Sıkça Sorulan Sorular

Sonfiyat.com’un kuruluş amacı, anlaşmalı havayolları ile birlikte sınırlı bir süre için geçerli indirimli uçak bilet fiyatları sunmaktır.
Enuygun uçak bileti fiyatı dinamik olup sürekli değişebildiği için en ucuz uçak bileti fiyatını görebilmek ancak Sonfiyat.com’u sık sık ziyaret etmekle mümkün olabilir.
Böylece her zaman cazip uçak bileti fiyatı yakalama şansı artacaktır.
Ayrıca Sonfiyat.com sadece son dakika fiyatlı biletler için değil, uçak, otel ve araba kiralama rezervasyonları için de kullanabilecektir.
Sonfiyat.com’da gösterilen tüm fiyatlar gerçek net fiyatlardır. Kdv, havaalanı vergileri, yakıt vergileri ve varsa diğer vergiler de net fiyatlarla birlikte açıkça gösterilmiştir.
Sonfiyat.com ‘da gizli saklı kötü sürprizlere yer yoktur!

Sonfiyat.com'ın sunduğu indirimli uçak bilet fiyatları her gün değişmektedir.
Doğal olarak her zaman her ihtiyacınıza cevap veremeyebilir.
Şayet sizin gidilecek noktaya o tarih için özel fiyatlı bir uçuş gösterilmiyorsa, bunun nedeni uçuşlarda uygun sınıfta boş yer kalmamış olmasıdır.
Tüm uçuşlar Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, IATA üyesi ulusal havayolu şirketlerinin tarifeli uçuşlarıdır.
Sonfiyat.com’ da hiç bir zaman tarifeli olmayan charter seferlerinin yada IATA tarafından akredite edilmemiş bir havayolunun biletleri satılmamaktadır.
Gideceğiniz şehre hangi uçak seferlerinin olduğunu, bunların gün ve saatlerini ve bu uçaklarda yer olup olmadığını, hiç bir satın alma garantisi vermeden öğrenilebilir.
Arama alanına gidilecek şehri girerek veya arama butonunu tıkladığınızda site sizi yönlendirerek bir kaç adımda o şehre hangi havayolu ile gidebileceğinizi, uçuşları, uçuş saatlerini ve bilet fiyatlarını görebilir ve yer olup olmadığını öğrenilebilir.
Yapılan aramaları “arama geçmişi” sekmesinden izleyebilirsiniz.
Türkiye’nin ilk online seyahat acentası Sonfiyat.com ile internet üzerinden uçak bileti alımı çok kolay ve eğlencelidir.
Sitemizi kullanmakta zorlanıyorsanız ve önerileriniz varsa lütfen bize bildirin.
Şayet işler yolunda gitmediyse veya telefonla destek almak isterseniz bizi 0 (212) 334 28 28 no'lu müşteri hizmetleri numaramızdan arayabilirsiniz.
Müşteri Hizmetleri Servisimiz hafta içi hergün 09:00 - 18:00 arası, Cumartesi günleri ise 09:00 - 13:00 arası hizmetinizde olacaktır.
Sonfiyat'tan herhangi bir ürün satın aldığınızda hemen bu alışverişi teyid eden bir konfirmasyon e-postası ile kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj alacaksınız.
Arzu ederseniz e-posta’ nızın yazıcıdan çıktısını alıp saklayınız.
Şayet konfirmasyon e-posta gelmez, anlaşılamaz yada size yanlış görünen bir bilgi varsa 0 (212) 334 28 28 no'lu telefonumuzu arayabilirsiniz.
Kredi kartınızı sanal ortamda tam bir güvenlik ile kullanabilmeniz için sitemizin sipariş ve ödeme İş Bankası tarafından yönetilen Secure Socket Layer (SSL) güvenlik protokolü ile korunmakta ve gerçekleşmektedir.
Kart numaranız hiç bir şekilde veri tabanımıza kayıt edilmemektedir.
Özel durumu olan engelli, genç veya çocuk yolcular için rezervasyon yapılırken havayolundan gerekli işlemlerin ve taleplerin yapılması için çağrı merkezimizden telefon ile yardım alınabilir.
Sonfiyat.com içerik verdiği ülke ve şehirler hakkında vize bilgisi vermektedir. Sadece vize hizmeti vermemektedir.
Daha önce vize almış üyelerimiz olan kişi ve kurumlara kardeş şirketimiz Viking Turizm ve Ticaret A.Ş ile vize koordinasyon hizmetini vermektedir.
Transit vize gidilen ülke, geçilen ülke ve ülke vatandaşlığı ile sahip olunan vizelere göre farklılık gösterir.
Transit vize gereklilikleri ilgili ülkenin, gidilecek ülkenin temsilciliklerinden ve havayollarından öğrenilebilir.
