Disneyland Paris 30 Yaşında!

01.02.2022,

Mikey Mouse ve arkadaşları 06 Mart’da Disneyland Paris’in 30. doğum günü kutlamalarını başlatacak. 30. yıl etkinliklerini kapsayan yenikleri sizin için özetledik.

Yenilenmiş Pamuk Prenses şatosu önünde göz kamaştırıcı şovlar ziyaretçileri yıl boyunca büyüleyecek. Benzersiz şovlar yaratmak, Disneyland Paris’in her zaman bir parçası olmuştur. Her gün birkaç defa, yenilenmiş Pamuk Prenses Şatosu önünde, Central Plaza’da 30. yıl’a özel hazırlanmış şovda, ziyaretçiler unutulmaz gösterilere şahitlik edecekler.

Yeni film müziklerin eşliğinde, 30’dan fazla Disney karakteri ve dansçı, “Gülmenin Büyüsü”, “Tutkunun Büyüsü” ve “Hayallerin Büyüsü” adlı temalarından oluşan şovlarda,

Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald Duck, Daisy Duck ve arkadaşları yeni kıyafetleri ile ziyaretçilerin karşılarına çıkacaklar.    

Gün batımından sonra, Disney şarkıları eşliğinde “Disney Illuminations Show” da, teknolojinin en yeni araçları olan, video projeksiyon, su fıskiyeleri, ışık efektleri ve dronların koreografisi ile Pamuk Prenses'in şatosu gözleri kamaştıracak şekilde görsel bir şov ile aydınlatılacak.


Minnie Mouse ( Mini Fare ), İngiliz moda ikonu Stella McCartney tarafından özel tasarladığı pantolon takımı ile bütün gözleri üzerine çekecek.

İngiliz moda ikonu Stella McCartney Minnie Mouse a özel bir pantolon takımı tasarladı.

“ Minnie’nin kalbimde her zaman özel bir yeri olmuştur, aynı değerleri paylaşıyoruz.

 Minnie, mutlululuğun, özgüven ve özgürlüğün bir simgesi olup dünya da herkese ilham veren bir karakterdir.

 Minnie’nin ilk pantolon takımını Disneyland Paris’de giymsini istediğim için ikonik tasarımlarından biri olan “Blue Smoking” i Minnie için uyarladım.”

 Kendine özgü, puantiyeli tasarıma sahip olan yeni kıyafet, Minnie’nin yeni jenerasyonun gelişiminin sembolü haline getirmiştir.

 “Women’s History Month” onuruna, Minnie yeni kıyafetini Mart ayı boyunca üzerinde taşıyacaktır.


Büyüleci “Garden of Wonder” bahçesi yeni ve eşsiz hali ile açılıyor.

Pamuk Prenses’in şatosu önünde, “Garden of Wonder” bahçesi robotik Disney ve Pixar heykellerine hayat verecek. Pamuk Prenses şatosuna giden yolda, farklı temalı 10 ayrı bahçe 3 boyutlu sanat eserleri, Prensesler ve kötü karakterler ziyaretçileri büyüleyecek.

Örneğin, Asya Bahçesinde Mulan, Raya, son Ejderha ve Baymax karakterleri sizleri bekliyor olacaklar.