Kuşadası Uçak Bileti

Kuşadası uçak bileti ile ilgili sorular

Kuşadası Hakkında

Genel Bilgiler

Ege’nin Aydın iline bağlı olan Kuşadası, Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden birisi. Kent, İzmir, Bodrum, Çeşme ve Selçuk’a yakınlığı ile de bilinmektedir. Kuşadası, aslında 106 bin kişiden oluşan bir nüfusa sahip olan ufak bir ilçe gibi görünse de, yaz aylarında bu nüfus 2 milyona kadar çıkarak tam bir büyükşehir kapasitesine ulaştığını söyleyebiliriz.

Kuşadası çağlara göre çeşitli yerleşimlerden oluşmaktadır. Bu sebeple şehrin birçok noktasında farklı tarihi yapılara ve antik kentlere rastlamak mümkündür. Yüzyıllardır pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu kentin İyonyalılar tarafından Neopolis adıyla kurulduğu düşünülmekte.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezi olma özelliğini uzun yıllardır elinde tutan Kuşadası, su sporlarının da çok yaygın olduğu bir bölgedir. Her yıl ülkenin dört bir yanından sörf yapmak için gelen yüzlerce sporcuyu ağırlamaktadır. Bunun yanında Türkiye’nin en büyük 3. limanına sahip olan kent, uluslararası gemi turizmine de büyük katkı sağlamaktadır.

Büyüleyici güzellikteki plajları, su altı zenginlikleri, turizme elverişli yapısı ve eğlenceli gece hayatı ile Kuşadası en kısa zaman ziyaret etmeniz gereken şehirlerin en başında geliyor. Deniz tatilinin en önde gelen beldelerinden biri olan Kuşadası tatiliniz için uçak bileti fiyatlarını oldukça önceden takip etmeniz gerekir. İşte bu konuda en büyük yardımcınız www.sonfiyat.com ‘dur. 

Ilıman Akdeniz iklimine sahip olan Kuşadası’nda yazları sıcak ve kurak bir hava hâkimdir. Fakat nem oranı oldukça düşük olduğundan, Akdeniz iklimini yaşayan diğer şehirlere göre kavurucu bir sıcaklık hissetmezsiniz. Kış aylarında ise mevsim yerini ılık ve yağışlı bir havaya bırakır. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 25-30 derece arasında değişirken Kış aylarında 10-15 derece arasında gidip gelmektedir. 

Kuşadası’nı ziyaret edebileceğiniz en uygun aylar Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu aylarda bölgeyi ziyaret ederseniz tüm tarihi yerlerinin, plajlarının ve doğasının keyfini doya doya çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda su sporlarını denemek için daha mükemmel bir zaman bulamazsınız. Daha sakin zamanları tercih edecek olursanız eğer Mayıs ve Ekim aylarında Kuşadası’na gelebilir ve huzurlu bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. 

Bununla birlikte, daha sakin bir tatil için bahar dönemi de oldukça ılıman bir iklime sahip olan Kuşadası’na gitmek isterseniz uçak biletlerini www.sonfiyat.com ‘dan bakabilirsiniz.

Kurvaziyer turizmi denince akla ilk gelen yer olan Kuşadası’na gitmek için çeşitli alternatifleriniz bulunuyor. Bunlardan ilki karayolu ile yani otobüsle veya özel aracınızla ulaşım… Eğer karayolunu kullanacaksanız ülkenin her yerinden kalkan şehirlerarası otobüs terminallerinden Kuşadası’na gelebilirsiniz. (İstanbul-Kuşadası 6 Saat 33 Dakika, İzmir-Kuşadası 1 Saat 17 Dakika, Ankara-Kuşadası 7 Saat 53 Dakika sürmektedir.) Eğer İzmir’den gelecekseniz 15 TL gibi cüzi bir ücret ödeyerek Kuşadası’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer alternatifiniz ise Kuşadası’na en yakın havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanmak. Türkiye’nin hemen her yerinden haftanın 7 günü sonfiyat.com'dan Kuşadası’na uçak bileti bulabilirsiniz. Türk Hava Yollarının yanı sıra Pegasus, Onur Air, Atlas Global gibi havayolu firmalarının seferlerini ve fiyatlarını www.sonfiyat.com’ dan görebilir, uygun bir bilet yakaladığınızda da hemen alabilirsiniz.

