New York Uçak Bileti

En ucuz New York uçak bileti fiyatı

Nereden Istanbul Havalimanı
Nereye John F Kennedy Intl Airport
Havayolu Şirketi American Airlines
Uçuş Süresi 17:00
TRY 18132.00

Uygun New York Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
JFK New York, United States - John F Kennedy Intl Airport
09.01.2024 27.07.2023
American Airlines
18131.73 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
JFK New York, United States - John F Kennedy Intl Airport
08.01.2024 24.07.2023
Lufthansa
29725.66 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
JFK New York, United States - John F Kennedy Intl Airport
09.01.2024 27.07.2023
Türk Hava Yolları
31634.86 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
EWR Newark, United States - Newark International Airport
09.01.2024 26.07.2023
Lufthansa
21869.31 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
EWR Newark, United States - Newark International Airport
11.01.2024 28.07.2023
Lufthansa
25643.46 TRY

New York uçak bileti ile ilgili sorular

İstanbul New York uçak bileti kaç TL?

Ekim Ayı Vergi dahil gidiş-dönüş New Yok uçak bileti 5044.11 TL başlayan fiyatlarla.

İstanbuldan Amerika'ya uçak bileti kaç TL?

Ekim Ayı Vergi dahil tek yön New York uçak bileti  3638.42 TL başlayan fiyatlarla.

Türkiye New York uçakla kaç saat?

İstanbul Newyork THY direk uçuş 10 saat 35 dakika/Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

New York istanbul arası kaç saat?

Newyork İstanbul THY direk uçuş 9 saat 20 dakika/Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

New York'a en ucuz nasıl gidilir?

Aktarmalı uçuşlarda daha ucuz New York uçak bileti fiyatları bulunabiliyor.

New York Hakkında

Genel Bilgiler

Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğusunda bulunan New York kısa adıyla NYC, 20 milyonluk nüfusu ile ülkenin en kalabalık dördüncü eyaletidir. Medya, sanat, ticaret gibi birçok alanda önde gelen New York Amerika’nın en önemli şehirlerinden birisidir. Amerika’da bulunan ve diğer eyaletlere nazaran köklü bir tarihe sahip olan New York birçok milletten insana ev sahipliği yapmaktadır. 1524 yılında Fransızlar liderliğindeki Avrupa tarafından keşfedilen New York, Manhattan adasını yerlilerden satın alan yönetiminde New Amsterdam isimli bir ticaret kolonisi olarak anılmaktaydı. Daha sonra 1664 yılında York düküne babası tarafından 18. Yaş günü hediyesi olarak verilerek koloninin ismini New York olarak değiştirmiştir ve 18. Yüzyıldan günümüze şehrin adı New York olarak kalmıştır. 

Dünyadaki en büyük ve meşhur gökdelenlerin bulunduğu New York’un en popüler yerleri arasında Manhattan, Brooklyn, Queens, the Bronx ve Staten Island gelmektedir. Bunun yanında küresel bir kent olan New York’da Birleşmiş Milletler Genel Merkezi bulunmaktadır. Meşhur Times Meydanı, Central Park ve Empire State Binasının bulunduğu bu büyüleyici kent size inanılmaz bir seyahat deneyimi yaşatacak diyebiliriz. Dünyanın ekonomik olarak en güçlü şehri olan New York, Kuzey Amerika'nın en önemli kentlerinden de bir tanesidir. Doğal güzellikleri, kültürel çeşitlilikleri ve Dünyaca ünlü mekânları ile masalsı bir kenttir. 

Yıl boyunca milyonlarca turisti kendisine çeken New York’u tamamen gezebilmek için bir haftanızı ayırmanızı tavsiye ederiz. New York’a tatil için gidecekseniz otellerde uygun fiyatlı konaklama amacıyla erken rezervasyon yaparken, hemen bugün en ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’a girebilir en ucuz ve indirimli fiyatlarla güvenli ve konforlu uçabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri' ne yapılacak THY uçuşlarında 2 yaş ve üzeri tüm yolcular için genel kuralları:

Yolcular uçuşlarının kalkış saatinden maksimum 3 takvim günü öncesinde numunesi alınmış negatif PCR (nükleik asit test) veya antijen testi sonucunu ibraz etmeleri,

