Covid 19: İskoçya Seyahat Kısıtlamaları

Aviation Operational Guidance Dökümanı

Aviation Operational Guidance dokümanı otorite tarafından güncellenmiş olup, güncel doküman ekte tarafınızla paylaşılmaktadır. Dokümandaki güncel değişiklikler kırmızı renkle otorite tarafından belirtilmiştir.

· Bu dokümanda yer alan ve havayollarının yapmaları gereken kontrol aşamaları aşağıda paylaşılmaktadır. Yolcularımızın seferlerimize müracaatı sırasında otorite kurallarına göre full aşılanma kapsamında olup olmadığına ve hangi kapsamda ise bağlantılı ilave kontrollerine dikkat edilmelidir.

COVID-19 Testleri İçin Rezervasyon ve Ödeme (test paketi rezervasyonu)

(https://quarantinehotelbookings.ctmportal.co.uk/ ): Yolcu, İskoçya makamlarına göre tam aşılanma kapsamında ise, İskoçya’ya gelişinden sonraki 2 gün içinde uygulanacak olan test paketi rezervasyonunu seyahatinden önce istasyon yetkililerine sunacaktır.

• PLF: Yolcu, ayrıntıları https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk bağlantısında verilen online PLF formunu Birleşik Krallık'a varışından önceki 48 saat içinde doldurmalıdır. Bu yolcularımız için aşağıdaki kısıtlamalar, 04 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmayacaktır.

• Kalkış öncesi PDT test

• Varıştan sonraki 8. gün COVID-19 testi

• Yolcunun İngiltere'ye varmasından sonra 10 gün boyunca evde veya yolcunun kaldığı yerde karantina Full Aşılanma Kapsamında Kabul Edilmeyen Yolculara Yönelik Kısıtlamalar: Yolcularımızın seyahatlerinden önce aşağıdaki dokümanlarını hazır etmeleri gerekmektedir.

• Seyahatinden Önce Negatif COVID-19 Testi: Yolcunun İskoçya’ya varışından önceki 3 gün içinde yaptırdığı negatif Covıd-19 testini sunması seyahatinden önce ibraz etmesi gerekir. Kabul edilen negatif Covıd-19 test kuralları ve istisnaları bağlantıda belirtilmiştirhttps://www.gov.scot/publications/coronavirus-covid-19-international-travelquarantine/pages/testing-for-people-travelling-to-scotland/

• COVID-19 testleri için rezervasyon ve ödeme (test paketi rezervasyonu) (https://quarantinehotelbookings.ctmportal.co.uk/ ):: Yolcunun seyahat etmeden önce, yetki kuralına göre İskoçya'ya varışından sonra olması gereken Covıd-19 test/test paketi için rezervasyon yaptırmış olması gerekir. Yolcu tam aşı kapsamında değilse, 2. ve 8. günlerde yapılacak test için yolcu test paketini almalıdır. Yolcunun İskoçya’da kalış süresi 8 günden az olsa da, yolcunun 2. Ve 8.gün test paketi rezervasyonunu yapmış olması gerekmektedir.

• PLF: Yolcu, ayrıntıları bağlantıda verilen online PLF formunu Birleşik Krallık'a varışından önceki 48 saat içinde doldurmalıdır. https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-traveluk Yolcu İskoçya'ya vardıktan sonra:

• Evde veya ikamet olarak gösterdiği yerde 10 gün karantinada kalmak

• 2. günde ve 8.günde COVID-19 testi yaptırmak zorundadır.