Üsküp Uçak Bileti

Üsküp uçak bileti ile ilgili sorular

Üsküp Hakkında

Genel Bilgiler

Tarihi mekânları, sıcakkanlı insanlarıyla Makedonya’nın başkenti ve uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyeti altında kaldığından için Türkiye’ye benzer özellikler barındıran Üsküp

Başkent Üsküp; Makedonya’nın ekonomik ve kültürel olarak en merkezi şehridir ve Balkanlar’ın da en ucuz kentleri arasında yer alır.

Vardar Nehri üzerinde yer alan Üsküp, İliryalılar tarafından MÖ 5. yüzyılın sonlarına doğru kurulmuş. Sonrasında sırasıyla Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Sırp İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve Yugoslavya Krallığı’nın egemenliğinde yaşamış Üsküplüler. Balkanlarda yaşanan dağılma süreci sonrası 1991 yılında Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti olmuş (2018 yılında anayasa düzenlemesi sonucunda ülkenin adı Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirilmiştir).

Üsküp’e, Vodno Dağı tepesinde yer alan, Milenyum Haçı (Mileniumski Krst – Millennium Cross) eşliğinde giriyorsunuz. Dünyanın en büyük haç anıtı olan Milenyum Haçı, Hristiyanlığın gücünü göstermek için dinin 2000. yıl dönümüne saygı amacıyla yapılmış (2002’de başlayan yapım süreci 2011’de tamamlanmıştır)

Balkanlarda merkezi bir yere sahip olan Üsküp şehri, Avrupa’daki birçok ülkeye gitmek için geçiş noktası olarak kullanılmaktadır. Makedonya’da tarih boyunca birçok farklı medeniyet yaşamıştır bu nedenle birçok tarihi alan şehirde ziyaretçilerini bekler.

Vardar Nehri ile ikiye ayrılmış olan Üsküp, çok uzun bir dönem Osmanlı toprağı olduğu için bir şehrin kısmında ağırlıklı olarak Türkler yaşar. Şehirdeki Osmanlı izleri çok sayıda, çarşı ve camilerde görülebilir. 

1963 yılında yaşanan yıkıcı depremde birçok bina yıkılınca, kent yeniden yapılanmaya gitmiştir. “Eski” ve “Yeni” ayrımı Vardar Nehri’nin iki ayrı kıyısında kolayca görülebilmektedir. Nüfusu 500binin üzerinde olan Üsküp’te Müslüman Türkler, Müslüman Arnavutlar ve Ortodoks Makedonlar yaşamaktadır.

Genel Üsküp Bilgileri

Resmi Dil: Makedonca. (Halk arasında Makedonca dışında Arnavutça, Sırpça, Romca, Ulahça ve elbette Türkçe de konuşulmaktadır)

Para Birimi: Denar

Üsküp Vize Uygulaması: 90 günü aşmayan ziyaretlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulanmaz.

Zaman dilimi: GMT +1

Makedonya Telefon Çağrı Kodu: +389

Üsküp Telefon Çağrı Kodu: 2

Üsküp Büyük İskender (Skopje Alexander The Great) Havalimanı Telefon Numarası: +389 2 314 8333

Makedonya'ya varışta PCR test zorunlu değildir.

Karantina uygulaması yoktur.

Temel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Makedonya seyahatlerinde vize almak zorunda değildir.


Özel Bilgiler

Türkiye ile Makedonya arasındaki vize anlaşmalarına göre; Makedonya'ya seyahat edecek olan diplomatik, hususi (yeşil renkli), hizmet (gri renkli) ve umuma mahsus (bordro) pasaport hamili vatandaşlarımız en fazla 60 gün süreli turistik amaçlı ziyaretlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftırlar.

Makedonya’ya seyahat edecek tüm turistler için dikkat edilecek hususlar:

 • Altı ay geçerli pasaport
 • Trasit gidilecek ülkenin vizesine sahip olmak
 • Makedonya' yaşam için gerekli günlük 50 Euro tutarında nakit, çek veya kredi kartı ile davet söz konusu ise davetiye bulundurmak
 • Makedonya’nın kamu güvenliği ve  sağlığı konularını tehdit olmamak.
 • Makedonya’da yasal çalışma ve Makedonya üzerinden başka bir göç etme amacıya seyahat etmemek.

