Manchester Uçak Bileti

En ucuz Manchester uçak bileti fiyatı

Nereden Adnan Menderes
Nereye Manchester Airport
Havayolu Şirketi Lufthansa
Uçuş Süresi 07:45
TRY 769.14

Uygun Manchester Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Aegean Airlines
5107.68 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Lufthansa
3076.56 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Lufthansa
4617.88 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
SunExpress
5116.72 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Turkish Airlines
3323.80 TRY
SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
5676.00 TRY

Manchester uçak bileti ile ilgili sorular

Manchester uçak bileti ne kadar?

Manchester uçak bileti ücreti 1276 TL'dir

Manchester seyahat kısıtlaması var mı?

Aşı süreçlerini tamamlamış olan yolcular için seyahat kısıtlaması yoktur. Aşı sürecini tamamlanmayan yolcular için PCR test zorunluluğu vardır

İstanbul - Manchester uçak bileti fiyatları ne kadar?

İstanbul'dan Manchester'e Mart ayında Aegean Airlines ile tek yön ücreti 1276 TL'dir

Istanbuldan Manchester uçakla kaç saat?

İstanbul - Manchester arası uçuş süresi 4 saat 10 dakikadır

Ankara Manchester uçakla kaç saat?

Ankara - Manchester arası uçuş süresi 7 saat 05 dakikadır

Manchester Hakkında

Genel Bilgiler

Manchester nerede sorusuna cevap mı arıyorsunuz? Manchester, Birleşik Krallık'ın bir parçası olan İngiltere'nin Kuzey Batı Bölgesi'nde bulunan bir şehirdir. Daha geniş bir kentleşmiş alanın merkezidir. 514.417 nüfusu ile ülkenin en kalabalık altıncı şehridir. "Manchester City" olarak adlandırılan metropol bölgesinin yerel yönetim merkezidir. Liverpool ile birlikte, İngiltere'nin Kuzey Batı'sının merkezi olarak kabul edilir. 1974-1986 döneminde, Greater Manchester'ın iki kademeli metropol ilçesinin birinci kademe ilçe hükümeti Manchester'da bulunuyordu; birinci kademe ilçe yönetimi geri çekildiğinde, ortak görev ve yetkiler için kurulan ajansın merkezi Manchester'daydı. Bazı Manchester yerlileri kendilerine Manchesterlılar diyor. Bunun nedeni, Manchester'ın tarihteki üçüncü Roma şehri olmasıdır.

 Manchester, 18. yüzyılda dünyanın ilk sanayileşmiş şehri oldu. 1761'de Bridgewater Kanalı'nın oluşturulması, Manchester'ı şehirden 1853'e kadar metropol seviyesine yükseltti. Manchester Belediye Binası'nın inşaatı 1877'de başlarken, o zamanlar dünyanın en geniş gemi kanalı olan Manchester Kanalı 1894'te tamamlandı. Ancak açık olan Manchester Limanı, şehirden denize doğru akmaktadır. Özellikle 1995 yılında patlatılan bomba, şehir merkezinin yenilenmesine yol açmıştır.

Şehir mimari, kültür, müzik ortamı, medya, bilimsel araştırma, mühendislik, spor kulüpleri ve sosyal etkinliklerdeki başarıları ile tanınmaktadır. Manchester her zaman önemli bilimsel gelişmelere sahne olmuştur. Atomun ilk parçalandığı ve dünyanın ilk demiryolunun yapıldığı yer burası. Burası aynı zamanda İngiltere'de kapitalizm ve komünizmin başladığı yer. Karl Marx ve Friedrich Engels, Komünist Manifesto kitaplarını şehrin Chetham kütüphanesinde yazdılar.

 Manchester hava durumu genel olarak ılımandır. Ekonomik Manchester uçak bileti için en uygun dönemin sıcaklığının 17-20 derece arasında seyrettiği yaz mevsimlerini tercih edebilirsiniz. Hem yaz hem de sonbahar döneminde fazlasıyla turist ağırlayan Manchester’ı temmuz ve kasım ayları arasında ziyaret edebilirsiniz.

 Manchester gezilecek yerler listesi oluşturalım.

