Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf uçak bileti ile ilgili sorular

Düsseldorf Hakkında

Genel Bilgiler

Avrupa’da fuar denildiğinde akla ilk gelen Düsseldorf, aynı zamanda Almanya’nın en gözde endüstri, ticaret, kültür ve sanat şehirlerinden biridir. Kuzey Ren eyaletinin başkenti olan Düsseldorf yılın her döneminde gerçekleştirilen farklı fuarlarıyla pek çok sektörde yeni ürünlerin ve gelişmelerin tanıtımında öncülük eder. 

II. Dünya savaşında neredeyse tamamı yıkılan Düsseldorf yeniden yapılanmaya girmiş ve Almanya’nın büyük şehirleri arasında yer alırken birçok fuar merkezine ev sahipliği yaparken, Avrupa’nın sayılı iş ve finans merkezi olmuştur. Gerek ticaret gerekse kültürel ziyaretler için gelen misafirleri ağırlayan Düsseldorf Havalimanı da yine Almanya’nın en büyük havalimanları arasında yerini almıştır.

Ren Nehri kıyısında yer alan Düsseldorf’un turistik bölgesi ise Eski Şehir (Old Town) olarak anılan Altstadt’tır. Kentin adını aldığı Düssel Nehri de yine Ren Nehri’ne karışır.

Eğer Düsseldorf’a özellikle bir fuar için gitmiyorsanız şehri gezmek için birkaç gün yeterli olacaktır. Ancak gideceğiniz fuar ya da fuarlar için birkaç günden fazlasına ihtiyacınız olacağını bilmelisiniz. 

Bugünkü nüfusu 600 binin üzerinde olan Düsseldorf, savaşta büyük yıkıma uğradığı için Almanya’nın diğer şehirleri gibi tarihi binalara sahip değildir ve yapıların çoğu modern mimari eserleridir.

Genel anlamda Almanya’nın diğer belli başlı kentleri kadar çok renkli ve görkemli sayılmayan Düsseldorf (ki aslında oldukça eğlencelidir) aynı zamanda pahalı bir kent olarak anılmaktadır.

Genel Düsseldorf Bilgileri

Resmi Dil: Almanca

Para Birimi: Euro (€)

Vize Uygulaması: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması vardır. Düsseldorf, Schengen Bölgesi kapsamındadır.

Zaman dilimi: GMT +1

Almanya Telefon Çağrı Kodu: +49

Düsseldorf Telefon Çağrı Kodu: 211

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (DUS) Telefon Numarası: +49 (0) 211 421-0

Weeze Havalimanı (NRN) Telefon Numarası: +49 2837 666 111

Almanya Giriş Şartları ve PCR Gereklilikleri

Almanya'ya Seyahat Edecek Yolcularımızın Dikkatine,

Almanya'ya seyahat edecek 6 yaş ve üzeri yolcularımız, uçuştan önce, negatif Covid-19 test raporu veya Covid-19 aşı sertifikası veya Covid-19 hastalıktan iyileşme kanıtlardan birini sağlamak ile yükümlüdürler.

Covid-19 test kanıtı: 

*Yetkilendirilmiş laboratuvarlar tarafından WHO standartlarında düzenlenmiş negatif sonuçlu Antijen ve PCR testleri (bkn: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html) kabul edilmektedir.

*Antijen testin numune verilişi itibarıyla Almanya varışta 48 saatten fazla süre geçmemiş olmalı. 

*PCR testin numune verilişi itibarıyla Almanya varışta 72 saatten fazla süre geçmemiş olmalı.

İstisna: Son 10 gün içinde bir VARIANTS OF CONCERN bölgesinde bulunmuş yolcularda antijen testi için numune verilişi Almanya'ya varışta 24 saati geçmemiş olmalı.

Covid-19 aşı kanıtı: 

*www.pei.de/impfstoffe/Covid-19 sayfasında yer alan bir aşı maddesi uygulanmış olmalı. 

*Bu aşı maddesinin gerektirdiği sayıdaki aşı dozların tümü uygulanarak aşılama tamamlanmış olmalı.

*Son doz aşı ile tamamlanan aşılama üzerinden en az 14 gün geçmiş olmalıdır. 

*Covid-19 aşılaması elektronik veya fiziki belge ile kanıtlanabilir.

Covid-19 hastalığından iyileşme kanıtı:

*Daha önce Covid-19 hastalığını geçirmiş ve artık hastalık belirtisi olmayan yolcular, en az 28 gün önce ve en fazla 6 ay önce yapılmış pozitif PCR test raporunu sunmalılar.

*Tüm kanıtlar Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca dillerinde elektronik veya fiziki belge olarak ibraz edilmelidir.

