Frankfurt Uçak Bileti

En ucuz Frankfurt uçak bileti fiyatı

Nereden Sakirpasa
Nereye Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
Havayolu Şirketi Pegasus Airlines
Uçuş Süresi 09:50
TRY 555.75

Uygun Frankfurt Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
6020.92 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
3113.60 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
3288.00 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
SunExpress
3509.64 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
2223.00 TRY
SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
2892.00 TRY

Frankfurt uçak bileti ile ilgili sorular

Frankfurt uçak bileti kaç TL?

Frankfurt uçak bileti vergiler dahil tek yön 1150TL'dir.

Hangi hava yollarının Frankfurt uçuşları var?

Türk Havayolları, Pegasus Havayolları ve Lufthansa direkt Frankfurt'a uçuş düzenlemektedir.

Türkiye Frankfurt uçak bileti kaç para?

Türkiye Frankfurt uçak bileti fiyatı gidiş dönüş vergiler dahil 145USD'dir.

Istanbul Frankfurt uçak bileti kaç TL?

İstanbul Frankfurt uçak bileti 1150 TL'dir.

Frankfurt'a direk uçuş var mı?

Frankfurt'a direk uçuş sayısı haftalık 25'in üzerindedir.

Frankfurt Hakkında

Genel Bilgiler

Frankfurt; Almanya’nın Hessen eyaletinin en büyük şehridir. Bir milyon civarındaki nüfusu her ne kadar Türkiye’deki büyük şehirler dikkate alındığında çok fazla değil gibi görünse de, Almanya’da nüfus dağılımında bir denge söz konusu olduğundan, belirli bir alana yığılma genellikle görülmez.

Frankfurt, Almanya’nın beşinci en büyük şehri olarak bu durumun ispatı niteliğindedir. Dünyanın en önemli finans merkezlerinden bir tanesi olan Frankfurt, aynı zamanda fuarları ile de tanınır. Teknoloji, sanayi fuarları ile birlikte Avrupa’nın en büyük müzik fuarı burada yapılır. Şehir Avrupa Merkez Bankası’na ev sahipliği yapar ki, bu Almanya’nın Avrupa Birliği içerisindeki önemli rolüne de işaret eder. Almanya’nın genelinin aksine Frankfurt sanayi ile değil, hizmet işletmeleri ile öne çıkar.

Şehrin bir diğer ismi Frankfurt am Main’dir. Main üzerinde kurulmuş Frankfurt olarak Türkçeye çevrilen bu isim, aynı zamanda şehrin resmi kayıtlardaki ismidir. Rhen-Main nehrinin çevresine kurulu kent, Avrupa’nın en yüksek binalarına sahip olması ve yine birliğin trafik ağlarının merkezinde yer alması nedeniyle turistik öneme de sahiptir.

Dünyanın en büyük otobanları, hızlı tren ağları ve toplu taşıma sistemi bu kentte kuruludur. Yine dünyanın en önemli havaalanlarından birisi de kentte bulunur. Frankfurt Euro ara birimi ile finansal işlemlerin yapılabildiği, yaşam standartları nedeniyle pahalı bir şehirdir. Ciddi bir Türk nüfusu ağırlıyor olması sebebiyle, Türk turistler kenti zorluk çekmeden ziyaret edebilirler.

Almanya Giriş Şartları ve PCR Gereklilikleri

Almanya'ya Seyahat Edecek Yolcularımızın Dikkatine,

Almanya'ya seyahat edecek 6 yaş ve üzeri yolcularımız, uçuştan önce, negatif Covid-19 test raporu veya Covid-19 aşı sertifikası veya Covid-19 hastalıktan iyileşme kanıtlardan birini sağlamak ile yükümlüdürler.

Covid-19 test kanıtı: 

*Yetkilendirilmiş laboratuvarlar tarafından WHO standartlarında düzenlenmiş negatif sonuçlu Antijen ve PCR testleri (bkn: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html) kabul edilmektedir.

*Antijen testin numune verilişi itibarıyla Almanya varışta 48 saatten fazla süre geçmemiş olmalı. 

*PCR testin numune verilişi itibarıyla Almanya varışta 72 saatten fazla süre geçmemiş olmalı.