 1. Beetham Kulesi; Şehrin en yüksek yapısıdır. 2006 yılında yapılmış olan bu kule adını bu kuleyi yapan organizasyon firmasından almıştır. Bu kule 47 metre yüksekliğindedir.
 2. City Kulesi; Picadilly Gardens bölgesinde yer alan ve şehrin 4.en yüksek kulesi olan bu kule 1965 yılında yapılmıştır. Kule, geçmişteki gibi günümüzde de ofis olarak kullanılmaktadır.
 3. Manchester Belediye Sarayı; Mimar Alfred Waterhouse tarafından tasarlanan bu bina, 1877 yılında hizmete açılmıştır. Manchester Belediye Sarayı 87 metre yüksekliğindedir.
 4. Manchester Üniversitesi; İlk defa atomun parçalanması gibi birçok önemli bilimsel olaya şahitlik eden Manchester Üniversitesi ziyaretçiler tarafından oldukça dikkat çekmektedir.
 5. İnsanlık Tarihi Müzesi; Geçmiş çağlardan günümüze kadar insanlığın yaşamış olduğu dönüşümlere bu müze sayesinde tanık olabilirsiniz.
 6. Manchester United Stadyumu; Manchester United maçlarının oynandığı bu stadyumda televizyonda görmüş olduğunuz atmosfer ile karşılamaktadır.
 7. Manchester City Stadyumu; Şehrin bir diğer takımı olan Manchester City’nin maçlarına sahne olan bu stadyum ilk olarak İngiliz Milletler Topluluğu için tasarlanmıştır.
 8. Manchester Katedrali; Irwell kıyılarında yer alan ve büyüleyici gotik bir mimariye sahip olan Manchester Katedrali 15.yy’a kadar dayanmaktadır.
 9. Manchester Yahudi Müzesi; 1874’te yapımı tamamlanmıştır. Manchester’da Yahudi Popülasyonunun tarihi ve kültürel hikayesini anlatmaktadır.
 10. John Rynalds Kütüphanesi; Deansgate’te bulunan bu kütüphanenin idaresi Manchester Üniversitesi’ne aittir. 1900 yılında tamamlanmıştır.

18 Mart itibariyle İngiltere'ye girişte  PCR testi zorunlu değildir. İngiltere'ye vardıktan sonra karantina uygulaması yoktur.

Temel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere vizesi almak zorundadır.


Özel Bilgiler

İngiltere Vize başvuruları İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep ve İzmir de bulunan TLS CONTACT Vize Başvuru merkezinden şahsen yapılmaktadır. İngiltere Vize başvurusunda başvuru sahibinin parmak izi alınmakta ve dijital fotoğrafı çekilmektedir.

İngiltere Vize Başvurularında önemli noktalar:

 • İngiltere üzerinden transit olarak yapılan seyahatler için transit vize gerekliliğini kontrol ediniz.
 • 18 Yaşından küçüklerin anne ve babadan noter tasdikli İngilizce muvafakatname gereklidir.
 • Ücretli Ekspres İngiltere Vize uygulaması bulunmaktadır. (Priority Service) Öncelikli Servisin kullanılması hiç bir şekilde vize başvurunuzun başarılı olacağı anlamına gelmez veya garanti etmez.
 • Ücretli VIP servis uygulaması satın alınabilir. Bu servis ile bekleme salonu, ikram farklılıkları bulunur ancak hiç bir şekilde vize başvurunuzun başarılı olacağı anlamına gelmez veya garanti etmez.
 • İngiltere Vizesi başvurularında sunulan evraklarda ataç, zımba vb. yardımcı kırtasiye cisimleri kabul edilmemektedir.
 • İngiltere Vizesi başvurusunda tüm evraklar taranır ve elektronik ortamda saklanır Orijinal evraklar başvuru sahibine iade edilir.
 • İngiltere Vize işlemleri sona erene kadar orijinal belgeler saklanmalıdır.
 • İngiltere Vize işlemleri süresi 10-15 gün sürmektedir.
 • Vize ücretleri vize türü ve istenilen süreye göre değişmektedir. En uzun ve pahalı İngiltere vizesi 10 Yıllık süreli 1079 USD dir.)

