Covid 19: Tayland Seyahat Kısıtlamaları

08.09.2021,

Bangkok'a Seyahat Edecek Yolcular İçin Gerekli Giriş Kuralları:

- Tayland'a seyahat edecek tüm yolcuların Online olarak ya da Tayland Konsolosluğu'ndan ülkeye giriş için gerekli COE sertifikasını alması gerekmektedir. https://coethailand.mfa.go.th

- 29 Mart 2021 tarihinden itibaren alınan COE belgesi aşağıdaki web sitesi üzerinden QR kodu taratılarak doğrulanabilir. Buradan aşı ve karantina sürelerine ait bilgilere ulaşılabilir. Eski versiyonda düzenlenen CEO yazısı da geçerlidir.

https://coethailand.mfa.go.th/regis/qrcodescan/

- Tayland Dışişleri Bakanlığının yayınladığı son bildirgede tüm yolcuların ThailandPlus uygulamasını indirmesi ve COE sertifikasındaki numara ve referans kodunu kullanarak kayıt yaptırması gerekmektedir.

https://thailandplus.in.th/en/download

Giriş İçin Gerekli Belgeler:

Yolcular ülkeye giriş için gerekli olan tüm evrakların hard kopyasını bulundurmak ve girişte Sağlık

müdürlüğüne göstermek zorundadır. Evrakların İngilizce veya Thai dilinde olması gerekmektedir.

a) Tayland Vatandaşları İçin Gerekli Belgeler:

- COE Tayland giriş sertifikası,

- Karantina süresince kalınacak hotel rezervasyonunun hard kopyası ve COE sertifikasında da hotel isminin yazması gerekmektedir.

b) Diğer Ülke Vatandaşları İçin Gerekli Belgeler:

- COE Tayland giriş sertifikası,

- Yolcular kalkıştan en fazla 72 saat öncesinden alınmış Negatif RT-PCR test sonucunu ibraz etmelidir. Diğer NAT, Antigen, RT-LAMP ve Serology testleri kabul edilmemektedir. RT-PCR testi BEBEK yolcular için de zorunludur.

- Karantina süresince kalınacak hotel rezervasyonunun hard kopyası ve COE sertifikasında da hotel isminin yazması gerekmektedir.

- En az 100.000 USD ( diğer para birimleriyle aynı değerde de olabilir ) sağlık sigortası yaptırması gerekir.

Yurt Dışı Transfer Geçiş İçin Gerekli Evraklar:

- Yolcular kalkıştan en fazla 72 saat öncesinden alınmış Negatif RT-PCR test sonucunu ibraz etmelidir. Diğer NAT, Antigen, RT-LAMP ve Serology testleri kabul edilmemektedir. RT-PCR testi BEBEK yolcular için de zorunludur.

- En az 100.000 USD (diğer para birimleriyle aynı değerde de olabilir) sağlık sigortası yaptırması gerekir.

Yurt İçi Transfer Geçiş İçin Gerekli Evraklar:

Bangkok aktarmalı iç ve dış hat seferlerdeki transfer süresi 24 saat olarak değiştirilmiştir. PG havayolları tarafından sadece BKK-USM seferleri yapılmaktadır. BKK-HKT seferleri yapılmamaktadır. Tüm yolcular bağlantılı seferlerinin kalkış saatine kadar ilgili otorite tarafından belirlenmiş alanda bekletilecektir. Transit alanda check-in kontuarlarının kapalı olması nedeniyle yolculara biniş kartlarının verilmesi ve bagajlarının son noktaya kadar bağlanması gerekmektedir. Yolcular Bangkok'a varışlarında arındırılmış alana geçerken aşağıdaki istenilen evraklar kontrol edilecektir. Yolcunun tüm uçuşu aynı PNR 'da ve bilette olması gerekmektedir.

Tüm yolcuların online olarak Samui'ye giriş sertifikasını ( COE ) alması gerekmektedir. https://coethailand.mfa.go.th

Ayrıca onay alınan COE yazısını https://coethailand.mfa.go.th/regis/qrcodescan/ adresinden print edebilirler.

Samui (Usm) İçin Gerekli Evraklar:

- Düzenlenen sertifikada ( COE ) ''Samui Plus Sandbox'' Programı yazması gerekmektedir.

- Yolcular kalkıştan en fazla 72 saat öncesinden alınmış Negatif RT-PCR test sonucunu ibraz etmelidir. Diğer NAT, Antigen, RT-LAMP ve Serology testleri kabul edilmemektedir.

