Hamburg Uçak Bileti

En ucuz Hamburg uçak bileti fiyatı

Nereden Istanbul Sabiha Gökçen
Nereye Hamburg Airport
Havayolu Şirketi Türk Hava Yolları
Uçuş Süresi 03:30
TRY 1442.00

Uygun Hamburg Uçak Bileti Fiyatları

SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
09.01.2024
Türk Hava Yolları
1442.40 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
08.01.2024
SunExpress
2099.01 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
31.12.2023
SunExpress
2099.01 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
30.12.2023 08.07.2023
Pegasus Airlines
1555.73 TRY
IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
14.01.2024
Türk Hava Yolları
2988.26 TRY

Hamburg uçak bileti ile ilgili sorular

Hamburg Hakkında

Genel Bilgiler

Kısaca Hamburg olarak anılan 1.8 milyonun üzerindeki nüfusuyla hem Almanya’nın hem de Avrupa Birliği ülkelerinin en büyük kentleri arasındadır Freie und Hansestadt Hamburg. Üstelik kendi adını taşıyan eyaletin de tek kentidir Hamburg. 

Kanallarla sarılmış kent 1200 yıllık bir tarihe sahiptir ve Almanya’nın ticaret açısından dünyaya açılan kapılarından biridir, özellikle de Hamburg Limanı sayesinde deniz ticaretinde. Aynı zamanda Alman sanayisinin de kalbi sayılan kentte havacılık ve uzay çalışmaları da ileri seviyelere ulaşmıştır. Kentin üzerinde bulunduğu kanallar nedeniyle 2300’ün üzerinde köprüye sahip olması da şaşırtıcıdır.

Elbe Nehri ile hem Almanya hem de Avrupa’nın Atlas Okyanusu’na açılan kapılarından biri olan Hamburg Limanı sayesinde, Almanya’nın ihracatının çok büyük bir kısmı buradan gerçekleşir. Kalan kısım da Bremen ve diğer kentlerdeki limanlar üzerinden yapılmaktadır.

II. Dünya savaşı sırasında yaşadığı ağır bombardıman saldırıları nedeniyle Hamburg neredeyse tamamen yıkılmış, yerle bir edilmiştir. Yeniden yapılanma sürecinde kentin tarihi değer taşıyan yapıları onarılmış ya da aslına uygun halde yeniden yapılmıştır. 

Bugün gelişmiş bir Avrupa kentine dönüşmüş olan Hamburg, Fransız-Alman ortaklığı olan Airbus uçaklarının merkezlerinden birine ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra Avrupa için önemli bir finans merkezi olması ve kentte eğitime verilen önem nedeniyle de Almanya için değerli bir yeri bulunur Hamburg’un.

Genel Hamburg Bilgileri

Resmi Dil: Almanca

Para Birimi: Euro (€)

Vize Uygulaması: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması vardır. Hamburg, Schengen Bölgesi kapsamındadır.

Zaman dilimi: GMT +1

Almanya Telefon Çağrı Kodu: +49

Hamburg Telefon Çağrı Kodu: 40

Hamburg Fuhlsbuettel Havalimanı (HAM) Telefon Numarası: :+ 49 40 50 75 0

Almanya Giriş Şartları ve PCR Gereklilikleri

Almanya'ya Seyahat Edecek Yolcularımızın Dikkatine,

Almanya'ya seyahat edecek 6 yaş ve üzeri yolcularımız, uçuştan önce, negatif Covid-19 test raporu veya Covid-19 aşı sertifikası veya Covid-19 hastalıktan iyileşme kanıtlardan birini sağlamak ile yükümlüdürler.

Covid-19 test kanıtı: 

*Yetkilendirilmiş laboratuvarlar tarafından WHO standartlarında düzenlenmiş negatif sonuçlu Antijen ve PCR testleri (bkn: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html) kabul edilmektedir.

*Antijen testin numune verilişi itibarıyla Almanya varışta 48 saatten fazla süre geçmemiş olmalı. 

*PCR testin numune verilişi itibarıyla Almanya varışta 72 saatten fazla süre geçmemiş olmalı.

İstisna: Son 10 gün içinde bir VARIANTS OF CONCERN bölgesinde bulunmuş yolcularda antijen testi için numune verilişi Almanya'ya varışta 24 saati geçmemiş olmalı.

Covid-19 aşı kanıtı: 

*www.pei.de/impfstoffe/Covid-19 sayfasında yer alan bir aşı maddesi uygulanmış olmalı. 

*Bu aşı maddesinin gerektirdiği sayıdaki aşı dozların tümü uygulanarak aşılama tamamlanmış olmalı.

*Son doz aşı ile tamamlanan aşılama üzerinden en az 14 gün geçmiş olmalıdır. 

*Covid-19 aşılaması elektronik veya fiziki belge ile kanıtlanabilir.

