Şanghay Uçak Bileti

Şanghay uçak bileti ile ilgili sorular

Şanghay Hakkında

Genel Bilgiler

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük endüstriyel teknolojisine sahip aynı zamanda Çin’in en büyük ticari ve finansal merkezi olma özelliğini taşıyan Şanghay, M.Ö 2500’lere kadar uzanan tarihiyle görenleri büyülüyor. Çin’in doğusunda bulunan ve Yangtze nehri üzerine kurulmuş olan bu kent 24 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Dünya’nın en büyük 8. Şehri olan Şanghay geçimini çeşitli ticari faaliyetlerle sağlamaktadır. Ancak aynı zamanda pahalılığından ötürü beyaz yakalıların kaçtığı şehir olarak da bilinmektedir. 

Dünya çapında emlak yatırımları, nakliye, denizcilik gibi birçok faaliyet burada gerçekleşmekted1ir. Son yıllarda dünyanın en iyi şirketlerinin ofislerini açtığı Şanghay batı da Puxi doğu da Pudong olmak üzere ikiye ayrılmıştır.  Doğu tarafı şehrin modern tarafıdır daha çok bankaların ve gökdelenlerin bulunduğu ticaretin kalbinin attığı bölgedir.

Bunun aksine Puxi ise şehrin eski ve tarihi dokusunu olan tarafıdır. Müzelerin, tarihin, ağaçlar ve çiçeklerle dolu sokakların olduğu Çin kültürünü her adımda hissedebileceğiniz bölgedir. 

Bunların yanında Şanghay, 44 farklı etnik gruba ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli kültürleri bünyesine katarak ilerleyen Şanghay’da renkli görüntülere şahit olabilirsiniz. Türkiye ile arasında 5 saat zaman farkı bulunmaktadır. (Şanghay 5 saat ileridedir.) ve Para birimi olarak Yuan kullanılmaktadır. (1 Yuan = 0,5 Türk Lirası) Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan şehrin ise resmi dili Şanghayca’dır.

Şanghay seyahatinize çıkmadan önce otellerde uygun fiyatlı konaklama amacıyla erken rezervasyon yaparken, hemen bugün en ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’a girebilir ve Uzak Doğu’nun incisi olan Şanghay’a en ucuz ve indirimli fiyatlarla güvenli ve konforlu uçabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti'ne pandemi döneminde giderken, seyahatten önce 3 gün içerisinde Çin Halk Cumhuriyeti resmi kurumlarının uygun gördüğü kurumlarda nükleik asit testi yaptırmaları gereklidir.  Çin seyahati yapacak kişiler uçuş öncesinde negatif PCR test sonuçlarıyla birlikte bulundukları ülkelerdeki Çin Halk Cumhuriyeti Elçiliği veya Konsolosluğuna başvurmaları istenmektedir.

Ç,n'e uçmadan önceki 48 saat içerisinde nükleik asit testinin yanı sıra IgM antikor testi (serum IgM antibody test) yaptırmaları talep edilmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti'ne seyahat edenler varışa müteakip en az 3 nükleik asit testine tabi tutulmakta olup, Çin Halk Cumhuriyeti'ne vardıktan sonra 14 gün zorunlu karantina süresi bulunmaktadır.

Çin vizeleri ve güncel pandemi göndemi detaylı bilgi için yardim@sonfiyat.com dan güncel bilgileri talep edebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır.

Sadece Ticari vize müracaatları kabul edilmektedir.

Başvurular şahsi müracaat ile kabul edilmekte olup daha önceden parmak Çin vize müracaatında parmak izi alınan kişilerin şahsi müracaatı zorunlu değildir.


Özel Bilgiler

Yeşil pasaport sahiplerinden vize istenilmemektedir.