Turist Vizesi


Ticari Vize


Öğrenci Vizesi


Konsolosluk

Adres: Karaca Sok. No: 24/5-6 G.O.P. 06700-Ankara

Tel: 0312 439 92 04

Faks: 0312 439 92 06

E-posta: ankara@mfa.gov.mk


Fahri Konsolosluk

Üsküp’te nemli subtropikal bir iklim egemendir ve bu nedenle yazlar da kışlar da nemli geçer. Yazın nemli ve sıcak olan Üsküp’te hava sıcaklığı Temmuz ve Ağustos aylarında 30 derece civarındadır. Yaz aylarında Üsküp şehri gezmek için biraz sıcak gelebilir ama kentin hareketli dokusu bunu telafi edebilir. Kentin içi, durup nefes alabileceğiniz ve serinleyebileceğiniz kafeler ve parklarla doludur. Kış mevsimi ise soğuk ve kar yağışlı geçer Üsküp’te. 

Kısacası bahar aylarında sıcaklık 15-25 derece arasında olsa da bolca yağmur alan Üsküp’ün tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfetmek için mayıs sonundan ekim ayına kadar olan dönemi değerlendirebilirsiniz. Üsküp’e en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com üzerinden işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, istediğiniz dönem için önceden alacağınız uygun fiyatlı uçak bileti ile Üsküp’e kolayca ulaşabilirsiniz.

Üsküp’e gitmek için karayolunu tercih edebilirsiniz ancak seyahat süresini hesap ederek yola çıkmanızda fayda var. Kendi özel aracınızla ya da seyahat şirketlerinin otobüsleriyle Üsküp’e ulaşmanız mümkün. İstanbul – Üsküp arası yaklaşık 800 km olup, uğranacak şehirlere göre bu mesafe 900 km’yi bulmaktadır. Bu da otobüs yolculuğunun 14-17 saat sürmesine neden olacaktır.

Harika bir şehir olan Üsküp’e gitmek için en uygun yol İstanbul kalkışlı bir uçak yolculuğu olacaktır. Üsküp’e Avrupa’daki birçok havalimanından da uçak seferleri düzenlenmektedir. Üsküp’te bulunan Büyük İskender Havalimanı (SKP)’na İstanbul’dan yapacağınız uçuş, ortalama 1.5 saat sürecektir. Üsküp’e hareket eden İstanbul çıkışlı uçuşlarda, çok çok ucuz uçak bileti için birkaç ay öncesinden sonfiyat.com web sitesinden bilet almanız çok daha uygun olacaktır. Aynı web sitesinden Üsküp’e bugün için uçak bileti kaç TL diye bakabilirsiniz. Ayrıca gidiş-dönüş uçak bileti alarak Üsküp seyahatinizi ekonomik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Üsküp’e trenle gitmek teknik olarak mümkündür ancak doğrudan bir tren seferi yoktur. Üsküp’e trenle gitmek için birden fazla aktarma yapılacağını bilmeli ve buna göre sınır geçişlerini, aktarma saatlerini çok iyi ayarlamalısınız. İstanbul üzerinden önce Sofya (Bulgaristan), sonra Üsküp (Kuzey Makedonya) hattına geçmeniz gerekir. 

Üsküp’te şehir içi toplu taşıma hizmetleri otobüslerle yapılmaktadır. Ne yazık ki metro ya da tramvay kullanılmıyor. Londra’dakilere benzer çift katlı kırmızı otobüslerle taşıma hizmeti verilmektedir. Bu otobüslerin biletlerini indirimli olarak önceden bilet gişelerinden ya da indirimsiz olarak otobüse binince satın alabilirsiniz. Üsküp’te ulaşım için kullanılan otobüslerle pek çok noktaya kolayca erişim sağlayabilirsiniz. 