Covid-19 hastalığından iyileşme kanıtı:

*Daha önce Covid-19 hastalığını geçirmiş ve artık hastalık belirtisi olmayan yolcular, en az 28 gün önce ve en fazla 6 ay önce yapılmış pozitif PCR test raporunu sunmalılar.

*Tüm kanıtlar Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca dillerinde elektronik veya fiziki belge olarak ibraz edilmelidir.

*Alman Robert Koch Enstitüsünü tarafından RISK AREA, HIGH RISK AREA ve VARIANTS OF CONCERN (bkn. WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE) bölgesi olarak belirlenen birisinde son 10 gün içinde bulunmuş Almanya'ya seyahat edecek 6 yaş ve üzeri yolcular ayrıca Online Form doldurup kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

*Online Formun doldurulması sonrasında sistem tarafından yolcularımıza otomatik olarak gönderilen QR kodu check-in işlemleri esnasında personele ibraz edilmesi gerekmektedir.

*Almanya'daki bir havalimanını Schengen bölgesine veya üçüncü bir ülkeye bağlantılı uçuş ile gitmek için transfer havalimanı olarak kullanacak yolcular, aşı sertifikası veya Covid-19 hastalığından iyileşme veya test kanıtı Almanya uçuşu için ibraz etmekten muaftırlar, ancak son varış ülkenin giriş şartlarını dikkate almak zorundadırlar.

*VARIANTS OF CONCERN bölgelerin birinde (bkn: WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE) son 10 gün içinde bulunmuş yolculardan, sadece Alman vatandaşı veya Almanya'da ikamet ile oturum müsaadesine sahip olan yolcular ve bu yolcuların eşleri ve reşit olmayan çocukları Almanya varışlı olarak taşınabilmektedir. 

*VARIANTS OF CONCERN bölgelerinden gelen yolcularımız negatif Covid-19 test raporu ibraz etmek zorundadırlar. Bu yolculardan aşı sertifikası veya hastalıktan iyileşme kanıtı kabul edilmemektedir.

*Alman Robert Koch Enstitüsünü tarafından güncellenen RISK AREA, HIGH RISK AREA ve VARIANTS OF CONCERN bölgesi bilgisi için www.rki.de/covid-19-risikogebiete adresini düzenli olarak kontrol ediniz!

*Covid-19 kapsamında Almanya'ya girişte dikkate alınması gereken şartların detaylarına ''Regulations for persons entering Germany'' bilgilendirme dokümanından ) erişebilirsiniz.

*Bu dokümanda, Alman Sağlık Bakanlığın 12.05.2021 tarihli genelgesinde ve ilgili eyaletlerin Covid yönetmeliklerinde yer alan kuralların incelenerek gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

*Alman Sağlık Bakanlığı genelgesine göre, Covid-19 aşılamasını tamamlamış veya Covid-19 hastalığını geçirmiş yolcular, eğer VARIANTS OF CONCERN bölgesinden gelmiyorlar ise, Almanya´ya varışlarında yukarıda belirtilen kriterlere uygun geçerli kanıtlarını Digitale Anmeldung (DEA) sayfasına yükleyip veya bağlı bulundukları sağlık dairesine gönderdikten sonra, artık test olma ve karantinaya girme zorunlulukları bulunmamaktadır. İlgili kanıt hemen, istisnai olarak en geç 24 saat içinde, iletilmelidir. Kanıtın gönderilmesine kadar karantinada kalınması zorunluluktur.

Alman Sağlık Bakanlığın Yolcu Bilgilendirmesi:

WWW.RKI.DE/COVID-19-BMG-MERKBLATT

Almanya Sağlık Bakanlığı Corona Genelgesi: 

WWW.BUNDESGESUNDHEITSMINISTERIUM.DE/CORONAEINREISEV

Alman RKI kurumun belirlediği uluslararası riskli, yüksek riskli veya VARIANTS OF CONCERN (endişeli mutasyon) bölgeler:

WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE

Almanya Online Giriş Formu:  

WWW.EINREISEANMELDUNG.DE

İstinai durumlarda kullanılabilecek Almanya Online Giriş Form yerine yedek kağıt formu: 

WWW.RKI.DE/COVID-19-ERSATZMITTEILUNG 


Temel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya vizesi almak zorundadır.
 • Almanya Schengen vize sistemine dahil olan ülkelerdendir.
 • Her başvuru için 2 adet (arka fonu beyaz, biometrik 3.5x4.5 mm) vesikalık fotoğraf gerekmektedir.
 • Kişi başı 1 Almanya Vize formu doldurulması gerekmektedir.
 • Vize başvuru formu online olarak aşağıdaki link üzerinden doldurulmaktadır.
 • Planlanan seyahatten 180 gün önce vize başvurusu yapılabilir, seyahat tarihine minimum 15 gün kala başvuru yapalabilir seyahat tarihi ile başvuru tarihi arasında 15 günden az süre olması durumunda başvuru kabul edilmeyebilir.

