Konya Uçak Bileti

Konya uçak bileti ile ilgili sorular

Konya Hakkında

Genel Bilgiler

Derin tarihi ve kültürü, sıcak Anadolu insanının misafirperverliğinin hissedildiği, Anadolu Selçukları’nın başkentiliğini yapmış, Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinden olan Çatalhöyük ve Hz. Mevlana’nın türbesinin bulunduğu en önemli iç anadolu kentlerinden Konya. Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehridir. Bunların yanında Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden birisi Konya’dır. 

İç Anadolu’da tarih, kültür ve lezzet yolculuğu yapmak isteyenlerin keyif alacağı şehirlerin en başında Konya geliyor. Etli ekmeği ile meşhur olan Mevlana kentinde Selçuklulardan kalma birçok saray ve han ziyaret edebilir. Tarihin derinliklerine inerek oyma yeraltı şehirlerini gezebilir, türbe, mescit, kilise ve havraları ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’nin tam kalbinde yer alır Konya ilimiz. Konya’yı ziyaret etmek istediğinizde en uygun fiyatlı uçak biletinizi www.sonfiyat.com adresinden alabilirsiniz.

Komşuları da doğudan Niğde, Aksaray illeri, batıdan Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, kuzeyden Ankara ve güneyden, İçel, Karaman, Antalya ile çevrilidir. Şehir, konumu sebebi ve ilçeleriyle eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

İç Anadolu’nun konum itibariyle en güney bölgesinde bulunan Konya’da karasal iklim yaşanmaktadır. Yaz aylarında sıcak ve kuru bir hava bölgeye hakimdir. Gece ile gündüz sıcaklık farkı yaz aylarında 16 ila 22 derece arasında değişmektedir. Yani yazın Konya’da rahatlıkla gezmek mümkün. Kış aylarında ise nemden dolayı bu fark 9 ila -12 dereceye kadar düşebilmektedir. Bolca kar yağışı görülen bölge de kar ortalama 3 ay yerde kalır.

Kısacası Konya’nın bütün tarihini keşfedebilmek ve güzelliklerini görebilmek için gidilebilecek en uygun aylar ilkbaharın sonu Mayıs, yaz ayları için Haziran, Temmuz ve Ağustos, Sonbahar için Eylül ayı, Kışın gezmek isteyenler içinse Şubat ayı uygundur. Bu dönemler için önceden uygun fiyatlı uçak veya hızlı tren biletleri ile Konya’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Konya’ya gitmek için birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. İstanbul’dan YHT (Yüksek Hızlı Tren) aracılığıyla (4 Saat 27 Dakika) Konya’ya ulaşabilirsiniz. Ankara (1 saat 50 Dakika) ve İzmir’den (10 Saat) kalkan hızlı trenlerle de saatler içersinde Konya’ya gidebilirsiniz. 

Konya İç Anadolu bölgesinde bulunması sebebiyle ülkenin dört bir yanında karayolu ile ulaşmanız mümkün. Seyahat firmalarının otobüslerini tercih edebilirsiniz. (İstanbul-Konya 10 Saat 18 Dakika, Ankara-Konya 2 Saat 34 Dakika, Antalya-Konya 3 Saat 13 Dakika sürmektedir.)

Konya’ya ulaşmanın diğer bir yolu ise Pegasus, Türk Hava Yolları gibi havayolu firmaları ile mümkün. Bu firmalar aracılığıyla uygun fiyatlı uçak bileti satın alarak Konya’ya 1 saat içinde ulaşabilirsiniz. Konya’ya İstanbul haricinde genellikle bulunduğunuz şehirden İstanbul aktarmalı uçuşlar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Tüm bu havayolu firmalarının en uygun fiyatlı uçak biletlerine ulaşabileceğiniz tek adres www.sonfiyat.com ‘dur.

Konya yıl genelinde sakin bir ziyaretçi trafiğine sahip olsa da bayram, yılbaşı, okul tatili gibi dönemlerde yükselen bilet fiyatlarıyla karşılaşabilirsiniz. En uygun fiyatlarla ve en kısa zamanda ulaşabilmek için önceden kısa süren aktarmalı uçuşları tercih edebilirsiniz. İstanbul-Ankara gibi lokasyonlarda bulunuyorsanız YHT (Yüksek Hızlı Tren) seçeceğini veya karayolları seçeceğini de değerlendirebilirsiniz.

