Almanya seyahat kısıtlamalarını gevşetiyor

01.06.2021,

Almanya Federal Cumhuriyeti’nin yapmış olduğu açıklamaya göre 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren, Avrupa Birliği dışındaki ülkelerden tam aşılı yolcuların girişine izin verilecektir. 

Bu kapsamda, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanan SARS-CoV-2'ye karşı aşılardan biri ile aşılanmış olup, gerekli dozu aldıktan 14 gün sonra,  turist olarak veya aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek için Almanya’ya seyahat edilebilecek.

Almanya'ya seyahat Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından kullanım onayı verilen aşıları olanlar için mümkün olabilecek. 

Almanya’ya seyahat edebilmek için, sadece Paul Ehrlich Enstitüsü‘nün (PEI) web sitesinde   https://www.pei.de/DE/newsroom/dossier/coronavirus/coronavirus-inhalt.html?nn=169730&cms_pos=3listelenen aşılardan biri ile aşılanmış olmak ve koruma için gerekli olan son dozun yapılmasının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekmektedir

Bu aşılar ise BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca ve Johnson&Johnson.

Türkiye'de kullanılan Çin aşısı Sinovac ve Rusya'da geliştirilen Sputnik V'nin EMA'daki inceleme süreci devam ediyor.

Gerekli incelemeler tamamlandığı zaman, benzer koruma standartlarına sahip aşılar için de uygulamanın genişletileceği bildirilmektedir.

Almanya uçak bileti alacak kişilerin vize gibi ülkeye giriş için gereken koşulları da sağlaması gerekiyor.

Almanya uçak bileti ve vize taleplerini için yardim@sonfiyat.com'dan bilgi alabilirsiniz.

Vize müracaatlarında aşı kartı / sertifikası sunulması zorunlu olmayıp alınacak vizeden sonra Almanya’ya yapılacak seyahatlerde aşı zorunluluğu bulunmaktadır

Kaynak:  https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/pressemitteilungen/EN/2021/06/restrictions-for-vaccinated-travellers.html