Almanya Federal Cumhuriyeti vize işlemleri için tükenmez kalem ile doldurulan formların kullanımını sonlandırmış bulunmaktadır.

Schengen ve Ulusal vize başvuruları için sadece online ortamda doldurulmuş vize başvuru formlarının kullanılacağı duyurulmuştur.

Online formlar için linkler:

Schengen vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-kurzfristiger-aufenthalt

Almanya Ulusal vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-langfristiger-aufenthalt


Özel Bilgiler

Yeşil pasaportlara vize istenmemektedir.

 • Hizmet bölgesi ayrımı olmayıp parmak izi randevusundan dolayı ikamet edilen ilden başvuru yapılması önerilmektedir.
 • Seyahat sigortası planlanan seyahat tarihinden 1 gün önce başlayıp seyahat bitiş tarihinden 1 gün sonra sigorta tarihi bitmelidir ve orijinal ıslak imzalı kaşeli poliçe gereklidir.
 • Evlenme veya boşanma sebebi ile soyadı değişikliği var ise mutlaka güncel soyadına göre pasaport düzenlenmelidir, güncel soyadı ait olmayan pasaportlar ile başvuru kabul edilmemektedir.
 • Başvuru için randevu alınması gerekmektedir. Randevuda parmak izi alınacaktır, yakın zamanda parmak izi diğer schengen ülkeleri için verilmiş ise parmak izi verilmez ve başvuruyu yetkili acenta yapabilir.
 • Aile-Akraba ziyareti başvurularında vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilirken karşı taraftan belediye davet mektubu da gereklidir.
 • Banka hesabınıza kısa süre önce yatırılmış olan vize amaçlı meblağlar, seyahat masraflarınızı karşılayacak belge olarak kabul edilmemektedir, vize amaçlı hesaba yatırılacak olan meblağlar vizenizin ret edilmesine neden olabilir.
 • Unutmayın uçak biletiniz ve Almanya vizeniz hazır olsa bile Schengen ülkerine yapacağınız girişlerde son kontrol ve giriş izin yetkilisi polisidir.
 • İşlem süresi başvuru yapıldıktan sonra ortalama 10-15 iş günüdür.

Turist Vizesi

İşlem süresi: 25-30 gün

Vize ücreti: 120 EURO

Başvuru sırasında gerekli belgeler

 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi ( Barkodlu )
 • Son 3 aylık kaşeli ve imzalı maaş bordrosu
 • E-devlet sistemi üzerinden alınmış SGK 4A hizmet dökümü
 • Konsolosluğa hitaben antetli kağıda yazılmış ingilizce dilekçe aslı
 • Uçak bileti
 • Otel rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası ( kaşeli ve imzalı )
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü ( banka şubesinden kaşeli ve imzalı )
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • E-devlet sisteminden alınmış tam tekmil aile vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Eksiksiz doldurulmuş ve imza bölümleri imzalanmış vize başvuru formu
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çektirilmiş biometrik fotoğraf

Almanya Federal Cumhuriyeti vize işlemleri için tükenmez kalem ile doldurulan formların kullanımını sonlandırmış bulunmaktadır.

Schengen ve Ulusal vize başvuruları için sadece online ortamda doldurulmuş vize başvuru formlarının kullanılacağı duyurulmuştur.

Online formlar için linkler:

Schengen vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-kurzfristiger-aufenthalt

Almanya Ulusal vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-langfristiger-aufenthalt


Ticari Vize

İşlem süresi: 25-30 gün

Vize ücreti: 120 EURO

Başvuru sırasında gerekli belgeler

 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi ( Barkodlu )
 • Son 3 aylık kaşeli ve imzalı maaş bordrosu
 • E-devlet sistemi üzerinden alınmış SGK 4A hizmet dökümü
 • Konsolosluğa hitaben antetli kağıda yazılmış ingilizce dilekçe aslı
 • Almanya'daki firmadan davet mektubu fotokopisi
 • Uçak bileti
 • Otel rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası ( kaşeli ve imzalı )
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü ( banka şubesinden kaşeli ve imzalı )
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • E-devlet sisteminden alınmış tam tekmil aile vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Eksiksiz doldurulmuş ve imza bölümleri imzalanmış vize başvuru formu
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çektirilmiş biometrik fotoğraf

Almanya Federal Cumhuriyeti vize işlemleri için tükenmez kalem ile doldurulan formların kullanımını sonlandırmış bulunmaktadır.

Schengen ve Ulusal vize başvuruları için sadece online ortamda doldurulmuş vize başvuru formlarının kullanılacağı duyurulmuştur.