Üsküp’te şehir içi ulaşımda kullanılan taksiler de çok pahalı değil, dilerseniz pazarlık da yapabilirsiniz. Şehir içinde bisiklet de kullanılmaktadır ve kiralama için kolaylıkla operatör bulabilirsiniz. 

Araç kiralama şansınız ve zamanınız varsa Üsküp’e 2 saat kadar uzaklıktaki Ohri kentine de gidip gelebilirsiniz. Ohri, Makedonya’nın en turistik yerlerinden biri ve görülmeye değer kentlerindendir.

Genelde turistler tarihi ve mimari yapılara yakın olması nedeniyle Üsküp şehir merkezinde kalırlar. Ancak Üsküp şehrinde konaklamak için çok sayıda otel seçeneği mevcuttur. Uygun fiyatlı, küçük, temiz ve güvenli otellerin yanında çok daha konforlu ve lüks otel seçenekleri de bulunmaktadır. 

Üsküp şehir merkezinde yer alan gezilecek yerlere yürüme, bisiklet veya toplu taşıma ile kolayca ulaşabileceğiniz için konaklama için seçeceğiniz yeri beklentilerinize ve bütçenize göre seçebilirsiniz. Avrupa’daki birçok kente göre daha ucuz bir şehir olan Üsküp size bu imkânı sağlayacaktır. Ayrıca kentte otelde konaklamak yerine ev kiralamanız da mümkündür.

Üsküp gibi güzel kentte tarihi mekânlara ve eğlence hayatına yakın tesislerde, ucuz ve uygun fiyatlara konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Üsküp’e ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan Üsküp gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir Avrupa kenti Üsküp’te şehir merkezindeki oteller çok tercih edilmektedir, dileyen ziyaretçiler ev kiralamayı da tercih edilebilir. Üsküp’te kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Üsküp’e direkt veya aktarmalı ve tarifeli uçuş seferleri yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Üsküp ya da genel anlamda Makedon Mutfağı dendiğinde en gözde yemeklerin başında börek gelir. Arnavut Böreği olarak da bilenen börekler müthiş lezzetlerden biridir. Zeytin, narenciye, sebze, tahıl ürünleri ve hayvancılık sayesinde geleneksel lezzetlerin arasında kuzu etli güveçler, kebaplar, lahana yemekleri, çorbalar ve patates yemekleri girmiştir.

Kebap adı verilen ve bizim İnegöl Köftesine benzeyen köfteleri de oldukça lezzetlidir. Eski çarşı içinde bu köfteyi yiyebileceğiniz çok meşhur köftecileri olduğunu hatırlatmalıyız. 

Eğer farklı ve lezzetli bir meze arıyorsanız kuru eti deneyebilirsiniz. Aslında bizim pastırmanın çemensiz hali de diyebileceğimiz kuru eti isli olarak da yapabiliyorlar. Kaymakçina adlı üzeri yanık sütlü bir tatlıları ve taze fasulye, havuç, soğan ve üzerine rendelenen peynir ile yapılan Makedon salatası da denenebilir.

Üsküp’de zaten epeyce bir Türk nüfus yaşadığı için mutfağı pek de yabancı gelmeyecektir. Ayrıca hep vurguladığımız gibi fiyatlar genel olarak çok ucuz. Sofralardan eksik olmayan soğan, sarımsak ve biber bizim alışkın olduğumuz tatlar. “Yugoslav Salatası” ve “Köprülü Salatası” olarak da bilinen Manca, domates, patlıcan, yeşilbiber, sarımsak ve zeytinyağı ile hazırlanıyor. Kemiksiz kuzu etinden yapılan “Makedon Yahnisi” ve güveçte yapılan kuru fasulye de tadılması gereken lezzetlerin başında geliyor.