İstisna: Son 10 gün içinde bir VARIANTS OF CONCERN bölgesinde bulunmuş yolcularda antijen testi için numune verilişi Almanya'ya varışta 24 saati geçmemiş olmalı.

Covid-19 aşı kanıtı: 

*www.pei.de/impfstoffe/Covid-19 sayfasında yer alan bir aşı maddesi uygulanmış olmalı. 

*Bu aşı maddesinin gerektirdiği sayıdaki aşı dozların tümü uygulanarak aşılama tamamlanmış olmalı.

*Son doz aşı ile tamamlanan aşılama üzerinden en az 14 gün geçmiş olmalıdır. 

*Covid-19 aşılaması elektronik veya fiziki belge ile kanıtlanabilir.

Covid-19 hastalığından iyileşme kanıtı:

*Daha önce Covid-19 hastalığını geçirmiş ve artık hastalık belirtisi olmayan yolcular, en az 28 gün önce ve en fazla 6 ay önce yapılmış pozitif PCR test raporunu sunmalılar.

*Tüm kanıtlar Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca dillerinde elektronik veya fiziki belge olarak ibraz edilmelidir.

*Alman Robert Koch Enstitüsünü tarafından RISK AREA, HIGH RISK AREA ve VARIANTS OF CONCERN (bkn. WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE) bölgesi olarak belirlenen birisinde son 10 gün içinde bulunmuş Almanya'ya seyahat edecek 6 yaş ve üzeri yolcular ayrıca Online Form doldurup kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

*Online Formun doldurulması sonrasında sistem tarafından yolcularımıza otomatik olarak gönderilen QR kodu check-in işlemleri esnasında personele ibraz edilmesi gerekmektedir.

*Almanya'daki bir havalimanını Schengen bölgesine veya üçüncü bir ülkeye bağlantılı uçuş ile gitmek için transfer havalimanı olarak kullanacak yolcular, aşı sertifikası veya Covid-19 hastalığından iyileşme veya test kanıtı Almanya uçuşu için ibraz etmekten muaftırlar, ancak son varış ülkenin giriş şartlarını dikkate almak zorundadırlar.

*VARIANTS OF CONCERN bölgelerin birinde (bkn: WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE) son 10 gün içinde bulunmuş yolculardan, sadece Alman vatandaşı veya Almanya'da ikamet ile oturum müsaadesine sahip olan yolcular ve bu yolcuların eşleri ve reşit olmayan çocukları Almanya varışlı olarak taşınabilmektedir. 

*VARIANTS OF CONCERN bölgelerinden gelen yolcularımız negatif Covid-19 test raporu ibraz etmek zorundadırlar. Bu yolculardan aşı sertifikası veya hastalıktan iyileşme kanıtı kabul edilmemektedir.

*Alman Robert Koch Enstitüsünü tarafından güncellenen RISK AREA, HIGH RISK AREA ve VARIANTS OF CONCERN bölgesi bilgisi için www.rki.de/covid-19-risikogebiete adresini düzenli olarak kontrol ediniz!

*Covid-19 kapsamında Almanya'ya girişte dikkate alınması gereken şartların detaylarına ''Regulations for persons entering Germany'' bilgilendirme dokümanından ) erişebilirsiniz.

*Bu dokümanda, Alman Sağlık Bakanlığın 12.05.2021 tarihli genelgesinde ve ilgili eyaletlerin Covid yönetmeliklerinde yer alan kuralların incelenerek gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

*Alman Sağlık Bakanlığı genelgesine göre, Covid-19 aşılamasını tamamlamış veya Covid-19 hastalığını geçirmiş yolcular, eğer VARIANTS OF CONCERN bölgesinden gelmiyorlar ise, Almanya´ya varışlarında yukarıda belirtilen kriterlere uygun geçerli kanıtlarını Digitale Anmeldung (DEA) sayfasına yükleyip veya bağlı bulundukları sağlık dairesine gönderdikten sonra, artık test olma ve karantinaya girme zorunlulukları bulunmamaktadır. İlgili kanıt hemen, istisnai olarak en geç 24 saat içinde, iletilmelidir. Kanıtın gönderilmesine kadar karantinada kalınması zorunluluktur.