Online formlar için linkler:

Schengen vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-kurzfristiger-aufenthalt

Almanya Ulusal vize başvuru formu: https://videx.diplo.de/videx/visum-erfassung/#/videx-langfristiger-aufenthalt


Öğrenci Vizesi


Konsolosluk

Adres: Atatürk Bulvarı No:114 Kavaklıdere Ankara

Tel: +90312 4555100

Faks: +90312 4555337

E-posta: german.embassy@anka.diplo.de

Website: http://www.ankara.diplo.de


Fahri Konsolosluk

Bulunduğu coğrafya nedeniyle ılıman ancak nemli bir ortama sahip olan Hamburg, kışları aylarını biraz soğuk geçirmektedir. Kışın ısı değerleri -2 ile 4 derece arasında değişse de zaman içerisinde küresel ısınmadan etkilenen şehirde kar yağışları son yıllarda artış göstermeye başlamıştır. 

Sahip olduğu okyanus iklimine nedeniyle yaz dönemleri de serin geçer Hamburg’da. Haziran, Temmuz, Ağustos ortalaması 20-21 derece olan Hamburg’u ziyaret etmek için Mayıs-Eylül arasındaki dönemi seçebilirsiniz. Çok sıcak ve çok soğuk havayı sevmiyorsanız kısmen serin geçen yaz döneminin tadını çıkarabilirsiniz. 

Hamburg’a havayolu ile gitmek için İstanbul, Ankara Antalya, İzmir havalimanlarından doğrudan ya da diğer kentlerden aktarmalı olarak uçuş yapan Türk Hava Yolları, Pegasus, Sun Express, Lufthansa, KLM, LOT, Onur Air gibi havayolu şirketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Avrupa’nın birçok otoyoluna bağlanan Hamburg’a karayolu ile gitmek isterseniz İstanbul – Hamburg arası yaklaşık 2480 km ve 25 saatlik bir yolculuk gerektirir. Elbette molaları, gümrük geçiş ve pasaport kontrol noktalarında geçireceğiniz zamanları da hesap ettiğinizde bu sürenin katlanarak artacağını unutmayınız.

Hamburg’a demiryolu ile gitmek isteyenler için Türkiye’den doğrudan seferler yok, ancak Avrupa’daki birçok ülkenin büyük şehirleriyle demiryolu bağlantısı olan Hamburg’a bu şehirler üzerinden aktarma yaparak trenle gidebilirsiniz.

Doğrudan denize kıyısı olmasa da Hamburg’a Elbe Nehri üzerinden bazı feribot seferleri sayesinde denizyolu ile ulaşım imkânı vardır, ancak bu seferler daha çok kuzey ülkeleri üzerinden gerçekleşir. 

Hamburg’a havayolu ile gidenlerin kullanacağı Hamburg Havalimanı (HAM) olup Almanya’nın en yoğun kullanılan 5 havalimanı arasında yer alır. Hamburg kent merkezine 8.5 km kadar uzakta olan havalimanına iniş yaptıktan sonra şehir merkezine geçiş için tren ya da otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Daha konforlu bir transfer için taksi kullanabilir ya da özel araç kiralayabilirsiniz.

Eğer Hamburg’a bir son dakika uçuşu ile gitmeyecekseniz çok çok ucuz uçak bileti için birkaç ay öncesinden sonfiyat.com web sitesinden bilet almanız çok daha uygun olacaktır. Aynı web sitesinden Hamburg’a bugün için uçak bileti kaç TL diye bakabilirsiniz. Ayrıca gidiş-dönüş uçak bileti alarak Hamburg seyahatinizi ekonomik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bisikletseverler için pek çok kiralama noktası bulunan Hamburg, bisiklet kullanımı için ayrılmış yolları ile güvenli, keyifli ve çevreyi dostu bir ulaşım imkânı tanıyor misafirlerine. Özellikle yağışlı olmayan günlerde yerel halk kadar turistler de tercih ediyor bisikletli ulaşımı.

Hamburg’da şehir içi ulaşımı gelişmiş bir toplu taşıma ağı bulunur. Otobüs, metro, tren seferlerinden oluşan bu ağ sayesinde kentin birçok noktasına ulaşabilirsiniz. Trenle Almanya’nın birçok kentine gidip gelebilirsiniz. Seyahat planınıza göre hızlı tren yolculukları sayesinde Berlin, Münih gibi kentleri görme şansınız olabilir.

Kent içi ulaşımda kullanmak üzere gideceğiniz mesafe ya da aktarma seçeneklerine göre seyahat kartlarınızı önceden alırsanız hem daha ekonomik olur hem de zamandan kazanırsınız. Özellikle turistlerin de kullandığı Hamburg Kart’ıyla hem ulaşımı kolaylaştırabilir hem de müze ziyaretlerinizde indirim kazabilirsiniz. Seyahat sürenize uyacak şekilde bu kartlardan satın alabilirsiniz.