 • Bireysel olarak Turistik gezi için Çin vizesi başvurusu kabul edilmemektedir. Turistik vizeler grup seyahat eden kişilere olarak verilmektedir.
 • Çin Vizesi almak için Çin ile mutlaka ticari bir bağlantı olmalı ve bu bağlantı sayesinde gelecek resmi davet  mektubu ile başvuru yapılması gerekmektedir. Belediyeden gelecek resmi davet mektubuna(barkodlu) göre tek girişli veya 2 girişli vize alınabilmektedir.
 • Başvuru yerine göre (İstanbul veya Ankara) gelecek davetiyede “Ankara Embassy” (elçilik) veya “Istanbul Consulate” (konsolosluk) hitabının olmasına dikkat edilmelidir.
 • Resmi davetiye olmaması durumunda gelecek normal davetiye ile Çin vizesi başvurusu yapılması durumunda vize sonuçlanma süresi belirsiz olmaktadır.
 • Çin vizesi başvurularında parmak izi alımı yapılmaktadır. Önceden varsa, parkam izini alınmayacaktır.
 • Her başvuru için 2 (Yüz ebatı genişliği 15-22 mm, yüksekliği ise 28-33 mm, gözlüksüz ve mat ) fotoğraf gerekmektedir.
 • Kişi başı 1 form doldurulması gerekmektedir.
 • Tibet’e gidilecekse Tibet vizesi talebi ayrıca belirtilmelidir. Onay alınmasına müteakip Tibet’ e girişte vizeniz verilecektir.

Detaylı bilgi için Viking Turizm Vize Departmanı (www.vikingturizm.com.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.


Turist Vizesi


Ticari Vize

İşlem süresi: 7-10 iş günü

Vize ücreti: 145-175 USD

Başvuru sırasında gerekli belgeler

 • Vize başvuru formu
 • Belediye onaylı davet mektubu fotokopisi
 • Arkalı önlü kimlik fotokopisi
 • 2 adet arka fonu beyaz güncel fotoğraf (Yüz ebatı genişliği 15-22 mm, yüksekliği ise 28-33 mm, gözlüksüz ve mat )

Öğrenci Vizesi


Konsolosluk

Ferit Recai Ertuğrul Cad. No:18, Diplomatik Site, Oran 

Tel: +90 (312) 4360628 / +90 (312) 4482962 

E-posta: biyaowanghao@gmail.com


Fahri Konsolosluk

Tai Gölü ve büyük denizi ile ünlü olan Şanghay’da subtropikal bir iklim hâkimdir. Bunun yanında ise bölge de dört mevsim yaşanır. Kış mevsimi genellikle rüzgârlı ve soğuk geçerken gece ve gündüz arasında büyük bir sıcaklık farkı yaşanmaktadır. Jangtz Nehri deltasına kurulmuş olan şehirde kış aylarında kar yağışı çok nadir olarak görülmektedir. Sene boyunca toplamda 2-3 gün kar yağar. 

Yaz mevsiminde ise hava sıcak ve nemlidir. Ortalama sıcaklık 30 ila 35 derece arasında değişmektedir. Subtropikal bir iklim olması sebebiyle yaz mevsiminde zaman zaman kasırgalar görülebilmektedir. Kışın dondurucu soğukların yazın ise kavurucu sıcakların fazla olması sebebiyle Şanghay seyahatinizi bahar aylarına denk getirmenizi tavsiye ederiz.

Bahar aylarını tercih ederek hem rahat bir şekilde şehri keşfedebilir hem de bölgeye özgü bahar festivallerine katılma şansını yakalayabilirsiniz.  Şanghay için en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com üzerinden işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, istediğiniz dönem için önceden alacağınız uygun fiyatlı uçak bileti satın alarak Şanghay’a en kolay ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Şanghay’a direkt uçuşla yaklaşık 11 saat içerisinde gidebilmek mümkündür. Şanghay’da iki adet uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Çoğunlukla, Türkiye çıkışlı uçaklar şehrin gelişmekte olan bölgesi Pudong’daki Shanghai Pudong Havalimanına inmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ise Çin Vizesi alarak 90 gün süreyle Şanghay’da kalma hakkına sahipler. Şanghay’a Türk Hava Yolları haricinde yabancı hava yolu firmaları sefer düzenlemektedir. 