Üsküp’te yemek yenilebilecek bazı mekânları sizinle paylaşıyoruz;

 • Vodenica Mulino: Str. Teodosij Gologanov 69
 • Hunter’s Lodge Kamnik: Kamnik b.b.
 • Dva Elena
 • Destan: ul. 106 br.4
 • Harmonija
 • Meana Karpic
 • Gostilnica Dukat: ul.Teodosij Gologanov 79
 • Restaurant Ekskluziv,
 • Kosmos: Belgradska, 108
 • Tomce Sofka
 • Kaj Serdarot: Kazandziska no.5, Old Bazar

Yukarıda sadece birkaçını sayabildiğimiz Makedon mutfağına ait bu lezzetleri tatmak için, Üsküp’e giden birçok turist bulunuyor. Siz de yurt dışı ve Türkiye uçak bilet fiyatları için sonfiyat.com web sitesine göz atarken, Üsküp’e uçak bileti kaç lira diye bakabilir, gün içerisinde yakaladığınız uçak bileti indirimlerinden faydalanıp Üsküp için en ucuz uçak biletini satın alarak bu zengin mutfağı tatmaya gidebilirsiniz. 

Üsküp denilince gezilecek, görülecek çok fazla yer akla geliyor. Üsküp tarihi bir kent olmasının yanı sıra Makedonya’nın da en büyük yerleşim yeridir. Elbette bu iki durum mimariyi hem geleneksel hem de çağdaş olarak iki şekilde etkilerken, geçmişte Sovyetler Birliği’ne bağlı olduğundan Sovyet sisteminin de mimari anlayışını sergilemektedir. 

2014 yılında başlayan Üsküp 2014 projesi ile şehirdeki gezilecek yerlerin sayısı artmıştır. Şehre yeni bir çehre kazandırmayı amaçlayan Üsküp 2014 projesi sayesinde eski yapılar onarılırken pek çok heykel ve müze yapılmıştır. 

Türk Çarşısı olarak da anılan Üsküp Old Bazaar’da esnafın birçoğu Türk olması ve pazarda ağırlıkla Türkçe konuşulması size cazip gelebilir. Çarşı, Anadolu’daki benzerlerini oldukça çağrıştırıyor. Türk olduğunuzu söylediğinizde keyifli bir sohbet ve alışverişte kolaylık sizi bekliyor olacaktır.

Aziz Ohrid Kliment Katedrali (Church of St. Clement of Ohrid)’nin yapımı Mimar Slavko Brezovski tarafından 1972 yılında gerçekleştirilmiştir. Meryem Ana Katedrali’nin yakılmasından sonra mevcut kilise yetersiz kaldığı için, daha büyük bir kilise ihtiyacıni karşılamak üzere yapılmıştır. (Katedral, adını aldığı Aziz Kliment’in 12 Ağustos 1990 yılında gerçekleşen 1150. doğum gününde kutsanmıştır). Son dönem Makedon mimarisinin ilginç örneklerinden biri olan katedral 36 x 36 m boyutlarındadır. Dünyada bir olarak 70 m2’lik bir alanda göz çapı 1.5 m’lik Hz. İsa çizimi, 650 metrekarelik bu kilise içindedir. Kilisenin girişinde yer alan çeşme ise Müslümanların kiliseye armağanıdır.

Üsküp’te yer alan Bedesten, 15. Yüzyılda Sancak beyi Gazi İshak Bey tarafından yaptırılmıştır. 1689 yılındaki yangında büyük hasar gören Bedesten uzun süre onarılmadan kalmış ve 1990 yılında günümüzdeki halini almıştır. İstanbul, Adana, Bursa gibi kentlerde benzerlerinin olduğu Bedesten içerisinde bugün pek çok Türk esnaf yer almaktadır.

 • Arkeoloji Müzesi
 • Aziz Saviour Kilisesi
 • Büyük İskender Heykeli
 • Çifte Hamam
 • Sultan Murat Cami
 • Davut Paşa Hamamı
 • Doğa Bilim Müzesi
 • Milenyum Haçı
 • Eski Tren İstasyonu
 • Feodal Kule (Bey Kulesi)
 • Galichnik, Mavrovo Milli Parkı
 • Golem Grad Doğa Alanı
 • Makedonya Takı
 • Gradski Parkı
 • İsa Bey Cami
 • İshak Bey Cami
 • Kapan Han
 • Kokino Alanı
 • Kurşunlu Han
 • Murat Paşa Cami
 • Kutsal Kurtuluş Kilisesi
 • Makedonya Meydanı
 • Makedonya Mücadele Müzesi
 • Makedonya Ulusal Müzesi
 • Marko Manastırı (Aziz Demetrius Kilisesi)
 • Mustafa Paşa Cami
 • Matka Kanyonu
 • Yahya Paşa Cami
 • Parlamento Binası
 • Rahibe Teresa Evi
 • Ristik Sarayı
 • Saat Kulesi
 • Sulu Han
 • Sveti Naum Manastırı
 • Şehir Parkı
 • Taşköprü
 • Treskavec Manastırı
 • Üsküp Kalesi
 • Vrelo Mağarası