- Samui'ye varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş aşı sertifikası ibraz edilmelidir.

- Yolcuların SHA+ otel rezervasyonları ve ücretinin ödendiğini ibraz etmeleri gerekir. Ayrıca otel isminin düzenlenen COE sertifikasında da yazması gerekmektedir.

- Yolcuların en az 100.000 USD tutarında (ya da diğer para birimlerinde emsal değerde) ve içerisinde COVID-19 kapsadığını belirten özel sağlık sigortasının olması gerekmektedir.

Yolcuların yukarıda ülkeye giriş için gerekli olan evrakların kopyalarını ilgili otoriteye verilmek üzere hazır bulundurmaları ve aşağıdaki uygulamaları telefonlarına indirmeleri gerekmektedir.

ThailandPlus Application

https://apps.apple.com/us/app/thailandplus/id1534557694

Mor Chana Application:

https://apps.apple.com/us/app/morchana-%E0%B8%AB%E0%B8%A1%E0%B8%AD%E0%B8%8A%E0%B8%99%E0%B8%B0/id1505185420

Samui health Pass

https://healthpass.smartsamui.com

https://ankara.thaiembassy.org/en/page/certificate-of-entry-coe?menu=604b7aba4f47a20ae8382882

En ucuz Bangkok Uçak Bileti için www.sonfiyat.com

1 Haziran 2021 Güncelleme

 Tayland Koronavirüs (COVID-19) Uçuş ve Seyahat Uygulamaları güncellenmiş olup, seyahat edecekler 31 Temmuz 2021 tarihine kadar aşağıda belirtilen şartlara dikkat etmelidirler.

* Tayland' a seyahat edecek tüm yolcular online olarak ya da Tayland Konsolosluğu' ndan ülkeye giriş için gerekli COE sertifikasını alması gerekmektedir.

https://coethailand.mfa.go.th

* 29 Mart 2021 tarihinden itibaren alınan COE belgesi aşağıdaki web sitesi üzerinden QR kodu taratılarak doğrulanabilir. Buradan aşı ve karantina sürelerine ait bilgilere ulaşılabilir. Eski versiyonda düzenlenen CEO yazısı da geçerlidir.

https://coethailand.mfa.go.th/regis/qrcodescan/

* Tayland Dışişleri Bakanlığının yayınladığı son bildirgede tüm yolcuların ThailandPlus uygulamasını indirmesi ve COE sertifikasındaki numara ve referans kodunu kullanarak kayıt yaptırması gerekmektedir.

https://thailandplus.in.th/en/download

* Yolcular ülkeye giriş için gerekli olan tüm evrakların hard kopyasını bulundurmak ve girişte Sağlık müdürlüğüne göstermek zorundadır. Evrakların İngilizce veya Thai dilinde olması gerekmektedir.

Tayland vatandaşları için gerekli belgeler:

* COE Tayland giriş sertifikası

Bakanlık tarafından belirlenen karantina merkezlerinde kalacak Tayland vatandaşlarının, Düzenlenen COE sertifikasının altında belirtilen hüküm ve koşulları kabul ettiğine dair ıslak imzasının olması gerekmektedir.

Diğer Ülke Vatandaşları için gerekli belgeler:

* COE Tayland giriş sertifikası

* Uçuştan en fazla 72 saat önce alınmış Negatif RT-PCR test sonucunun olması gerekmektedir. RT-PCR testi BEBEK yolcular için de zorunludur.

* Karantina süresince kalınacak hotel rezervasyonunun hard kopyası ve COE sertifikasında da hotel isminin yazması gerekmektedir.

* En az 100.000 USD ( diğer para birimleriyle aynı değerde de olabilir ) sağlık sigortası yaptırması gerekir.

Transit/Transfer Geçiş İle İlgili Kurallar:

* Tayland CAAT tarafından Transit/Transfer yolcularına sadece BKK havalimanından dış hat uçuşları için izin verildiği bildirilmiştir.

* Transit / Transfer süresi en fazla 12 saat ile sınırlandırılmıştır. Tüm yolcular bağlantılı seferlerinin kalkış saatine kadar otorite tarafından belirlenmiş alanda bekleyecektir.

* Restoran, Cip ve Free Shop alanlarına geçiş yapmalarına izin verilmemektedir.

* Transit alanda check-in kontuarlarının kapalı olması nedeniyle yolculara biniş kartlarının verilmesi ve bagajlarının son noktaya kadar bağlanması gerekmektedir.