Havalimanı şehre yaklaşık 30 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine gitmek için değerlendirebileceğiniz en uygun ve konforlu ulaşım şekli Magnev’dir. (Manyetik Hızlı Tren) Bu trenleri kullanarak şehir merkezine 7 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Eğer taksiyi tercih ederseniz şehrin trafiğini de göz önünde bulundurarak yaklaşık 45 dakika içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Çin Halk Cumhuriyeti’nde şehirler arası yolculuk yapmak için de havayolun ulaşımını kullanmanız mümkün. Özellikle Şanghay’a gün içinde birçok uçuş yapılmakla birlikte şehri demiryolu ağı da çok gelişmiştir. Şanghay’a ucuz uçak biletleri için sonfiyat.com sitesine girerek hem ucuz uçak bileti bulabilir hem de kampanyalı ya da indirimli uçuşları takip ederek kolayca satın alabilirsiniz.

Şanghay oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olmakla birlikte şehirdeki en popüler ve kullanışlı ulaşım aracı metrodur. Şanghay seyahatini birkaç günden uzun sürecekse eğer Shanghai Jiaotong Card adındaki metro kartını edinmeniz şarttır. Kartı metro istasyonlarından elde etmeniz mümkün. Bu kartı aynı zamanda otobüs ve hatta taksilerde kullanabiliyorsunuz.

Şanghay ulaşım bakımından ucuz olmanın yanı sıra hızlı ve modern bir anlayışa sahip diyebiliriz. Aynı zamanda metrolarda bulunan İngilizce tabela ve işaretler yabancı turistlere navigasyon konusunda kolaylık sağlamaktadır. 

Geç saatlere kadar dışarda olmayı tercih edenler içinse otobüsler alternatif bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Ancak Şanghay’da otobüs şoförlerinin birçoğu İngilizce bilmediği için ve İngilizce yönlendirmelerde bulunmadığı için gideceğiniz yeri Çince söylemek durumunda kalabilirsiniz.

Eğer taksi kullanmayı tercih edecekseniz de trafiğin yoğun olmadığı saatleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. En ucuz uçak bileti tarihleri için, ucuz bilet alma siteleri içinde en iyilerinden biri olan sonfiyat.com’dan bulabilirsiniz.

Şanghay’da nerede kalınır sorusunun birden çok cevabı var diyebiliriz. Çin’in ticaret, finans, sanat, kültür ve turizm konusunda önde gelen şehri olması sebebiyle Şanghay’da kalabilecek birçok alternatif bulunmaktadır. Şanghay’da konaklamak isteyen ziyaretçiler için oldukça uygun fiyatlı seçenekler mevcuttur. Fakat konaklamaya geçmeden önce şehrin hangi bölgesinde kalacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Eğer merkezi bir noktada konaklamak istiyorsunuz The Bund, Nanjing ve Halk Meydanı bölgelerini tercih edebilirsiniz.

Daha sakin ama merkeze çok uzak olmak istiyorsanız Pudong ve French Concession bölgelerini de konaklama için tercih edebilirsiniz. Şanghay’da konaklamak için Holiday Inn Express Zhabei Shanghai, Narada Boutique Hotel, Penta Hotel, Central Hotel, Radisson Blu Hotel Shanghai New World, The Muyra Hotel Shanghai, Vienna Classic Hotel, Shanghai Slow Time Boutique Inn, Shanghai Old West Gate Hostel, Shanghai Blue Mountain Youth Hostel seçenekler arasında. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Şanghay’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir şehir olan Şanghay’da temel olarak 10 ana bölge bulunmaktadır. Konaklama için daha çok The Bund, Nanjing, Putuo, Zhabei, French Concession ve Pudong gibi merkezler konaklama için sıkça tercih ediliyor. Akabinde bir düya kenti olan Şanghay’da her türden ve fiyattan konaklama bulmanız mümkün.