Alman Sağlık Bakanlığın Yolcu Bilgilendirmesi:

WWW.RKI.DE/COVID-19-BMG-MERKBLATT

Almanya Sağlık Bakanlığı Corona Genelgesi: 

WWW.BUNDESGESUNDHEITSMINISTERIUM.DE/CORONAEINREISEV

Alman RKI kurumun belirlediği uluslararası riskli, yüksek riskli veya VARIANTS OF CONCERN (endişeli mutasyon) bölgeler:

WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE

Almanya Online Giriş Formu:  

WWW.EINREISEANMELDUNG.DE

İstinai durumlarda kullanılabilecek Almanya Online Giriş Form yerine yedek kağıt formu: 

WWW.RKI.DE/COVID-19-ERSATZMITTEILUNG 


Temel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya vizesi almak zorundadır.
 • Almanya Schengen vize sistemine dahil olan ülkelerdendir.
 • Her başvuru için 2 adet (arka fonu beyaz, biometrik 3.5x4.5 mm) vesikalık fotoğraf gerekmektedir.
 • Kişi başı 1 Almanya Vize formu doldurulması gerekmektedir.
 • Vize başvuru formu online olarak aşağıdaki link üzerinden doldurulmaktadır.
 • Planlanan seyahatten 180 gün önce vize başvurusu yapılabilir, seyahat tarihine minimum 15 gün kala başvuru yapalabilir seyahat tarihi ile başvuru tarihi arasında 15 günden az süre olması durumunda başvuru kabul edilmeyebilir.

Almanya Federal Cumhuriyeti vize işlemleri için tükenmez kalem ile doldurulan formların kullanımını sonlandırmış bulunmaktadır.

Schengen ve Ulusal vize başvuruları için sadece online ortamda doldurulmuş vize başvuru formlarının kullanılacağı duyurulmuştur.

Online formlar için linkler:

Schengen vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-kurzfristiger-aufenthalt

Almanya Ulusal vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-langfristiger-aufenthalt


Özel Bilgiler

Yeşil pasaportlara vize istenmemektedir.

 • Hizmet bölgesi ayrımı olmayıp parmak izi randevusundan dolayı ikamet edilen ilden başvuru yapılması önerilmektedir.
 • Seyahat sigortası planlanan seyahat tarihinden 1 gün önce başlayıp seyahat bitiş tarihinden 1 gün sonra sigorta tarihi bitmelidir ve orijinal ıslak imzalı kaşeli poliçe gereklidir.
 • Evlenme veya boşanma sebebi ile soyadı değişikliği var ise mutlaka güncel soyadına göre pasaport düzenlenmelidir, güncel soyadı ait olmayan pasaportlar ile başvuru kabul edilmemektedir.
 • Başvuru için randevu alınması gerekmektedir. Randevuda parmak izi alınacaktır, yakın zamanda parmak izi diğer schengen ülkeleri için verilmiş ise parmak izi verilmez ve başvuruyu yetkili acenta yapabilir.
 • Aile-Akraba ziyareti başvurularında vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilirken karşı taraftan belediye davet mektubu da gereklidir.
 • Banka hesabınıza kısa süre önce yatırılmış olan vize amaçlı meblağlar, seyahat masraflarınızı karşılayacak belge olarak kabul edilmemektedir, vize amaçlı hesaba yatırılacak olan meblağlar vizenizin ret edilmesine neden olabilir.
 • Unutmayın uçak biletiniz ve Almanya vizeniz hazır olsa bile Schengen ülkerine yapacağınız girişlerde son kontrol ve giriş izin yetkilisi polisidir.
 • İşlem süresi başvuru yapıldıktan sonra ortalama 10-15 iş günüdür.

Turist Vizesi

İşlem süresi: 25-30 gün

Vize ücreti: 120 EURO

Başvuru sırasında gerekli belgeler

 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi ( Barkodlu )
 • Son 3 aylık kaşeli ve imzalı maaş bordrosu
 • E-devlet sistemi üzerinden alınmış SGK 4A hizmet dökümü
 • Konsolosluğa hitaben antetli kağıda yazılmış ingilizce dilekçe aslı
 • Uçak bileti
 • Otel rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası ( kaşeli ve imzalı )
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü ( banka şubesinden kaşeli ve imzalı )
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • E-devlet sisteminden alınmış tam tekmil aile vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Eksiksiz doldurulmuş ve imza bölümleri imzalanmış vize başvuru formu
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çektirilmiş biometrik fotoğraf

Almanya Federal Cumhuriyeti vize işlemleri için tükenmez kalem ile doldurulan formların kullanımını sonlandırmış bulunmaktadır.