Konya’ya her türden ulaşım kolaylıkla sağlanabildiği için şehrin tümü yüz ölçümü büyüklüğünden kaynaklanan imkanlar neticesinde tramvay ağıyla donatılmıştır. Meram tarafında böyle bir hizmet sunulmasa da 2 büyük tramvay hattı bulunmaktadır. Bu hatların ilki Alaaddin-Selçuk Üniversitesi Kampüs olmakla beraber ikinci hat Alaaddin-Adliye’dir. İlk hat yeşil renge sahipken diğer hat mavidir. Ve sabaha kadar ulaşım sağlanmaktadır.

Konya tren garından şehir merkezi yürüme mesafesiyle 20 dakika olup taksiyle 10 TL gibi bir ücretle ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında dolmuş tercih edebilir fakat 10 dakika da şehir merkezine ulaşmak varken fazlasıyla vakit kaybedebilirsiniz.

Konya’nın tam ortasına konuşlandırılan Konya Otogarı‘nda indikten sonra ise tramvay, dolmuş gibi vasıtalarla istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya’da istediğiniz her yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ATUS (Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi) uygulamasını kullanarak rahatlıkla varış noktanıza ulaşabilirsiniz.

Konya Havalimanı’nda şehir merkezine ulaşmak içinse Havaş Otobüslerinden veya taksilerden faydalanabilirsiniz. Konya Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım ise yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Ve kişi başı ücret 11 TL’dir. Dilerseniz de havaalanı içerisinde bulunan rent a car firmalarından veya özel tur şirketlerinin transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bulunduğunuz şehirden Konya Havalimanına en makul fiyatlı uçak biletini bulabileceğiniz tek adres ise www.sonfiyat.com ‘dur.

Konya Ticaret’in ve Turizm’in yoğunluğu açısından sıklıkla ziyaret edilen bir şehir olduğu için her türlü imkan ve isteğe göre alternatif bulabilirsiniz. Konya ’da 5 yıldızlı lüks, termal ve butik otelleri kadar küçük alternatif konaklama tesisleri de bulunuyor. İster uzun süreli bir tatil isterseniz günü birlik konaklamalarınız için Hich, Ramada Plaza, Araf, Dedeman, Grand Otel, Nov Otel, Hilton Garden, İbis, Rumi gibi otelleri tercih edebilirsiniz.

Ucuz konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi önceden belirleyerek online otel rezervasyonunuzu uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir kent olan Konya’da daha çok şehir merkezine yakın bölgeler (Selçuklu, Meram, Karatay vb.) tercih edilmektedir.

Konya’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Konya’da tarifeli sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Konya, İç Anadolu’nun eşsiz lezzetlerini içinde bulunduran bir kent olmakla birlikte yöresel yemekleriyle de nam salmıştır. Bir çok farklı lezzeti mutfağında barındıran Konya’da nerede ne yenir sorusu için çok fazla alternatifiniz bulunmaktadır. Kentle özdeşleşmiş Etli Ekmek ve geleneksel düğünlerde bulabileceğiniz pilavı ve bamya çorbası gibi seçeneklerinin yanında etli ekmek türevi olan Mevlana, bıçak arası, peynirli gibi pide çeşitleri bulunmaktadır.

Peynirli denilen börek Konya’ya has küflü peynir ile yapılan üzerinde bol tereyağı ile servis edilen bir pide çeşididir. Pide çeşitleri dışında Tirit, Yağ Somunu, Tandır gibi yöresel lezzetleri bulunmaktadır. Yöresel olmayıp ün yapan bir diğer lezzet ise Kurucu Kazım da yenilen Kuru Fasulye-Pilav ikilisi dışında Kavurmadır. Konya’ya gelen ziyaretçilerin bol bol soda eşliğinde bu lezzetleri denemeleri tavsiye edilir. Çünkü yöresel lezzetler fazlasıyla yağlıdır.

