Erbil Uçak Bileti

En ucuz Erbil uçak bileti fiyatı

Nereden Esenboga
Nereye Erbil Airport
Havayolu Şirketi Pegasus Airlines
Uçuş Süresi 05:00
TRY 0.00

Uygun Erbil Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
EBL Erbil, Iraq - Erbil Airport
08.01.2024
Türk Hava Yolları
5999.33 TRY
SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
EBL Erbil, Iraq - Erbil Airport
13.01.2024
Pegasus Airlines
3845.40 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
EBL Erbil, Iraq - Erbil Airport
21.01.2024
Pegasus Airlines
2956.40 TRY

Erbil uçak bileti ile ilgili sorular

Erbil Hakkında

Genel Bilgiler

Komşumuz Irak’ın sınırları içinde yer alan Erbil aynı zamanda bölgedeki Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin başkenti olarak anılır. Bölgenin en büyük kentlerinden biridir ve nüfusu 2015 sayımlarına göre 800 binin üzerindedir.

Kuzey Irak bölgesinin en büyük ve en önemli şehirlerinden biri olan Erbil’in nüfusu ağırlıklı olarak Kürtler, Türkmenler, Araplar, Süryaniler, Keldaniler ve Hristiyanlardan oluşur.

Son yıllarda adı savaşlarla anılan ve “Medeniyetlerin Beşiği” olarak da bilinen Mezopotamya’nın bir bölümünü de içinde barındıran Irak, geçmişten günümüze birçok medeniyet ve kültürün ev sahipliğini yapmıştır.

Bunca savaş ve yıkıma biraz daha uzak kalan ve çok fazla etkilenmeyen Erbil’de bugün yaşam olanca hızıyla sürüyor, insanlar, eğlence, kültür, yemek, sanat, yapılanma bir şekilde yollarına devam ediyor. Bu süreci kolaylaştıran maddi etkenlerden biri de kentin sahip olduğu petrol kaynaklarının geliri. Elbette bu gelişim sürerken güvenlik konusunda yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle çok fazla turist ağırlayamıyor Erbil. Buna rağmen özellikle iş ve ticaret için gelen insanlara kapısını açıyor kent.

Erbil Kalesi çevresinde, genişleyen bir yapıda kurulu kentin merkezinin de kale olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde kale civarı daha çok alışveriş için kullanıyor ve kent dairesel bir yapıda genişlemeye devam ediyor.

Genel Erbil Bilgileri

Resmi Dil: Arapça, Kürtçe

Para Birimi: Irak Dinarı (IQD)

Vize Uygulaması: Türkiye’den doğrudan havayolu ile Erbil’e giriş yapan Türk vatandaşları için havalimanında ücretsiz verilen 10 gün kalış süreli vize uygulaması vardır.

Zaman Dilimi: GMT +3

Irak Telefon Çağrı Kodu: (0) 964

Erbil Telefon Çağrı Kodu: 66

Erbil Uluslararası Havalimanı (EBL) Telefon No : +964 66 281 0000 - +964 66 211 3300

Irak'a varıştan 72 saat önce PCR testi yaptırılmalıdır. Karantina uygulaması yoktur.

Diğer detaylar

Irak'a seyahat eden tüm yolcular, seyahatin öncesi uçak seferinden maksimum 72 saat içerisinde yaptırılmış ve negatif sonuçlu PCR testi ile seyahat edebilirler.(test düzenleme saatine dikkat edilmelidir.)

Irak’tan diğer ülkelere seyahat için 48 saat içerisinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi ibraz edilmesi gereklidir.

Aşağıdaki ülkelerden Irak’a seyahat yasaklanmıştır:

İngiltere, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, İrlanda, Lüksemburg, Slovakya, İspanya, Brezilya, ABD, Hindistan, Güney Afrika, Avustralya, Hollanda, Japonya, Zambiya.

 

Bu ülkelerden Irak’a seyahat edecek kişilerden sadece Irak pasaportu sahipleri, Irak doğumlu kişiler, ulusarası kurumlarda çalışanlar, konsolosluk, elçilik ve diplomatik kişiler muaftır.

