Covid 19: İngiltere Seyahat Koşulları

23.09.2021,

22 Kasım 2021 tarihi itibariyle İngiltere tarafından kabul edilen aşılar kapsamına aşağıdaki aşılarda dâhil edilecektir:

  • Sinovac
  • Sinopharm Beijing
  • Covaxin

İngiltere seyahat koşullarında güncelleme yaptı ve artık her koşulda PCR testi istediğini duyurdu.

Yakın zamanda Münih ve Nürnberg havalimanlarında N95 maskelerinin zorunlu olduğu duyurulduğunu hatırlatmak isteriz.

 

1. MUC ve NUE havalimanlarında FFP2 maske takma zorunluluğunun (06.11.2021 tarihinden itibaren) hemen uygulamaya konması.

IPSC'ye 06.11.2021 Cumartesi gününden itibaren MUC ve NUE'deki Bavyera havalimanlarındaki tüm yolcu alanlarında FFP2 maskelerinin takılması gerektiği bildirildi.


01 Kasım 2021 04:00 GMT'den itibaren İngiliz otoritelerinin belirlediği kırmızı listede herhangi bir ülke bulunmamaktadır. Bununla birlikte aşılama programları kabul edilen ülke sayısı arttırılmış olup, https://www.gov.uk/guidance/countries-with-approved-covid-19-vaccination-programmes-andproof-of-vaccination linki üzerinden güncel liste ve otorite tarafından kabul edilen aşılanma kapsamı kontrol edilebilir.

 · Aviation Operational Guidance dokümanı otorite tarafından güncellenmiş olup, güncel doküman ekte tarafınızla paylaşılmaktadır. Dokümandaki güncel değişiklikler kırmızı renkle otorite tarafından belirtilmiştir.

· Bu dokümanda yer alan ve havayollarının yapmaları gereken kontrol aşamaları aşağıda paylaşılmaktadır. Yolcularımızın seferlerimize müracaatı sırasında otorite kurallarına göre full aşılanma kapsamında olup olmadığına ve hangi kapsamda ise bağlantılı ilave kontrollerine dikkat edilmelidir.

Full Aşılanma Kapsamındaki Yolculara Yönelik Kısıtlamalar: Yolcularımızın seyahatlerinden önce aşağıdaki dokümanları hazır etmeleri gerekmektedir.

 · COVID-19 Testleri için rezervasyon ve ödeme (test paketi rezervasyonu): Yolcu, İngiliz makamlarına göre tam aşılanma kapsamında ise, İngiltere'ye gelişinden sonraki 2 gün içinde uygulanacak olan test paketi rezervasyonunu seyahatinden önce istasyon yetkililerine sunacaktır.

· PLF: Yolcu, ayrıntıları https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk bağlantısında verilen online PLF formunu Birleşik Krallık'a varışından önceki 48 saat içinde doldurmalıdır. Bu yolcularımız için aşağıdaki kısıtlamalar, 04 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmayacaktır.

· Kalkış öncesi PDT test

· Varıştan sonraki 8. gün COVID-19 testi

 · Yolcunun İngiltere'ye varmasından sonra 10 gün boyunca evde veya yolcunun kaldığı yerde karantina Full Aşılanma Kapsamında Kabul Edilmeyen Yolculara Yönelik Kısıtlamalar: Yolcularımızın seyahatlerinden önce aşağıdaki dokümanlarını hazır etmeleri gerekmektedir.

· Seyahatinden Önce Negatif COVID-19 Testi: Yolcunun İngiltere'ye varışından önceki 3 gün içinde yaptırdığı negatif Covıd-19 testini sunması seyahatinden önce ibraz etmesi gerekir. Kabul edilen negatif Covıd-19 test kuralları ve istisnaları bağlantıda belirtilmiştir https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-testing-for-people-travelling-to-england

 · COVID-19 testleri için rezervasyon ve ödeme (test paketi rezervasyonu): Yolcunun seyahat etmeden önce, yetki kuralına göre İngiltere'ye varışından sonra olması gereken Covıd-19 test/test paketi için rezervasyon yaptırmış olması gerekir. Yolcu tam aşı kapsamında değilse, 2. ve 8. günlerde yapılacak test için yolcu test paketini almalıdır. Yolcunun İngiltere’de kalış süresi 8 günden az olsa da, yolcunun 2. Ve 8.gün test paketi rezervasyonunu yapmış olması gerekmektedir.

 · PLF: Yolcu, ayrıntıları bağlantıda verilen online PLF formunu Birleşik Krallık'a varışından önceki 48 saat içinde doldurmalıdır. https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-traveluk Yolcu İngiltere'ye vardıktan sonra:

 

· Evde veya ikamet olarak gösterdiği yerde 10 gün karantinada kalmak

· 2. günde ve 8.günde COVID-19 testi yaptırmak zorundadır