Schengen ve Ulusal vize başvuruları için sadece online ortamda doldurulmuş vize başvuru formlarının kullanılacağı duyurulmuştur.

Online formlar için linkler:

Schengen vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-kurzfristiger-aufenthalt

Almanya Ulusal vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-langfristiger-aufenthalt


Ticari Vize

İşlem süresi: 25-30 gün

Vize ücreti: 120 EURO

Başvuru sırasında gerekli belgeler

 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi ( Barkodlu )
 • Son 3 aylık kaşeli ve imzalı maaş bordrosu
 • E-devlet sistemi üzerinden alınmış SGK 4A hizmet dökümü
 • Konsolosluğa hitaben antetli kağıda yazılmış ingilizce dilekçe aslı
 • Almanya'daki firmadan davet mektubu fotokopisi
 • Uçak bileti
 • Otel rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası ( kaşeli ve imzalı )
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü ( banka şubesinden kaşeli ve imzalı )
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • E-devlet sisteminden alınmış tam tekmil aile vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Eksiksiz doldurulmuş ve imza bölümleri imzalanmış vize başvuru formu
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çektirilmiş biometrik fotoğraf

Almanya Federal Cumhuriyeti vize işlemleri için tükenmez kalem ile doldurulan formların kullanımını sonlandırmış bulunmaktadır.

Schengen ve Ulusal vize başvuruları için sadece online ortamda doldurulmuş vize başvuru formlarının kullanılacağı duyurulmuştur.

Online formlar için linkler:

Schengen vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-kurzfristiger-aufenthalt

Almanya Ulusal vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-langfristiger-aufenthalt


Öğrenci Vizesi


Konsolosluk

Adres: Atatürk Bulvarı No:114 Kavaklıdere Ankara

Tel: +90312 4555100

Faks: +90312 4555337

E-posta: german.embassy@anka.diplo.de

Website: http://www.ankara.diplo.de


Fahri Konsolosluk

Avrupa’nın batısında Almanya’nın orta batısında yer alan şehir, Main nehrinin yer aldığı delta üzerine kuruludur. Rakım itibariyle pek çok Alman şehrinin altında; 112 metre seviyesinde yer alır ki, bu özelliği ile kış aylarının daha ılıman geçmesi söz konusu olmaktadır. Diğer büyük kentlere göre daha güneyde yer alıyor olması da ikilimin yumuşamasına sebep olur.

Ancak elbette bir Avrupa kenti olan Frankfurt’un genel olarak yağışlı ve serin bir hava durumu olduğundan söz etmek gerekir. Karasallık, her şeye rağmen bu kentin genel karakteristiğidir. Orta Avrupa’nın sert kış koşullarını belli ölçekte gördüğümüz şehirde, yaz aylarında bir orta Anadolu kentinde görülen sıcaklıklar değilse de, çimlerde güneşlenmeye uygun bir sıcaklık görülür. Tabii yeterince güneş görebilirseniz… 

Avrupa’nın pek çok noktasında olduğu gibi Frankfurt’ta da yağmurlu gün sayısı oldukça fazladır. Zaten yeşil bitki örtüsü ilk bakışta bize bunu fiilen gösterir. Tabii bu yeşil örtü serin havayı iyileştirmez. Yani ne olursa olsun, Frankfurt’a gelirken, yaz mevsimi olsa da birkaç parça kalın kıyafet edinmekte fayda vardır.

Frankfurt, dünyanın en kolay erişilen merkezlerinden bir tanesidir. Dünyanın her yerinde düzenli tarifeli uçuşlar söz konusudur ki, Avrupa’nın hemen her noktasından kente trenle erişebilmek de mümkündür. Ülkemizde faaliyette olan havayolu şirketleri, kente düzenli olarak uçuş düzenler ve yabancı şirketlerin uçuş fırsatlarından da bu noktada faydalanabilmek mümkündür.