*Alman Robert Koch Enstitüsünü tarafından RISK AREA, HIGH RISK AREA ve VARIANTS OF CONCERN (bkn. WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE) bölgesi olarak belirlenen birisinde son 10 gün içinde bulunmuş Almanya'ya seyahat edecek 6 yaş ve üzeri yolcular ayrıca Online Form doldurup kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

*Online Formun doldurulması sonrasında sistem tarafından yolcularımıza otomatik olarak gönderilen QR kodu check-in işlemleri esnasında personele ibraz edilmesi gerekmektedir.

*Almanya'daki bir havalimanını Schengen bölgesine veya üçüncü bir ülkeye bağlantılı uçuş ile gitmek için transfer havalimanı olarak kullanacak yolcular, aşı sertifikası veya Covid-19 hastalığından iyileşme veya test kanıtı Almanya uçuşu için ibraz etmekten muaftırlar, ancak son varış ülkenin giriş şartlarını dikkate almak zorundadırlar.

*VARIANTS OF CONCERN bölgelerin birinde (bkn: WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE) son 10 gün içinde bulunmuş yolculardan, sadece Alman vatandaşı veya Almanya'da ikamet ile oturum müsaadesine sahip olan yolcular ve bu yolcuların eşleri ve reşit olmayan çocukları Almanya varışlı olarak taşınabilmektedir. 

*VARIANTS OF CONCERN bölgelerinden gelen yolcularımız negatif Covid-19 test raporu ibraz etmek zorundadırlar. Bu yolculardan aşı sertifikası veya hastalıktan iyileşme kanıtı kabul edilmemektedir.

*Alman Robert Koch Enstitüsünü tarafından güncellenen RISK AREA, HIGH RISK AREA ve VARIANTS OF CONCERN bölgesi bilgisi için www.rki.de/covid-19-risikogebiete adresini düzenli olarak kontrol ediniz!

*Covid-19 kapsamında Almanya'ya girişte dikkate alınması gereken şartların detaylarına ''Regulations for persons entering Germany'' bilgilendirme dokümanından ) erişebilirsiniz.

*Bu dokümanda, Alman Sağlık Bakanlığın 12.05.2021 tarihli genelgesinde ve ilgili eyaletlerin Covid yönetmeliklerinde yer alan kuralların incelenerek gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

*Alman Sağlık Bakanlığı genelgesine göre, Covid-19 aşılamasını tamamlamış veya Covid-19 hastalığını geçirmiş yolcular, eğer VARIANTS OF CONCERN bölgesinden gelmiyorlar ise, Almanya´ya varışlarında yukarıda belirtilen kriterlere uygun geçerli kanıtlarını Digitale Anmeldung (DEA) sayfasına yükleyip veya bağlı bulundukları sağlık dairesine gönderdikten sonra, artık test olma ve karantinaya girme zorunlulukları bulunmamaktadır. İlgili kanıt hemen, istisnai olarak en geç 24 saat içinde, iletilmelidir. Kanıtın gönderilmesine kadar karantinada kalınması zorunluluktur.

Alman Sağlık Bakanlığın Yolcu Bilgilendirmesi:

WWW.RKI.DE/COVID-19-BMG-MERKBLATT

Almanya Sağlık Bakanlığı Corona Genelgesi: 

WWW.BUNDESGESUNDHEITSMINISTERIUM.DE/CORONAEINREISEV

Alman RKI kurumun belirlediği uluslararası riskli, yüksek riskli veya VARIANTS OF CONCERN (endişeli mutasyon) bölgeler:

WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE

Almanya Online Giriş Formu:  

WWW.EINREISEANMELDUNG.DE

İstinai durumlarda kullanılabilecek Almanya Online Giriş Form yerine yedek kağıt formu: 

WWW.RKI.DE/COVID-19-ERSATZMITTEILUNG 


Temel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya vizesi almak zorundadır.
 • Almanya Schengen vize sistemine dahil olan ülkelerdendir.
 • Her başvuru için 2 adet (arka fonu beyaz, biometrik 3.5x4.5 mm) vesikalık fotoğraf gerekmektedir.
 • Kişi başı 1 Almanya Vize formu doldurulması gerekmektedir.
 • Vize başvuru formu online olarak aşağıdaki link üzerinden doldurulmaktadır.
 • Planlanan seyahatten 180 gün önce vize başvurusu yapılabilir, seyahat tarihine minimum 15 gün kala başvuru yapalabilir seyahat tarihi ile başvuru tarihi arasında 15 günden az süre olması durumunda başvuru kabul edilmeyebilir.

