Saraybosna Uçak Bileti

En ucuz Saraybosna uçak bileti fiyatı

Nereden Istanbul Sabiha Gökçen
Nereye Butmir Airport
Havayolu Şirketi Pegasus Airlines
Uçuş Süresi 1:55
TRY 2893.00

Uygun Saraybosna Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
14.01.2024
Turkish Airlines
3352.79 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
21.01.2024
Pegasus Airlines
3677.28 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
19.01.2024
Pegasus Airlines
3677.38 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
09.01.2024
Pegasus Airlines
4278.28 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
19.01.2024
Pegasus Airlines
3993.97 TRY
SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
31.12.2023
flydubai
2892.47 TRY

Saraybosna uçak bileti ile ilgili sorular

Saraybosna Hakkında

Genel Bilgiler

Saraybosna, Bosna Hersek şehrinin başkentidir ve 141,5 km2 ile Bosna Hersek’in en büyük şehridir. Şehrin ortasından geçen Miljacka nehri Saraybosna şehrini ortasından ikiye bölmektedir. Saraybosna halkının çoğunluğu Trebevic Dağı’nın eteklerine yerleşmiştir. Şehrin yerleşim tarihi de oldukça erken döneme rastlar, Saraybosna’da ilk yerleşim Neolitik dönemde olmuştur. 

Saraybosna isminin orijinal hali Sarajevo’dur. Türkçesi Saray Ovası anlamına gelmektedir. Saraj ve Evo kelimelerinden türemiştir. Saraybosna şehrinin ilk ismi ise Vrhbosna’dır. 

Saraybosna, tarih boyunca pek çok farklı yönetimin bir parçası olmuştur. 500 yıl önce Osmanlı Devleti’nin yönetimine geçen Saraybosna, o dönemde kültür merkezi haline gelmiş ve şehirde pek çok başarılı mimari çalışmalar yapılmıştır.

1878-1918 yılları arasında Avusturya Macaristan İmparatorluğu Bosna Hersek’e hâkim olmasıyla. Avusturya Macaristan İmparatorluğu Saraybosna’yı pek çok açıdan etkilemiş ve Saraybosna Avrupa şehirlerine benzemeye başlamıştır.

1.Dünya Savaşı ile Avusturya Macaristan hâkimiyeti sona ermiştir. Yugoslavya devleti kurularak Boşnak, Sırp ve Hırvat milletleri bir arada yaşamaya başlamıştır. 2. Dünya Savaşı’nda Almanlar ülkeyi işgal etmiş ve ne acıdır ki Saraybosna’yı bombalamıştır. Bu sebeple 2. Dünya Savaşı Saraybosna’da pek çok mimari eserin yok olmasına neden olmuştur. 

Saraybosna 1992-1996 yılında Sırp askerleri tarafından kuşatılmıştır. Modern zamanlardaki en uzun kuşatma olan Saraybosna kuşatmasında 12,000 kişi ölmüş ve nüfusta %65 oranında azalma olmuştur. 2004 yılından sonra şehir yenilenme sürecine girmiştir.

Saraybosna’da Bosna Hersek Markı (BAM) kullanılmaktadır. 1 Bosna Hersek Markı günümüzde 3,12 Türk Lirası’na karşılık gelmektedir.

Bosna Herkes'e varıştan 48 saat önce PRC testi yapılarak seyahat edilmelidir.

Bosna Hersek'e vardıktan sonra karantina uygulaması yoktur.

Temel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorunda değildir.


Özel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde Bosna Hersek vizesi almaları gerekli değildir.


Turist Vizesi


Ticari Vize


Öğrenci Vizesi


Konsolosluk


Fahri Konsolosluk

Saraybosna’da ılıman karasal iklim görülmektedir. Adriyatik Denizi’nin iklim üzerindeki rolü büyüktür. Saraybosna’nın çevresinin dağlarla çevrili olması Adriyatik Denizi’nin etkisini azaltmaktadır. 

Saraybosna’da ortalama sıcaklık 9.5 derecedir. Yılın en soğuk ayı ocakta sıcaklık ortalama -1.3, yazın ise en sıcak ay olan temmuzda ortalama sıcaklık 19.5 derecedir. 