Elbe Nehri ve kanallar sayesinde kent içerisinde feribot ile yolcu taşıma hizmeti verilir. Kent içinde ulaşım için taksi kullanabilir ya da araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. Hamburg’da gezilecek yerlerin birçoğunun yürüme mesafesinde olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Sahip olduğu liman sayesinde çok fazla ziyaret alan Hamburg, aynı zamanda pek çok otel, pansiyon, apart otel ve hostele ev sahipliği yapar. Ziyaret amacınıza ve bütçenize göre lüks otellerden, butik otellere, hostellerden pansiyonlara kadar farklı alternatifler sizi bekliyor olacaktır Hamburg’da.

Konaklama için St. Georg, Hamburg Nord, Wandsbe, St.Pauli ve Altona bölgelerinden birini seçebilirsiniz Hamburg’da. Ziyaret amacınıza göre turistik mekânlara, alışveriş alanlarına, sanat galerilerine, kafe, restoran ve gece kulüplerine yakın bölgelerdeki otelleri tercih etmeniz Hamburg seyahatinizin daha planlı, daha ekonomik ve daha az yorucu olmasını sağlayacaktır.

Almanya’nın en büyük limanlarından ve finans merkezlerinden biri olan Hamburg kentinde, gezilecek yerlere yürüme mesafesinde olan tesislerde, uygun fiyatlara konforlu konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; birkaç ay öncesinden erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Hamburg’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir liman kenti Hamburg şehir merkezindeki oteller çok tercih edilmektedir, bunun dışında kalacağınız oteli, ziyaret amacınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Hamburg’da kalacağınız bölgeyi seçtikten sonra konaklayacağınız otele mutlaka erken rezervasyon yaptırmalısınız. Rezervasyonunuzu yaparken ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Hamburg’a direkt veya aktarmalı ve tarifeli uçuş seferleri yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

“4 binden fazla sayıda restorana ev sahipliği yapıyor” desek Hamburg’daki yemek alternatiflerini gözünüzde biraz olsun canlandırmanızı sağlayabiliriz belki. 

Dünya mutfağından örnekler bulabileceğiniz Hamburg bunun dışında liman kenti olması nedeniyle başta balık çeşitleri olmak üzere deniz ürünlerine de yer verir mutfağında. Türkiye’den büyük oranda göç alan Almanya’da Türk Mutfağı esintileri görmek şaşırtıcı değil, pek çok Alman kenti gibi Hamburg’da da bu gerçekle karşılaşacağınızı unutmayın.

Alman Mutfağı ağırlıklı et ve balık çeşitlerine yer veriyor. Bunların içinde domuz eti, av eti, biftek, rosto, yahni, tavuk ve sosis (Wurst) çeşitleri ön plana çıkıyor. Balıklarda ise Alabalık, Levrek, Ton ve Sazan çok tüketilen çeşitlerdendir. Patates, Lahana, Havuç, Ispanak, Bezelye, Fasulye gibi sebze türlerini genel olarak etli yemeklere katarak ya da garnitür olarak tüketirler. Ama patatesin Alman Mutfağı içerisinde çok fazla yer tuttuğunun altını çizmemiz gerekir. 

Birçok tatlı türüne ev sahipliği yapan Alman Mutfağı, Bira, Şarap, Pasta, Hamur İşleri ve Ekmek çeşitleri açısından da oldukça zengindir. II.Dünya savaşı sonrası yeniden yapılanma sürecinde aldığı işçi göçleri nedeniyle dünya mutfağından etkilenen Alman Mutfağı biraz daha karma bir lezzet yelpazesine sahiptir. Bizdeki kadar zengin olmayan kahvaltı kültürü sizi şaşırtabilir. Ayrıca Almanların aşırı kahve tüketen bir toplum olduğunu da dile getirmemiz gerekir. Hamburg’a özel bazı lezzetler şunlardır; Labkaus, Aalsuppe, Rote Grütze, Alsterwasser, Franzbrötchen.

Nehir kenarına konuşlanmış güzel manzaralar sunan kafeler, restoranlar kadar dünya mutfağından örnekler sunan mekânlar da ilginizi çekebilir. Imbiss adlı patates kızarması dışında atıştırmalık olarak Fisch Brotchen / Balık Ekmek tarzı bir sandviç bulabilirsiniz Hamburg’da.

Liman kentinin bir alışkanlığı olarak Pazar günlerinde kurulan tarihi balık pazarı Fischmark’ta kahvaltı etmek vardır. Kahvaltı dediysek öyle bizdeki gibi mükellef bir kahvaltı çeşidi beklemeyin, hatta diğer Alman kentlerinden bile çok farklı olduğunu söyleyelim, menü bira-balık-ekmekten oluşmaktadır. Turistlerin de gözde mekânlarından biri olan bu yer sabah Pazar günü çok erken saatlerde açılır, insanları eğlendirmek için gelen çalgıcıların müzikleri eşliğinde yapılır kahvaltı. 