Almanya Federal Cumhuriyeti vize işlemleri için tükenmez kalem ile doldurulan formların kullanımını sonlandırmış bulunmaktadır.

Schengen ve Ulusal vize başvuruları için sadece online ortamda doldurulmuş vize başvuru formlarının kullanılacağı duyurulmuştur.

Online formlar için linkler:

Schengen vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-kurzfristiger-aufenthalt

Almanya Ulusal vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-langfristiger-aufenthalt


Özel Bilgiler

Yeşil pasaportlara vize istenmemektedir.

 • Hizmet bölgesi ayrımı olmayıp parmak izi randevusundan dolayı ikamet edilen ilden başvuru yapılması önerilmektedir.
 • Seyahat sigortası planlanan seyahat tarihinden 1 gün önce başlayıp seyahat bitiş tarihinden 1 gün sonra sigorta tarihi bitmelidir ve orijinal ıslak imzalı kaşeli poliçe gereklidir.
 • Evlenme veya boşanma sebebi ile soyadı değişikliği var ise mutlaka güncel soyadına göre pasaport düzenlenmelidir, güncel soyadı ait olmayan pasaportlar ile başvuru kabul edilmemektedir.
 • Başvuru için randevu alınması gerekmektedir. Randevuda parmak izi alınacaktır, yakın zamanda parmak izi diğer schengen ülkeleri için verilmiş ise parmak izi verilmez ve başvuruyu yetkili acenta yapabilir.
 • Aile-Akraba ziyareti başvurularında vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilirken karşı taraftan belediye davet mektubu da gereklidir.
 • Banka hesabınıza kısa süre önce yatırılmış olan vize amaçlı meblağlar, seyahat masraflarınızı karşılayacak belge olarak kabul edilmemektedir, vize amaçlı hesaba yatırılacak olan meblağlar vizenizin ret edilmesine neden olabilir.
 • Unutmayın uçak biletiniz ve Almanya vizeniz hazır olsa bile Schengen ülkerine yapacağınız girişlerde son kontrol ve giriş izin yetkilisi polisidir.
 • İşlem süresi başvuru yapıldıktan sonra ortalama 10-15 iş günüdür.

Turist Vizesi

İşlem süresi: 25-30 gün

Vize ücreti: 120 EURO

Başvuru sırasında gerekli belgeler

 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi ( Barkodlu )
 • Son 3 aylık kaşeli ve imzalı maaş bordrosu
 • E-devlet sistemi üzerinden alınmış SGK 4A hizmet dökümü
 • Konsolosluğa hitaben antetli kağıda yazılmış ingilizce dilekçe aslı
 • Uçak bileti
 • Otel rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası ( kaşeli ve imzalı )
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü ( banka şubesinden kaşeli ve imzalı )
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • E-devlet sisteminden alınmış tam tekmil aile vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Eksiksiz doldurulmuş ve imza bölümleri imzalanmış vize başvuru formu
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çektirilmiş biometrik fotoğraf

Almanya Federal Cumhuriyeti vize işlemleri için tükenmez kalem ile doldurulan formların kullanımını sonlandırmış bulunmaktadır.

Schengen ve Ulusal vize başvuruları için sadece online ortamda doldurulmuş vize başvuru formlarının kullanılacağı duyurulmuştur.

Online formlar için linkler:

Schengen vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-kurzfristiger-aufenthalt

Almanya Ulusal vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-langfristiger-aufenthalt


Ticari Vize

İşlem süresi: 25-30 gün

Vize ücreti: 120 EURO

Başvuru sırasında gerekli belgeler

 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi ( Barkodlu )
 • Son 3 aylık kaşeli ve imzalı maaş bordrosu
 • E-devlet sistemi üzerinden alınmış SGK 4A hizmet dökümü
 • Konsolosluğa hitaben antetli kağıda yazılmış ingilizce dilekçe aslı
 • Almanya'daki firmadan davet mektubu fotokopisi
 • Uçak bileti
 • Otel rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası ( kaşeli ve imzalı )
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü ( banka şubesinden kaşeli ve imzalı )
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • E-devlet sisteminden alınmış tam tekmil aile vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Eksiksiz doldurulmuş ve imza bölümleri imzalanmış vize başvuru formu
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çektirilmiş biometrik fotoğraf

Almanya Federal Cumhuriyeti vize işlemleri için tükenmez kalem ile doldurulan formların kullanımını sonlandırmış bulunmaktadır.

Schengen ve Ulusal vize başvuruları için sadece online ortamda doldurulmuş vize başvuru formlarının kullanılacağı duyurulmuştur.