Şanghay’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip, Şanghay’a sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden en uygun fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Onlarca kültüre ev sahipliği eden Şanghay çok çeşitli bir mutfağa sahiptir. Başlıca lezzetler arasında ise tatlı su yemekleri, deniz ürünleri ve sebze yemekleri gelmektedir. Oldukça hafif yiyeceklere sahip olan Şanghay mutfağı yiyecekler hafif baharatlar ile lezzetlendirilmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en zengin mutfağına sahip olan Şanghay’da Shanghai cu Chaomian, Chao niangao, Xiao Long Bao, Tüylü Yengeç, Dousha Subing, Sushi, Ballı Muz, Çin Böreği popüler yiyecekler arasındadır. Bu lezzetleri denemek için Wujiang Caddesi, Yuyuan Pazarı ve Steamed Crab’i ziyaret edebilirsiniz. Bunların dışında ise çeşitli dünya mutfaklarını da Sanghay’da tatmanız mümkündür. 

Siz de yurt dışı ve Türkiye uçak bilet fiyatları için sonfiyat.com web sitesine göz atarken, Şanghay’a uçak bileti fiyatlarına bakabilir, gün içinde yakaladığınız indirimli uçak bileti imkânlarından faydalanıp Şanghay için tatil planlarınızı yapabilirsiniz.

İşte o lezzetleri tadabileceğiniz restoranlardan bazılarını sizler için derledik:

 • Din Tai Fung
 • Aura Lounge & Jazz Bar
 • 1221 CanGuan
 • FuChun Xiao Long
 • Scena
 • The Fellas
 • Atto Primo
 • Aori Ramen
 • ShangHai Ye ShangHai
 • Shanghai Grandmother
 • Din Tai Fung
 • Lost Heaven
 • Jin Xuan Chinese Restaurant

Şanghay’ın sembolü olan ve en tanınmış bölgelerinden birisi olan The Bund, tarihi yapısı ile sizi zamanın içinde bir yolculuğa çıkaracaktır. Huangpu Nehri boyunca uzanan bir kilometre uzunluğundaki kıyaya kurulmuş olan bölge batı tarafında gotik, barok, romanesk, klasizm, rönesans ve neoklasik mimari stillerine sahip 50 den fazla yapıyı bulundurmaktadır. 

Bu bölgede aynı zaman 1700 metre uzunluğundaki sel kontrol duvarı olan eskiden Şanghay’ın en romantik köşesi olarak olarak bilinen Sevgili Duvarı da yine buradadır. Dilerseniz The Bund’da şehrin tarihini simgeleyen çeşitli anıt heykelleri ve müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Ama özellikle tarihi dokusu ve güzelliğiyle bilinen Bund’da akşam üzeri yürüyüşe çıkmanızı ve gün batımını izlemenizi tavsiye ederiz. 

Yuyuyan yani Mutluluk Bahçeşi Anfre Jie bölgesinde bulunan Çin kültürünü yansıtacak şekilde düzenlenmiş olan bir bahçedir. Bu bahçe 1577 yılında Ming Hanedanlığı üyesi Pan Yunduan tarafından yaptırılmıştır. Yapıldığı günden bu yana pek çok değişikliğe ve yıkıma uğramasına rağmen 1961 yılında yapılan beş yıllık yenileme sürecinden sonra halka açılmıştır. Yuyuyan yaklaşık 20.000 metrelik bir alan üzerine kurulmuş olup kaya ocakları, salonları, göletleri ve manzarasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir.

Şanghay’ın Quingpu isimli banliyösünde bulunan ve 47 kilometre karelik bir alanı kaplayan Zhujiajiao Antik Kenti Şanghay’daki en iyi korunan antik kent olma özelliğini taşımaktadır. Antik kent içerisinde Ming ve Qing hanedanlarından kalma eşsiz taş köprüler, Dragon Kapısı Taşı adı verilen büyük bir inci ve canlı sanabileceğiniz 4 adet taş aslan heykelleri bulunmaktadır.

Tatlı bir Fransa havası almak isteyenlere önerebileceğimiz Fransız Bölgesi Tianzifang Şanghay’ın Küçük Fransa’sıdır. 1920’lerden kalma mimarisi ile çeşitli sanat ürünlerini, mağaza ve galerileri bulabileceğiniz bu yerde kısa bir tura çıkabilirsiniz.