Ankara, İstanbul ve daha birçok lokasyondan ortalama 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde Kuşadası’na ulaşmanız mümkün. İzmir Adnan Menderes Havalimanına 65 km. uzaklıkta olan Kuşadası’na Havaş servislerini kullanarak da oldukça uygun bir fiyata ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Bazı havayollarının ise kendi bünyesindeki araçları ile Kuşadası’na havalimanı servis hizmeti sunuyorlar.

Tüm bunların haricinde dilerseniz demiryolunu kullanarak da Denizli trenine binebilir oradan da Selçuk İstasyonu’nda inerek Kuşadası dolmuşlarına binerek merkeze ulaşabilirsiniz. 

Son alternatif olarak havaalanındaki turizm firmalarının VIP transfer hizmetinden faydalanabilir veya Rent a car’lardan araç kiralayarak Kuşadası’na ulaşabilirsiniz.

Kuşadası yazları hem karayolu hem havayolu hem de demiryolu tarafından oldukça yoğun günler geçirebiliyor. Fakat yine de en stressiz ve konforlu ulaşım sağlayabileceğiniz araç uçaklar oluyor. Eğer yaz yoğunluğuna girmeden önce sonfiyat.com üzerinden erkenden biletinizi alırsanız. Hem son dakika telaşesinden kendinizi kurtarmış olur hem de rahat ve stressiz bir tatil için güzel bir başlangıç yapmış olursunuz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Kuşadası çok büyük bir ilçe olmadığından şehir içi ulaşım otobüs, minibüs, taksi gibi araçlarla sağlanmaktadır. Anlayacağınız üzere kentin içerisinde çok fazla toplu taşıma seçeceği bulunmamakta. Kuşadası ile bağlı olan diğer ilçeleri gezmek isterseniz eğer kolaylıkla minibüs bulabilirsiniz.

Yaz ayları yaklaştıkça şehir içindeki minibüsler giderek artar ve gideceğiniz yerlere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat keşfedilesi onca yeri varken siz de Kuşadası’nda pek otobüse binmek istemeyeceksiniz. Yemyeşil parkları ve turkuaz deniziyle Kuşadası’nda yürümeye doyamayacaksınız.

Kuşadası eşsiz bir turizm merkezi olmasının sebeplerinden birisi ise her bütçeye uygun konaklama seçeneklerini içinde barındırıyor olmasıdır. Kuşadası’nda 5 yıldızlı lüks otellerden, şirin pansiyon, butik otel ve hostellere kadar çeşit çeşit konaklama imkânlarını ihtiyacınıza göre bulabilirsiniz. Kuşadası’na gelen kişiler, genellikle merkezde konaklamayı tercih etmektedirler. Sebebi ise çok basit: Kuşadası’nın ruhunu hissetmek, gece-gündüz kolaylıkla denize girebilmek ve e heyecan dolu gece hayatının tadına varabilmek, hepsi bu… 

Eğer Kuşadası merkez de konaklamayı düşünüyorsanız DoubleTreeby Hilton, Olayda Avantgarde Hotel, Le Bleu Hotel &Resort, LadiesBeachResidence, Anlantique Hotel gibi farklı fiyat yelpazelerine sahip ve farklı lokasyonlarda bulunan bu otelleri değerlendirebilirsiniz.Yaz döneminde artan fiyatlardan etkilenmemek ve ucuz konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek en az altı ay önceden otel rezervasyonu yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Keza uçak biletleri için de durum neredeyse aynıdır. Https://www.sonfiyat.com/ adresinden 4-6 ay öncesi bilet baktığınızda oldukça uygun iyatlı uçak biletlerini siz de görebilir ve satın alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir kent olarak Kuşadası’nda şehir merkezi hem yabancı hem de yerli turist tarafından tercih edilen konaklama noktası. Bunun sebebi ise denize, plajlara ve eğlence mekânlarına yakın olması.