Online formlar için linkler:

Schengen vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-kurzfristiger-aufenthalt

Almanya Ulusal vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-langfristiger-aufenthalt


Öğrenci Vizesi


Konsolosluk

Adres: Atatürk Bulvarı No:114 Kavaklıdere Ankara

Tel: +90312 4555100

Faks: +90312 4555337

E-posta: german.embassy@anka.diplo.de

Website: http://www.ankara.diplo.de


Fahri Konsolosluk

Düsseldorf yaz kış yağış alan bir kent olduğu için seyahat için mevsim seçmenin ötesinde daha çok yağmura karşı giysi seçimine dikkat etmenizi öneririz. Kış mevsimi genel olarak daha sert ve soğuk geçerken sıcaklık 0 ila 10 derece arasında değişir. Baharda 20 dereceye kadar çıkan sıcaklık, yazın en sıcak döneminde 25 derece civarında seyreder. 

Düsseldorf’a gitmek için İstanbul, Antalya, İzmir havalimanlarından doğrudan ya da diğer kentlerinden aktarmalı olarak uçuş yapan Türk Hava Yolları, Pegasus, Sun Express, Lufthansa, KLM, Onur Air gibi havayolu şirketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Avrupa’nın birçok otoyoluna bağlanan Düsseldorf’a karayolu ile gitmek isterseniz İstanbul – Düsseldorf arası yaklaşık 2500 km ve 24 saatlik bir yolculuk gerektirir. Elbette molaları, gümrük geçiş ve pasaport kontrol noktalarında geçireceğiniz zamanları da hesap ettiğinizde bu sürenin katlanarak artacağını unutmayınız.

Düsseldorf’a demiryolu ile gitmek isteyenler için Türkiye’den doğrudan seferler yok, ancak Avrupa’daki birçok ülkedeki (Hollanda, Fransa, Belçika) büyük şehirlere demiryolu bağlantısı olan Düsseldorf’a bu şehirler üzerinden trenle gidebilirsiniz.

Denize doğrudan kıyısı olmayan Düsseldorf’a denizyolu ile ulaşım imkânı yoktur.

Düsseldorf’a havayolu ile gidenlerin kullanacağı havalimanı Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (DUS) olup Almanya’nın en büyük havalimanlarından biridir ve kent merkezine 6 km kadar uzaktadır. Havalimanında iniş yaptıktan sonra şehir merkezine geçiş için tren ya da otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Daha konforlu bir transfer için taksi kullanabilir ya da özel araç kiralayabilirsiniz.

Düsseldorf’ta, ayrıca şehrin 80 km kadar uzağında bir başka havalimanı olan Düsseldorf Weeze Havalimanı bulunur ve genel olarak charter (dolmuş uçak) seferlerine hizmet etmektedir.

Eğer Düsseldorf’a bir son dakika uçuşu ile gitmeyecekseniz çok çok ucuz uçak bileti için birkaç ay öncesinden sonfiyat.com web sitesinden bilet almanız çok daha uygun olacaktır. Aynı web sitesinden Düsseldorf’a bugün için uçak bileti kaç TL diye bakabilirsiniz. Ayrıca gidiş-dönüş uçak bileti alarak Düsseldorf seyahatinizi ekonomik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Düsseldorf’ta şehir içi ulaşımı gelişmiş bir toplu taşıma ağı bulunur. Otobüs, metro, tramvay ve tren seferlerinden oluşan bu ağ sayesinde kentin birçok noktasına ulaşabilirsiniz. 

Kent içi ulaşımda kullanmak üzere gideceğiniz mesafe ya da aktarma seçeneklerine göre seyahat kartlarınızı önceden alırsanız hem daha ekonomik olur hem de zamandan kazanırsınız. Ayrıca turistlerin kullandığı WelcomeCard ile hem ulaşımda hem de bazı restoran ve Ren Nehri turlarında indirim kazabilirsiniz. Seyahat sürenize uyacak şekilde bu kartlardan satın alabilirsiniz.

Kent içinde ulaşım için taksi kullanabilir ya da araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. Dilerseniz şehir turlarına katılıp birçok yeri rehberli ya da rehbersiz olarak kentin görülecek önemli yerlerini paket tur halinde görme şansınız da olabilir.

Dilerseniz Düsseldorf içinde bisiklet de kullanabilirsiniz, Ren Nehri kıyısında yapılmış bisiklet yolları sürüşünüzü daha keyifli ve konforlu hale getirecektir.

Düsseldorf barındırdığı değerler açısından hem Almanya hem de Avrupa için önemli ve büyük bir kent. Kentin hayatına etkide bulunan ticaret, moda, kültür, eğitim ve elbette turizm konuları öne çıkıyor Düsseldorf’ta. Bunlara bağlı olarak gelişen kentte konaklama imkânı da oldukça gelişmiş durumda. 

