Güncel Vize Haberleri

09.09.2021,

Pandemi nedeniyle sürekli güncellenen vize gereklilikleri bulunuyor. Sizlerle her zaman paylaşmaya devam ettiğimiz güncel vize haberleri ve detayları aşağıda listeledik. Listemizde bazı bölgeler için güncellenen vize bilgileri ve detaylarını görebilirsiniz. Güncel vize bilgileri için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

  • Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Vize Haberleri

Birleşik Arap Emirlikleri makamlarının verdiği bilgilere göre BAE seyahatlerine ilişkin duyuruyu paylaşmak isteriz.

Öncelikle Dubai Turistik vize başvuruları başlamıştı ancak göçmenlik yetkilileri erkek Türk vatandaşlarının başvurularını ret olarak değerlendirmekteydi.

Uzun süredir devam etmekte olan T.C erkek başvuru sahipleri ile ilgili vize kısıtlaması kaldırılmıştır.

  • Portekiz Vize Haberleri

Portekiz vize başvuruları tüm kategorilerde açılmıştır, başvurularda aşı sertifikası sunulması zorunludur. BioNTech ve Sinovac aşıları kabul edilmektedir, başvuruda aşı sertifikası talep edilmektedir.

Başvuru tarihi ile seyahat tarihi arasında en az 17 gün olmak zorundadır, daha erken sürede seyahat etmek isteyen kişiler konsolosluktan onay almalıdır.

Turistik başvurularda uçak bileti ve otel rezervasyonu satın alınmış olması talep edilmektedir.

  • Kanada Vize Haberleri

Kanada vize başvuruları tüm kategorilerde açılmıştır. Başvurularda aşı sertifikası sunulması zorunludur. Kabul edilen aşılar; BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Jonson&Jonson,  Sinovac aşıları şeklinde listelenmiştir.

Kanada’ya vize başvurusu yapabilmek için yapılan 2.doz aşının üzerinden 14 gün geçmiş olması zorunludur ve başvuruda aşı sertifikası talep edilmektedir.

  • Çekya Vize Haberleri

Çekya vize başvuruları tüm kategorilerde açılmıştır. Başvurularda aşı sertifikası sunulması zorunludur. BioNTech aşısı kabul edilirken, henüz Sinovac aşıları kabul edilmemektedir.

Başvurularda 2 doz BioNTech aşısı olunduğuna dair sertifika sunulması zorunludur.

  • Belçika Vize Haberleri

Belçika vize başvuruları tüm kategorilerde açılmıştır. Başvurularda aşı sertifikası sunulması zorunludur. BioNTech aşısı kabul edilirken, henüz Sinovac aşıları kabul edilmemektedir.

Başvurularda 2 doz BioNTech aşısı olunduğuna dair sertifika sunulması zorunludur. Sinovac aşısı olanlar için konsolosluktan alınacak onay ile başvurular kabul edilmektedir.

Vize başvurusunda bulunmak, detaylı bilgi almak için 0212 334 2828 numaralı hattan bizimle iletişime geçebilirsiniz.