Kuşadası, Ege mutfağı ve Aydın’ın yöresel yemeklerinin karması olan bir mutfağa sahiptir. Bu sebeple de hiçbir yerde bulamayacağınız çok farklı lezzetlere Kuşadası’nda bulmanız mümkün. Aydın mutfağı; zeytinyağlıları, balık çeşitleri, incir ve üzümlü içecekleri ile gerçekten de oldukça meşhur lezzetlere sahip.

Aynı zamanda yörenin popüler tatlarından olan tarhana ve kulak çorbasını denemeden asla dönmeyin. Yine Aydın yöresine özgü etli nohut, acılı güveç, patlıcan biber kızartma, zeytinyağlı börülce, sarmaşık ve kemirgen kavurma, keşkeki tandır kebabı, arap saçı, yuvarlama, ayran böreği gibi lezzetleri Kuşadası’nda lüks restoranlardan tutun da esnaf lokantalarına birçok geniş yelpazede bulmanız mümkün. Ve gittiğinizde mutlaka Kuşadası’nın meşhur ‘’Çarşaflı’’sından yemeyi ihmal etmeyin.

Kuşadası’nda Mutlaka uğramanız gereken bazı restoranları sizler için şu şekilde derledik:

 • Değirmen Çiftliği
 • Mezgit Restaurant
 • MareRestaurant
 • Macit Balık Restaurant
 • Oksa Marine
 • Marinet Kitchen Steak House
 • Ferah Restaurant
 • Port Yelken Seafood
 • Tarihi Çınar Balık Restaurant
 • Liman Balık Restaurant

Kuşadası her ne kadar küçük bir ilçe de olsa içerisinde gezilecek çok fazla tarihi yapı ve çevresinde mutlaka görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. İşte Kuşadası’nda gezilecek yerler;

İlk olarak Kuşadası’na geldiğinizde hem görmeniz hem de sularına girmeniz gereken mavi bayraklı plajlarıyla ünlü Kuşadası Plajları ve Kuşadası Milli Parkı, burada birçok endemik canlı ile karşılaşmanız mümkün.

Kuşadası Kadınlar Plajı bahsetmiş olduğumuz meşhur plajlardan bir tanesi. Osmanlı döneminde sadece kadınların kullandığı bu plaj, şimdilerde belediye tarafından halka açılmış ve herkes tarafından ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır.

Güvercinada listenin yine üst sıralarında yer alan ve Kuşadası’nda mutlaka görmeniz gereken en önemli yerlerden birisi diyebiliriz. Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yaptırılan bu kale denizden gelecek saldırıları önlemek amacıyla inşa edilmiştir.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı; 1618 yılında adını aldığı paşa tarafından yaptırılan bu kervansaray, Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşmış önemli yapılardan bir tanesi.

Efes Antik Kenti, her ne kadar Selçuk ilçesinin sınırları içerisinde yer alsa da Kuşadası’na gittiğiniz zaman mutlaka ama mutlaka ziyaret etmeniz gereken Efes Antik Kenti, formunu koruyarak günümüze kadar gelebilmiş nadir antik kentlerden bir tanesidir.

Efes’e kadar gelmişken Katoliklerin kutsal saydıkları yerlerden biri olan Meryem Ana Evi’ne uğramayı ve hikâyesini dinlemeyi unutmayın. Hacı olmak isteyen Katolikler, Hz. İsa’nın annesi Meryem’in Aziz John tarafından buraya getirildiği ve cennete alınana kadar bu evde yaşadığı düşünülmektedir.

Kuşadası’nın meşhur plajları ve koyları arasında Güvercinada Plajı, Yılancı Burnu Plajı, Sevgi Plajı bulunmaktadır.