Çin’in ticaret merkezi olması ile ünlü Şanghay’da gezebileceğiniz Dünya Finans Merkezi’ni vaktiniz olursa ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 492 metre yüksekliğindeki bir gökdelen olan Finans Merkezi, Dünya’nın en yüksek 5. Gökdeleni olma özelliğine sahiptir. Gökdeleni ziyaret etmek isterseniz çıkacağınız kata göre ücretler 10-20 USD arasında değişmektedir.

Tarih boyunca farklı kültürlere ev sahipliği etmiş olan Şanghay tarihine yolculuk yapmak istiyorsanız 120.000’in üzerinde tarihi eseri içinde barındıran Şanghay Müzesini kesinlikle ziyaret etmelisiniz. 1 günde tamamını gezmenizin mümkün olmadığı bu müze için 2-3 gününüzü ayırmanız gerekiyor. Ming ve Qing gibi görkemli hanedanlıklardan kalma eserlerin bulunduğu müze tarih meraklılarının ilgini çekecek türdendir. 

Çin’deki en eski dini merkezlerden birisi olan Longhua Tapınağı, halen budizm ibadetleri için kullanılmaktadır. Ahşap ve Tuğla karışımından yapılan bu bina tarihi eserleri ve antik motifleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir.

Xujiahui Katedrali ve Sheshan Bazilikası olarak bilinen ve Şanghay’da bulunan tek Roma Katolik Kilisesi olma özelliğine sahip bu yer Şanghay’da gezebileceğiniz nadir yapılardan birisidir. Dilerseniz Katedralin içine girip kulelerine tırmanmanız mümkün.

Yine tarih meraklılarının hoşuna gidecek bir yer olan Musevi Mülteciler Müzesi, İkinci Dünya Savaşı tarihi zamanında 20.000 Musevi mülteciye ev sahipliği eden Çin bu konuda bilgilendirici bir yolla sizi İkinci Dünya Savaşı zamanlarına götürüyor.

Şanghay’a farklı bir açıdan bakmak isteyenler için Huangpu Nehri’nde Tekne Gezintisine çıkmalarını tavsiye ederiz. Dilerseniz tura akşam saatlerinde çıkarak şehrin ışıklarını ve devasa gökdelenleri seyredebilirsiniz. Yaklaşık 15 USD gibi bir ücret vererek bu tura çıkabilirsiniz.

Büyüleyici yerleri ve ikonik kent simgeleri ile Şanghay kültür ve sanat açısından oldukça gelişmiştir. Şehirde gezebileceğiniz çeşitli müze, fuar ve sergilerin yanında sanat galerileri, tapınaklara gidebilirsiniz. Aynı zamanda yıl içinde gerçekleşen çeşitli konserlere, festivallere, spor aktivitelerine ve şenliklere katılabilirsiniz. 

 • Shanghai Ulusal Tarih Müzesi
 • Shanghai Sanat ve El Sanatları Müzesi
 • Confucian Tapınağı
 • Dajing Tapınağı
 • Shanghai Müzesi
 • Dünya Seyahat Fuarı  (Mart)
 • Shanghai Mücevher ve Sanat Festivali (Ekim)
 • Shanghai Uluslararası Film Festivali (Haziran)
 • Shanghai Jazz Festivali (Ekim)
 • Shanghai eArts Festivali (Ekim)

Hareketli ve eğlence dolu bir gece hayatına sahip şehirde çok sayıda gece kulübü ve restoran bulunmaktadır. Çin’in en büyük şehri olmasına karşın oldukça uygun fiyatlara sahip olan Şanghay’da dans gösterileri yapılan kulüpler, popüler karaoke barları, canlı performanslara kadar yüzlerce seçenek bulunmaktadır.

Geceleri şehre ayrı bir hava katan lazer ve neon ışıklandırmaları da daha önce deneyimlemediğiniz bir tecrübe sunmaktadır. Şanghay’da en popüler olan performanslar arasında  Shangcheng Akrobasi Şov ve Era Intersection of Time bulunmaktadır.