Hamburg’da bu zengin mutfağı size sunan çok sayıda kafe ve restoran bulunmaktadır. Onların bazılarını sizlerle paylaşırken restoranlarda bahşiş bırakma zorunluluğunu da hatırlamakta fayda görüyoruz;

 • Der Kiezbäcker
 • Opitz
 • Caramba Espacial
 • The Table Kevin Fehling
 • Nord Coast
 • Köz Urfa
 • Herr Max
 • Schlachterborse
 • Grand Cafe Back-Lava
 • Liman Fisch - Restaurant
 • Philipps Restaurant
 • Heldenplatz Restaurant
 • Bona’me
 • Pauline Café & Bistro
 • Cafe Gnosa
 • Delta Bistro
 • Hummer Pedersen
 • Batman
 • Sagners Bistro Restaurant
 • Restaurant Haerlin
 • Cafe May
 • Das Peace
 • Das Dorf
 • Karo Fisch Restaurant
 • Kozlava Restaurant
 • Alt Helgolaender Fischerstube
 • Deichgraf
 • Back-Lava
 • Man Wah
 • Meatery
 • Mutterland Stammhaus
 • Gassenhaur
 • Restaurant Pamukkale Köz
 • Restaurant Hala
 • Herr Kwong
 • Beyoğlu Kebap House
 • Rach & Ritchy - Das Grillhaus
 • Block House
 • Lieblingsplatz
 • Arkadasch
 • Estancia Steaks
 • Mr. Kebap
 • Seven Seas
 • Herr He
 • Döner Pavillon
 • Ristorante Il Buco
 • Frau Moeller
 • Messmer Momentum
 • Köz Bingöl
 • Speicherstadt Kaffee
 • Zuckermonarchie
 • Xiao Xiang
 • City Döner
 • Thamer's
 • Public Coffee Roasters
 • Helo Restaurant
 • Sunay Döner
 • Gasthaus Heimathafen
 • Der Chinese am Fleet
 • Erste Liebe Bar
 • Von der Motte

Almanya’nın en büyük limanına sahip Hamburg, aynı zamanda çok kültürlü bir deniz kentidir. Harika bir nehir kenarında, birbirine kanallarla bağlı, küçük göletleri olan ve limanında konteyner taşıyan devasa gemileri ağırlayan kentin diğer yanında gotik mimari yapılar, yeşillikler içinde parklar, modern mimari eserleri dikkat çekmektedir.

Hamburg’da gezilecek yerleri ve başlıca müzeleri şöyle sıralayabiliriz;

Hamburg City Hall, tasarımı mimar Martin Haller tarafından gerçekleştirilen Belediye Saray Binası 1897 yılında yapılmıştır. Aynı zamanda Hamburg eyaletinin yerel parlamento binası sayılmaktadır. Konser, sergi ve benzeri kültür sanat etkinlikleri için de kullanılan bina geçmişten gelen ve korunan sayılı yapılardan biridir.

Hamburg’da yer alan ve Barok tarzdaki St. Michael Kilisesi, 1625 yılında inşa edilmiştir. II. Dünya Savaşı sırasında kentin aldığı ağır bombardıman sırasında ciddi zarar gören tarihi bina, savaş sonrasında onarılarak bugünkü haline getirilmiştir. İçinde Elbe Nehri’nde seyreden teknelere yönelik deniz feneri olarak kullanılan bir kulesi vardır ve dünyanın en uzun deniz feneri olarak anılmaktadır. Toplam uzunluğu olan 132 metre uzunluğundaki bu kuleye gelen ziyaretçiler, 106. metresinde bulunan platform üzerinden kent merkezinin harika manzarasını izleyebilirler. 

 • Fischmarkt - Balık Pazarı
 • Hafen City - Liman
 • Jungferstieg
 • Speicherstadt
 • Schmidts Tivolo Theater
 • Miniatur Wunderland – Minyatür Park
 • Planetarium
 • Binnealster
 • Hafenmuseum - Liman Müzesi
 • Das Feuerschiff - Eski Yangın Söndürme Gemisi
 • Rathausmarkt
 • Museum der Arbeit – Hamburg Sanayi Devrimi Müzesi
 • Hamburger Kunsthalle – Sanat Müzesi
 • Erotic Art Museum - 
 • Deutsches Zollmuseum – Gümrük Müzesi
 • HSV Museum - HSV Hamburg Futbol Takımı Müzesi
 • Museum für Hamburgische Museum – Hamburg Tarih Müzesi 

Hamburg sahip olduğu çok kültürlü yapı sayesinde, gerek Avrupa gerekse dünyadan birçok konsere, gösteriye ve etkinliği ev sahipliği yapmaktadır. Bu etkinlikler arasında sergiler, festivaller, müzikaller, tiyatrolar, konserler, tiyatrolar, şovlar ve geleneksel etkinlikler kentin çok yönlü kültürünü destekler niteliktedir.