  

Pandemi döneminde Erbil'e giriş için dikkat edilmesi gerekli hususlar

 

1. 72 saat için yapılmış PCR Testi sahibi olunmalı. Erbil varışta tüm yolcular tekrar Pcr testi yaptırmaları gereklidir. Test ücretleri yolcudan nakit alınır.Test ücreti 60.000 IQD yaklaşık 50.00 USD'dir.

 

2. Irak’tan diğer ülkelere seyahat için 48 saat içerisinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi ibraz edilmesi gereklidir.

 

3. Erbil veya Süleymaniye'ye seyahat etmek için 1 Şubat - 1 Ağustos tarihleri arasında süresi dolmuş Irak ikamet izinleri geçirli sayılmaktadır.

 

4. Erbil ve Süleymaniye'ye seyahat eden Türk pasaportu sahipleri varışta vize alabilirler. (Dikkat Bağdat’a seyahati için Türk yolcular basılı vize almalıdır.)

 

5. 10 yaş altı için PCR testi gerekli değildir.

 

 

Temel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır.

Her başvuru için 2 (6 Aydan eski olmayan, arka fonu beyaz vesikalık) fotoğraf gerekmektedir.


Özel Bilgiler

Irak'a yapılacak seyahatler öncesi Dış İşleri Bakanlığımızın seyahat uyarılarını ve güncel vize uygulamasını kontrol ediniz.

 • Umuma mahsus pasaport (6 ay geçerli) sahipleri havayoluyla Irak’a yapacakları 30 günü aşmayacak seyahatleri için havalimanlarında Irak vizesi alabilirler. Ülkeye girişte2 adet resim ve vize ücreti talep edilir.
 • Karayolu ile yapılacak seyahat öncesinde Irak Diplomatik temsilciliklerinde Irak vizesi alınmalıdır.

Ayrıntılı bilgi için:

http://www.mfa.gov.tr/irak-seyahat-edecek-turk-vatandaslarinin-dikkatine.tr.mfa


Turist Vizesi


Ticari Vize


Öğrenci Vizesi


Konsolosluk

Turan Emeksiz Sokak, No:11, G.O.P. /ANKARA 

Tel: +90 (312) 4687421 

Tel: +90 (312) 4687422 

Tel: +90 (312) 4684832 

E-posta: ankemb@mofa.gov.iq 

E-Posta: iqemb.tr1@gmail.com


Fahri Konsolosluk

Kuzey ve güney olarak iki farklı iklime sahip olan Erbil’in güneyi daha sıcak-ılıman iken, kuzey bölgesi biraz daha karasal iklim özelliklerini gösterir. Bu nedenle kuzey bölümü daha soğuk ve kar yağışları görünür. Güneyde ise düzlükler ve çöl iklimi etkisiyle yaz özellikle aylarında sıcaklık yüksektir. 20 derecelik yıllık ortalama sıcaklığın hâkim olduğu Erbil’in genelinde yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Tüm bu nedenlere bağlı olarak eğer aşırı sıcak ya da soğuk sevmiyorsanız Erbil’i ziyaret etmek için ilkbahar ve sonbahar aylarını seçebilirsiniz.

Karayolu ile Erbil’e gitmek istediğinizde, yol üzerinde güvenlik sorunları ile karşılaşmanız olası. Bu nedenle Erbil’e hava yolu ile gitmeniz en doğru karar olacaktır. Bunu yapabilmeniz için de Türkiye’den doğrudan ya da aktarmalı yapılan uçak seferlerini kullanmanız gerekir. 

Eğer Erbil’e bir son dakika uçuşu ile gitmeyecekseniz çok çok ucuz uçak bileti için birkaç ay öncesinden sonfiyat.com web sitesinden bilet almanız çok daha uygun olacaktır. Aynı web sitesinden Erbil’e bugün için uçak bileti kaç TL diye bakabilirsiniz. Ayrıca gidiş-dönüş uçak bileti alarak Erbil seyahatinizi ekonomik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Erbil’de kent içi ulaşım için taksi kullanımı ağırlıklı. Taksimetre kullanımı yaygın olmadığı için taksi sürücüleri ile gideceğiniz yeri önceden konuşup gerekirse fiyat pazarlığı yapmanız gerekebilir. Araç kiralamak da yine ulaşım seçeneklerinizden biri olabilir. Ayrıca bazı lüks otellerin havalimanı transferi için size sunacağı hizmet seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Irak’taki diğer şehirlere göre Erbil, savaş sonrası güvenlik sorunlarını aşmış görünüyor. Bu nedenle gelişen Erbil kent merkezi, konaklama açısından hem konforlu hem de bütçenize uygun seçenekler sunmaktadır. Bu nedenle kent merkezinden uzaklaşılmaması güvenlik açısından daha uygun olacaktır.