İlkbaharın ilk ayı olan Mart ayı bizim ülkemizde olduğu gibi soğuk geçmektedir. Ancak nisan ve mayısa doğru soğuk hava kırılmaya ve yerini sıcak havalara bırakmaktadır.

Saraybosna’da günlerin çoğu bulutludur ve yıllık olarak yağışlı gün sayısı fazladır.

Sonbaharda ekim sonu kasım ayları gibi havalar soğumaya başlamaktadır.

Ağustos ayı Saraybosna’da en güneşli günlerin olduğu aydır. Ağustos ayında güneşli gün sayısı %37’dir.

Saraybosna, T.C. vatandaşları için vizesiz olarak seyahat edebileceğimiz şehirler arasında yer almaktadır. Pek çok Türk vatandaş Saraybosna’nın savaş izleri taşıyan tarihini görmek, hissetmek için şehri ziyaret etmektedir. 

Tabi ki, Saraybosna’ya havayolu ile ulaşım sağlayabilmektesiniz. İstanbul’dan Saraybosna’ya haftanın belli günleri uçuş seferleri bulunmaktadır. Saraybosna’da bir adet havalimanı bulunmaktadır. Saraybosna Havalimanı (Sarajevo Airport) şehir merkezine 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. İstanbul’dan Saraybosna’ya Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ve Atatürk Havalimanı’ndan seferler düzenlenmektedir. İstanbul - Saraybosna uçuş süresi ortalama 2 saat sürmektedir. 

Türk Havayolları, Pegasus Havayolları, Lufthansa, Aeroflot gibi havayolu şirketleri ile gerek direkt, gerekse aktarmalı Saraybosna’ya ulaşım sağlanmaktadır. Uygun fiyatlı uçak bileti bulmak için size www.sonfiyat.com sitesini tavsiye ederiz. 

Saraybosna Havalimanı’ndan şehir merkezine çok kısa bir sürede varılabilmektedir. Havalimanından şehir merkezine giden shuttle ve otobüsler bulunmaktadır. Eğer toplu taşıma kullanmak istemezseniz taksi kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Saraybosna Başçarşı şehir merkezi arası taksi fiyatı 25-35 BAM arası tutmaktadır.

Saraybosna her ne kadar Bosna Hersek’in en büyük şehri olsa da gezilecek yerler birbirilerine yakındır ve yürüyerek hepsine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Saraybosna’da ulaşım otobüs ve tramvaylar ile sağlanmaktadır. Saraybosna’da kullanılan tramvaylar Avrupa’nın en eski tramvayları olma özelliği taşımaktadır ve en rahat ulaşım şeklidir. Tramvay ve otobüs biletlerini TİSAK adlı büfelerden alabilirsiniz. Aldığınız biletleri otobüse binerken okutup kullanılır hale getirmeniz gerekmektedir. Kullandığınız bir bileti tekrar kullanamayacağınız için bir gün için geçerli olan sınırsız biletlerden alabilirsiniz.

Bu sınırsız biletlerin fiyatı ortalama 5-6 BAM’dır. 

Eğer konaklayacağınız oteli şehir merkezi olan Başçarşı civarından seçerseniz tüm turistik yerlere, müzelere yürüyerek ulaşma seçeneğiniz olacaktır. Şehir merkezinde konakladığınızda Saraybosna’nın kırsal kesimlerine giderken otobüs kullanmak durumunda kalacaksınız. 

Saraybosna’nın kırsal kesimlerine giden otobüsler seyrek saatlerde hareket etmektedir. Eğer gezi planınız otobüs saatlerine uymuyorsa bu yerlere taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Masallardaki gibi yemyeşil köyler görmek istiyorsanız Saraybosna seyahat rotanıza kırsal kesimleri de eklemenizde fayda var. Saraybosna için en uygun fiyatlı uçak biletlerinize de www.sonfiyat.com adresinden bakabilirsiniz.

Saraybosna’ya yılın her zamanında dünyanın pek çok yerinden ziyaretçi gelmektedir. İlginç tarihi dokusu ve savaşın izleri şehirdeki turizmi canlı tutmaktadır. Saraybosna küçük bir şehir olduğundan birçok konaklama yeri şehir merkezine yakın şekilde konumlanmıştır. Şehir merkezinde ziyaret edeceğiniz yerler ise yürüme mesafesindedir. En çok ziyaret edilen yerler Saraybosna’nın en eski yerleşim yerleri olan Eski Şehir bölgesi, Znjan ve Ilıdza’dır. Pek çok farklı bütçeye uygun otellerin, hostellerin bulunduğu bu bölgeler şehir merkezinde yer almaktadır. 