Turist Vizesi

İşlem süresi: 10-15 gün

Vize ücreti: 6 ay 132 USD

 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi
 • Maddi durum belgeleri
 • Banka hesap cüzdanı
 • Uçak bileti
 • Maaş bordrosu
 • Elçiliğe hitaben antetli kağıda yazılmış dilekçe
 • Otel rezervasyonu

Ticari Vize

İşlem süresi: 10-15 gün

Vize Ücreti: 2 yıl 472 USD

 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi
 • Davet mektubu
 • Maddi durum belgeleri
 • Banka hesap cüzdanı
 • Uçak bileti
 • Maaş bordrosu
 • Elçiliğe hitaben antetli kağıda yazılmış dilekçe
 • Otel rezervasyonu

Öğrenci Vizesi


Konsolosluk

Adres: Şehit Ersan Cad. 46/A Cankaya Ankara

Tel: 03124686230

Faks: 03124683214

Website: https://www.gov.uk/world/organisations/british-embassy-ankara


Fahri Konsolosluk

Manchester havalimanı ulaşım tren ağı sayesinde Londra Stansted Havalimanı'ndan Manchester şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Manchester en uygun uçak bileti hakkında ayrıntılı bilgi için sonfiyat.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Manchester’a nasıl gidilir diye düşünmeyin. Şehir içi ulaşımın oldukça gelişmiş olduğu şehirlerde; tramvay, metro, otobüs ve taksi gibi birçok ulaşım seçeneği bulunmaktadır. Tüm alternatif ulaşım türleri için güzergâhlar ve hareket saatleri hakkında bilgi almak için şehrin resmi web sitesinden yararlanabilirsiniz. Farklı kategorilerde (öğrenci, turist vb.) şehrin düzenlediği seyahat kartlarından birinden size uygun olanı alarak daha karlı seyahat edebilirsiniz. Bu kartları belediyenin sayfasından inceleyebilirsiniz.

 Manchester uçak biletleri alacağınız şehire göre İstanbul’dan direkt uçuşlar yaklaşık olarak 4-4,5 saat sürmektedir. Diğer şehirlerden ise yaklaşık olarak 6-8 saat sürmektedir. Manchester havaalanı şehir merkezine yaklaşık 20-30 dakikada bir tren seferleri düzenlenmektedir.

Manchester’da nerede kalınır diye gitmeden önce düşünmeye başlamayın. İngiltere'nin en ünlü şehirlerinden biridir ve büyük kültürel ve ticari potansiyele sahip turistler için büyük ilgi gören bir şehirdir. Ekonomik düzeyi yüksek bir şehrin yapacak ve görecek çok şeyi var. Manchester uçak biletleri  açısından çok başarılı bir altyapıya sahip bir şehirde metro ve otobüsü kullanarak herhangi bir yere sorunsuz bir şekilde ulaşmak mümkün. Manchester, uluslararası öğrenciler ve gurbetçilerin gelişmiş şehirlere başlattığı bir hareketle, turizm tesislerinin bol olduğu büyük şehirlerden biridir.

 Manchester otelleri sezonluk olmakla birlikte genellikle iki kişilik gecelik aşağıdaki gibidir:

 Manchester Lüks otelleri: 900 – 1.600 liret

Manchester Orta boy otel : 400 – 800 TL

Manchester Ucuz Oteller : 225 – 350 TL

 Manchester otel fiyatları sezona veya otel konseptindeki değişikliklere göre değişiklik gösterebilir. Manchester'da konaklama birimlerinin çoğu şehir merkezine yakındır. Ancak, daha sessiz ve daha uzak bölgelerde de oteller bulabilirsiniz. Manchester şehri birçok bölgeye ayrılmıştır, ancak 5 favori bölgeye ayrılabilir: Northern Quarter District, City Centre, Salford District, Castlefield Bölgesi ve Didsbury Bölgesi.

 Metroshuttle adlı otobüsler Manchester'da ücretsiz hizmet veriyor, bu otobüsler merkezin tüm bölgelerine ulaşım sağlıyor ve diğer toplu taşıma noktalarına da alma ve bırakma hizmeti veriyor. Aynı zamanda tren sistemleri ve tramvaylar da tercih edilmektedir. Şehirde kolayca dolaşabilmeniz için günlük veya haftalık olarak kullanabileceğiniz başka bir otobüs hattı daha bulunmaktadır. 7 günlük sınırsız otobüs ücreti yetişkinler için 13,40 £ veya 65 lira civarındadır. Bisiklet, şehirlerde tercih edilen ulaşım araçlarından biridir. Trafik sıkıntısı yaşayabileceğiniz için Rochdale veya Stockport gibi merkezlerden uzak durmanızı önermiyoruz. Daha çok Salford, Bury ve şehir merkezindeki diğer bölgeler tercih edilmektedir.