Konaklayacağınız oteli seçerken size konaklama dışı sunacağı hizmetleri de gözden geçirmenizi öneriyoruz. Bölgede bulunan 700’ün üzerindeki otelden bazıları hem araç kiralama hem de lüks yemek beklentilerinizi karşılarken küçük çocuklar için kreş, havalimanı transferi, gece eğlencesi gibi hizmetleri de sunuyor. Erbil’deki otellerde konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; e-posta veya telefonla erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Yolculuğunuz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Erbil’e ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan Erbil’e gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

700’den fazla otelin bulunduğu ve yeniden yapılanma çerçevesinde çehresi oldukça değişen, gelişen bir kent Erbil. Kent merkezindeki lüks tercihlerin dışında ucuz ve uygun fiyatlara konaklama seçeneklerini de değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; önceden rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Erbil’e ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’ dan gidiş dönüş Erbil uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Irak tarihi bir ülke olan ve hem Arap-Kürt hem de Ortadoğu kültüründen etkilenen Erbil’de yemeklerde genellikle bulgur, pirinç ve kuzu eti, yöresel baharatlar, hurmalar, kebaplar, lahmacun, hamur tatlıları gibi ürünleri bulabilirsiniz. Baharat kullanımı yoğun olan yöresel yemeklerin dışında Türk Mutfağı tadını alabileceğiniz lezzetler kadar bizdekine benzer misafirperverlik de bulabilirsiniz. Yöresel bazı yemekleri şöyle sıralayabiliriz, Erbil Kebabı, Biryani, Küpe, Salatalık Dolması, Tepsi, Samak Mashwi, Kubbe Çorbası, Bamya, Kileyçe

Bazı yemek mekânlarını sıralayalım;

 • India Gate
 • Bouba Restaurant
 • DaWa 2 Restaurant
 • Onyx Restaurant Erbil
 • Al Safadi Restaurant
 • Naranj
 • Damasquino
 • ABC Restaurant Erbil
 • DC Steakhouse
 • Al Bustan Lebanese Restaurant & Garden
 • TGI Friday
 • Fuul W Hummus
 • Qi 21
 • Lotus
 • Basilico
 • India Gate
 • Zahle
 • Season
 • Loft
 • Damas Gourmet
 • Abu Shabab City
 • Kebab Yasin
 • Flavours All Day Dining
 • Medoc Wine Restaurant
 • The Book Cafe
 • Cafe Barbera Erbil
 • Barista

Erbil’e gidenler yukarıda sadece bazılarını sıraladığımız Irak mutfağına ait bu lezzetleri tadabilir. Siz de yurt dışı ve Türkiye uçak bilet fiyatları için sonfiyat.com web sitesine göz atarken, Erbil’e uçak bileti kaç lira diye bakabilir, gün içerisinde yakaladığınız uçak bileti indirimlerinden faydalanıp Erbil için en ucuz uçak biletini satın alarak seyahatiniz sırasında bu lezzetli mutfağı tadabilirsiniz.

Gezilecek yerler sıralandığında Erbil için uzun bir liste olmasa da mutlaka görmeniz gereken yerler var. Erbil’de Ortaçağ’dan Osmanlı’ya kadar birçok dönemin eserlerini görebilirsiniz. Elbette daha önce de değindiğimiz üzere güvenlik nedeniyle gitmek istediğiniz yerler hakkında önceden Türk Konsolosluğu’ndan bilgi almanız uygun olacaktır. 

