerdir.

* Dijital PLF formu doldurmaları zorunludur.

* Son 72 saat içerinde alınmış PCR veya Antijen testi sunmaları gerekmektedir.

* İtalya'ya varış akabinde ikinci bir PCR veya Antijen testi yaptırılması zorunludur. Test sonucu alınana kadar yolcuları ülkeye giriş noktasında bekletilecektir.

* İtalya'ya varışları akabinde 10 gün self izolasyonda kalmaları gerekmektedir.

* 10 gün sonunda ikinci bir PCR veya Antijen testi yaptırmaları zorunludur.