Konya’da bu lezzetleri lüks restoranlarda bulabileceğiniz gibi esnaf ve küçük boyutlu lokanta ve restoranlarda da yiyebilirsiniz. Popülerlik açısından bakıldığında etli ekmekte cemo, havzan gibi restoranlar akıla gelirken, tirit noktasında tiritçi Mithat ilk gidilen yerlerdir. İşte bu inanılmaz Konya lezzetlerini tatmak için Konya seyahatinize en uygun uçak biletlerinizi bulabileceğiniz adres www.sonfiyat.com ‘dur.

 • Tiritçi Mithat- Konya Bedesteni 
 • Cemo- 4 Şube
 • Havzan- 6 Şube
 • Kurucu Kazım-Kilise Sokağı
 • Gara Fırın (Somuncu)- Büsan Sanayi
 • Serenad Etli Ekmek- Organize Sanayi
 • Sofu- Ayakkabıcılar 
 • Yıldızoğlu (Baklava)-Rampalı

Konya’da gezilecek yerlere merkez boyutunda bakarsak Selçuklu medreselerinden olan İnce Minareli, Karatay, Sırçalı gezilmelidir. O günün medresesi olan İnce Minareli Medrese, günümüzde eğitim yuvası vasfını kaybetmeden “Taş ve Ahşap Eserler Müzesi” olarak ilim irfan yuvası sıfatıyla hizmetine devam etmektedir.

Karatay Müzesi Çini eserler müzesi olup Selçuklu dönemine ait en zengin çini koleksiyonunu barındırmaktadır. Alaaddin tepesi denilen höyük üzerinde kurulmuş Selçuklu Sarayından günümüze ulaşan Alaaddin Cami ziyaret edilip, Lale bahçelerinde fotoğraf çekilip, Şehrin panaroması seyredilip çay bahçelerinden birinde soluklanma molası verebilirsiniz.

Mevlana Dergahını ziyaret edebilir yanında bulunan ve Mimar Sinan’a atfedilen Selimiye Camii’nde maneviyatınızı arttırabilirsiniz sonrasında Tarihi Konya Bedesteninde alışveriş yapabilir Osmanlı hanlarını keşfedebilir.

Geç Osmanlı Yapısı olan Aziziye Camii’yle hayranlığınızı arttırabilirsiniz. Aziziye Camii’nden sonra Şems Tebrizi Camii ve türbesini ziyaret edip Mevlana-Şems ikilemini bağlamış olursunuz. Ek olarak Sahip Ata Külliyesini ziyaret edip ardından hemen yanında bulunan Konya Arkeoloji müzesinde Çatalhöyük, Roma ve prehistorik dönem Konyasına şahit olup, yine Arkeoloji Müzesinin yanında bulunan Etnografya Müzesine gidip Konya’nın Türk dönemi geleneksel kültürüne tanıklık edebilirsiniz.

Konya Kültür Ve Sanat Alanında her yıl Eylül ayında mistik festival düzenleyip bir çok uluslararası sanatçıyı Konya’ya davet etmektedir. Bir diğer etkinlik Mevlananın ölüm yıldönümü olan Vuslat denilen Şeb-i Arus törenleriyle her yıl 27 aralıkta milyonlarca yerli yabancı turist ve devlet erkanını ağırlamaktadır

Konya gece hayatı anlamında muhafazakar bir tutum izlemekle beraber tek tük gençlerin eğlenebileceği mekanlara sahiptir. Onun dışında pavyon kültürü de Ankara ya yakınlığı dolayısıyla gelişmiştir.

 • Tren
 • Extrablat
 • Mr.Frog
 • Maydonoz
 • Parlament 

Konya’da alışveriş için akla ilk gelenler Muhacir Pazarı, Konya Tarihi Bedesten gibi yerlerden hediyelik eşyalar, el işlemeleri, yöresel ürünler gibi birçok şeye ulaşmak mümkün. 

Konya’da birçok ilçe ve mahallede farklı günlerde Semt Pazarları kurulmaktadır, bunlardan bazılarını sizler için derledik.