Frankfurt uçuşları, Türk hava meydanlarında o kadar olağandır ki, havayolu şirketlerinin fırsat biletleri kimi zaman bu yöne, ülke içerisindeki uçuşlardan daha avantajlı fiyatlarla bile sunulur. Frankfurt uçuşlarına, Türk Hava Yolları, Pegasus, Sun Express gibi firmaların yanı sıra Lutfhansa gibi firmalar üzerinden ve Türkiye’deki birçok şehirden erişebilirsiniz. 

Tabii bu noktada Avrupa’nın en büyük otobanına sahip şehre erişim konusunda otoyol seçeneğinden de bahsetmek gerekir. Her ne kadar binlerce kilometrelik mesafeler söz konusu olsa da, Avrupa’da yer alan karayolu ağı, kente bu yoldan ulaşmayı da mümkün hale getirir. Tabii Avrupalılar, araba kullanmak yerine Tren ve havayolu seçeneğini daha sık tercih ederler.

Frankfurt, İstanbul ile kıyaslandığında yüz ölçümü bakımından küçük bir şehirdir. Buna rağmen şehirde ulaşım imkânları, herhangi bir Türkiye şehrinin misli ile daha fazladır. Frankfurt metrosu, dünyanın en gelişmiş ağlarından birisidir ve kentin neredeyse her noktasına erişir. Bunun yanında otobüs ve tramvay gibi ulaşım seçenekleri de şehrin herhangi bir noktasına erişmeyi mümkün kılar.

Tabi nehir üzerindeki seyahatlerden de bahsetmek gerekir. Nehrin çeşitli noktalarında karşı yakaya geçmek için küçük teknelerden hizmet alabilir, ya da feribot seferlerini tercih edebilirsiniz. Nehir üzerinde gezinti bir turistik etkinlik olarak da sunulur.

Oldukça gelişmiş bir şehir olan Frankfurt sahip olduğu turist trafiği nedeniyle konaklama imkânları bakımından da misafirlerine avantajlı imkânlar sunar. Kentte çok sayıda otel bulunur ve farklı standartlara sahip konaklama seçeneklerinden faydalanmak mümkündür. Şehrin neredeyse 1500 yıllık bir tarihi bulunuyor olmasından dolayı, burada otantik konaklama tesislerine erişebilir, ya da modern plaza türü yapılarda konaklayabilirsiniz.

Dünyanın büyük otel zincirlerinin hemen hepsinin bir otelinin bulunduğu kentte ayrıca butik oteller ve pansiyon türü konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Tabii dilerseniz kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir Türk tesisini de tercih edebilirsiniz. Frankfurt’ta Türk işletmecilere ait pek çok tesis de hizmet vermektedir.

Frankfurt’ta hizmet veren en popüler 10 otelin listesi ise şu şekilde.

 • Hilton Frankfurt City Centre
 • Grandhotel Hessischer Hof
 • Jumeriah Frankfurt
 • Roomers
 • Radison Hotel
 • Steigenberger Frankfurter Hof
 • Kempinski Hotel Frankfurt Gravenbruch
 • Libertine Lindenberg
 • Le Meridien Frankfurt
 • Crowne Plaza Frankfurt Congress Hotel

Tabi Frankfurt’ta konaklayacak daha onlarca şehre ulaşmak da mümkündür. Bunun için şehre gitmeden önce detaylı bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Yukarıda ismini geçirdiğimiz konaklama tesislerinin hepsi, yüksek standartlarda konaklama imkânı sunulan tesislerdir. Bunların yanı sıra küçük tesislere de erişebilmek elbette mümkündür. Şehirde küçük bir tur atarak ya da çok daha doğru bir adım atıp gitmeden önce internet araması yaparak şehirdeki ekonomik tesislere de erişebilirsiniz.

Hep söylediğimiz gibi; erken rezervasyon indirimleri ve fırsatlar için doğru kaynağı takip etmeniz gerekir. Seyahatinizden olabildiğince öne fiyat araştırması yaparak, en ucu uçak bileti, son dakika fırsatları ve erken rezervasyon imkânlarına erişebilirsiniz.

Frankfurt bir dünya şehri olarak tanımlanabilir. Yöresel yeme-içme imkanlarının yanı sıra, dünyanın hemen her mutfağının örneğine ulaşabilmek mümkündür. Öyle ki, kent; dünyanın her yerinden göç almakla birlikte, her ülkeden turisti de misafir eder. Hatta şehirde her an yerleşik nüfus kadar turistin, tatil veya iş maksadıyla bulunduğu söylenebilir. Bu nedenle yeme içme imkânlarından oldukça geniş biçimde faydalanabilirsiniz.