COVID-19 enfeksiyonu geçiren yolcular, ilk maddeye alternatif olarak uçuşların kalkış saatinden en az 10 gün veya en fazla 90 gün önce numunesi alınmış pozitif bir viral test sonucu ile yolcunun seyahat izni olduğunu belirten lisanslı bir sağlık hizmetleri sağlayıcısı veya halk sağlığı görevlisine ait yazılı veya elektronik ortamda bir belgeyi (documentation of recovery) gösterimi,

Yolcular yayınlanan kurallara uygun negatif bir test aldığını veya COVID-19'dan kurtulduğunu gösteren seyahat izni belgesi olduğunu kurallara uygun ilgili pozitif test sonucuyla birlikte ABD Salgın Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından paylaşılanBeyan (Attestation) Formuile doğrulanması,

Formun 2 yaş ve üzeri tüm yolcular için yolcu tarafından doldurulması gerekmekte olup, ebeveyn veya diğer yetkili kişi, 2 ila 17 yaşları arasındaki veya kendi adlarına onay veremeyen yolcular adına formu doldurabilir. Formun çıktı alınarak yolculaca doldurulup imza altına alınmalıdır.

Detaylı bilgi için yardim@sonfiyat.com

Temel Bilgiler

T.C vatandaşı Umuma Mahsus, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaport sahipleri Amerika Birleşik Devletleri diplomatik temsilcilikleri üzerinden vize almalıdır. Amerika vizesi için ABD Ankara Elçiliği veya Başkonsolosluğuna başvurulabilir.


Özel BilgilerTurist Vizesi

İşlem süresi: 10-15 gün

Vize Ücreti: 160 USD 

Başvuru sırasında gerekli belgeler

 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi ( Barkodlu )
 • Son 3 aylık kaşeli ve imzalı maaş bordrosu
 • E-devlet sistemi üzerinden alınmış SGK 4A hizmet dökümü
 • Konsolosluğa hitaben antetli kağıda yazılmış ingilizce dilekçe aslı
 • Uçak bileti
 • Otel rezervasyonu
 • Son 6 aylık banka hesap dökümü ( banka şubesinden kaşeli ve imzalı )
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • E-devlet sisteminden alınmış tam tekmil aile vukuatlı nüfus kayıt örneği 
 • Online olarak doldurulmuş DS160 başvuru formu
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çektirilmiş 5X5 ölçülerinde gözlüksüz biometrik fotoğraf

Ticari Vize

İşlem süresi: 5-15 gün

Vize Ücreti: 160 USD 

Başvuru sırasında gerekli belgeler

 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi ( Barkodlu )
 • Son 3 aylık kaşeli ve imzalı maaş bordrosu
 • E-devlet sistemi üzerinden alınmış SGK 4A hizmet dökümü
 • Konsolosluğa hitaben antetli kağıda yazılmış ingilizce dilekçe aslı
 • ABD de bulunan firmadan davet mektubu fotokopisi
 • Uçak bileti
 • Otel rezervasyonu
 • Son 6 aylık banka hesap dökümü ( banka şubesinden kaşeli ve imzalı )
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • E-devlet sisteminden alınmış tam tekmil aile vukuatlı nüfus kayıt örneği 
 • Online olarak doldurulmuş DS160 başvuru formu
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çektirilmiş 5X5 ölçülerinde gözlüksüz biometrik fotoğraf

Öğrenci Vizesi


Konsolosluk

Adres: Atatürk Bulvarı No:110 Kavaklıdere Ankara


Tel: +90 (312) 4555555

Tel: +90 (312) 4670019

Fax: +90 (312) 4661586
Fax : +90 (312) 4670019
E-Posta : AnkaraProtocol@state.gov
Web: https://tr.usembassy.gov/tr/


Fahri Konsolosluk

Güneybatıdan gelen sıcak ve nemli, kuzeybatıdan gelen soğuk ve kuru havanın etkisinde olan New York, genel itibariyle nemli karasal iklime sahiptir. Yaz aylarında hava sıcaklığı 25 ila 30 derece arasında değişmektedir. Kış aylarında ise bölgelere bağlı olarak hava şartları değişebilir fakat kuzey bölgelerde sıcaklık -25 dereceye kadar düşebilmektedir. Aynı zamanda mevsimsel değişikliklere göre New York’ta kar fırtınaları ve tropik fırtınalarda görülmektedir. 

Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan New York’a seyahat etmek için yaz aylarından Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını tercih edebilirsiniz fakat yüksek sıcaklar ve insan kalabalığıyla karşılaşacağınızı önceden belirtmek isteriz. Kış aylarında seyahat etmeyi düşünürseniz dondurucu soğuklarla karşılaşmanız mümkün. Fakat kalın kıyafetler getirirseniz New York’un kış ayları daha zevkli bir hal alabilir. Gezi planınızı yapmak için en uygun mevsimlerin ilkbahar ve sonbahar olduğunu söyleyebiliriz. Bu ara dönemlerde hem fiyatlar daha düşük hem de turist sayısı daha az olduğundan doya doya New York’u gezebilir ve tadını çıkartabilirsiniz. 

New York için en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com üzerinden işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, istediğiniz dönem için önceden alacağınız uygun fiyatlı uçak bileti satın alarak New York’a en kolay ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz.

New York’a her gün Türkiye’den gün aşırı seferler düzenleniyor, Türk Hava Yolları ile haftanın her günü direkt uçuşla John F. Kennedy Havalimanına gitmeniz mümkün. Türk Hava Yolları haricinde farklı hava yollu firmalarının uçaklarıyla aktarmalı olarak New York’a ulaşmanız mümkün. İstanbul-New York uçuşu ise yaklaşık 11 saat sürmektedir. New York’a inebileceğiniz yaklaşık 4 farklı havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan ilki yukarıda belirttiğimiz JFK Havalimanı, diğerleri ise Newark Uluslararası Havalimanı, Laguardia Havalimanı, Steward Uluslararası Havalimanı’dır. 

Ayrıca Avrupa aktarmalı transit vize istemeyen bir ülkeden çok daha uygun biletler bulmanız mümkün. Ya da schengen vizeniz veya Yeşil pasaportunuz varsa da herhangi bir low-cost havayolu uçak firması ile de uygun fiyatlı uçuşlar yakalayabilirsiniz.

Gideceğiniz yeri önceden belirleyerek bu havalimanlarından birine iniş sağlayabilirsiniz. 

New York’a ucuz uçak biletleri için sonfiyat.com sitesine girerek hem ucuz uçak bileti bulabilir hem de kampanyalı ya da indirimli uçuşları takip ederek kolayca satın alabilirsiniz.

Dünya’nın en büyük metropollerinden birisi olan New York oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Merkez bölgelerden yürüyerek her yere ulaşmanız mümkün fakat daha uzak gezi rotalarınız varsa otobüs, metro, taksi, vapur gibi çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen ulaşım araçlarından ilki metro. Metro aracılığıyla şehrin neredeyse her yerine ulaşma imkânınız var. Fakat öncelikle kendinize bir istasyon haritası edinmenizi tavsiye ederiz. Zira kafanız epey karışabilir ve gittiğinizde mutlaka MetroCard edinmeyi ihmal etmeyin. 

Ulaşım için değerlendirebileceğiniz bir diğer alternatif ise otobüs. Şehrin tüm noktalarına 24 saat boyunca otobüsle ulaşabilirsiniz. Tren kullanarak daha çok merkezin dışındaki yerlere gidebilirsiniz. Battery Park ile Staten Adası turu yapmak isterseniz ücretsiz bir şekilde vapurları kullanabilirsiniz ve şehri denizden görme fırsatını yakalayabilirsiniz. 

Diyelim ki tüm en ucuz uçak bileti tarihleri için,ucuz bilet alma siteleri içinde en iyilerinden biri olan sonfiyat.com’a girdiniz. Uçacağınız güne en uygun ve en ucuz uçak biletini Türk Hava Yolları şirketinden buldunuz ve aldınız, ardından uçuş saatinize uygun araç kiralama ya da transfer hizmeti satın alarak Hong Kong uçuşunuzu, uçuş öncesi ve uçuş sonrasını konforlu hale getirebilirsiniz.

Farklı kültürlerden birçok insanın bir arada yaşadığı New York kendine has dokusuyla ziyaretçilerine konaklamaları için birçok seçenek sunmaktadır. Konaklama için en çok tercih edilen bölgeler ise Midtown, Fifth Avenue, Yukarı Doğu Yakası, Aşağı Doğu Yakası, Hell’s Kitchen, Chelsea, SoHo, Wall Street, Bronx, Queens ve Brooklyn. New York’da konaklamak için binlerce seçeceğe sahip olduğunuzu söylebiliriz. 