Turizmin gelişmiş olduğu Saraybosna’da Bosna Hersek’in diğer şehirlerine göre daha uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. Ya da Hostel kültürünün yaygın olduğu Saraybosna’da hostel konaklaması ile çok daha uygun fiyata konaklayabilir, aynı zamanda gezinize yeni insanlarla devam edebilir, kültür ve bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Grupça yapılan gezilerde ise bazen otelde kalmak yerine daire ya da villa kiralamak daha karlı olabilmektedir. Böyle durumlarda çeşitli sitelerden size uygun bir ev/villa bulabilirsiniz.

Konaklamayı uygun fiyatlı çözdüyseniz geriye uygun fiyatlı uçak bileti bulmak kalıyor. Bunun için bakacağınız ilk adres www.sonfiyat.com’ dur.

Genel olarak otellerin çoğu Başçarşı ve çevresinde yer almaktadır. Bununla birlikte, Gorico, Ciglane, Bistrik, Marijin Dvor otel seçiminde konaklama yapabileceğiniz bölgelerdendir.

Saraybosna, yöresel lezzetleri oldukça zengin bir şehirdir. Yapılan yemeklerde bol baharat kullanılmaktadır ve hemen hemen her yemeğin kendine has sosu bulunmaktadır. Bir dönem Osmanlı Devleti’nin himayesinde kalan Saraybosna mutfağı da bu durumdan etkilenmiştir ve Boşnak mutfak kültüründe Osmanlı’nın dokunuşlarını görmek mümkündür. Pek çok sebzenin kullanıldığı Boşnak mutfağında etli yemeklerde fazlasıyla bulunmaktadır. Et yemeklerin de sığır ve kuzu eti ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Boşnak mutfağındaki pek çok yemeğin karşılığı Türk mutfağında da bulunmaktadır. 

Cevapi, Tekirdağ köftesi ile hemen hemen aynıdır. Metal bir tabakta pide, köfte ve küp küp doğranmış soğan ve domatesler ile sunulmaktadır. Cevapi köfteleri 100 gr 3-4 Bosna Markı, 200 gr 6-7 Bosna Markı’dır. 

Begova Çorbası, Boşnak mutfağının en popüler çorbalarından biridir. Patates, tavuk, havuç, bamya, krema ve un ile yapılmaktadır. 

Sarajevski Sahan, kabak, domates, yaprak ve soğan dolmasıdır ve Saraybosna Sahan’ı olarak adlandırılır. Saraybosna Sahan’ı özel bir yemek kabında sunulmaktadır.

Pljeskavica, patatesli ve etli bir yemektir.

Boşnak böreği, patatesli, etli ve peynirli çeşitleri bulunmaktadır. Boşnak böreği lezzeti şu an Türkiye’ye girmiştir. Ancak bu lezzeti bizzat kendi yerinde tatmak farklı bir deneyim olacaktır.

Saraybosna’da Boşnak peynirleri de bulunmaktadır. Kendine has lezzeti olan bu peynirleri tadabilir, sevdiklerinize hediye olarak götürebilirsiniz.

Bu harika tatlara ulaşmanın yolu uygun fiyatlı uçak bileti ile seyahatinizi gerçekleştirmektir. Bu sebeple uygun fiyatlı uçak bileti www.sonfiyat.com bu konudaki en büyük yardımcınızdır.

Boşnak mutfağında tatlılar ise Osmanlı mutfağının etkisi altında olduğu görülmektedir. Baklava, Ruzika, Boşnak Tulumbası yöresel tatlılar arasındadır. Saraybosna’da yöresel lezzetleri en iyi şekilde tadabilmeniz için adreslerden bazıları şunlardır:

  • Inat Kuca
  • Dveri
  • The Four Rooms of Mrs. Safija
  • To Be Or Not To Be
  • Jez
  • Tarik Hodzik

Saraybosna, küçük ama sevimli bir şehirdir. Sakin atmosferi, yemyeşil parkları, çarşıları ve küçük sempatik dükkânları ile sizi gezmeye davet eder. 