 • Binkonut Kapalı Semt Pazarı - Şeyh Şamil Mahallesi - Pazartesi
 • Hocacihan Semt Pazarı - Hocacihan Saray Mahallesi - Pazartesi
 • Fatih Sultan Mehmet Pazarı - Çevreyolu Caddesi - Salı
 • Yazır Semt Pazarı - Yazır Mahallesi - Salı
 • Aydınlık Evler Semt Pazarı - Aydınlık Evler Mahallesi - Çarşamba
 • Sancak Kuzeykent Pazarı - Sancak Mahallesi Özkan Siteleri - Çarşamba
 • Seyit Onbaşı Semt Pazarı - Rauf Denktaş Caddesi - Perşembe
 • Özalkent Semt Pazarı - Hadimi Caddesi - Cuma
 • Bosna Hersek Kent Pazarı - Mesaj Caddesi - Cumartesi
 • Dumlupınar Semt Pazarı - Lale Caddesi - Pazar

 • Novaland
 • Kent Plaza 
 • Kule Site
 • Real Alışveriş Merkezi

 • Beyaz Kiraz Festivali
 • Şeb-i Arus Anma Etkinlikleri
 • Yörük Türkmen Kültür Şöleni
 • Tuz, Avcılık, Kültür ve Sanat Festivali
 • Bir Nefes Bir Ses Uluslararası Tiyatro Festivali

 • 3-5 Mayıs: Hz. Mevlana ve Ailesinin Konya’ya gelişlerini Yıldönümü etkinlikleri
 • 6 Mayıs: Hıdırellez Kültür ve Bahar Bayramı etkinlikleri
 • 25-28 Mayıs: Konya Sinema Günleri
 • 1-7 Haziran: Yayla Şenliği – Çeşmelisebil /SARAYÖNÜ
 • 6 Haziran: Lille Şenlikleri – ÇUMRA
 • 13 Haziran: Tüfek Bayramı – Huğlu / BEYŞEHİR
 • 5-10 Temmuz: Nasreddin Hoca Şenlikleri – AKŞEHİR
 • 20 Temmuz – 15 Ağustos: Konya Fuarı
 • 3 Ağustos: Atatürk’ün Konya’ya İlk Gelişinin 78. Yıldönümü Programı
 • 24 Ağustos: Şeref Günü – AKŞEHİR
 • 12-13 Eylül: Hz. Hadimi’yi Anma ve Bağ bozumu Şenlikleri – HADİM
 • 12-18 Ekim: Ahilik Kültür Haftası etkinlikleri
 • 25-28 Ekim: Konya Aşıklar Bayramı (Konya Turizm Derneği – Büyükşehir Belediyesi)
 • 10-17 Aralık: Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri

 • Hice
 • Ramada Plaza
 • Araf Hotel
 • Dedeman Hotel
 • Grand Otel
 • Nov Otel
 • Hilton Garden
 • İbis
 • Rumi

Konya Ticaret’in ve Turizm’in yoğunluğu açısından sıklıkla ziyaret edilen bir şehir olduğu için her türlü imkan ve isteğe göre alternatif bulabilirsiniz. Konya ’da 5 yıldızlı lüks, termal ve butik otelleri kadar küçük alternatif konaklama tesisleri de bulunuyor. İster uzun süreli bir tatil isterseniz günü birlik konaklamalarınız için Hich, Ramada Plaza, Araf, Dedeman, Grand Otel, Nov Otel, Hilton Garden, İbis, Rumi gibi otelleri tercih edebilirsiniz.

Ucuz konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi önceden belirleyerek online otel rezervasyonunuzu uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir kent olan Konya’da daha çok şehir merkezine yakın bölgeler (Selçuklu, Meram, Karatay vb.) tercih edilmektedir.

Konya’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Konya’da tarifeli sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Konya Uçak Bileti Fiyatları

Konya Hava Durumu

Konya
TR .
13 °c
açık
2024-04-22 12:00:00

20 °c
20 °c
2024-04-23 12:00:00

25 °c
25 °c
2024-04-24 12:00:00

27 °c
27 °c
2024-04-25 12:00:00

26 °c
26 °c
2024-04-26 12:00:00

23 °c
23 °c

Diğer Türkiye Destinasyonları

Etkinlikler