500’ün üzerinde konaklama tesisi ve otelin bulunduğu Düsseldorf’ta bütçenize ve beklentilerinize uygun çok fazla seçeneğiniz olacaktır. Düsseldorf’a turistik amaçla gittiyseniz gezilecek yerlere, alışveriş ve restoranlara kolayca erişebilmek adına kent merkezindeki otellerde konaklayabilirsiniz.

Kentin biraz daha güney doğu kısmında yer alan Oberbilk bölgesinde de konaklayabilirsiniz. Görülmeye değer parklar, mağazalar, popüler restoranlar bulunan, konaklama için biraz daha sakin ve huzurlu olan bölge, tarım ve sanayi anlamında üst sıralarda yer alan gelişmişliktedir.

Daha çok genç nüfusun tercih ettiği konaklama bölgelerinden biri de Düsseldorf’un güneyindeki Pempelfort’tur. Bunların dışında yine konaklama için ön plana çıkan Bilk, Altstadt ve Friedrichstadt bölgelerinde yer alan lüks oteller, butik oteller ya da hostellerden birini tercih edebilirsiniz.

Konaklama için kalacağınız yeri seçerken ziyaret amacınıza uygun olarak şehir merkezine, gezilecek yerlere ya da fuar merkezlerine yakınlığını da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Düsseldorf’ta gelişmiş bir toplu taşıma ağı olsa da ziyaretiniz süresince bu mesafeleri her gün gidip gelmeniz yorucu ve masraflı olmaya başlayabilir.

Almanya’nın en büyük havalimanlarından birine sahip ve özellikle fuar zamanlarında çok rağbet gören Düsseldorf kentinde, gezilecek yerlere yürüme mesafesinde olan tesislerde, uygun fiyatlara konforlu konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; birkaç ay öncesinden erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Düsseldorf’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir kent olarak Düsseldorf şehir merkezindeki oteller çok tercih edilmektedir, bunun dışında kalacağınız oteli ziyaret amacınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Düsseldorf’ta kalacağınız bölgeyi seçtikten sonra konaklayacağınız otele mutlaka erken rezervasyon yaptırmalısınız. Rezervasyonunuzu yaparken ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Düsseldorf’a direkt veya aktarmalı ve tarifeli uçuş seferleri yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünya mutfağından örnekler bulabileceğiniz Düsseldorf bunu biraz da fuar şehri olmasına ve dünyanın her yerinden ziyaretçi ağırlamasına borçlu. İtalyan, Japon, Fransız, İspanyol hatta Kore yemeklerine de rastlayabilirsiniz. Elbette yıllar öncesinde Türkiye’den göç alan Almanya’da Türk Mutfağı esintileri görmek sizi şaşırtmasın, Düsseldorf’ta da bu gerçekle karşılaşacağınızı bilmelisiniz.

Alman Mutfağı ağırlıklı et ve balık çeşitlerine yer veriyor. Bunların içinde domuz eti, av eti, biftek, rosto, yahni, tavuk ve sosis (Wurst) çeşitleri ön plana çıkıyor. Balıklarda ise Alabalık, Levrek, Ton ve Sazan çok tüketilen çeşitlerdendir. Patates, Lahana, Havuç, Ispanak, Bezelye, Fasulye gibi sebze türlerini genel olarak etli yemeklere katarak ya da garnitür olarak tüketirler. Ama patatesin Alman Mutfağı içerisinde çok fazla yer tuttuğunun altını çizmemiz gerekir. 

Birçok tatlı türüne ev sahipliği yapan Alman Mutfağı, Bira, Şarap, Pasta, Hamur İşleri ve Ekmek çeşitleri açısından da oldukça zengindir. II.Dünya savaşı sonrası yeniden yapılanma sürecinde aldığı işçi göçleri nedeniyle dünya mutfağından etkilenen Alman Mutfağı biraz daha karma bir lezzet yelpazesine sahiptir. Bizdeki kadar zengin olmayan kahvaltı kültürü sizi şaşırtabilir. Ayrıca Almanların aşırı kahve tüketen bir toplum olduğunu da dile getirmemiz gerekir. 