Saraybosna, bünyesinde hem camileri hem kiliseleri hemde sinagogları barındırması nedeniyle “Balkanlar’ın Kudüsü” olarak adlandırılmaktadır. Pek çok turist bu çeşitliliği görmek için bu şehri ziyaret etmektedir.

Şehir merkezi olan Başçarşı 15.yüzyılda Isa-Beg Isakovic tarafından yaptırılmıştır ancak 19.yüzyılda çıkan yangın sonucu Başçarşı meydanının sadece yarısı kalmıştır. Çarşının içinde alışveriş yapabileceğiniz dükkânlar, butik kafeler bulunmaktadır.

Saraybosna Tüneli, Umut Tüneli olarak da bilinen bu tünel, Bosna savaşı esnasında askerlere yardım götürmek için, insanların şehri terk etmesi için kullanılmıştır. Bu tüneli savaş sırasında günde 1000 kişi kullanmıştır. Saraybosna Tüneli’ni sabah 9 ile akşam 5 arası ziyaret edebilirsiniz.

Gazi Hüsrev Yadigar Camii, Bey Camii olarak da bilinmektedir. Osmanlı Dönemi’nde Bosna Sancak Beyi Gazi Hüsrev Bey tarafından 1531 yılında inşa ettirilmiştir. Mimarisi Mimar Sinan tarafından tasarlanmıştır. Saraybosna’da pek çok görkemli camii bulunmaktadır ancak bunların arasından en dikkat çekeni Gazi Hüsrev Yadigâr Camii’dir.

Ferhad Paşa Camii, Saraybosna merkezine yapılan camii, Osmanlı mimarisini yansıtmaktadır. Ferhad Paşa Camisi, Bosnalı Sancak Beyi Ferhad Bey Vukoviç tarafından yaptırılmıştır. Ferhad Bey Camii savaş sırasında pek çok kez bombalanmış ve tadilatı yapılmıştır. Ferhad Bey Camii şu an ibadete açıktır.

Bosna Hersek Tarih Müzesi, Bosna Hersek’in köklü tarihini yansıtan bu müze ülke hakkında en iyi bilgi alabileceğiniz yerlerden birisidir. Bosna Savaşı’nda bile kapatılmayan bu müze 2012 yılında maddi sebeplerden ötürü kapatılmıştır. Pek çok ileri gelen kişi müzeyi tekrar açtırmak için eylemlerde bulunmuş, kampanyalara destek vermişlerdir. Müze hala bakım altındadır.

Latin Köprüsü, Saraybosna’nın ortasından geçen Miljacka Nehrinin üzerisinde bulunmaktadır. Köprünün 4 kemeri, 3 sütunu bulunmaktadır ve Latin Köprüsü tarihi ile pek çok turistin ilgisini toplamaktadır. Birinci Dünya Savaşı’nın başlama sebebi olan Avusturya Arşidükü ve eşinin vurulması olayı bu köprüde gerçekleşmiştir.

Bosna Hersek Ulusal Müzesi, Bosna Hersek’teki en gelişmiş müzelerden biridir. Müzede Bosna Hersek’in doğa ve tarihi ile ilgili pek çok sanat eseri sergilenmektedir. 

Gezi programınız tamamladıktan sonra www.sonfiyat.com ‘dan uygun fiyatlı uçak bileti bulup tatilinizi kesinleştirebilirsiniz. 

Saraybosna pek çok farklı dinden, ırktan insanın bir arada yaşadığı ve tarihte birden fazla ülke tarafından yönetilmiş, pek çok savaşa şahit olmuş bir şehirdir. Bundan dolayı şehirde kültürel çeşitlilik fazladır. Camilerin duvarlarındaki desenlerden, küçük esnafların el işi çalışmalarına kadar bu çeşitliliklere rastlayabilirsiniz.

Saraybosna spor alanında 14. Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Olimpiyatlara katılan pek çok Boşnak sporcular barış ve kardeşlik ile ilgili mesajlar vermişlerdir.

Vladimir Prelog kimya, İvo Andriç edebiyat alanında Nobel ödülü Boşnak isimlerdir.

