ABD, Avrupa Birliği ve İngiltere'ye Seyahat Kısıtlamalarını Kaldırıyor

21.09.2021,

ABD, Avrupa Birliği ve İngiltere'ye seyahat kısıtlamalarını kaldırıyor.  Seyahat için için gerekli tek koşul; iki doz aşı vurulmuş olmak olacak.

Yönetimi Joe Biden’da olan bölgenin seyahat koşullarında bazı değişiklikler meydana geldi. AB ülkelerine ve İngiltere'ye 18 aydır uygulanan seyahat kısıtlamaları artık kalkıyor. Bu habere göre, Kasım ayından itibaren iki doz aşı yaptıranların seyahatlerine izin verilecek.

Corona virüsü salgını nedeniyle 18 ay önce Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere'den seyahate getirilen kısıtlamaları aşı koşuluyla kaldırma kararı aldı. Buna göre, AB ülkelerinden ve İngiltere'den ABD'ye gitmek isteyen tamamen aşılanmış kişilere yönelik seyahat kısıtlaması Kasım ayından itibaren kaldırılacak.

Donald Trump'ın başkanlığı döneminde 18 ay önce getirilen tedbirler uyarınca, son iki hafta içinde İngiltere ve AB'de bulunmuş kişilerin ABD'ye gitmesi belirli koşullara bağlıydı. Buna göre, sadece Amerikan vatandaşları, onların yakın aile üyeleri, Yeşil Kart sahibi olanlar ve özel muafiyeti bulunan kişilere izin veriliyordu. Şimdi ise alınan karara göre, Kasım ayı sonrası iki doz aşı vurulmuş kişiler için seyahat kısıtlaması kalkıyor…

Detaylı bilgi için 0212 334 2828 numaralı hattan destek alabilirsiniz.