Covid 19: Endonezya Giriş Şartları

20.09.2021,

Endonezya'ya girişte uygulanan Vize Kısıtlamaları 16.09.2021 tarihli resmi yazı ile yapılan değişiklikler aşağıda belirtilmiştir. 12.08.2021 tarihinde belirtilen diğer Vize Uygulaması ve Sağlık Protokolü Uygulaması devam etmektedir.

 

1. Endonezya'ya seyahat eden yabancı uyruklu yolcularımızın ülkeye girişinde yalnızca, aşağıda belirtilen Vize ve oturum sahip olması durumda izin verilecektir.

 

a. Official Visa

b. Diplomatic Visa 

c. Visit Visa

d. Temporary Stay Visa (Visit Visa and Temporary Stay Visa, E-Visa olarak düzlenebilir) sadece E-Vize numarası LN harfleri ile biten E-Vizeler giriş yapabilmektedir.

e. Official Residence Permit

f. Diplomatic Residence Permit

g. Temporary Stay Permit

h. Permanent Stay Permit

 

* E-Vize ile Endonezya'ya seyahat eden yabancı uyruklu yolcularımızın E-Vize numarası DN ile bitiyorsa, (Örnek ekte sunulmuştur) girişlerine müsaade edilmeyecektir.

* Temporary Stay Permit / Permanent Stay Permit (ITAS/ KITAS/ KITAP) ile Endonezya'ya seyahat eden yabancı uyruklu yolcularımızın ilgi dokümanları geçerli tarihli olmalı ve Pasaportlarında geçerli tarihli Re-Entry Stamp olmalıdır. (Örnek ekte sunulmuştur)

* Son 14 gün içerisinde Hindistan'da bulunmuş ve/veya seyahat geçmişi olan yolcularımız ülkeye girişi müsaade edilmeyecektir.

* İlgi otoritelerce Covid-19 suresince - VOA (Visa on Arrival) askıya alınmıştır.

* ''PEDULI LINDUNGI'' (download from playstore / appstore) uygulaması üzerinden ülkeye girişten önce E-HAC (Electronic Health Awareness Card) doldurulması mecburidir.

* Transit Yolcu girişine/geçişine izin verilmemektedir.

* Minimum 6 ay süreli geçerli olacak pasaport ile seyahat etmek zorundadır.

* Yukarıda belirtilen Vize Kurallarına ve/veya seyahat dokümanı geçerlilik süresine uymayan yolcularımız INAD edilerek, Otorite tarafından ortaklığımıza yolcu başına 3500 USD ceza kesilecektir.

 

2. Endonezya'ya seyahat eden tüm yolcuların, ilk çıkış noktasında 72 saat önce alınmış NEGATIF-PCR Test ibraz etmeleri gerekmektedir. (İstisna bulunmamaktadır)

 

A- Endonezya'ya seyahat eden tüm Yabancı Uyruklu yolcuların COVID-19 Aşı kartı (2 doz) ibraz etmeleri gerekmektedir. Aşağıdaki durumlar haricinde;

 

* Diplomatik Vize ve Servis Vize bulunan yolcular

* 18 yaşından gün almamış yolcular. (12-17 Yaş arası yolcular Diplomatik ve/veya Süreli&Süresiz oturum izni (KITAS&KITAP) haiz ise karantina sürecinde masrafları yolcular tarafından karşılanarak aşı olacaklardır.)

* Tıbbi durumları nedeniyle (Alerjik Reaksiyon, Covid19 (+) olan vs.) tam doz aşı olamayan yabancı yolcuların ülkelerindeki Devlet Hastanelerinden alacakları Rapor ile seyahat edebileceklerdir. (Özel doktor ve/veya Özel Sağlık Kuruluşu / Klinik den alınan raporlar geçerli sayılmamaktadır.)

 

TAM DOZ AŞI: TÜM AŞI SERTİFİKALRI GEÇERİLDİR.

Johnson&Johnson's / Janssen (1 doz), Pfizer BioNTech, Moderna, Astra Zeneca / Oxford, Novavax, Sinovac BioNTech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm (2 Doz)  ve/veya 2 Doz Karma Aşı

 

B. Endonezya vatandaşlarının Endonezya'ya giriş için bir gereklilik olarak tam doz COVID-19 aşısı almış bir kart veya sertifika (fiziksel veya dijital) göstermeleri ve Endonezya vatandaşlarının yurtdışında aşı almamış olması durumunda (Endonezya'ya girmesine izin verilir) ikinci RT-PCR muayenesi yapıldıktan sonra Endonezya'ya vardıklarında karantina yerinde aşılanacaklar. (Geçerli Negatif RT-PCR Test ile birlikte)

 

C. Endonezya İç Hat Uçuşları  Seyahat Protokolü SE17/2021

 

* Endonezya makamlarının PPKM sürecinde İç Hat uçuşları için Seyahat Kısıtlamaları ve gerekli seyahat dokümanlarının takip edilmesi önemle rica olunur.

 

Zorunlu Karantina (8x24 Saat):

 

a. Uluslararası yolcular için Endonezya'ya varışta 8X24 gün zorunlu karantina uygulanır.

b. İlk test varışta terminalden ayrılmadan ve 7 x 24 saat sonra zorunlu karantina dönem sonlandırmadan önce 2 kez test uygulanır.

c. Karantina sonlandırılmadan önce test sonucu Negatif olan yolcularımızın seyahatlerine devam etmelerine izin verilir ve 14 gün boyunca kendi kendine karantinaya alınmaya ve sağlık protokolleri uygulanmaya devam edilmelidir.

d. Karantina sonlandırılmadan önce test sonucu Pozitif olan yolcularımızın hastane tedavilerine devam edilir.

e. Sağlık Bakanlığı tarafından şartları belirlenen COVID-19 karantina konaklaması uygulanması ve sağlık giderleri bağımsız olarak yolcular (Özel şartlar dışında) tarafından karşılanır.