 

Manchester restoranları hem geleneksel İngiliz mutfağını hem de dünya mutfağını farklı deneyimleme şansı sunmaktadır.

 Manchester yemekleri içerisinde kesinlikle denemeniz gerekenleri size derledik. Aslında ne yazık ki şehrin çok özel ve çok farklı bir yerel mutfağı yok. Ancak Manchester'da mutlaka bir İngiliz spesiyalitesi olan balık ve patates kızartması yemelisiniz. Manchester'da ne yenir denilince balık ve patates kızartması her zaman ilk sırada gelir. Basit bir yemek gibi görünse de lezzeti İngiltere'ye çok benziyor ve sunulma şekli çok özel ve farklı. Bu nedenle şehre gelen herkes denemektedir. Aynı zamanda Manchester, yabancı turistlerin uğrak yeri olduğu için İspanyol, İtalyan, Hint, Pakistan ve Çin olmak üzere dünya mutfağından birçok farklı restorana da ev sahipliği yapıyor.

 Farklı şehirlere seyahat ederken damak tadınızı bulamamaktan hoşlanmıyorsanız, şehir merkezinde çok sayıda Türk restoranı bulunduğunu, özellikle Topkapı ve Efes restoranlarının yerel halk tarafından sıklıkla tercih edildiğini de belirtelim. İngiliz kahvaltısı mutlaka denemeniz gereken yemeklerden biridir. Manchester mutfağı içerisinde kahvaltı ülkede özel bir yemek olarak kabul edilir ve benzersiz bir tarza sahiptir. Bu farklı kahvaltıyı deneyimlemek için Bon Appetit ve Java Espresso'yu deneyebilirsiniz. Ayrıca güne kahve ile başlamak isteyenler için kafenin genellikle 07.30'dan itibaren açık olduğunu söyleyelim. Başka bir deyişle, güne başladığınızda kahveniz muhtemelen hazırdır. Klasik İngiliz kahvaltısı da genellikle otellerde servis edilir. Manchester'da insanlar genellikle öğle yemeğini 11.30 ile 14.30 arasında yer.

 Birçok restoran, kafe ve gece kulübü bulunmaktadır. En iyi uluslararası mutfaklardan bazılarının yanı sıra şehir, Manchester spesiyalitelerinin bira üretimiyle de tanınır. Merkezi bir konumda bulunan Chinatown, lezzetli Çin mutfağı ve Köri Mile bölgesindeki birçok alternatifi ile dünya mutfağından örnekler sunarak şehri lezzet avcıları için önemli bir destinasyon haline getiriyor.

 Curry Mile bölgesi, Hindistan dışında dünyada en fazla Hint yemeği alternatifine sahip bölge olarak da biliniyor.

 Manchester alışveriş tutkunlarını memnun etmenin yollarından biridir. Şehrin en önemli alışveriş noktası olan Market Street, tasarım butikleri ve mağazalara ev sahipliği yapıyor. Sokakların kapalı olması da sokak alışverişi kültürünü yaşatıyor. Market Caddesi'ndeki AVM'yi de tercih edebilirsiniz. 240 mağazası olan büyük bir alışveriş merkezi olan Arndale, Market Caddesi'nde dolaşmaktan yorulduğunuzda kafe ve restoranlarında dinlenme fırsatı bulabilirsiniz.

Alışveriş merkezi, hafta içi 09:00 - 20:00 arası, Cumartesi servisi 09.00-19.00, Pazar servisi 11.30-17.30 arası açıktır. Market Caddesi üzerinde bulunan bir diğer alışveriş merkezi de Primark. Genellikle pahalı olarak tanımlanan İngiltere'de daha uygun fiyatlarla alışveriş yapmak istiyorsanız Primark'ı tercih edebilirsiniz. Alışveriş merkezi pazar günleri hariç tüm günler 08.00-22.00, Pazar günleri ise 11:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Manchester Festival

 • Manchester Edebiyat Festivali - Ekim
 • Manchester Bilim Festivali - Ekim
 • İrlanda Festivali - Mart
 • Manchester Jazz Festivali - Temmuz
 • Manchester Yiyecek & İçecek Festivali - Eylül