Bu arada Türk mutfağına dair hemen her yemek türüne, İstanbul’daki kadar kolay erişmeniz de mümkün. Şehirde binlerce restoran bulunuyor. Alman mutfağının temel unsurları hepimizin de bildiği gibi; patates ve peynir türleri. Süt ürünleri ve patatesle yapılan Alman yemeklerinden tatmadan şehirden ayrılmamanızı öneririz. Bunun yanında, serpme kahvaltıyı andıran kahvaltılarına da göz atmakta fayda var. Frankfurt’un en meşhur restoranları ise şu şekilde sıralanıyor;

 • Café Hauptwache
 • Ebbelwoi Unser
 • Romer Pils Brunnen
 • Zum Lahmen Esel
 • Zum Baeren
 • Zu den 12 Aposteln
 • Fichtekraenzi
 • Immer Satt
 • Zum Storch Am Dom
 • Speisekammer
 • Apfelwein Solzer

Türk mutfağına ise şehrin herhangi bir noktasında kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Canınız Ankara simidi veya döner isterse, şehir merkezine inmeniz yeterli.

Frankfurt, tarih ile modern dünyayı bir araya getiren ve bunu başarılı bir şekilde yapabilen nadir kentlerdendir. Gökdelenlerin arasında kalmış 18.yy mimarisi ile inşa edilmiş yapılar ile geçmişi yüzlerce yıl geriye uzanan tarihi binalar mükemmel bir oryantasyona sahiptir. Burada siluet hiç kimseyi rahatsız etmez. Şehirde keyifle gezinebilir, günün tadını çıkarabilirsiniz. Pekiyi Frankfurt’ta gezilmesi gereken önemli yerler nereleridir?

Öncelikle, şehrin en önemli yapısı olan Frankfurt Katedralini ziyaret etmelisiniz. Bu muhteşem yapı; Alman imparatorluğunun merkezi konumunda yer almış ve savaş dönemlerinde dahi çok iyi korunmuş bir yapıdır. Şehir merkezi olarak tanımlanan Römerberg Meydanında tarihe şahitlik edeceksiniz. Altstadt bölgesinde şehrin tarihi mekânlarını ziyaret ederken, Alter Opera ile tanışacaksınız. Burası ikinci dünya savaşı filmlerinde şahit olduğunu temayı size aynıyla yaşatacak. Merkezden uzaklaştıkça şehrin yükselen yapılaşma standartlarına şahit olacaksınız.

Bu arada Alman Mimarlık müzesini de ziyaret etmeyi de ihmal etmeyin. Şehrin nasıl olup da bu kadar iyi organize olduğunun tarihsel kanıtlarına burada ulaşabilirsiniz. Tabii Main nehri üzerinde bir tekne turu da şehrin en önemli merkezlerine su üzerinden şahitlik etmenizi sağlar. Birkaç saat boyunca, tarih, modern hayat ve doğanın ahengine şahitlik etmek isterseniz bu iyi bir seçenek olacaktır.

Almanya, özellikle görsel sanatlar ve müziğin önemli örneklerinin ortaya konulduğu bir ülkedir. Geçmişten bu güne Alman Kültürünün önemli bir bileşeni olan Mimari ve Heykel sanatına dair örneklere erişebileceğiniz birçok müze ve galeri Frankfurt’ta yer alır. Bunun yanında dünyanın en önemli opera binalarından bir tanesi ve sanat okulları da şehirde bulunur. Sahne sanatları bakımından da şehirde birçok mekâna erişebilmeniz mümkün. Frankfurt’ta yer alan kültür-sanat mekânlarının bazıları;

 • Goethe Evi
 • Städel Museum
 • Senckenberg Müzesi
 • Museum für Moderne Kunst
 • Liebieghaus
 • Schirn Kunsthalle Frankfurt
 • Museum for Communication Frankfurt
 • Dialog Museum
 • Junges Museum Frankfurt
 • Caricatura Museum Frankfurt
 • Porzellan Museum Frankfurt
 • Museum Applied Art
 • EXPERIMINTA Museum Frankfurt
 • Alter Opera

Şeklinde sıralanabilir. Tabii şehrin bunların yanında daha onlarca kültür ve sanat merkezi bulunmaktadır.