Alle Tiyatrosu, Alma Hoppes Lustspielhaus, Altnoer Tiyatrosu, Thalia Tiyatrosu ve Am Holstenwall Tiyatrosu Hamburg’un geçmişten günümüze gelen önemli tiyatrolarıdır. Hamburg Devlet Operası (Hamburgische Staatsoper) Almanya’nın en önemli bale, opera ve konser merkezlerinden sayılır. Yine Laeizhalle (Konser Merkezi), Kuzey Almanya Radyosu Senfoni Orkestrası'nın sahnelediği harika klasik müzik performanslarının sergileme alanıdır.

Kısacası Hamburg sahip olduğu çok sayıda Opera Binaları, Tiyatrolar, Müzeler, Festivaller, Sanat Galerileri, küçük sanat sahneleri, atölyeler, etkinlik salonları ile birçok farklı alanda kültürel ve sanatsal etkileşimlere ev sahipliği yapmaktadır.

Almanya’nın en renkli gece hayatına ve eğlencelerine sahne olan Hamburg bu özelliğini ağırlıklı olarak liman kenti olmasına borçlu. Uzun yolculuklar sonrası limana ayak basan denizcilerin karada geçirdikleri kısa süreyi eğlenceli hale getirmek için liman civarında hizmet veren barlar, gece kulüpleri zamanla gelişen lüks, konforlu ve hareketli mekânlara dönüşmüş. 

Çok sayıda bar, striptiz kulübü, gece kulübü, diskolar ağırlıklı olarak Saint Pauli bölgesi ile Reepenbahn Caddesi üzerinde yer alıyor. Kentin sahip olduğu genç nüfus geçmişten gelen eğlence alışkanlıklarının gelişerek canlanmasına neden olmuş durumda. Özellikle hafta sonu Cuma ve Cumartesi akşamları eğlencenin dozu artıyor. Ayrıca ziyaret ettiğiniz döneme denk gelen festivaller de eğlencenin gündüzden geceye doğru akışını sağlıyor. 

Tüm bunların dışında farklı müzik türlerini dinleyebileceğiniz keyifli barlar, canlı müzik sahneleri, tiyatrolar, müzikaller eğlence hayatının farklı renklerini tercih edenler için çeşitlilik sunuyor.

Hamburg’da bulunan bazı eğlence mekânlarını sizlerle de paylaşmak isteriz;

 • Irish Pub in the Fleetenkieker
 • The Gone Away
 • Angie's Nightclub
 • Slide
 • Klimperkiste
 • KEMP's English Pub
 • MashUp Music Bar
 • Froggy's
 • Cotton Club
 • The Academy
 • Le Lion Bar de Paris
 • Glanz & Gloria
 • Klubhaus St.Pauli
 • Turmbar
 • Meyer Lansky's Hamburg
 • Skyline Bar 20up
 • Pony Bar
 • Olivia Jones Bar
 • Uebel und Gefährlich
 • Grosse Freiheit 36
 • Herz Hamburg
 • Sightseeing Kontor
 • Lunacy - Hamburg St. Pauli
 • Thomas Read Irish Pub

Hamburg’da bulunan alışveriş merkezleri genel olarak birçok ihtiyacınızı karşılayacaktır. Büyük caddelerde karşılıklı sıralanmış mekânlarda yer alan mağazalar lüks alışverişten hediyelik çeşitlerine kadar çok fazla seçenek sunuyor. 

Dünyaca ünlü moda ve tasarım markalarını da bulabileceğiniz mekânların dışında yerel ürünleri satan butiklere de rastlayabilirsiniz. En gözde caddelerden biri olan Jungernstieg, size alışveriş keyfini yatacaktır. Evinize dönerken, biralar, şaraplar, çikolatalar, soslar alacağınız çok sayıda dükkân bulabilirsiniz Hamburg içerisinde.

Hamburg’da farklı bölgelerde hem alışveriş merkezleri içerisinde hem de pasajlar arasında birçok dükkân sizi bekliyor olacak. Bu bölgelerden biri olan Spitalerstraße ise sadece yayaların girebildiği bir alan olduğu için burada trafik derdi olmaksızın, gönlünüzce gezip alışveriş yapabilirsiniz.

Bleichenhof Kapalı Çarşısı, Belediye Binası Meydanı, Hanse-Viertel Kapalı Çarşısı ve Neuer Wall Caddesi alışveriş için ilginizi çekebilecek yerler arasında bulunur. Bunların dışında yine Fischmarkt’taki balık pazarında balık dışında taze sebze-meyve bulabilirsiniz. 