Tarafsız bölge filmi ile En İyi Yabancı Film dalında Oscar ve Cannes en iyi senaryo ödülü alan Boşnak Danis Tanoviç dünya çapında tanınan yönetmenler arasında yer almaktadır.

Sevdalinka, Saraybosna’da kimi zaman hüzün kimi zaman mutluluk anlatan türkülerdir. Bu türküler Osmanlı izleri taşıyan türkülerdir. Safet İsovic en iyi Sevdalinka Ödülü alan isimdir. 

Dino Merlin, tüm dünyaya Boşnak müzik kültürünü tanıtan isimlerden biridir. Eğer Boşnak kültürünü yakından tanımak istiyorsanız mutlaka şarkılarına kulak vermelisiniz.

Aynı zamanda çılgın Bosnalı müzik grubu Dubioza Kolektiv tüm dünyaya ismini duyurmuş, ülkemize uğrayıp konserler veren, Bursa Nilüfer Müzik Festivalinde sahne alan bir müzik grubudur.

Saraybosna’da özellikle perşembe, cuma, cumartesi günleri renkli bir gece hayatı vardır. Pazar günleri çoğu mekan sessiz ve sakindir, Saraybosna’da pazar günü dinlenme, yeni haftaya dinç başlamak için hazırlık gibidir.  Bu nedenle barlar, kulüpler boştur.

Saraybosna’da içki oldukça ucuzdur. Biraların fiyatları ortalama 2€, kokteyllerin fiyatları ise 3-4€ arasındadır. 

Şehirde sadece barların ve kafelerin olduğu renkli caddeler mevcuttur. Buralarda akşamları hoş vakit geçirebilir, kaliteli müzik dinleyebilirsiniz.

Saraybosna’ya özgü oldukça farklı alkollü alkolsüz içecekler de bulunmaktadır. Kendilerine özgü üzümden yapılan bir Rakı, Orahovaca, cevizden yapılan alkollü bir içecektir. Kirazdan yapılan Visnavaca ve kayısıdan pek çok lezzetli alkollü içecekler üretmektedirler. 

Saraybosna eğlence mekanlarından bazılarını sizler için derledik:

City Lounge ve City Pub

Cheers Pub

Zlatna İbica

Sloga

Saraybosna’da en çok alışveriş yapılan yer şehir merkezi olan Başçarşı’dır. Başçarşı’da pek çok dükkân bulabilir, giyimden kozmetiğe, hediyelik eşyadan altın takılara kadar pek çok ürün bulabilirsiniz. Osmanlı izleri taşıyan Başçarşı’da gezerken kendinizi yabancı hissetmeyeceksiniz. 

Sevdiklerinize hediye eşya seçerken Boşnak el sanatları ürünlerini mutlaka incelemelisiniz. Özellikle Başçarşı, Ferhadija ve Titova caddelerinde minik butikler bulabilirsiniz.

Aynı zamada halı ve kilim işlemesinde de oldukça başarılı ürünler bulunmaktadır.

Eğer alışveriş merkezinde zincir mağazaları gezmek istiyorsanız BBI Center ve Saraybosna City Center şehrin en popüler alışveriş merkezleridir. Pek çok zincir mağazanın bulunduğu bu alışveriş merkezleri şehir merkezine oldukça yakındır.

Şehirin belli bölgelerinde pek çok açık pazarda bulunmaktadır. Bu pazarlar bizim pazar mantığında olduğu gibi en taze meyve ve sebzelerin satıldığı yerlerdir. Özellikle Markale pazarı oldukça büyük ve bol seçeneklerin olduğu bir pazardır. 

Alta

Saraybosna City Center

BBI Center

Trznica (market)

Saraybosna Moda Haftası

Kozaro Etno Festivali

Saraybosna Film Festivali

Çocuk Festivali

Uluslararası Folklor Festivali

Vrbas’ta Yaz

Başçarşı Geceleri

Tiyatro Festivali

Yeni Yıl (1 Ocak)

Ortodoks Noel Arifesi (6 Ocak)

Pazar Ortodoks Noel Günü (7 Ocak)

Bağımsızlık Günü (1 Mart)

Paskalya (1 Nisan)

Ortodoks İyi Cuma (6 Nisan)

Ortodoks Paskalya Pazar (8 Nisan)