Frankfurt ciddi bir turizm potansiyeline sahiptir. Her ne kadar yerleşik Alman nüfus gece hayatı konusunda çok ciddi bir etkinliğe sahip olmasa da, turistler için burada birçok mekân bulunur. Almanların genel olarak Bar kültürü akşam eğlenceleri şeklindedir. Renkli gece yaşantısı söz konusu olduğunda, Avrupa’nın birçok kentinden geride kalan kentte, ev yapımı biraların üretildiği küçük publar, restoran-bistro tarzı mekânlar yoğunluktadır. Ama şehrin hiç uyumadığı da kolaylıkla söylenebilir.

Ayrıca her ne kadar Almanlar gece hayatına pek düşkün değil desek de, Techno Müziğin ana vatanının Frankfurt olduğu bilinir. Bahsettiğimiz turist trafiği şehirde çok sayıda eğlence mekânının açılmasına sebep olmuştur ki, şu an şehirde yüzlercesinden bahsedebilmek mümkün. Frankfurt’un başlıca gece kulüpleri ve eğlence mekânları;

 • Robert Johnson
 • Tanzhaus West
 • Batschkapp
 • Hafen 2
 • O25 Club
 • Jazzkeller
 • Dreikonigskeller
 • Jazzlokal Mampf
 • The Cave Club

Şeklinde listelenebilir. 

Frankfurt alışveriş dendiğinde belki de Almanya’nın en dikkat çekici merkezidir. Şehirde pek çok mağaza bulunmakla birlikte, yılın her döneminde ayrı bir fuarın olmasından dolayı alışveriş imkânları oldukça çeşitlidir. Ancak burada gece alışveriş imkânlarının kısıtlı olduğunu ve Pazar günleri neredeye hiçbir dükkânın açık olmadığını belirtmek gerekir.

İleri teknoloji, gündelik ihtiyaçlar, moda alışverişleri ve aklınıza gelebilecek diğer her tür alışveriş için Frankfurt size mutlaka birden fazla alternatifi sunacaktır. Örneğin ZEIL çok sayıda giyim mağazasının yer aldığı Frankfurt merkezin Alışveriş caddesidir. Goethestraße ise şehrin en pahalı ve lüks alışverişinin yapılabileceği merkezdir. Burada dünyaca ünlü markalarının mağazaları yer alır. Berger Straße ise bizdeki İstiklal Caddesi gibi bir caddedir ve burada yeme-içmeden, alışveriş ve eğlenceye kadar her ihtiyaç karşılanabilir.

Şehrin başlıca alışveriş merkezleri başlıca;

 • MyZeil
 • Skyline Plaza
 • Hessen-Center Frankfurt
 • Griesheim-Center
 • Frankfurt center
 • Riedbergzentrum

Şeklinde listelenebilir.

Frankfurt, pek çok festival, panayır, konferans ve fuara ev sahipliği yapar. Bu konuda dünyadaki tek rakibi Los Angeles olarak bilinir. Şehirde yapılan festivallerin bazıları;

 • Wäldchestag
 • Opera Square Festival
 • Main Festival
 • Apple Wine Festival
 • Jazz zum Dritten
 • Spring Dippemess
 • Musik Messe

Olarak listelenir. Şehirde kamusal organizasyonların yanı sıra özel etkinlikler de yapılmaktadır. Şehir yönetimi turizm konusunda pozitif bir tavra sahip olduğundan bu yönde çalışmalar oldukça çeşitlidir.

Katolik Hıristiyan Almanya’nın dini günleri hemen her Avrupa Ülkesi ile aynıdır. Ancak ülkenin uzun ve karmaşık tarihi nedeniyle farklı milli günleri de bulunur. Frankfurt için önemli günler şu şekildedir.