Şanghay’da bulunan popüler gece mekânlarını sizler için listeledik: 

 • Richy 
 • Windows
 • Volar 
 • Attica 
 • Snatch
 • Kaiba
 • Muse 2 
 • Velvet Lounge
 • The Camel
 • Brownstone
 • The House of Blues & Jazz
 • Bar Rouge 
 • The Shelter
 • Muse at Park 97
 • I Love Shanghai
 • The Geisha 
 • Chicha Lounge

Şanghay diğer konularda olduğu gibi alışveriş konusunda da oldukça kapsamlıdır. Alışveriş sevmeseniz bile alışveriş yapmadan dönemeyeceğiniz Şanghay’da pazarlık yeteceğinize bağlı olarak çok cazip fiyatlara çeşitli ürünlere sahip olabilirsiniz. Yüzlerce mağazayı içerisinde bulunduran Nanjing Caddesi popüler alışveriş mekânlarındandır.

Sevdiklerinize hediyelik eşya almak ve butikleri gezmek isterseniz de Huaihai Caddesini gezebilirsiniz. Pazar konusundan oldukça geniş bir anlayışa sahip olan Şanghay’da alışveriş yapabileceğiniz çeşitli pazar alanları da bulunmaktadır.

Şanghay’da pazarları sizler için listeledik:

 • Dong Tai Road Antika Pazarı (Her Gün) - Dong Tai Road & Xizang Nan Road
 • Pearl’s Circles, Toptan İnci ve Taş Pazarı (Her Gün) - First Asia Jewelry Plaza, 3rd floor, 288 Fuyou Road
 • Hong Qiao New World İnci Pazarı (Her Gün) - Hong Mei Road & Hong Qiao Road
 • Yatai Xinyang Moda ve Hediye Pazarı (Her Gün) - Metro Line 2, Pudong
 • Shanghai Longhua Moda ve Hediye Pazarı (Her Gün) - 2465 Longhua Road 
 • Shanghai South Bund Kumaş Pazarı (Her Gün) - 399 Lujiabang Road 
 • Shanghai Shiliu Puhong Qixiang Kıyafet Pazarı (Her Gün) - 168 Dongmen Road
 • Çiçek, Kuş, Balık ve Böcek Pazarı (Her Gün) - Tibet Road & Fuxing Road
 • Cybermart (Her Gün) - Huai Hai Middle Road & Xizang (Tibet) Road
 • Müslümanlar için Cuma Pazar (Cuma) - 1328 Changde Road & Aomen Lu, Northern Jing’an District 
 • Tianshan Çay Pazarı (Her Gün) - Zhongshan Xi Road

 • Global Harbor Shanghai
 • Super Brand Mall
 • IFC Mall
 • Henderson Celebrity Shopping Center
 • Kerry Parkside Mall
 • Iapm Shopping Mall
 • Dream Cloud Nina Shoping Mall
 • Raffles Square
 • Joy City Shopping Mall
 • Hisamitsu Department Store
 • Metro City Plaza
 • New World City Plaza
 • Shanghai International Glasses Mall
 • Wanda Plaza
 • Parkson Shopping Center

Şanghay’a yılın farklı zamanlarında çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Bu festival zamanlarını önceden takip ederek sonfiyat.com üzerinden ilgili ayın en uygun uçak biletleri hangi havayolu şirketinde var diye bakabilir, örneğin THY ile ekonomik uçak bileti fiyatları ile İstanbul-Şanghay ucuza uçak bileti satın alarak uçabilirsiniz.