Ortodoks Paskalya Pazartesi (9 Nisan)

İşçi Bayramı (1 Mayıs)

Zafer Günü (9 Mayıs)

Ramazan Bayramı (15 Haziran)

Kurban Bayramı (22 Ağustos)

Tüm Azizler Günü (1 Kasım)

Dayton Barış Anlaşması Günü (21 Kasım)

Hotel President Sarajevo

Holiday Inn, odaları Saraybosna’ya tepeden bakmakta ve enfes bir manzara sunmaktadır. Savaş zamanı gazetecilerin konakladığı bir oteldir ve savaş zamanında pek çok kez bombalanmıştır.

Central Otel, şehir merkezindedir. Havuz, spa hizmetleri bulunmaktadır.

Hotel Festival

Hotel Opal Home

İsa Begov Hamam Hotel

Hostel City Center

Residence Inn by Marriott Sarajevo

Hotel Hollwood Sarajevo, Ilidza bölgesinde yer almaktadır.

Hotel Europe

Radon Plaza Hotel, Ilidza bölgesinde yer almaktadır.

Hotel Aziza 

Hotel Rimski Most, havaalanı bölgesinde yer almaktadır.

Hotel Hayat, havaalanı bölgesinde yer almaktadır.

Saraybosna’ya yılın her zamanında dünyanın pek çok yerinden ziyaretçi gelmektedir. İlginç tarihi dokusu ve savaşın izleri şehirdeki turizmi canlı tutmaktadır. Saraybosna küçük bir şehir olduğundan birçok konaklama yeri şehir merkezine yakın şekilde konumlanmıştır. Şehir merkezinde ziyaret edeceğiniz yerler ise yürüme mesafesindedir. En çok ziyaret edilen yerler Saraybosna’nın en eski yerleşim yerleri olan Eski Şehir bölgesi, Znjan ve Ilıdza’dır. Pek çok farklı bütçeye uygun otellerin, hostellerin bulunduğu bu bölgeler şehir merkezinde yer almaktadır. 

Turizmin gelişmiş olduğu Saraybosna’da Bosna Hersek’in diğer şehirlerine göre daha uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. Ya da Hostel kültürünün yaygın olduğu Saraybosna’da hostel konaklaması ile çok daha uygun fiyata konaklayabilir, aynı zamanda gezinize yeni insanlarla devam edebilir, kültür ve bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Grupça yapılan gezilerde ise bazen otelde kalmak yerine daire ya da villa kiralamak daha karlı olabilmektedir. Böyle durumlarda çeşitli sitelerden size uygun bir ev/villa bulabilirsiniz.

Konaklamayı uygun fiyatlı çözdüyseniz geriye uygun fiyatlı uçak bileti bulmak kalıyor. Bunun için bakacağınız ilk adres www.sonfiyat.com’ dur.

Genel olarak otellerin çoğu Başçarşı ve çevresinde yer almaktadır. Bununla birlikte, Gorico, Ciglane, Bistrik, Marijin Dvor otel seçiminde konaklama yapabileceğiniz bölgelerdendir.

Saraybosna Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
14.01.2024
Turkish Airlines
3352.79 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
21.01.2024
Pegasus Airlines
3677.28 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
19.01.2024
Pegasus Airlines
3677.38 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
09.01.2024
Pegasus Airlines
4278.28 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
19.01.2024
Pegasus Airlines
3993.97 TRY
SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
SJJ Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Butmir Airport
31.12.2023
flydubai
2892.47 TRY

Bosna-Hersek Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Bosna Hersek (BA)
Kıta: Güney Avrupa (Avrupa)
Başkenti: Saraybosna
Telefon Kodu: +387
Para Birimi: BAM (Marka)
Konuşulan Diller: Boşnakça, Hırvatça, Sırpça

Saraybosna Hava Durumu

Saraybosna
BA .
10 °c
hafif yağmur
2024-02-24 12:00:00

8 °c
8 °c
2024-02-25 12:00:00

7 °c
7 °c
2024-02-26 12:00:00

13 °c
13 °c
2024-02-27 12:00:00

13 °c
13 °c
2024-02-28 12:00:00

14 °c
14 °c

Diğer Bosna-Hersek Destinasyonları

Etkinlikler