Bahreyn Koronavirüs (COVID-19) Uçuş ve Seyahat Uygulamaları

02.06.2021,

Bahrain Koronavirüs (COVID-19) Uçuş ve Seyahat Uygulamaları 

Bahreyn Ulusal Otoriteler tarafından verilen karar uyarınca koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında, 24 Mayıs 2021 20:59 tarihinden itibaren aşağıdaki protokoller geçerli olacaktır. 

Kırmızı listedeki ülkelerden (Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Sri Lanka ve Nepal) gelen veya son 14 gün içinde bu ülkelerden biri üzerinden transit yapmış yolcuların ülkeye giriş yapması yasaktır.  

Aşağıdaki bilgiler dahilinde Bahreyn uçak bileti talepleriniz için yardim@sonfiyat.com detaylı ve güncel bilgi alabilirsiniz.

01 Haziran 2021 20:59' dan itibaren geçerli olacak yeni ek kurallar aşağıdaki gibidir.

* Vietnam'dan gelen veya son 14 gün içinde Vietnam üzerinden transit yapmış yolcuların ülkeye giriş yapması yasaktır. Bahreyn vatandaşları ve Bahreyn' de geçerli ikamet vizesi olan yolcular uçuştan son 48 saat içinde yapılmış ve üzerinde QR kod bulunan negatif PCR testi ibraz etmeleri halinde yukarıdaki kısıtlamadan muaftır. Yolcuların Bahreyn' e varışlarında ve kalışlarının 10. gününde PCR testi yaptırmaları gereklidir. 6 yaş ve altı yolcular muaftır. Varışta hükümet (National Health Regulatory Authority-Nhra) tarafından daha önceden belirlenmiş bir otelde veya kendi ikamet adreslerinde 10 gün boyunca karantinada kalmaları gerekmektedir. Karantina sürecini belirlenmiş otellerde geçirecek yolcuların ödemesi önceden yapılmış otel rezervasyonunu uçuştan önce göstermeleri gerekmektedir. Karantina sürecini evinde geçirecek yolcular, kendi veya birinci derece aile yakını üzerine kayıtlı veya kiralanmış ikamet belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir. 

* Son  14 gün içerisinde kırmızı listedeki ülkelerden birinde veya Vietnam' da bulunmamış ve aşısı olmayan yolcular uçuştan en fazla 48 saat önce alınmış ve üzerinde QR kod bulunan negatif test sertifikası sunmalıdır. Yolcuların Bahreyn' e varışlarında ve kalışlarının 10. gününde PCR testi yaptırmaları gereklidir. 6 yaş ve altı yolcular muaftır. Varışta hükümet (National Health Regulatory Authority-Nhra) tarafından daha önceden belirlenmiş bir otelde veya kendi ikamet adreslerinde 10 gün boyunca karantinada kalmaları gerekmektedir. Karantina sürecini belirlenmiş otellerde geçirecek yolcuların ödemesi önceden yapılmış otel rezervasyonunu uçuştan önce göstermeleri gerekmektedir. Karantina sürecini evinde geçirecek yolcular, kendi veya birinci derece aile yakını üzerine kayıtlı veya kiralanmış ikamet belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.

* Bahreyn hükümeti tarafından geçerli sayılan aşı sertifikalarına sahip yolcular karantina ve Pcr test zorunluluklarından muaftırlar.

* ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Güney Kore ve Singapur veya Avrupa birliği tarafından verilmiş geçerli aşı sertifikası olan yolcular karantinadan muaftırlar ancak ülkeye varışta ve kalışlarının 10. gününde PCR testi yaptırmakla yükümlüdürler.

* Bahreyn'e gelişte zorunlu test ve karantinadan doğan bütün ücretler yolcu tarafından ödenmelidir.

Otel listesi için TIKLAYINIZ.

Hindistan, Pakistan ve Bangladeş'deki herhangi bir ülkeden Bahreyn'e seyahat eden tüm yolcuların, üzerinde QR kodu görüntülenen ve uçuştan en fazla 48 saat öncesinde alınmış negatif Covid 19 PCR test sertifikasını ibraz etmeleri gerekmektedir. Güncel Covid 19 test gerekliliklerine ilave olarak, Bahreyn varışlarda, Bahreyn'de kalacak yolcuların 5 gün sonra ikinci test ve onuncu günde ise üçüncü PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.