Bunların arasından konaklamak için Hotel Giraffe by Library Hotel Collection, CitizenM New York Times Square, 1 Hotel Central Park, Refinery Hotel, Casablanca Hotel by Library Hotel Collection, The Nomad Hotel, Langham Place, The Mark, Wyndham Garden Chinatown, Orchard Street Hotel tercih edebilirsiniz. New York seyahatinizi planlarken otel rezervasyonlarınızı 2-3 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz böylelikle daha uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilmeniz mümkün. 

Tatiliniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde New York’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir şehir olan New York’ta konaklama için daha çok Midtown, Queens, Fifth Avenue, Yukarı Doğu ve Aşağı Doğu Yakası bölgeleri tercih edilmektedir. 

Daha belirleyici olması adına New York’ta konaklama yapabileceğiniz bölgeleri gruplara ayırmak da mümkün. 

Central Park Bölgesi

Brooklyn & Queens Bölgesi

Financial District Bölgesi

Midtown

Bu tarz bölge ve yerlerin listesi değişiklik gösterebilir ancak önemli olan New York’ta ne kadar kalacağınız ve nereleri gezeceğinizdir. Zira yeri geldiğinde şehir içinde dahi otel değiştirmekte fayda olabilir, tur programınıza göre…

Yemek konusunda bir Dünya şehri olan New York, her bütçeye göre lezzetli yiyecekler bulabileceğiniz bir yer. İster Çin, ister İtalya, isterseniz Meksika mutfağına kadar çeşitli dünya mutfaklarını tatmanız mümkün. New York’a geldiğiniz zaman tatmanız gereken lezzetler arasında cheesecake, Amerikan pizzası, hot dog, elmalı pay, pilav, mısırlı börek, istiridye çorbası, cupcake ve baget bulunmaktadır. 7-8 Dolar gibi düşük bir ücretle New York’da karnınızı doyurmanız mümkün. New York restoranlarında unutmamanız gereken bir diğer konu ise bahşiş konusudur. Gelen hesabın %10 ila %20 sini bahşiş olarak bırakmanız gerekiyor aksi takdirde farklı bakışlara maruz kalabilirsiniz. 

Siz de yurt dışı ve Türkiye uçak bilet fiyatları için sonfiyat.com web sitesine göz atarken, New York’a uçak bileti fiyatlarına bakabilir, gün içerisinde yakaladığınız indirimli uçak bileti ile New York için en ucuz uçak biletini satın alarak bu zengin mutfağı tatmaya gidebilirsiniz.

New York’a özgü lezzetleri tadabileceğiniz bazı mekânları sizin için listeledik:

Michael Jordan’s The Steakhouse

Big Daddy’s Restaurant

Norma’s Restaurant

Katz Delicatessen

Parker and Quinn Restaurant

The View Restaurant

Pier A Restaurant

Megu Restaurant

230 Fifth Roof Top

Zuma New York

Balthazar

Daniel

Pisillo Italian Panini

Yılda 40 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği New York, karma kültürü, ışıl ışıl sokakları, alışveriş merkezleri, restoranları, müzeleri ve kültür-sanat aktiviteleriyle mutlaka görmeniz gereken yerlerin en başında geliyor. New York seyahatinizde mutlaka gezmeniz gereken yerleri sizler için derledik.

Pek çok filme konu olmuş bakır ve çelikten yapılma sağ eli bir meşale sol eli ise bir kitabe tutmakta olan UNECCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Özgürlük Heykeli, New York’a geldiğiniz zaman ilk ziyaret etmeniz gereken yerlerden. Köklü bir tarihe sahip olan Özgürlük heykelinin geçmişi Osmanlı zamanına kadar dayanmaktadır. Liberty Adasının üstünde olan ve şehrin simgesi olan Özgürlük heykelini ziyaret etmek için önceden bilet almanız gerektiğini de söylemek isteriz.

Hudson nehrinin ağzında bulunan Ellis Adası eski zamanlarda Amerika’ya gelen göçmenlerin son kontrollerinin ve uygunluklarının yapıldığı yerlerden birisi. Buradaki incelemeler sonucu göçmenlerin ülkeye giriş yapıp yapamayacaklarına karar verilmekteydi. 

Şehrin bir diğer simgesi olan Central Park, 4 kilometre uzunluğunda ve 800 metre genişliğinde olan bu park New York’un tam ortasında yer almaktadır. 1853 yılında açılan park içerisinde çeşitli tarihi eserlerini, oyun parklarını, spor parkurlarını, buz pistlerini, konser alanları barındırmaktadır.  Central Park’ı gezmek için yürüyüş turlarına katılabilir, şoförlü bisiklet kiralayabilir veya sadece bisiklet kiralayarak gezebilirsiniz.