Düsseldorf’ta bu zengin mutfağı size sunan çok sayıda kafe ve restoran bulunmaktadır, onların bazılarını sizlerle paylaşmak isteriz;

 • Munsterman Kontor
 • Im Fuchschen
 • Yabase
 • Taverna Folia
 • Heinemann Konditorei Confiserie
 • Restaurant le Flair
 • Dritan Alsela Coffee
 • L’Arte in Cucina
 • Restaurant Hermes Dusseldorf
 • Café Barré Cuisine & Pâtisserie
 • 360 Grad Gegrillt & Gechillt
 • Brauerei Schumacher
 • Taverne Pegasos
 • My Gemuse Döner
 • Brasserie Stadthaus
 • Covent Garden Coffee House
 • Bauernstube Deppe
 • Die Kaffee
 • The Bull Steak Expert
 • Ristorante La Luce Due
 • Naniwa
 • Kytaro
 • Tenten Coffee
 • Askitis
 • Im Schiffchen
 • Bazzar Caffe
 • Spaghetti & Stars
 • Estia
 • Anfora – Turkisches Restaurant
 • Brauhaus Joh. Albrecht
 • Zum Schiffchen
 • Casa Luigi
 • Taverna Toxotis
 • Cafe Huftgold
 • Vivu - Der Asiate
 • Roll Inn
 • Kaffeeschmiede
 • DOX Restaurant
 • Ristorante Amici
 • Curry
 • Bastians Backer Dusseldorf
 • Tante Anna
 • Kikaku
 • The Bosporus
 • The Classic Western Steakhouse
 • Vossen
 • MARUYASU Schadow Arkaden UG
 • Nagaye
 • Agatas
 • Restaurant Antalya
 • Munstermann Kontor
 • ArabesQ
 • Takumi
 • Sabo
 • Stappen
 • Brauhaus Alter Bahnhof
 • Spatz Up
 • Lezzet Restaurant
 • Uerige Hausbrauerei
 • Palaca of Kebap
 • Altstadt Restaurant
 • Dene & Gör Döner
 • Brasserie "1806"
 • KONAQ Restaurant & Cafe
 • Yaz

Düsseldorf denilince gezilecek görülecek yerler konusunda seyahat öncesi karar vermeniz gerekebilir. Şehri ne amaçla ziyaret ettiğinize bağlı olarak kalacağınız ve gezilecek yerleri önceden planlamak size kolaylık sağlayacaktır.

Seyahat planınıza bağlı olarak Düsseldorf kent merkezi içerisinde kalan yerleri gezmenin dışında Ren Nehri turlarına katılabilir, alışveriş keyfini yaşayabilir, nehir kenarında yürüyüş yapabilir, kafelerde bir şeyler atıştırabilir, kahve ve bira molası verebilir ya da dilerseniz kent dışında kalan görülmesi gereken yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Düsseldorf’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken bazı yerleri sizlerle paylaşıyoruz;

 • Alman Seramik Müzesi
 • Benrath Sarayı
 • Düsseldorf Opera Binası
 • Belediye Sarayı (Rathaus)
 • Der Neue Zollhoff
 • Duesseldorf City Müzesi
 • Düsseldorf Üniversitesi
 • Düsseldorf-Hafen
 • Düsseldorf Film Müzesi
 • Kommoedchen
 • Gehry Binaları
 • Düsseldorf Sanat Akademisi
 • Goethe Müzesi
 • Himmelgeister Rheinbogen
 • Hofgarten, Düsseldorf, Almanya
 • K21 Staendehaus
 • Kalkum Sarayı Parkı
 • Rhine Kulesi
 • Media Harbour
 • Parlamento Binası
 • MarkPlatz
 • Konigsalle Caddesi
 • Tritononbrunnen Çeşmesi
 • St.Andreas Kilisesi
 • Rhine Opera Binası
 • Burgplatz Meydanı
 • Şehir Müzesi

Düsseldorf Almanya için olduğu kadar Avrupa için de önemli bir kültür, sanat, moda ve müzik merkezi sayılır. Barındırdığı galerilerde, müzelerde dünyaca ünlü sanatçıların gözde ürünleri sergilenir. 

Düsseldorf Sanat Akademisi, Düsseldorfer Photocshule (Fotoğrafçılık Okulu), Dans Tiyatrosu, Opera Binaları, Tiyatrolar, Müzeler, Festivaller, küçük sanat sahneleri, atölyeler, etkinlik salonları birçok farklı alanda kültürel ve sanatsal etkileşimleri sağlamaktadır.

Düsseldorf’ta eğlence ve gece hayatı denilince akla Hafen ve Altstadt geliyor. Bu bölgelerde yer alan barlar, kafeler; Alman Birası için harika seçenekler sunduğu gibi eğlence için de çeşitlilik içerir. Dünyanın en uzun barı olarak anılan ve birçok farklı bira evinin birleştirilmesiyle oluşturulan bar da bu bölgede yer alır. 