Üsküp, Makedon, Arnavut ve Türk kültürünü bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Üsküp’te Hıristiyan kesimin yaşadığı bölüm çağdaş ve gelişmiş bir Avrupa kentine benzerken Müslümanların yaşadıkları bölgeler daha mütevazı ve geleneksel bir yapıyı korumuş. Özellikle Makedon halkın yaşadığı bölge kafeleri ve gece kulüpleriyle şehirdeki eğlencenin merkezi haline dönüşmüş. Şehirdeki Hıristiyanlar ve Müslümanlar birbirlerine oldukça saygılı bir şekilde birlikte yaşıyorlar denilebilir. 

Ünlü şairlerimizden Yahya Kemal Beyatlı da Üsküp doğumludur. Şair, doğduğu kent Üsküp’ü anlatırken “Fatih devrinin evliya mezarlığı” olarak tanımlar. Bunun temel nedeni Üsküp’te pek çok sayıda evliyanın olduğuna inanılması ve bunu doğrulayacak sayıda türbelerin bulunmasıdır.

Üsküp’ü ikiye bölen Vardar Nehri çevresinde bol sayıda park bulunuyor. Üsküp halkı bu alanlarda yürüyüş ve spor yapıyor. Üsküp meydanlarında Makedonya’nın kültürel ve tarihi mirasını yansıtması adına çok sayıda heykeller dikilmiştir. 

Belki de Balkan kökenleri nedeniyle Üsküp halkı eğlenceyi seviyor. Kentte yaşayan özellikle genç nüfusun çoğu hafta sonları eğlence amaçlı dışarı çıkıyor. Gençler genelde Vardar Nehri kenarındaki yeni kulüplere ya da Kent Parkı’na gidiyor. Bölgede genelde pub, bar ve gece kulüpleri bulunuyor. 

Eğlence için gece çıktığınızda uğrayabileceğiniz bazı mekânları sizlerle paylaşmak istiyoruz; 

 • Irish Pub
 • Havana Club
 • La Bodeguita Del Medio
 • Menada
 • Club Colosseum
 • Equestrian

Alışveriş konusunda Üsküp’te farklı seçenekler var ama muhteşem fırsatlar olmadığını bilmelisiniz. Zira şehirde çok fazla alışveriş de merkezi yok. Eski çarşıda biraz daha otantik ürünler bulabilirsiniz. Ülke genelinde gelir seviyesi düşük olduğu için çok lüks markaları bulamazsınız. Ülkenin para birimi Denar olsa da bazı turistik yerlerde Euro da geçiyor. 

Türkler için belki de en keyifli alışveriş imkânı Türk Çarşısı içerisinde olabilir. Üsküp’ten hatıra ve hediyelik eşya almak için uğrayabilirsiniz. Kent merkezinde yer alan Eski Pazar ve Bit Pazarı da çeşitli ürünler için uğrak yeriniz olabilir. Üsküp’te giysi satın almak pek işinize gelmeyebilir zira kentin ithal ettiği tekstil ürünleri ağırlıklı olarak Türkiye’den getirilmekte.

Bu çarşı ayrıca taze sebze-meyve ve tütün satılan önemli bir nokta olarak biliniyor. Şehir merkezinde ise büyük ve çağdaş bir alışveriş merkezi var, dilerseniz alışverişlerinizi orada yapabilirsiniz.