New York’un kalbi olan Times Meydanı şehrin en hareketli ve canlı noktalarından birisidir.  Günde yaklaşık 360.000 insanın geçtiği bu nokta Broadway ve Seventh Avenue kesiştiği noktada yer almaktadır. Özellikle yaz dönemi ziyaretçi akınına uğrayan bu yerde birçok Broadway müzikalleri ve film stüdyoları bulunmaktadır. 

Manhattan ile Brooklyn’i birbirine bağlayan Brooklyn köprüsü farklı bir mimariye sahiptir. Alt tarafı araçlar üst tarafı ise yayalar ve bisikletliler için tasarlanmış olan bu iki katlı köprüde tatlı bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Empire State Binası, New York’un en yüksek ve en ünlü gökdelenlerindendir. 1931 yılında inşa edilen bu gökdelen 381 metre uzunluğundadır.  Her yıl çeşitli spor aktivitelerinin ve etkinliklerin düzenlendiği bu ikonik yeri mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Chinatown, yine birçok filmin çekildiği sembolik New York bölgelerinden bir tanesi. İkinci ve üçüncü kuşak Çinlileri barındıran bu yerde çeşitli Asya mutfaklarını ve pazarlarını gezebilirsiniz. 

Kültür sanat konusunda oldukça gelişmiş bir kültüre sahip olan New York yıl boyunca yüzlerce etkinliği ev sahipliği etmektedir. Bunun yanında Dünyaca ünlü birçok filmin ve müzikalinde çekildiği bir yer olması ve birçok kültürden insanın şehirde yaşıyor olması New York’u kültür ve sanat konusunda Dünya’nın önde gelen şehirleri arasına sokuyor. Sanat, mimari ve edebiyatın buluşma noktası olan New York bu konuda size yeterli bir doygunluk sağlayacaktır. 

Metropolitan Sanat Müzesi

Solomon R. Guggenheim Müzesi

Modern Sanat Müzesi 

IFC Center

McNally Jackson

Paper Source

MoMA

Amerikan Doğa Tarihi Müzesi

New York barları, kulüpleri, sahne performansları ve kültür sanat etkinlikleriyle çok geniş bir eğlence ve gece hayatı anlayışına sahiptir. Ulaşımın sabaha kadar sürmesi sebebiyle  gece hayatı şehrin her tarafında devam etmektedir. Her bütçeye ve zevke uygun alternatifler bulabileceğiniz New York’ta muhteşem bir gece geçireceğinizin garantisini veriyoruz. New York’ta eğlenebileceğiniz bazı mekanları sizler için derledik. 

230 Fifth Avenue

Apotheke

The Box

La Esquina

1-OAK

Webster Hall

Cielo

Pacha

49 Grove

Marquee

Santos Party House

SOBS Sounds of Brazil

The Wall

Output

Verboten

En son moda ürünleri bulabileceğiniz, sokak satıcılarından lüks alışveriş merkezlerine kadar birçok yerden alışveriş yapabileceğiniz New York’ta hediyelik eşyalardan lüks marka ürünlere ve çeşitli türden eşyaları satın alabilmeniz mümkün. Alışveriş için mutlaka gitmeniz gereken yerleri sizler için derledik:

Macy’s

Soho

Midtown 5. Cadde

Brooklyn Bit Pazarı

Madison Caddesi

Orchard

Dumbo Street Flea

Hell’s Kitchen Street Flea

Chelsea Bit Pazarı

New York’ta bulabileceğiniz çeşitli türden alışveriş merkezlerini sizler için derledik: 

Target

Atlantic Mall

Marshalls

TJ Maxx

Ross

Century 21

Macy’s

Saks Fifth Avenue

Roosevelt Field Mall

New York’ta yılın farklı zamanlarında çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Bu festival zamanlarını önceden takip ederek sonfiyat.com üzerinden ilgili ayın en ucuz uçak biletleri hangi havayolu şirketinde var diye bakabilir, örneğin THY ile ekonomik uçak bileti fiyatları ile İstanbul-New York ucuza uçak bileti satın alarak uçabilirsiniz.