Düsseldorf ülkenin parti ve eğlenceleri ile ünlü kentlerinden biri sayılır. Eğlencenin dozu daha çok hafta sonu akşamları yani Cuma ve Cumartesi gecelerinde artış gösterir. Canlı müzik, sakin müzik, DJ partileri ve Dünya Müzikleri için farklı mekânlar bulabilirsiniz.

Barların dışında Düsseldorf’ta bulunan Almanya’nın ünlü ve gözde gece kulüpleri de size farklı ve lüks eğlence seçenekleri sunmaktadır. Çalışanları ve kente fuar için gelenleri de eğlenceye çekmek için hafta içi de programlar yapılan gece kulüplerinde aynı zamanda farklılık arayanlar için tema geceleri düzenlenmektedir.

Düsseldorf’ta bulunan bazı eğlence mekânlarını sizlerle de paylaşmak isteriz;

 • The Irish Pub bei Fatty Fatty's
 • Kassette
 • Sweetheart Dusseldorf
 • Brasserie Stadthaus
 • Luang Prabang
 • d-town
 • Paradise Cocktail & Shisha Bar
 • Naseband's
 • Zum Franz
 • Villa Wahnsinn
 • Rocca 800°C
 • Prive Delicious
 • The Mojo Bar
 • Pinte
 • #3ZEHN
 • Bar Fifty Nine Im InterContinental Dusseldorf
 • Spiegel
 • Gob’s
 • Kneipe
 • Kuhstall
 • Gilson Karaoke Bar
 • Et Kabüffke Killepitschstube
 • Cubanitos Bar
 • Solobar
 • The FAME
 • The View Skylounge & Bar
 • Che Guevara - Havanna Bar Lounge
 • Engel-Dusseldorf
 • Em Pöötzke
 • Petit Punch
 • Zentrum Fur Aktion, Kultur Und Kommunikation
 • Charanga De Cuba
 • Kommödchen

Alışveriş için lüks markalara merakınız varsa Düsseldorf’ta bulunan Königsallee size bu merakınızı gidermek için çok iyi bir fırsat sunacaktır. Dünyanın en ünlü ve gözde tasarım, moda ve lüks marka ürünlerine ek olarak Alman markalarını da bulabilir, hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. 

Ülkenin en büyük alışveriş caddelerinden biri olan Schadow Sokağı alışveriş için mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir. Düsseldorf’ta hediyelik eşya çeşidine; yöreye özel hardalı, bitkisel içkileri, biraları hatta bira şişelerini de ekleyebilirsiniz.

Düsseldorf ziyaretiniz noel zamanına denk gelirse kurulan Altstadt bölgesinde kurulan Noel Pazarı da alışveriş için uygun bir alan olacaktır.

 • Sevens – Home of Saturn Shopping Center
 • Dusseldorf Bilk Arcaden
 • K-Galerie
 • Carch-Haus
 • Rheinpar-Center
 • Die Schadow – Arcaden
 • KÖ Shopping Mall
 • Kö-Bogen
 • Falkenberg – Center
 • B8 – Center Flingern

Yıl boyunca birçok festivale ev sahipliği yapan Düsseldorf'ta Almanya’nın hatta Avrupa’nın gözde festivalleri düzenlenmektedir. Kentte düzenlenen önemli festivalleri şu şekilde sıralayabiliriz

 • Düsseldorf Festivali – Şubat (Uzun bir dönemi kapsayan festival içerisinde yer alan bazı önemli günlerde, resmi tatil olmamasına rağmen çalışanlar işe gitmek yerine festival etkinliklerine katılabilirler).
 • Japon Günü – Mayıs (Kentte yaşayan Japon nüfusun ağırlığını düşününce bu festival daha çok anlam kazanıyor)
 • Opera Days – Haziran 
 • Grosste Kirmes am Rhein – Temmuz 
 • Altstadtherbst Sanat Festivali – Eylül 
 • Brasilianische Nacht – Ağustos

 • Yılbaşı – 1 Ocak
 • Kutsal Üç Krallar - 6 Ocak
 • Kutsal Cuma – 21 Mart
 • Paskalya – 24 Mart
 • İşçi Günü – 1 Mayıs
 • Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi – 1 Mayıs
 • Pantkot Yortusu – Mayıs
 • Katolik Yortusu – 22 Mayıs
 • Hz. Meryem’in Göğe Çıkışı – 15 Ağustos
 • Almanya’nın Birleşmesi – 3 Ekim
 • Reform Günü – 31 Ekim
 • Azizler Yortusu – 1 Kasım
 • Hristiyan Festivali – 16 Kasım
 • Tövbe Günü – 19 Kasım
 • Noel Tatili – 25-26 Aralık