* Yolcular Bangkok'a varışlarında arındırılmış alana geçerken aşağıdaki istenilen evrakları kontrol edilecektir.

* Transit alanda COVİD test yapılmamaktadır.

* Bağlantılı transfer uçuşunun rezervasyonu onaylı olması ve 12 saati geçmemelidir. Yolcunun tüm uçuşu aynı PNR 'da olması gerekmektedir.

Thai Vatandaşları:

* Uçuştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş FIT TO FLY sağlık raporu.

Diğer Ülke Vatandaşları

* Kalkıştan en fazla 72 saat öncesinde alınmış NEGATİF COVİD-19 RT-PCR test sonucu. Yaş sınırlaması olmayıp bebek yolcular içinde geçerlidir.

* En az 100.000 USD ( diğer para birimleriyle aynı değerde de olabilir ) sağlık sigortası yaptırması gerekir.

* Uçuştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş FIT TO FLY sağlık raporu gerekmektedir.

31 Mart 2021 Bidirisi

 Tayland Sivil Havacılık Otoritesi'nin almış olduğu kararlar doğrultusunda  Mart 2021 tarihine kadar aşağıda belirtilen şartlar haricinde yolcu girişine izin verilmemektedir. Transit geçişe izin verilmemektedir.

Tayland Sivil Havacılık Otoritesi'nin almış olduğu kararlara istinaden:

Tayland' a seyahat edecek tüm yolcuların online olarak ya da Tayland Konsolosluğundan ülkeye giriş için gerekli COE sertifikasını alması gerekmektedir.

COE sertifikasında yolcunun pasaport numarası, Adı/Soyadı bilgilerinin kontrol edilmesi gerekir.

Tayland Dışişleri Bakanlığının yayınladığı son bildirgesinde, tüm yolcuların ThailandPlus uygulamasını indirmesi ve COE sertifikasındaki numara ve referans kodunu kullanarak kaydolması gerekmektedir.

Taylan uçak bileti aldıktan sonra ülkeye giriş için gerekli olan tüm evrakların hard kopyasını bulundurmak ve girişte Sağlık müdürlüğüne göstermek zorundadır. Evrakların İngilizce dilinde olması gerekmektedir.

Tayland Vatandaşları için gerekli belgeler

Pasaport,

COE Tayland giriş sertifikası,Bakanlık tarafından belirlenen karantina merkezlerinde kalacak Tayland vatandaşlarının, düzenlenen COE sertifikasının altında belirtilen hüküm ve koşulları kabul ettiğine dair ıslak imzasının olması gerekmektedir.

Uçuştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş FIT TO FLY sağlık raporunun olması gerekmektedir.

 Diğer Ülke Vatandaşları için gerekli belgeler

Pasaport,

Ülkeye giriş için gerekli vize veya vize muafiyeti olan ülkelerin kontrolü,

COE Tayland giriş sertifikası,

Uçuştan en fazla 72 saat önce alınmış FIT TO FLY sağlık raporunun olması gerekmektedir.

Uçuştan en fazla 72 saat önce alınmış Negatif RT-PCR test sonucunun olması gerekmektedir. RT-PCR testi BEBEK yolcular için de zorunludur.

Karantina süresince kalınacak hotel rezervasyonunun hard kopyası ve COE sertifikasında da hotel isminin yazması gerekmektedir.

En az 100.000 USD ( diğer para birimleriyle aynı değerde de olabilir ) sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

 Seyahat için gerekli link' ler aşağıda belirtilmiştir.

Vize BilgileriLinki :

https://thaievisa.go.th/

COE Takip Linki :

https://coethailand.mfa.go.th/regis/airs

Tayland' a Giriş Sertifikası Başvurusu Linki :

https://coethailand.mfa.go.th/

Otel Rezervasyonu İçin Gerekli Link' ler :

https://image.mfa.go.th/mfa/0/SRBviAC5gs/COVID19/List_details_of_ASQ_Hotels_29102020.pdf

https://image.mfa.go.th/mfa/0/SRBviAC5gs/COVID19/List_details_of_ALQ_Hotels_29102020.pdf

T8 FormuLinki :

https://image.mfa.go.th/mfa/0/SRBviAC5gs/COVID19/T8_form.pdf

Detaylı bilgi için bizi 0212 334 2828 numaralı hattan her zaman arayabilirsiniz.