 • Yılbaşı (1 Ocak)
 • Paskalya (28 Mart)
 • İşçi bayramı (1 Mayıs)
 • 5 Mayıs Yükseliş Günü Anması
 • 16 Mayıs With Monday
 • Milli Birlik Günü (3 Ekim)
 • Noel (24 Aralık)

Frankfurt’ta en çok tercih edilen otellerin başlıcaları;

 • Motel One Frankfurt-Römer
 • Fairtours Hotelschiff Emerald Sun
 • VCH Spenerhaus
 • Steigenberger Frankfurter Hof
 • Jumeirah Frankfurt
 • Expo Hotel
 • Haus der Jugend – Jugendherberge
 • The Westin Grand Hotel Frankfurt
 • Grand Hotel Dream Frankfurt City
 • Fleming's Hotel Frankfurt Main-Riverside
 • Villa Kennedy - A Rocco Forte Hotel
 • Star Inn Hotel Frankfurt Centrum

Biçiminde listelenebilir. Otel rezervasyonlarınızı ve uçak biletlerinizi mümkün olduğunca erken rezerve etmenizin öneminin de bu noktada altını çizmek isteriz. Çünkü şehirde ciddi bir trafik bulunur ve erken rezervasyon sayesinde, hem ekonomik konaklama mümkün olurken, hem de müsaitliğe ulaşmak daha kolay olmaktadır.

Oldukça gelişmiş bir şehir olan Frankfurt sahip olduğu turist trafiği nedeniyle konaklama imkânları bakımından da misafirlerine avantajlı imkânlar sunar. Kentte çok sayıda otel bulunur ve farklı standartlara sahip konaklama seçeneklerinden faydalanmak mümkündür. Şehrin neredeyse 1500 yıllık bir tarihi bulunuyor olmasından dolayı, burada otantik konaklama tesislerine erişebilir, ya da modern plaza türü yapılarda konaklayabilirsiniz.

Dünyanın büyük otel zincirlerinin hemen hepsinin bir otelinin bulunduğu kentte ayrıca butik oteller ve pansiyon türü konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Tabii dilerseniz kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir Türk tesisini de tercih edebilirsiniz. Frankfurt’ta Türk işletmecilere ait pek çok tesis de hizmet vermektedir.

Frankfurt’ta hizmet veren en popüler 10 otelin listesi ise şu şekilde.

 • Hilton Frankfurt City Centre
 • Grandhotel Hessischer Hof
 • Jumeriah Frankfurt
 • Roomers
 • Radison Hotel
 • Steigenberger Frankfurter Hof
 • Kempinski Hotel Frankfurt Gravenbruch
 • Libertine Lindenberg
 • Le Meridien Frankfurt
 • Crowne Plaza Frankfurt Congress Hotel

Tabi Frankfurt’ta konaklayacak daha onlarca şehre ulaşmak da mümkündür. Bunun için şehre gitmeden önce detaylı bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Yukarıda ismini geçirdiğimiz konaklama tesislerinin hepsi, yüksek standartlarda konaklama imkânı sunulan tesislerdir. Bunların yanı sıra küçük tesislere de erişebilmek elbette mümkündür. Şehirde küçük bir tur atarak ya da çok daha doğru bir adım atıp gitmeden önce internet araması yaparak şehirdeki ekonomik tesislere de erişebilirsiniz.

Hep söylediğimiz gibi; erken rezervasyon indirimleri ve fırsatlar için doğru kaynağı takip etmeniz gerekir. Seyahatinizden olabildiğince öne fiyat araştırması yaparak, en ucu uçak bileti, son dakika fırsatları ve erken rezervasyon imkânlarına erişebilirsiniz.

Frankfurt Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
6020.92 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
3113.60 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
3288.00 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
SunExpress
3509.64 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
2223.00 TRY
SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
FRA Frankfurt, Germany - Frankfurt International Airport (Rhein-Main)
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
2892.00 TRY

Almanya Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Almanya Federal Cumhuriyeti (DE)
Kıta: Batı Avrupa (Avrupa)
Başkenti: Berlin
Telefon Kodu: +49
Para Birimi: EUR (Euro)
Konuşulan Diller: Almanca

Frankfurt Hava Durumu

Frankfurt
DE .
27 °c
açık
2024-07-19 12:00:00

29 °c
29 °c
2024-07-20 12:00:00

31 °c
31 °c
2024-07-21 12:00:00

25 °c
25 °c
2024-07-22 12:00:00

19 °c
19 °c
2024-07-23 12:00:00

24 °c
24 °c

Diğer Almanya Destinasyonları

Etkinlikler