 • City Center
 • Skopje City Mall
 • Capitol

Üsküp'te yıl boyunca çok sayıda festival düzenlenmektedir. Bazı önemli festivaller şu şekilde sıralanmıştır;

 • Üsküp Film Festivali – Mart ayı
 • Animax Film Festivali – Aralık ayı
 • Üsküp Jazz Festivali – Ekim ayı 
 • Üsküp Şarap Festivali – Eylül – Ekim ayları
 • Üsküp Yaz Festivali – Temmuz ayı
 • Taksirat Müzik Festivali – Kasım – Aralık ayları
 • Üsküp Tasarım Haftası – Kasım ayı
 • Uluslararası Gölge Tiyatrosu Çocuk Festivali – Kasım ayı

 • Yılbaşı – 1 Ocak
 • Ortodoks Noeli – 7 Ocak
 • Paskalya
 • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
 • Sts Cyrilus ve Methodius Günü – 24 Mayıs
 • 1903 Ayaklanması – 2 Ağustos
 • Cumhuriyet Bayramı – 8 Eylül
 • Ulusal Ayaklanma Günü – 11 Ekim

 • Leonarda Hotel
 • Hotel Victoria
 • Skopje Mariott Hotel
 • Hotel Senigallia
 • Premier Hotel
 • Duvet Center Otel
 • Holiday Inn Skopje
 • Hotel Ambasador
 • Vila Silia
 • Stone Brigde Hotel
 • Hotel Ani
 • Hotel Arka
 • Hotel Skopje
 • Alexander Square Boutique Hotel
 • Bushi Resort & Spa
 • Hotel Glam
 • Boutique Hotel Rose Diplomatique
 • Hotel de KOKA
 • Opera House Hotel
 • Hotel Karpos
 • Hotel Evropa Skopje
 • Hotel Super 8
 • Hotel Pine
 • Hotel Tim’s
 • Hotel Santos
 • Guesthouse Anja
 • Hotel Kapistec

Genelde turistler tarihi ve mimari yapılara yakın olması nedeniyle Üsküp şehir merkezinde kalırlar. Ancak Üsküp şehrinde konaklamak için çok sayıda otel seçeneği mevcuttur. Uygun fiyatlı, küçük, temiz ve güvenli otellerin yanında çok daha konforlu ve lüks otel seçenekleri de bulunmaktadır. 

Üsküp şehir merkezinde yer alan gezilecek yerlere yürüme, bisiklet veya toplu taşıma ile kolayca ulaşabileceğiniz için konaklama için seçeceğiniz yeri beklentilerinize ve bütçenize göre seçebilirsiniz. Avrupa’daki birçok kente göre daha ucuz bir şehir olan Üsküp size bu imkânı sağlayacaktır. Ayrıca kentte otelde konaklamak yerine ev kiralamanız da mümkündür.

Üsküp gibi güzel kentte tarihi mekânlara ve eğlence hayatına yakın tesislerde, ucuz ve uygun fiyatlara konaklama seçeneklerini değerlendirebilmek adına gideceğiniz dönemi belirleyerek; erken rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Üsküp’e ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan Üsküp gidiş dönüş uçak biletinizi indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir Avrupa kenti Üsküp’te şehir merkezindeki oteller çok tercih edilmektedir, dileyen ziyaretçiler ev kiralamayı da tercih edilebilir. Üsküp’te kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip Üsküp’e direkt veya aktarmalı ve tarifeli uçuş seferleri yapan tüm havayolları şirketlerinden indirimli ve en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Üsküp Uçak Bileti Fiyatları

Makedonya Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Makedonya Cumhuriyeti (MK)
Kıta: Güney Avrupa (Avrupa)
Başkenti: Üsküp
Telefon Kodu: +389
Para Birimi: MKD (Denar)
Konuşulan Diller: Makedonca, Arnavutça, Türkçe, Sırpça

Üsküp Hava Durumu

Üsküp
MK .
7 °c
parçalı bulutlu
2024-04-22 12:00:00

15 °c
15 °c
2024-04-23 12:00:00

11 °c
11 °c
2024-04-24 12:00:00

20 °c
20 °c
2024-04-25 12:00:00

18 °c
18 °c
2024-04-26 12:00:00

19 °c
19 °c

Diğer Makedonya Destinasyonları

Etkinlikler