Kuşadası Milli Parkı diğer adıyla Büyük Menderes Deltası Parkı tatlı ve tuzlu suyun birleştiği bir yer olmakla birlikte biyolojik çeşitliliğin ve ender kuş türlerinin bulunduğu bir milli park olma özelliğini taşımaktadır. Nesli tükenme tehlikesinde olan bitki ve hayvanları barındıran bu milli park aynı zamanda tarihiyle de ziyaretçileri büyülemektedir. Dilerseniz Kuşadası Milli Parkı içerisinde karavanınız ile kamp kurabileceğiniz özel yerler bulunmaktadır.

Sisam (Samos) Adası, bölgeye en yakın olan Yunan adalarından birisidir. En büyük 8. Yunan adası olarak bilinen bu ada da Lelegler, Finikeliler, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Cenevizliler yaşamıştır. İçerisinde birçok tarihi güzelliği bulunan bu adaya Kuşadası’ndan kalkan feribotlar aracılığıyla gidebilirsiniz.

Vaktiniz kalırsa mutlaka Kuşadası’na oldukça yakın bir bölgede bulunan meyveli şaraplarıyla ünlü Şirince köyüne, Büyük Menderes Deltasına yakın bulunan tek yerleşim yeri Eski Doğan Bey Köyüne ve Bafa Gölüne uğramayı ihmal etmeyin. Tüm bu planlarınız için uygun fiyatı uçak biletlerinizi www.sonfiyat.com’dan bulabilirsiniz.

Kuşadası kültür sanat etkinlikleri açısından ziyaretçilerine çok fazla seçeneği bir arada sunmasa da yer yer bu konularda keyifli organizasyonlar ve etkinlikler düzenlemektedir. Her yıl gerçekleşen Kuşadası Gençlik Festivali gibi. Türkiye’nin dört bir yanında gençlerin katıldığı bu festivalde renkli görüntülere şahit olmak mümkündür.

 • Kuşadası Gençlik Festivali
 • Kuşadası Motor Festivali
 • Kuşadası Tiyatro Festivali

Türkiye’nin en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri olan Kuşadası hem yabancı hem de yerli turistler için birçok eğlence sunmakta. Ayrıca gemi turizminden de geçinen bölge, eğlence anlayışını geliştirerek, dinamik bir hale getirmiştir. Kuşadası’nda genellikle tercih edilen iki adres bulunmaktadır bunlardan ilki Kuşadası Barlar Sokağı ikincisi ise Kaleiçi Barlar Sokağıdır.

Barlar sokağındaki pubların çok olması sebebiyle yabancı turistler daha çok tercih etmektedirler. Yerli turist ise daha çok Kaleiçi Barlar Sokağına gitmektedir. Anlayacağınız üzere her telden eğlence Kuşadası’nda mevcut. Aşağıda sizin için Kuşadası’nın en güzel gece mekânlarını derledik;

 • Jimmy’sIrish Bar
 • Orange Bar
 • Kuşadası Club
 • Paddy’sIrısh Bar
 • Heaven Bar 
 • Hayal Kahvesi
 • Lucca Bar
 • Ex Club
 • Nicci Port
 • Tren Beach Club
 • JadeBeach Club 
 • Öküz Kuşadası
 • Sess Kuşadası
 • Harem Club Kuşadası

Kuşadası’na gelip de eli boş dönmek olmaz. Bu yüzden sevdiklerinize ve kendinize gönül rahatlığıyla alabileceğiniz hediyelik eşyalar, kumaşlar ve organik ürünleri Kuşadası’nın merkezinde bulunan çarşıdan satın alabilirsiniz. Burada bulunan birçok hediyelik eşya dükkânını gezebilir çanta, ayakkabı, mont gibi deri ürünlerin satıldığı mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

Aynı zamanda yöre halkının işlediği ve farklı yörelerden getirttiği halı ve kilimlere göz atabilirsiniz. Kuşadası’na veda etmeden önce de mutlaka bölge de popüler olan turunç, narenciye ve incir reçellerinden kendinize ve sevdiklerinize birer kavanoz almayı unutmayın. 

