Almanya Covid 19 Kısıtlamaları Bilgilendirme

12.11.2020,

Almanya seyahati yapacak yolcuların dikkatine;    


Almanya halk sağlığından sorumlu Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından Corona (Covid19) pandemisinden dolayı riskli olarak belirlediği ülkelerde son 10 günde bulunanların ülkeye uçuş öncesi Online Form doldurması zorunludur.


Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu riskli ülke ve bölgelerin detaylı listesine www.rki.de/covid-19-risikogebiete web adresinden erişebilirsiniz.


Bundan dolayı, son 10 gün içerisinde risk grubundaki ülkelerde bulunan ve ülkeye giriş yapacakların uçuşları öncesinde www.einreiseanmeldung.de web adresi üzerinden Online Formu eksiksiz doldurulması sonrası sistem tarafından otomatik olarak verilen QR kodunu check-in işlemleri esnasında personele bildirmesi gereklidir.


Ayrıca, Almanya Sağlık Bakanlığı tarafından risk grubundaki ülkelerden gelenlerin ülkeye girişlerde konaklama yapacakları adreslerde ilk 10 günlük zorunlu karantina kuralı ve karantinanın 5. gününden sonra ücret karşılığı yapılabilecek PCR testinde negatif olan yolcuların karantina süresinin sona erebileceği belirtilmiştir.


Karantina ve istisnalarla ilgili detaylara ''Regulations for persons entering Germany'' bilgilendirme dokümanından erişebilirsiniz. Dokümana erişim için lütfen TIKLAYINIZ.