Erbil’de görülecek yerlerin başında Erbil Kalesi gelir. Şehrin tam da merkezinde yer alan kale, UNESCO Dünya Miras Listesi içerisine 2014 yılında alınmıştır. Güvenli bir bölge içerisinde bulunan kale bugün müze haline getirilmiş durumda. Dışında birçok heykeller içinde de tarihi eserler sergilenen kalenin su çeşmeleri ve onların çevresinde oluşturulan içinde balıklar yaşayan yapay göletleri de görülmeye değer.

 • Jhalil Khayat Cami,
 • Sami Abdurrahman Park,
 • Korek Dağı
 • Qeyseri.

Geçmişten günümüze Arap, Ortadoğu, Fars kültürünü barındıran ama savaşta ciddi yaralar alan Irak gibi Erbil'deki kültür sanat hayatında canlanmalar görülmektedir. Bunun en temel göstergelerinden biri de Kürt Milli Orkestrası’nın sergilediği klasik müzik konserleridir. 

Ayrıca Erbil Kalesi içinde bir Kültür Müzesi de bulunmaktadır. Bu müze, bölgedeki 10 bin yıllık yaşamın izlerini de barındırmaktadır. Yöresel giysiler, süs eşyaları, elle dokunmuş değerli halılar, ahşap mobilyalar yer alıyor. Mezopotamya’nın yaşayan tarihsel ve kültürel mirasının bir kısmının da sergilendiği bu müzeyi gezmenizi öneririz. Bu gezinizde ziyaretçilerin fotoğraf çektirebilmeleri için müzedeki kadın/erkek figürlü maketlere özel giysiler giydirilmiştir.

Erbil, Irak’ın yaşadıklarının etkisinden biraz olsun kurtulmayı başarmış ve gece hayatına, eğlenceye az da olsa vakit ve yer ayırabilmiştir. Elbette yeni bir yapılanma içerisinde bulunan şehrin bugün dünyadaki benzerleriyle aynı zenginlikte bir gece hayatına ya da eğlence anlayışına sahip olduğunu söyleyemeyiz. Ancak gelişen şehrin gece hayatı da bu gelişmişlikten nasibini yavaş yavaş alıyor. 

Ziyaretçilerine eğlence açısından az sayıda birkaç seçenek sunan Erbil’de daha çok 5 yıldızlı otellerin barlarında, gece kulüplerinde karşınıza çıkıyor. Azınlık nüfusunun yaşadığı kısmen bağımsız denilebilecek Ainkawa da barındırdığı barlar, meyhaneler, eğlence mekânları sayesinde bu seçenekler arasında yer alıyor.

Elbette radikal bazı inanışlara sahip kitleler bu eğlencelere karşı çıkarken, bölge yönetimi, eğlence hayatına bağlı olarak Erbil’deki sosyokültürel yapının gelişmesini destekliyor ve bu bölgeleri güvenlik güçleri tarafından gözetim altında tutuyor. 

Bölgede hizmet veren işletmeler ziyaretçilerine en kaliteli hizmeti sunmak için çalışıyorlar, elbette bunun karşılığı olarak fiyatlar oldukça yüksek sayılabilir. Türklerin eğlence için tercih ettiği bölgelerde Türkçe bilen çalışanlara rastlamak da mümkün.

 • Chopin & Saray Piano Bar
 • Lagoon Bar
 • Cigar Lounge – Andiamo Cafe
 • Mamounia Skybar

Adeta gelecekteki bir Dubai hedefiyle yeniden yapılandırılan Erbil’de alışveriş denilince akla daha çok teknolojik ürünler geliyor. Elektronik cihazların başı çektiği alışveriş ürünleri çevre kentlere göre oldukça ucuz. Bunun nedeni de örnek aldıkları Dubai gibi alışveriş ürünlerinde vergi uygulanmaması.

Çok sayıda AVM’nin de bulunduğu Erbil kentinde alışveriş için çok sayıda alternatif dükkân ve mağaza bulabilirsiniz. Yöresel ürünler, hediyelik eşyalar gibi ürünler için Erbil Kalesi içindeki mağazayı tercih edebilirsiniz. Erbil’de Türk markaların mağazalarına da rastlarsanız şaşırmayın, inşaat kadar ticaret hayatında da etkin olmaya çalışan çok sayıda Türk firması bölgede yatırımlar yapıyor, mağazalar açıyor.