 • Derag Livinghotel De Medici
 • Van der Valk Airporthotel Duesseldorf
 • Hyatt Regency Düsseldorf
 • Hyatt House Düsseldorf
 • Steigenberger Parkhotel Düsseldorf
 • Radisson Blu Scandinavia Hotel
 • Apartment Unterbilk
 • InterContinental
 • Hotel Ashley’s Garden
 • Steigenberger Parkhotel Düsseldorf
 • La Residenza Altstadt AparHotel
 • Hotel Berial
 • Living Hote De Medici by Derag
 • Airport Apartment
 • Kleine Luise – Hotel und Bar
 • Studio Leopoldstreet
 • Breidenbacher Hof a Capella Hotel
 • Max Brown Hotel Midtown
 • Hiton Hotel 
 • Apartmenthaus Hohe Straße
 • Hotel Düsseldorf Mitte
 • Maritim Hotel Düsseldorf
 • Carathotel Düsseldorf City
 • Van der Valk Airporthotel Düsseldorf
 • 25hours Hotel Das Tour
 • Sheraton Duesseldorf Airport Hotel
 • Meliá Düsseldorf

Düsseldorf barındırdığı değerler açısından hem Almanya hem de Avrupa için önemli ve büyük bir kent. Kentin hayatına etkide bulunan ticaret, moda, kültür, eğitim ve elbette turizm konuları öne çıkıyor Düsseldorf’ta. Bunlara bağlı olarak gelişen kentte konaklama imkânı da oldukça gelişmiş durumda. 

500’ün üzerinde konaklama tesisi ve otelin bulunduğu Düsseldorf’ta bütçenize ve beklentilerinize uygun çok fazla seçeneğiniz olacaktır. Düsseldorf’a turistik amaçla gittiyseniz gezilecek yerlere, alışveriş ve restoranlara kolayca erişebilmek adına kent merkezindeki otellerde konaklayabilirsiniz.

Kentin biraz daha güney doğu kısmında yer alan Oberbilk bölgesinde de konaklayabilirsiniz. Görülmeye değer parklar, mağazalar, popüler restoranlar bulunan, konaklama için biraz daha sakin ve huzurlu olan bölge, tarım ve sanayi anlamında üst sıralarda yer alan gelişmişliktedir.

Daha çok genç nüfusun tercih ettiği konaklama bölgelerinden biri de Düsseldorf’un güneyindeki Pempelfort’tur. Bunların dışında yine konaklama için ön plana çıkan Bilk, Altstadt ve Friedrichstadt bölgelerinde yer alan lüks oteller, butik oteller ya da hostellerden birini tercih edebilirsiniz.

Konaklama için kalacağınız yeri seçerken ziyaret amacınıza uygun olarak şehir merkezine, gezilecek yerlere ya da fuar merkezlerine yakınlığını da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Düsseldorf’ta gelişmiş bir toplu taşıma ağı olsa da ziyaretiniz süresince bu mesafeleri her gün gidip gelmeniz yorucu ve masraflı olmaya başlayabilir.

Almanya’nın en büyük havalimanlarından birine sahip ve özellikle fuar zamanlarında çok rağbet gören Düsseldorf kentinde, gezilecek yerlere yürüme mesafesinde olan tesislerde, uygun fiyatlara konforlu konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; birkaç ay öncesinden erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Düsseldorf’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir kent olarak Düsseldorf şehir merkezindeki oteller çok tercih edilmektedir, bunun dışında kalacağınız oteli ziyaret amacınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Düsseldorf’ta kalacağınız bölgeyi seçtikten sonra konaklayacağınız otele mutlaka erken rezervasyon yaptırmalısınız. Rezervasyonunuzu yaparken ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Düsseldorf’a direkt veya aktarmalı ve tarifeli uçuş seferleri yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Düsseldorf Uçak Bileti Fiyatları

Almanya Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Almanya Federal Cumhuriyeti (DE)
Kıta: Batı Avrupa (Avrupa)
Başkenti: Berlin
Telefon Kodu: +49
Para Birimi: EUR (Euro)
Konuşulan Diller: Almanca

Düsseldorf Hava Durumu

Düsseldorf
DE .
3 °c
az bulutlu
2024-04-22 12:00:00

8 °c
8 °c
2024-04-23 12:00:00

10 °c
10 °c
2024-04-24 12:00:00

9 °c
9 °c
2024-04-25 12:00:00

12 °c
12 °c
2024-04-26 12:00:00

12 °c
12 °c

Diğer Almanya Destinasyonları

Etkinlikler