 • Bahar Festivali (Şubat)
 • Lantern (Fener) Festivali (Şubat)
 • Zhonghe Festivali (Mart)
 • Dragon Boat Festivali (Haziran)
 • Güz Ortası Festivali (Eylül)
 • Shanghai Mücevher ve Sanat Festivali (Ekim)
 • Shanghai Uluslararası Film Festivali (Haziran)
 • Shanghai Jazz Festivali (Ekim)
 • Shanghai eArts Festivali (Ekim)
 • Double Seven Festivali (Ekim)
 • Double Ninth Festivali (Ekim)

 • Çin Yeni Yılı (8 Şubat)
 • Qing Ming Bayramı (2-3 Nisan)
 • İşçi Bayramı (1-2 Mayıs)
 • Ulusal Gün - Altın Hafta (2-7 Ekim)
 • Gençlik Günü (4 Mayıs)
 • Çocuklar Günü (1 Haziran)
 • Çin Komünist Parti Kuruluş Günü (1 Temmuz)
 • Noel (25 Aralık)
 • Ağaç Dikme Günü (12 Mart)
 • Denizcilik Günü (11 Temmuz)

 • New Harbour Service Apartments
 • Holiday Inn Shanghai
 • Shanghai Fish Inn East Nanjing 
 • Lulu Hotel
 • Distree Youth Hostel
 • The Peninsula Shanghai 
 • The Muyra Hotel Shanghai
 • Vienna Clasix Hotel 
 • Lanson Place Jin Qiao Residence
 • Shanghai City Central International Hostel
 • Shanghai Old West Gate Hostel
 • Central Hotel Shanghai
 • Narada Boutique Hotel Shanghai Bund
 • Penta Hotel
 • Radisson Blue Hotel New World

Şanghay’da nerede kalınır sorusunun birden çok cevabı var diyebiliriz. Çin’in ticaret, finans, sanat, kültür ve turizm konusunda önde gelen şehri olması sebebiyle Şanghay’da kalabilecek birçok alternatif bulunmaktadır. Şanghay’da konaklamak isteyen ziyaretçiler için oldukça uygun fiyatlı seçenekler mevcuttur. Fakat konaklamaya geçmeden önce şehrin hangi bölgesinde kalacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Eğer merkezi bir noktada konaklamak istiyorsunuz The Bund, Nanjing ve Halk Meydanı bölgelerini tercih edebilirsiniz.

Daha sakin ama merkeze çok uzak olmak istiyorsanız Pudong ve French Concession bölgelerini de konaklama için tercih edebilirsiniz. Şanghay’da konaklamak için Holiday Inn Express Zhabei Shanghai, Narada Boutique Hotel, Penta Hotel, Central Hotel, Radisson Blu Hotel Shanghai New World, The Muyra Hotel Shanghai, Vienna Classic Hotel, Shanghai Slow Time Boutique Inn, Shanghai Old West Gate Hostel, Shanghai Blue Mountain Youth Hostel seçenekler arasında. Seyahatiniz için otel rezervasyonu yaparken aynı tarihlerde Şanghay’a ucuz uçak bileti almak amacıyla, en uygun uçak bileti sitesi sonfiyat.com’dan gidiş dönüş uçak biletinizi uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Her seviyede bütçeye hitap eden bir şehir olan Şanghay’da temel olarak 10 ana bölge bulunmaktadır. Konaklama için daha çok The Bund, Nanjing, Putuo, Zhabei, French Concession ve Pudong gibi merkezler konaklama için sıkça tercih ediliyor. Akabinde bir düya kenti olan Şanghay’da her türden ve fiyattan konaklama bulmanız mümkün.

Şanghay’da kalacağınız bölgeyi ve konaklayacağınız oteli seçtikten sonra en ucuz uçak bileti fiyatları için sonfiyat.com adresine girip, Şanghay’a sefer yapan tüm havayolları şirketlerinden en uygun fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Şanghay Uçak Bileti Fiyatları

Çin Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Çin Halk Cumhuriyeti (CN)
Kıta: Doğu Asya (Asya)
Başkenti: Pekin
Telefon Kodu: +86
Para Birimi: CNY (Yuan Renminbi)
Konuşulan Diller: Çince, Uygurca, Zhuangca

Şanghay Hava Durumu

Şanghay
CN .
30 °c
hafif yağmur
2024-07-21 12:00:00

29 °c
29 °c
2024-07-22 12:00:00

29 °c
29 °c
2024-07-23 12:00:00

28 °c
28 °c
2024-07-24 12:00:00

28 °c
28 °c
2024-07-25 12:00:00

27 °c
27 °c

Diğer Çin Destinasyonları

Etkinlikler