Qeyseriye (Kayseri) çarşısında yer alan yüzlerce sayıdaki yerel dükkânlardan da yöresel ürünleri ve bazı hediyelik eşyaları almanız mümkün.

 • Family Mall
 • Bazaar
 • Vana Mall
 • Majidi Mall
 • Royal Mall

Erbil’in kurtuluşu için organize edilen ve Uluslararası Erbil Festivali mart ayı içerisinde gerçekleştirilir. Ayrıca her yıl şubat ayı içerisinde, Erbil’e yaklaşık 2 saatlik mesafedeki Korek Dağı’nda da Kayak Festivali yapılır.

 • Yeni Yıl - 1 Ocak
 • Ordu Günü (Irak Silahlı Kuvvetler Günü) – 6 Ocak
 • Ramazan Bayramı
 • Kurban Bayramı
 • İslami Yeni Yıl
 • Aşure Günü
 • Hz. Muhammed’in Doğum Günü
 • Nevruz 21-22-23 Mart
 • 25 Aralık Noel
 • 5, 11, 14 Mart Resmi Tatil

 • Erbil Rotana
 • Erbil International Hotel
 • Divan Erbil 
 • Logal Hotel
 • Madera Hotel
 • Erbil Quartz
 • Ankawa Royal
 • Clasy Hotel
 • Merci Hotel
 • La Roche Hotel Erbil
 • Van Royal Hotel
 • Hayali Suits
 • Blue Mercury Hotel
 • Altın Saray Hotel Erbil
 • Masaya By Emerald
 • Darin Plaza Hotel
 • Hyksos Hotel
 • Fiori Hotel

Irak’taki diğer şehirlere göre Erbil, savaş sonrası güvenlik sorunlarını aşmış görünüyor. Bu nedenle gelişen Erbil kent merkezi, konaklama açısından hem konforlu hem de bütçenize uygun seçenekler sunmaktadır. Bu nedenle kent merkezinden uzaklaşılmaması güvenlik açısından daha uygun olacaktır.

Konaklayacağınız oteli seçerken size konaklama dışı sunacağı hizmetleri de gözden geçirmenizi öneriyoruz. Bölgede bulunan 700’ün üzerindeki otelden bazıları hem araç kiralama hem de lüks yemek beklentilerinizi karşılarken küçük çocuklar için kreş, havalimanı transferi, gece eğlencesi gibi hizmetleri de sunuyor. Erbil’deki otellerde konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; e-posta veya telefonla erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Yolculuğunuz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Erbil’e ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan Erbil’e gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

700’den fazla otelin bulunduğu ve yeniden yapılanma çerçevesinde çehresi oldukça değişen, gelişen bir kent Erbil. Kent merkezindeki lüks tercihlerin dışında ucuz ve uygun fiyatlara konaklama seçeneklerini de değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; önceden rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Erbil’e ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’ dan gidiş dönüş Erbil uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Erbil Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
EBL Erbil, Iraq - Erbil Airport
08.01.2024
Türk Hava Yolları
5999.33 TRY
SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
EBL Erbil, Iraq - Erbil Airport
13.01.2024
Pegasus Airlines
3845.40 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
EBL Erbil, Iraq - Erbil Airport
21.01.2024
Pegasus Airlines
2956.40 TRY

Irak Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Irak Cumhuriyeti (IQ)
Kıta: Batı Asya (Asya)
Başkenti: Bağdad
Telefon Kodu: +964
Para Birimi: IQD (Dinar)
Konuşulan Diller: Arapça, Kürtçe, Ermenice

Erbil Hava Durumu

Erbil
IQ .
15 °c
parçalı bulutlu
2024-04-22 12:00:00

26 °c
26 °c
2024-04-23 12:00:00

29 °c
29 °c
2024-04-24 12:00:00

30 °c
30 °c
2024-04-25 12:00:00

31 °c
31 °c
2024-04-26 12:00:00

32 °c
32 °c

Diğer Irak Destinasyonları

Etkinlikler