 • Fish Auction Hall and Market
 • Alsterhaus Hamburg
 • Alstertal Einkaufs-Zentrum
 • Europa Passage
 • Hanseviertel
 • Phoenix-Center
 • Perle Hamburg
 • Elbe Einkaufzentrum
 • Hamburger Hof Einkaufspassage
 • Gaensemarkt Passage

 • Dom Festivali (yılda üç kez olmak üzere Mart, Ağustos, Kasım aylarında)
 • Alster Festivali (Ağustos)
 • Japon Kiraz Çiçeği Festivali (Mayıs)
 • Uluslararası Havai Fişek Gösterisi (Ağustos)
 • Reeperbahn Müzik Festivali (Eylül)
 • Hafengeburtstag Liman Festivali (Mayıs)
 • Maskenzauber an der Alster (Ocak)
 • Elb Caz Festivali (Mayıs-Haziran)
 • St. Pauli Winzerfest (Şarap Festivali – Ağustos)
 • Duckstein Bira Festivali (Temmuz)

 • Yılbaşı – 1 Ocak
 • Dreikönigfest – 6 Ocak
 • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
 • Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi – 1 Mayıs
 • Pfingsten Yortusu – 23 Mayıs
 • Hz. Meryem’in Göğe Çıkışı – 15 Ağustos
 • Almanya’nın Birleşmesi – 3 Ekim
 • Reform Günü – 31 Ekim
 • Azizler Yortusu – 1 Kasım
 • Noel Tatili – 25-26 Aralık

 • Fairmont Hotel Vier Jahreszeiten
 • Holiday Inn Express Hamburg City Centre
 • Steigenberger Hotel Hamburg
 • Alster-Hof
 • Mövenpick Hotel Hamburg
 • Grand Elysee Hamburg
 • Lindner Hotel Am Michel
 • Radisson Blu Hotel Hamburg
 • Radisson Blu Hotel, Hamburg Airport
 • Scandic Hamburg Emporio
 • Reichshof Hamburg, Curio Collection by Hilton
 • Prizeotel Hamburg-City
 • Hotel Atlantic Kempinski Hamburg
 • Crowne Plaza Hotel Hamburg 
 • 25hours Hotel Number One
 • Renaissance Hamburg Hotel
 • Park Hyatt Hamburg
 • Intercity Hamburg Hauptbahnhof
 • Bercelo Hamburg
 • The Madison Hamburg
 • Henri Hotel Hamburg Downtown
 • Fritz im Pjyzama
 • Adina Apartment Hotel Hamburg Michel
 • AMERON Hamburg Hotel Speicherstadt
 • Hotel Louis C.Jacob
 • Best Western Plus Hotel St. Raphael

Sahip olduğu liman sayesinde çok fazla ziyaret alan Hamburg, aynı zamanda pek çok otel, pansiyon, apart otel ve hostele ev sahipliği yapar. Ziyaret amacınıza ve bütçenize göre lüks otellerden, butik otellere, hostellerden pansiyonlara kadar farklı alternatifler sizi bekliyor olacaktır Hamburg’da.

Konaklama için St. Georg, Hamburg Nord, Wandsbe, St.Pauli ve Altona bölgelerinden birini seçebilirsiniz Hamburg’da. Ziyaret amacınıza göre turistik mekânlara, alışveriş alanlarına, sanat galerilerine, kafe, restoran ve gece kulüplerine yakın bölgelerdeki otelleri tercih etmeniz Hamburg seyahatinizin daha planlı, daha ekonomik ve daha az yorucu olmasını sağlayacaktır.

Almanya’nın en büyük limanlarından ve finans merkezlerinden biri olan Hamburg kentinde, gezilecek yerlere yürüme mesafesinde olan tesislerde, uygun fiyatlara konforlu konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; birkaç ay öncesinden erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Hamburg’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir liman kenti Hamburg şehir merkezindeki oteller çok tercih edilmektedir, bunun dışında kalacağınız oteli, ziyaret amacınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Hamburg’da kalacağınız bölgeyi seçtikten sonra konaklayacağınız otele mutlaka erken rezervasyon yaptırmalısınız. Rezervasyonunuzu yaparken ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Hamburg’a direkt veya aktarmalı ve tarifeli uçuş seferleri yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Hamburg Uçak Bileti Fiyatları

SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
09.01.2024
Türk Hava Yolları
1442.40 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
08.01.2024
SunExpress
2099.01 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
31.12.2023
SunExpress
2099.01 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
30.12.2023 08.07.2023
Pegasus Airlines
1555.73 TRY
IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
HAM Hamburg, Germany - Hamburg Airport
14.01.2024
Türk Hava Yolları
2988.26 TRY

Almanya Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Almanya Federal Cumhuriyeti (DE)
Kıta: Batı Avrupa (Avrupa)
Başkenti: Berlin
Telefon Kodu: +49
Para Birimi: EUR (Euro)
Konuşulan Diller: Almanca

Hamburg Hava Durumu

Hamburg
DE .
2 °c
açık
2024-02-24 12:00:00

8 °c
8 °c
2024-02-25 12:00:00

6 °c
6 °c
2024-02-26 12:00:00

7 °c
7 °c
2024-02-27 12:00:00

8 °c
8 °c
2024-02-28 12:00:00

8 °c
8 °c

Diğer Almanya Destinasyonları

Etkinlikler