Kuşadası’nda çeşitli ilçe ve mahallelerde farklı günlerde semt pazarları kurulmaktadır, bunlardan bazılarını sizler için derledik.

 • Merkez - Pazartesi Pazarı - Pazartesi
 • Merkez - Salı Pazarı - Salı
 • Merkez - Çarşamba Pazarı - Çarşamba
 • Merkez - Cuma Pazarı - Cuma
 • Merkez - Cumartesi Pazarı - Cumartesi
 • Davutlar - Davutlu Belediyesi Kapalı Semt Pazarı - Pazar
 • Merkez - Pazar Pazarı - Pazar

 • Kuşadası Setur Marina AVM
 • Scala Nuova Shopping Center Ege Porta
 • Kuşadası AVM 
 • Pasaj Akdoğan

 • Atatürk’ün Gelişini Anma Günü (Şubat)
 • Hıdırellez Şenliği (Mayıs)
 • Kuşadası Giritliler Festivali (Mayıs)
 • Kuşadası Gençlik Festivali (Temmuz) 
 • Kuşadası Tiyatro Festivali (Ağustos)
 • Kuşadası Motor Festivali (Eylül)
 • Kuşadası’nın kurtuluşu (7 Eylül)

 • Korumar Hotel De Luxe
 • Pine Bay Holiday Resort
 • Marina Hotel &Suites
 • Club ScalaNuova
 • TusanBeachResort
 • DoubleTreeby Hilton
 • Olayda Avantgarde Hotel
 • Asena Hotel
 • Arora Hotel
 • Surtel Hotel
 • The Panorama Hill
 • Fantasia De Luxe Hotel

Kuşadası eşsiz bir turizm merkezi olmasının sebeplerinden birisi ise her bütçeye uygun konaklama seçeneklerini içinde barındırıyor olmasıdır. Kuşadası’nda 5 yıldızlı lüks otellerden, şirin pansiyon, butik otel ve hostellere kadar çeşit çeşit konaklama imkânlarını ihtiyacınıza göre bulabilirsiniz. Kuşadası’na gelen kişiler, genellikle merkezde konaklamayı tercih etmektedirler. Sebebi ise çok basit: Kuşadası’nın ruhunu hissetmek, gece-gündüz kolaylıkla denize girebilmek ve e heyecan dolu gece hayatının tadına varabilmek, hepsi bu… 

Eğer Kuşadası merkez de konaklamayı düşünüyorsanız DoubleTreeby Hilton, Olayda Avantgarde Hotel, Le Bleu Hotel &Resort, LadiesBeachResidence, Anlantique Hotel gibi farklı fiyat yelpazelerine sahip ve farklı lokasyonlarda bulunan bu otelleri değerlendirebilirsiniz.Yaz döneminde artan fiyatlardan etkilenmemek ve ucuz konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek en az altı ay önceden otel rezervasyonu yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Keza uçak biletleri için de durum neredeyse aynıdır. Https://www.sonfiyat.com/ adresinden 4-6 ay öncesi bilet baktığınızda oldukça uygun iyatlı uçak biletlerini siz de görebilir ve satın alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir kent olarak Kuşadası’nda şehir merkezi hem yabancı hem de yerli turist tarafından tercih edilen konaklama noktası. Bunun sebebi ise denize, plajlara ve eğlence mekânlarına yakın olması.

Kuşadası Uçak Bileti Fiyatları

Kuşadası Hava Durumu

Kuşadası
TR .
34 °c
açık
2024-07-21 12:00:00

30 °c
30 °c
2024-07-22 12:00:00

32 °c
32 °c
2024-07-23 12:00:00

31 °c
31 °c
2024-07-24 12:00:00

33 °c
33 °c
2024-07-25 12:00:00

32 °c
32 °c

Diğer Türkiye Destinasyonları

Etkinlikler