Sonfiyat.com müşterileri Çağrı merkezimiz kanalıyla Viking Turizm vize departmanından ön bilgi alabilir.
• Sonfiyat.com ilk ekranında bulunan arama ekranında ekonomi, business, gidiş-dönüş seçenekleri arasından seçiminizi yapın,
• Nereden, nereye gitmek istendiğinizi “şehirleri veya havalimanlarını” alanına girerek ve gidiş tarihi varsa dönüş tarihi ile yolcu sayısını girerek aramaya başlayın,
• Size en uygun gidiş ve dönüş veya kombinasyon uçuşu "SEÇ" butonu ile seçin,
• Ekranın sağ tarafında seçim özetiniz ve toplam ödeme miktarını gördükten sonra SATIN AL sekmesini tıklayın,
• Açılan sayfada iletişim, yolcu ve fatura bilgilerini seçtiğiniz uçuşları kontrol edip doldurun. Sonrasında kredi kartı bilgilerini ekleyerek “ÖDEMEYE İLERLE” butonuna basın, banka 3D Secure güvenli ödeme altyapısıyla güvenli bir şekilde bilet satın alımını tamamlayın.
Sonfiyat.com üzerinden toplam yolcu sayısı 4 yetişkin, 4 çocuk ve 4 bebek kombinasyonlarında olarak toplam 12 kişidir.
4 Yetişkin den fazla aynı seferde bilet alınamaz.
PNR, İngilizce “Passenger - Name – Record” kelimelerin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.
Genel olarak rezervasyon kodu olarak bilinir. Uçak bileti rezervasyonu yapılınca oluşur ve bu kod referans alınarak bütün işlemler gerçekleştirilir.
Bir PNR rakamlar ve harflerin kombinasyonundan oluşur. Bu kod ile ile Sonfiyat.com çağrı merkezinde ve havayollarından her türlü işlem yaptırılabilir.
Sonfiyat.com üzerinden gönderilen e-posta ve kısa mesajlarda PNR numarası bulunmaktadır.
Satın Alınan bir uçak biletinde veya yapılan bir rezervasyonda isim değişikliği yapılamaz.
Bilet üzerinde adı ve soyadı yazan kişiye aittir. Adınızı ve soyadını doğru yazdığınızdan emin olunuz.
Bir uçak bileti devredilemez veya başkasına kullandırılamaz.
Üzerinde 'non changeable - değişiklik yapılamaz' yazılı biletler bir kez satın alındıktan sonra bir daha biletteki uçuş tarih ve numarası değiştirilemez.
Bilette 'non endorsable - ciro edilemez' kaydı bulunması, o biletin adına kesildiği havayolundan başka bir havayoluna ciro edilemeyeceğini gösterir.
'A' havayolu adına kesilen biletteki uçuş 'B' havayolunun uçuşu ile değiştirilemez.
Üzerinde 'non refundable - iade yapılamaz' yazılı biletler bir kez satın alındıktan sonra bir daha iade edilemezler.
Varış noktasında en az kaç gece geçirmeniz gerektiğini göstermektedir.
Bu süre sabit bir gün ya da hafta sayısı olabileceği gibi, 'haftasonu geçirmek', 'cumartesi gecesi geçirmek' gibi bir kısıtlama olabilir.
En çok karşınıza çıkacak minimum kalış kısıtlamaları şunlardır:
• 3 days (3 gün): En az 3 gece geçirmek
• 7 days (7 gün): En az 7 gece geçirmek.
• Sunday Rule (Pazar Kuralı): Cumartesiyi Pazar'a bağlayan geceyi geçirmek.
Varış noktasında en uzun ne kadar kalabileceğinizi göstermektedir. En çok karşınıza çıkacak maksimum kalış kısıtlamaları şunlardır:
7 days (7 gün): Seyahatin 7 gün içersinde tamamlanması gerekmektedir.
14 days (14 gün): Seyahatin 14 gün içersinde tamamlanması gerekmektedir
28 days (28 gün): Seyahatin 28 gün içersinde tamamlanması gerekmektedir.
1 Month (1 ay): Seyahatin 1 ay içersinde tamamlanması gerekmektedir.
Weekdays Only: Bu kurala göre, gidiş/dönüş uçak biletlerinde, gidiş ve dönüş uçuş tarihleri mutlaka hafta arası günlerde olmalıdır. Yani gidiş ve dönüş uçuşları, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde gerçekleşmelidir.
Weekends Only: Bu kurala göre, gidiş/dönüş uçak biletlerinde, gidiş ve dönüş uçuş tarihleri mutlaka haftasonu ünlerinde olmalıdır. Yani gidiş ve dönüş uçuşları, Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde gerçekleşmelidir.
Sonfiyat.com Mobil uygulaması App Store veya Google Play Store da “Sonfiyat” yazarak bulabilir ve indirebilirsiniz.