New York’s Village Halloween Geçidi (Ekim)

Macy’s Şükran Günü Geçidi (Ekim)

Saint Patrick Günü Geçidi 

New York Film Festivali (Ekim)

Tribeca Film Festivali (Mayıs)

Central Park Summer Stage (Haziran-Ağustos)

U.S Open (Ağustos-Eylül)

Feast of San Gennaro (Eylül)

Martin Luther King Günü (Haziran)

Washington’ın Doğum Günü (Şubat)

Anma Günü (Mayıs)

Bağımsızlık Günü (Temmuz)

İşçi Bayramı (Eylül)

Kristof Kolomb’un Amerikayı Keşfi (Ekim)

Gaziler Günü (Ekim)

Şükran Günü (Ekim)

Noel (Aralık)

Millennium Hilton 

Summit Kitano 

Hudson 

Holiday Inn 

Lord & Moris

Row NYC

Wellington Hotel

Freehand Hotel 

Hotel Giraffe by Library Hotel Collection

CitizenM New York Times Square

1 Hotel Central Park

Refinery Hotel

Casablanca Hotel by Library Hotel Collection

The Nomad Hotel

Langham Place

The Mark

Wyndham Garden Chinatown

Orchard Street Hotel

Farklı kültürlerden birçok insanın bir arada yaşadığı New York kendine has dokusuyla ziyaretçilerine konaklamaları için birçok seçenek sunmaktadır. Konaklama için en çok tercih edilen bölgeler ise Midtown, Fifth Avenue, Yukarı Doğu Yakası, Aşağı Doğu Yakası, Hell’s Kitchen, Chelsea, SoHo, Wall Street, Bronx, Queens ve Brooklyn. New York’da konaklamak için binlerce seçeceğe sahip olduğunuzu söylebiliriz. 

Bunların arasından konaklamak için Hotel Giraffe by Library Hotel Collection, CitizenM New York Times Square, 1 Hotel Central Park, Refinery Hotel, Casablanca Hotel by Library Hotel Collection, The Nomad Hotel, Langham Place, The Mark, Wyndham Garden Chinatown, Orchard Street Hotel tercih edebilirsiniz. New York seyahatinizi planlarken otel rezervasyonlarınızı 2-3 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz böylelikle daha uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilmeniz mümkün. 

Tatiliniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde New York’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir şehir olan New York’ta konaklama için daha çok Midtown, Queens, Fifth Avenue, Yukarı Doğu ve Aşağı Doğu Yakası bölgeleri tercih edilmektedir. 

Daha belirleyici olması adına New York’ta konaklama yapabileceğiniz bölgeleri gruplara ayırmak da mümkün. 

Central Park Bölgesi

Brooklyn & Queens Bölgesi

Financial District Bölgesi

Midtown

Bu tarz bölge ve yerlerin listesi değişiklik gösterebilir ancak önemli olan New York’ta ne kadar kalacağınız ve nereleri gezeceğinizdir. Zira yeri geldiğinde şehir içinde dahi otel değiştirmekte fayda olabilir, tur programınıza göre…

New York Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
JFK New York, United States - John F Kennedy Intl Airport
09.01.2024 27.07.2023
American Airlines
18131.73 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
JFK New York, United States - John F Kennedy Intl Airport
08.01.2024 24.07.2023
Lufthansa
29725.66 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
JFK New York, United States - John F Kennedy Intl Airport
09.01.2024 27.07.2023
Türk Hava Yolları
31634.86 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
EWR Newark, United States - Newark International Airport
09.01.2024 26.07.2023
Lufthansa
21869.31 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
EWR Newark, United States - Newark International Airport
11.01.2024 28.07.2023
Lufthansa
25643.46 TRY

Amerika Birleşik Devletleri Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Amerika Birleşik Devletleri (US)
Kıta: Kuzey Amerika (Amerika)
Başkenti: Washington
Telefon Kodu: +1
Para Birimi: USD (Dolar)
Konuşulan Diller: İngilizce, İspanyolca, Fransızca

New York Hava Durumu

New York kenti
US .
25 °c
parçalı bulutlu
2024-07-13 12:00:00

22 °c
22 °c
2024-07-14 12:00:00

24 °c
24 °c
2024-07-15 12:00:00

26 °c
26 °c
2024-07-16 12:00:00

26 °c
26 °c
2024-07-17 12:00:00

27 °c
27 °c

Diğer Amerika Birleşik Devletleri Destinasyonları

Etkinlikler