Manchester Önemli Günler

 • 1 Ocak - Yılbaşı tatili
 • 3 Nisan - Good Friday
 • 6 Nisan - Paskalya
 • 25 Aralık - Noel

Manchester’da nerede kalınır diye gitmeden önce düşünmeye başlamayın. İngiltere'nin en ünlü şehirlerinden biridir ve büyük kültürel ve ticari potansiyele sahip turistler için büyük ilgi gören bir şehirdir. Ekonomik düzeyi yüksek bir şehrin yapacak ve görecek çok şeyi var. Manchester uçak biletleri  açısından çok başarılı bir altyapıya sahip bir şehirde metro ve otobüsü kullanarak herhangi bir yere sorunsuz bir şekilde ulaşmak mümkün. Manchester, uluslararası öğrenciler ve gurbetçilerin gelişmiş şehirlere başlattığı bir hareketle, turizm tesislerinin bol olduğu büyük şehirlerden biridir.

 Manchester otelleri sezonluk olmakla birlikte genellikle iki kişilik gecelik aşağıdaki gibidir:

 Manchester Lüks otelleri: 900 – 1.600 liret

Manchester Orta boy otel : 400 – 800 TL

Manchester Ucuz Oteller : 225 – 350 TL

 Manchester otel fiyatları sezona veya otel konseptindeki değişikliklere göre değişiklik gösterebilir. Manchester'da konaklama birimlerinin çoğu şehir merkezine yakındır. Ancak, daha sessiz ve daha uzak bölgelerde de oteller bulabilirsiniz. Manchester şehri birçok bölgeye ayrılmıştır, ancak 5 favori bölgeye ayrılabilir: Northern Quarter District, City Centre, Salford District, Castlefield Bölgesi ve Didsbury Bölgesi.

 Metroshuttle adlı otobüsler Manchester'da ücretsiz hizmet veriyor, bu otobüsler merkezin tüm bölgelerine ulaşım sağlıyor ve diğer toplu taşıma noktalarına da alma ve bırakma hizmeti veriyor. Aynı zamanda tren sistemleri ve tramvaylar da tercih edilmektedir. Şehirde kolayca dolaşabilmeniz için günlük veya haftalık olarak kullanabileceğiniz başka bir otobüs hattı daha bulunmaktadır. 7 günlük sınırsız otobüs ücreti yetişkinler için 13,40 £ veya 65 lira civarındadır. Bisiklet, şehirlerde tercih edilen ulaşım araçlarından biridir. Trafik sıkıntısı yaşayabileceğiniz için Rochdale veya Stockport gibi merkezlerden uzak durmanızı önermiyoruz. Daha çok Salford, Bury ve şehir merkezindeki diğer bölgeler tercih edilmektedir.

 

Manchester Uçak Bileti Fiyatları

IST Istanbul, Türkiye - Istanbul Havalimanı
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Aegean Airlines
5107.68 TRY
ADB İzmir, Türkiye - Adnan Menderes
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Lufthansa
3076.56 TRY
ESB Ankara, Türkiye - Esenboga
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Lufthansa
4617.88 TRY
AYT Antalya, Türkiye - Antalya Airport
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
SunExpress
5116.72 TRY
ADA Adana, Türkiye - Sakirpasa
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Turkish Airlines
3323.80 TRY
SAW İstanbul, Türkiye - Istanbul Sabiha Gökçen
MAN Manchester, United Kingdom - Manchester Airport
31.12.2023 24.07.2023
Pegasus Airlines
5676.00 TRY

İngiltere Ülke Bilgileri

Resmi Adı: Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Kralliği (GB)
Kıta: Kuzey Avrupa (Avrupa)
Başkenti: Londra
Telefon Kodu: +44
Para Birimi: GBP (Pound)
Konuşulan Diller: İngilizce, Galce, Galce (İskoç)

Manchester Hava Durumu

Manchester
GB .
15 °c
hafif yağmur
2024-05-27 12:00:00

14 °c
14 °c
2024-05-28 12:00:00

12 °c
12 °c
2024-05-29 12:00:00

13 °c
13 °c
2024-05-30 12:00:00

17 °c
17 °c
2024-05-31 12:00:00

15 °c
15 °c

Diğer İngiltere Destinasyonları

Etkinlikler